Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 28

  • 24 874
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 16 211
Aз на високия инсулин му видях сметката, ама на шкембето и голямото дупе още не съм. Все такава круша съм си.

# 721
  • Мнения: 13 231
Корем все още си имам, ама той и моят никога не е бил плосък, в колкото и добра форма да съм била. Та там го броя че що-годе съм му видяла сметката, да речем. Не е нещо несъразмерно с останалото, както беше станал, та аз въобще нямах талия в продължение на години. За другото не мога да се оплача, свалила съм повечето дето имах за сваляне, може и още малко ама и така съм доволна. Като че ли продължавам да свалям или поне ми се струва че съм свалила още малко само че нали не се тегля и меря хич... то вече е толкова бавно че не се вижда, просто в някакъв момент осъзнавам че нещо ми стои по-хлабаво от преди. Изобщо не съм за оплакване, при положение че не съм от най-стриктните на режима. В смисъл че отклоненията са ми редки, но ежедневната ми храна не е стриктно премерена и не държа на изключително ниски въглехидрати.

# 722
  • Мнения: X
Невена, от няколко дни внимавам с храненето, но не мисля, че съм постигнала НВ..  просто започнах да променям навиците. А за 60тата мин. ме е яд много, но добре поне, че имам кр.захар в нея. За витамин Д май не разбирам, нали уж ми е в границите..или трябва да е по-висока стойността?

# 723
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Aз на високия инсулин му видях сметката, ама на шкембето и голямото дупе още не съм. Все такава круша съм си.

Че да си круша с голямо дупе е супер. Точно задникът и бедрата горят най-много глюкоза.

Невена, от няколко дни внимавам с храненето, но не мисля, че съм постигнала НВ..  просто започнах да променям навиците. А за 60тата мин. ме е яд много, но добре поне, че имам кр.захар в нея. За витамин Д май не разбирам, нали уж ми е в границите..или трябва да е по-висока стойността?

Изчети няколко пъти първия пост. Не е достатъчно да е в норма. Трябва да е оптимален, което в случая е към средата. То по референтните стойности инсулин ма гладно 8-9 е в норма, но си е висок.

Обясних ти, че ако си глътнала глюкозата докато се храниш НВ резултатите са фалшиви. Точно инсулин на 60та минута е важен. Трянвало е да доплатиш за пакет и да го изследват и него.

# 724
  • Мнения: 32 141
dolce miele, миоки, aLeXanD благодаря ви!  Давате ми полезни насоки.
Елора, не виждам никакъв смисъл в това да ми напишеш дълъг пост, в който ми начукваш канчето. Дано поне за теб е имало. Относно това какво съм правила цяла година и защо не съм реагирала по начина, по който ти си реагирала някога на знаците за влошаващо се здраве, надали има нужда да отговарям Wink

Мне, не беше дълъг:grinning:
Имам чувството, че каквото и да ти се напише няма смисъл. А аз с перце не галя от много време.
Някак си е срамота от години да си знаеш състоянието и да продължаваш.
А насоки съм сигурна, че от години си получавала. А не от една година.
Преди година уж писа, че изследванията ти са ок. Ама сега не са.
Приличаш ми на Алина. И тя така си седи в темата от началото, все на 140 кила, все хапваща баклавички и биричка в един пост, а в друг твърди, че не яде въглехидрати. Надявам се да греша.
Ама то лъжите не са за наша сметка.
Трагичното е, че преди все благодареше за съветите, ама съветите като се спазват имат ефект.
Впрочем ако все пак решиш да минеш на качествен режим на хранене, да знаеш, че може и да има известно време повишаване на пикочната и на други стойности.
Трябва време.
Тук имаше потребителка, която беше с диабет вече и с режима се оправи.
Но скоро може  и границата да я преминеш. От ИР към диабет.
Тогава е по-трудничко.

***
Нова тема ще пускам довечера. Сега няма да мога.

# 725
  • Мнения: X
Елора, насоки съм получавала и при предната тема за преяждането, да. Но иначе преди това съм се пробвала през годините с различни диети, не режими, и определено не съм се замисляла сериозно за разни показатели в кръвта, мислела съм за визията и тъй като не съм и особено суетна, това никога не ме е мотивирало истински. А относно изследванията, през годините са ми били някои от нещата на горни реф.граници, но съвсем не както сега.. Последно декември, захарта ми беше към 6. Което пак е зле, разбира се. Но от 2 - 3 месеца започнах да чувствам голяма умора, често уриниране, зрението ми се влоши..това са изцяло нови проблеми. И така, купих си лентички за глюкомера, защото не бях мерила от бременността вкъщи и се облещих на тези сутрешни стойности от по 7- 7.5- 8..

# 726
  • Мнения: 1 943
Аз да напиша още нещо относно Асат и Алат...Най-вероятната причина за увеличаване на чернодробните ензими в кръвта са:

Хепатит и други чернодробни заболявания (цироза, мастна хепатоза - заместване на чернодробни клетки с мастни клетки, рак на черния дроб и др.).
Повишени ALT и AST в резултат на заболявания на други органи (автоимунен тиреоидит, мононуклеоза).
Инфарктът на миокарда е некроза (смърт) на сърдечния мускул, в резултат на което ALT и AST се освобождават в кръвта.
Дифузно увреждане на черния дроб, което може да бъде причинено от алкохол, наркотици и (или) действие на вируса.
Обширните наранявания с мускулни увреждания, както и изгарянията, причиняват повишаване на ALT в кръвта.
Остър и хроничен панкреатит.
Метастази или неоплазми в черния дроб.
Реакция на лекарства.
Приемане на анаболни стероиди.

Аз например, понеже приемам Пропицил за ЩЖ и от самото начало следя стойностите им - в началото , когато бях на по-висока доза , стремглаво хвърчаха нагоре, като Алат винаги ми е бил по-голям от Асат..Голям зор видях докато ги вкарам в норма.Пих какви ли не хепа протектори и не, и не...Единственото нещо, което ми помогна беше отвара от лавандула.Да добавя само, че са ми гледали дроба на ехограф и лекаря каза, че не се вижда стеатоза/говоря след отварата - преди това не знам какво е било/...Ще я публикувам , ако някой желае да се възползва:
Обикновена лавандула
/Lavandula Angustifolia/

Стопяване на липомни формации
Стопяване на трихилемални и епидермални (себацейни) кисти
Стопяване на чернодробни кисти
Увеличаване на броя на тромбоцитите
Смъкване на туморния маркер AFP
Смъкване на АСАТ, АЛАТ, ГГТ И АФ
Помощно средство в лечението на чернодробна недостатъчност, хепатостеатоза, фиброза и цироза, себореен дерматит, псориазис, витилигo и автоимунен хепатит
Срещу ретроперитонеална фиброза
Срещу кератоза пиларис (пилешка кожа)
Регенерация на черен дроб
Срещу алергичен ринит
Срещу вагинална сухота
Срещу липидемия
Срещу безсъние

Приготовление:

Към 350мл безхлорна вода, вряща на слаб огън се добавя 2-3 гр. Обикновена лавандула и вари в продължение на 15 минути със затворен капак.След като изтекат минутите се прецежда и изпива когато премине от горещо в топло състояние.Пие се всяка вечер 2 часа след хранене в продължение на 30 дена.
Освен това противозачатъчните таблетки също вдигат тези стойности.
Аз пък да ви се оплача - снощи, тоест към 4 сутринта станах до тоалетна и получих паник атака - тъпотия, но да не изпадам в подробности сега...Кратка беше...И сутринта към 6.00 като станах КЗ ми беше 5.7...За пореден път се убеждавам как това кара тялото да изхвърли захар...Хубав ден на всички!

# 727
  • Мнения: X
Невена, да, трябваше да настоявам, но лаборантката беше доста убедителна, че ще следваме предписанията на докторката. На връх на всичко, цялото си го плащам аз, не е било въпрос на икономия. Другия път като го правя, ще знам вече, но доколкото разбирам не бива да се прибягва често до това изследване. При всички положения е ясно, че храненето е адски наложително да се промени, но можеби за евентуална дозировка на лекарства ще е ключово да се знае този инсулин (на 60тата мин.)..
The-demon, благодаря за рецептата и разясненията.

# 728
  • София
  • Мнения: 17 858
Много хора в темата все още са 140кг по душа. Така звучат доста от посъовете- като компенсаторно намилане от бивши дебели хора.

# 729
  • Мнения: 1 501
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала. Започнах диета през януари и я спазвах някъде до средата на извънредното положение, спрях за месец и половина и сега отново я спазвам. Междувременно не съм спирала да пия Глюкофаж 750 XR, даже трябва да стигна доза 1000 мг, но го правя много постепенно. Свалила съм 6 кг, дори с това прекъсване. Явно тялото ми е доста инертно от към сваляне. Бях решила, че няма да сваля килограми изобщо, обаче една приятелка не ме беше виждала отдавна и ми каза, че и изглеждам отслабнала, прибрах се, премерих се и бях много учудена, защото нищо не съм забелязала. За сведение бях  85 кг, сега съм 79. Целта ми е да стигна 70 кг. 168 см съм висока. Стигна ли 70 ще му мисля натам, как изглеждам и дали е здравословно и нужно да свалям още. Стискайте палци сега с инертността на моето тяло и спирането за месец на диетата, да нямам регрес скоро. Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 30 206
Прочетох в постове из темите, че при започване на режима при някои потребители е имало период на отмаляване, замайване. Аз съм така в момента- боли ме глава, леко съм замаяна, отмаляла. Дали ще отмине с времето?

# 731
  • Мнения: 18 542
Да, ще отмине. При мен продължи около месец, може и малко повече с постепено затихване. Пий течности със сол - вода, айрян, ако приемаш кисело мляко, костен бульон и не се натоварвай прекалено с физическа активност.

# 732
  • Мнения: 1 501
А един друг въпрос относно храненето: Аз си взимам Бурата като млечен продукт, но забелязах разни познати, които купуват повече Cottage cheese. Котиджа няма ли по-малко мазнини  и повече въглехидрати ? Аз мисля, че Буратата е по-подходяща за нашия случай нали ? А иначе за отмаляването и аз го имам всеки път като започна режима и продължава поне 3-4 дни.

# 733
  • Мнения: 21
Момичета, по темата с чернодробните ензими, може ли по-компетентните да споделят моите резултати как им се виждат:

АСАТ - 14IU/l (при реф. 0-32)
АЛАТ - 9IU/l (при реф. 0-33)
ГГТ - 11IU/l (при реф. 0-40)

Пускам си ги винаги като ходя на изследвания, просто за информация и проследяване през годините. По спомен все се въртят около тези стойности, ГГТ и АЛАТ около 10 и АСАТ малко над 10. Никой не ми ги е искал или коментирал, но за мен е важно да съм информирана. ☺

# 734
  • Мнения: 1 943
Според докторите(поне тези, на които съм попаднала аз), всичко що е в референтни стойности е нормално и проблем няма. Твоите си изглеждат съвсем наред според мен. Това, което аз знам е, че ако Алат надвишава Асат, дори и да е в референтни стойности, говори за хепатостеатоза. Както е при мен например-Асат 18,Алат 24.Друг е вече въпроса, че на ехография не се вижда омазняване... Вероятно има и други фактори, които играят - не всичко се върти около омазняване то.
Да допълня само - за пример-един познат с перфектни стойности на Асат, Алат, Ггт, след кръводаряване му се обаждат, че има проблем и след няколко дни става ясно, че има хепатит. Направо беше в шок-без симптоматика, без оплаквания-просто го зашлевиха с това. Той, милият, направо се поболя за една седмица

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 19:56 от the_demon

Общи условия

Активация на акаунт