Какви са отношенията с майките ви?

  • 31 454
  • 571
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 489
И моята оня ден чисти тоалетната! Не беше идвала месец у нас. И се започва - безмислено местене на предмети, чистене, ей така, да си "маркира територия".

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 10:24 от Rockstar

# 16
  • Мнения: 7 690
Динамични 😄 Майка ми е със страшно къс фитил, доминанта, критична и всезнайка. С нея са ми най-жестоките скандали и от нея съм получавала най-голямата подкрепа. Отгледала ме е сама, поради тази причина и до ден днешен е вкопчена в мен. Не ми пречи, обичам я.

Чуваме се всеки ден, пишем си и се виждаме постоянно. Мъжът ми също много я харесва, редовно са в коалиция срещу мен 😄

# 17
  • София
  • Мнения: 17 775
Майката на мъжа ми е починала доста преди да се запознаем и винаги, когато се приберем в родния ни град, сме при нея.
Крийпи.

# 18
  • Мнения: 7 690
Ееее, Кетчър 😄

# 19
  • Мнения: 92
Не ви ли е странно някой, който уж би трябвало да те обича да вижда постоянно недостатъци у теб? Според мен това значи, че не те харесва, а ако не те харесва, може  ли да те обича?Confused

# 20
  • Мнения: 347
Цитат
Не ви ли е странно някой, който уж би трябвало да те обича да вижда постоянно недостатъци у теб? Според мен това значи, че не те харесва, а ако не те харесва, може  ли да те обича?Confused
Любовта между родители и деца не е като любовта към мъж. Мъж си избираш и ако не ти харесва, можеш да прекратиш отношенията с него. Родители и деца са такива за цял живот, дори да не общуват помежду си.
Вероятно гледната точка на майка ти е, че иска да ти посочи грешките, защото ехее... тя се връща оттам, където ти отиваш. Иска да не ги повтаряш и да изпълниш нейната представа за добра дъщеря. Не осъзнава, че иска да те моделира, а ти си друг човек и това, което е добро за нея, може да не е за теб.
Но обичта на майката към детето няма общо с харесването - обича те, дори да не те харесва.

# 21
  • Мнения: 825
Не съм се разбирала с нея, не се разбирам, няма и да се разбирам.
Изключително властен човек, лош пророк, понякога сипе жестока злоба към най-близките си и за някои неща никога не бих й простила. Вместо да ми помогне, тя ми вреди........

# 22
  • Мнения: X
Много трудни са ни отношенията. Не си спомням похвала, която да не е била казана с някаква ирония, присмех или нещо друго, което да сложи катран в меда. Характерът и вероятно възпитанието й са такива, че непрекъснато манипулира, прехвърля отговорности, сравнява с този и онзи, дори когато другите не са с някакви особени постижения. Омаловажава почти всичко, което е важно за мен, каквото и да правя не е както трябва, не е правилното, трябва да бъде по друг начин. Изключително мнителна. Трудно е, но съм си решила въпроса като съм се дистанцирала.
Много се радвам на семейства, в които родители и деца са си близки и се подкрепят, нищо, че аз не съм имала този късмет.

# 23
  • Мнения: X
Майка ми : Зодия Лъв и голям инат. Мисли се за голямата работа.Не контактува с много хора,не обича клюки. Винаги иска да става каквото тя иска. Винаги натяква грешки и не забравя нищо. С нея сме имали големи скандали с викове. Никога нищо не харесва и все се сърди. " Тя знае всичко най добре " прави скандали и използва обидни думи. Не си говорим от миналата година декември. Последния път когато бяхме заедно трябваше да се запознае с моя мъж. (Живея в чужбина). Беше ужасно буквално тя го нападна на 3тия ден с нападки и мърморене и цупене. Дори не вечеря с нас отиде си в стаята и там стоя. Ужасно е да имаш такава майка,но какво да направя никой не избира сам родителите си. Благодаря на Господ ,че имам майка и е жива и здрава! Не забравя да ми припомня грешки от преди 10 години,което ме побърква. Моя мъж не иска да я види повече никога и е страшно обиден.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 15:11 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 7 690
Какво правят моите думи в твоя пост, при това без да става ясно, че цитираш някого и кого?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако трябва да опиша с една дума майка ми, тя е "подкрепяща". Отношенията не са прекалено емоционални - нито в положителен, нито в отрицателен смисъл. Докато учех, беше твърде взискателна, а не беше необходимо. Не бих обсъждала с нея съкровени мисли, същевременно е рационален човек и ме подкрепя в най-стратегически моменти. За детето ми е в помощ, а не съм очаквала, че ще се включва толкова. Същевременно има деен социален живот, пътувания и от време на време ме поставя пред свършен факт с някоя екскурзия, но нямам право да ѝ се сърдя. В никакъв случай не се вписва в стереотипа за готвеща и чистеща баба, което за мен е ок - всеки си знае територията. Прави нещо, само ако я помоля.
Ако за нещо ме е критикувала, то е за цигарите и че съм широкопръста и купувам много обувки, което и аз си го знам. Сега ѝ се дразня, че юрка много сина ми за учене, та му съчувствам и гледам от време на време да го спасявам от лапите на баба му. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 808
От няколко години с майка ми сме в добри отношения. И аз станах по–толерантна и отстъпчива, и тя също. Преди това вечно сме били на контра, много ми е помагала, но и постоянно се опитваше да се меси и да се налага. Освен това с брат ми са по–близки като характери и аз все се чувствах като черната овца. До такава степен, че дори съм я питала дали не съм осиновена. А тя ми е споделяла, че е мислела, че прави всичко за добро, че не е знаела как да бъде родител, от майка си и баба си била чувала, че дете се целува само докато спи и че не трябва да показва обичта си. Отношенията ни сега са каквите би трябвало да бъдат отдавна. Но пък от своя страна аз изключително много внимавах в общуването с децата ми да не повтарям нейните грешки и смятам, че успях, много съм близка и с двамата и това много ме радва.

# 27
  • Мнения: 1 327
Разбираме се прекрасно. Не критикува много, не разпитва. Имаме си доверие.
Добра тъща е. 😀

# 28
  • Мнения: X
Майка ми е своенравна и много демократична. Интересно, че казва че и баба е била "много демократична", сигурно се предава, защото и аз съм над нещата.
Въпреки, че ми дава акъл с императивен тон, дълбоко вярва, че съм умна и красива, за това съм и благодарна, че какви случаи съм виждала... най-гадното нещо на света е да пречупиш детето си.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 306
За моята майка много мога да говоря. Срещала съм всякакви хора, но като нея втора не съм виждала. Най-добрата майка (за мен, разбира се). Никога не ме е оставяла в беда, без значение дали съм виновна или не. Винаги е била до мен и ме е подкрепяла. Давала е съвети изключително адекватно и тактично. От нея съм научила всичко, което ми е трябвало. Не сме били приятелки (а и няма нужда, аз приятелки си имам), а майка и дъщеря в най-прекрасния смисъл. От всички хора на света, само за нея съм сигурна, че никога няма да ме подведе, предаде или остави. Прекрасен родител е тя. Опитвам се да се уча от нея в това отношение и често проектирам нейните родителски методи върху моите деца. Тактичност, толерантност и твърдост, когато е наложително. Вече съм възрастен човек и ми дава насоки и съвети само, когато са искани. Това много уважавам в нея. Никога не ми се бърка и приема решенията ми, независимо дали тя смята, че са правилни. Много, много съм й благодарна за всичко. Да е жива и здрава

Общи условия

Активация на акаунт