КГБ = Клуб на Готините Баби - 201.

  • 51 383
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 862
Пълен е нета с филми.Стари филми ни пуска Васил Манов, мога да ти дам линк към профила му че са там. онлайн има маса сайтове. сега едно стихотворение де стоя три дни на бюрото ми най сетне стана нещо си...


Раздялата
Отсякох и последното дърво
което с теб садих една неделя.
Със тебе за добро или за зло
отдавна не делим една постеля.

Тъй бяхме близки.То не бе любов,
а вихър бе или съдба пък беше
и нисък бе небесният покров -
звезда за мен в ръката ти стоеше.

Как любовта превръща се в омраза
разбра ли ти?Аз нищо не разбрах!
Дали което стори или каза
дали извърших някой тъмен грях?

Каквото и да е, но няма спомен
и нищо твое няма покрай мен.
Светът край нас е толкова огромен
и място  има да не сме във плен

на спомени за устни и милувки,
за лятото на нашата любов.
Тя беше искрена и без преструвки.
Отсякох днес последното дърво.

# 151
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте , девойки!
Днес първи ден сме по кафета , барове , магазини за дрехи ...
Сефтето е направено с кафепиенето , утре пак на вън.
До сега бяхме навън под строй. Разходки и спортуващи под 70 г и над 14 г сутрин
от 6 до 10 ч. и вечер от 20 до 23 ч. Ужас беше гъз до гъз на плажната.
Нещо логика не намирам в тези мерки. За кафе и дрехи и обувки може да излизаш
когато искаш , но за разходка и спорт , часовете остават.
Аз пък пих кафе , направих си и разходка м/у магазини и кафета и доволно се прибрах.
Довечера ще гледам капките и няма да съм в строя. хахахаа
Луда работа. Всичко съшито с дебели бели конци , народа се окопити и тук и
се очакват бунтове и размирици против правителството. Много инфо излезе и истината лъсна.
Та тъй , доволна и щастлива , кафетериите са отворени ...
Лека вечер на всички!

# 152
  • София
  • Мнения: 16 212
Мамата съществува от 2002 г. От тогава са и първите потребителки. Много от тя вече не пишат, други са с друг профил.
Борянка, отлежалото е много добро.
Ако може линк към профила на киномана.
Римар, като напишеш в  Гугъл името на филма и онлайн и ти излиза в различни сайтове. Мога да ти дам няколко руски, които ползвам. Езика не ми пречи, аз ги търся само дублирани.

# 153
  • София
  • Мнения: 8 467
Ето ме пак при вас. После всичко останало.
БОРЯНЧИЦЕ, прегръщам те, мила. Толкова силно е изреченото от теб. Дълбоко, от душата... Четох го аз, след това го прочетох на гаджето. Той, който е толкова пестелив на похвали, само каза - много стойностно, много вълнуващо...Обърна се и излезе. Стори ми се, че изтри очите си...
До кога ще криеш тия бисери??? Защо не ги направиш достояние на много хора???

На обяд се събрахме, почетохме братчето ми. Всеки разказа весели случки, мили спомени, не позволихме на тъгата да ни завладее...Малкият продължител на рода в началото ме гледаше много сериозно, после се отпусна, започна да се закача - дърпаше ми роклята, хващаше ме за ръката. Накрая ми помаха за довиждане.

Поседях на терасата, почетох книга. Сега да си поговоря с вас и следва гледане на филм.
ГЪБКЕ, отправяш ми предизвикателство. Май е крайно време да подхвана прозорците. Simple Smile А градината ти е като райско кътче! Браво, момиче!!! Kissing Heart
ЯНЕ, поздрави на Анжелка. Имам си от нея подарък, едни чашки за кафе. И когато си налея кафето в тях се сещам от кого са ми...Всичко да е наред! Heart Eyes
РИМАРЧЕ, то кой знае какво няма за писане, ама все пак като мъцнем си е друго.Радвам се, че навести къщичката. Hug
ШПУНЦИ, колко години се поддържа жива темата! Повече от 12. Аз се прицънцурих на 17. януари. 2014. Живи и здрави да сме, ще поддържаме огънчето! Heart
ЖАБКЕ, радвайте се на свободата! То май много правителства ще берат ядове с гневния народ. Simple Smile
АЙША, снощи гледах един много симпатичен филм на руски - Женится на спор. Търся си леки, забавни филмчета. Simple Smile
И сега за финал на моето писмо, имам питане.
Думата муха в кой диалект я има в мъжки, женски и среден род??? Хайде сега да ви поизмъча малко. Stuck Out Tongue

# 154
  • Мнения: 18 862
Фло ,нищо не знам за мухите.Разочаровам те, знам.
Профила на Васил Манов , работил е зад кадър и е спасил ленти при продажбата, разтурването на филмова студия Бояна.Ако има проблем ще ви дам линкове към филмите.Повечето са малко трудни, но стойностното кино е  трагично повече.Леките не помният много хора.
Приема приятелства мисля, щото преди да ме покани имах достъп до филмите и пак имам.
https://www.facebook.com/vasil.manov?eid=ARA1e1_q0Ne7kuL1REYGg1M … mM43D1VvItaZTftZj
стихото има прототипи, споделиха ми нещо и го направих на стих.

# 155
  • София
  • Мнения: 5 074
МУХОЕБ !
Първа съм и печеля награда.
А пък аз съм от първия пост на темата.

# 156
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аз съм от 28 януари 2006 г.
Спомням си , че се прибрах от пътешествие из Европа-та и
щерката ме регистрира и така започна всичко.

# 157
  • София
  • Мнения: 4 179
Аз от 12 април 2008

# 158
  • Мнения: 2 025
Борянчице,тенкю за проверката😍😍
За творбата ти - много силно и тъжно.Накара ме да се размисля.

Често  ММ ми казва - пак си сложила розовите очила.
Ами такава съм.
Ще ми се всичко и за всички да е розово.

Фло, не ме превъзнасяй за прозорците.Избърсах ги от немай и къде😁
И друг път съм казвала,че живеем на лично място и кой ,когато и откъдето мине покрай нас ни посещава.Познати и приятели де.
Сега с падането на карангината очаквам посещения.
А джамовете са в района ,където посрещаме😊
Ща не ща - избърсах ги.

Хули, разсмя ме.
И аз да това се сетих,но ме превари.
Даже към мухоеб бих добавила още една сричка  ец. 😊
Твоя ник запомних първо в темичката ни едно време,както и заглавието и - Хайде баби не се бойте и в бг мама се пребройте.

Жабче,наваксвайй с кафепиенето! 😍

# 159
  • София
  • Мнения: 8 467
Господииии, колко сте стари! Ха ха ха!
А я ме вижте мен. Млада младиня...Ти да видиш...От началото на 2014. Щерката ме регистрира, написах питане ще ли ме приемете и забравих за вас. Сетих се след две седмици. И вие бяхте забравили за мен, след като радушно ме бяхте приветствали и приели. "Платих" си членския внос и от тогава няма отърваване от мен...
Е, привет, красТавици. Smiling Imp
Няма да ви се обяснявам в любов. Да, но психологията казва друго. Да не потискаме чувствата си. Ами добре де. Ако никой днес не ви е казал ОБИЧАМ ВИ, аз ви го казвам. Съвсем искрено и лично. Heart
Я сега по-сериозно.
БОРЯНЧИЦЕ, няма начин да ме разочароваш. Не се опитвай. Напразни усилия ще положиш. Stuck Out Tongue Closed Eyes Преписах си стихотворението.
ХУЛИ, пречиш ми да бъда сериозна. Разсмях се на твоето предположение. JoyЕ не е това, ама иначе си го бива. Друго е.
ГЪБКЕ и ти добре се представи с добавката на двете букви. Близо си до истината. Wink А прозорците все пак трябва да ги измия...Ще се похваля. Simple Smile
Хей, момичета, не се спотайвайте. Има сред нас учили българска филология, учили са диалектни форми. Я се раздвижете малко. Предизвиквам ви!
Ще има и награда, но за сега е тайна!
Хайде, лека нощ. И мислете. Simple Smile

# 160
  • Мнения: 5 378
Макар и с прекъсване по обективни и субективни причини, аз съм в темата от 2 014 г. Спомням си, че чаках да се роди внучката, която вече е на 6. В други теми от бг мама  съм вече  11 г.
За разлика от Гъбка, съм сложила черни очила.  Имам усещане, че нищо хубаво няма вече да ми се случи.
Неспокойно ми е, безперспективно ми е, тъжно ми е, гадно ми е. В събота стават и 5 г. от най-тежката ми загуба-човекът, който ме обичаше, който ме подкрепяше, който ми беше всичко.
Който не иска да чете оплакване, да  ме прескочи.
Аз ви прочетох всички. Желая ви здраве и да нямате тъжни мисли!

Последна редакция: вт, 19 май 2020, 09:27 от K.A.G.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 755
Добро утро,дружина!
  Аз съм в темата от началото на 2008г,един месец след Янчето.Никога не съм я напускала,макар и да съм разреждала писането,по различни причини.Надявам се,да продължава да я има,за да ни събира.
  Като се замисля,не гледам на света нито с розови,нито с черно очила.Виждам реално,но съм губила мотивация за живот.Темата ми беше помощник в такъв момент.
  Фло, пускам жокер. Диалектът е от западна България .В ж.р. е МУА. Знаеш,колко ми повишаваш настроението за днес! Реванширам се с една загадка за теб.Направи ми превод.
Скрит текст:
гърди,блаи,скомълче
  Желая ви хубав ден!

# 162
  • Мнения: 1 234
Добро утро.
Имам малко време да надникна в къщичката ни.

К.А.Г, силно те прегръщам!
Имаш хубавите спомени с човека, който е бил всичко за теб.
Може и да звучи клиширано, но си мисля, че Раздялата на всеки се случва, рано или късно, остават спомените ...

Яжка, Simple Smile

Гъбка, респектирана съм от красотите, които показваш.
Много е красиво.

Толкова за сега.
Пак щЪ доДа.
Хубав ден!

# 163
  • София
  • Мнения: 1 529
КАГ,прегръдка; Да му е светло там...Знам как боли.

# 164
  • Мнения: 1 563
Добър ден момичета !
Прочетох ви всички! Радвам се ,че сте добре. Виждам ,че КАГ си има тревожност! Светла памет на съпруга ти КАГ.За жалост така е устроен живота ,че  все единият си отива по рано.
Борянка ,много ме докосна твоето стихотворение! Браво !
Порадвала си се на внучетата. Не слушай родителите какво казват. Те все едно ,че са били други. Нека внуците да се радват и да изпитват любов от село и от баба.
Гъбче, много ти са красиви розите и всички цветя. Поздравления и за Клечицата за хубавите цветя!
Ние няколко дни бяхме на село. Поработихме  както си му е редно, продължихме вътрешните стени на оградата към двора да боядисваме. Децата и те бяха и решиха да правят градински мебели от палети. Рязаха ,чукаха ,но двете пейки ги направиха. сложиха и гуми една върху друга и отгоре дъски за маса. Утре ще ходим с внучката да избираме цвят и да купим боя ,да ги боядисаме , а после ще ушия разни възглавнички. Решили това лято активно да участват в селската работа и интериор. Като станат готови ,ще ви ги покажа.
Вчера ,чистих по основно ,летен интериор  създадох ,няколко перални извъртях , а днес имам да гладя  ,а за обяд ще спретна нещо набързо.
спирам ,че трябва да ставам да я подхващам.
Хубав и спокоен ден момичета !
прегръдки и целувки !
Ето и от моят двор цветенца .
   

Общи условия

Активация на акаунт