КГБ = Клуб на Готините Баби - 201.

  • 50 674
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 8 425
Добро утро, добър ден!
ГРЕТИ, мисля, че лесно не се предаваш. Такава ти е закваската. Миличка, всеки минава през трудни моменти. Не случайно народът казва - помогни си сам, та да ти помогне и Господ. Ако не успееш сама, потърси помощ от приятел. Виждаш, че и други момичета от темата са признателни и именно тя им е помогнала. По-точно жените в темата. Събрали сме опит, имаме мъдрост. Все някоя ще сложи рамо да поплачеш, ще те окуражи, ще те накара да се усмихнеш! Я се огледай - само на една ръка разстояние от теб са момчетата ти, внучетата ти, имаш си покрив, имаш любима професия, имаш си приятели. А колко много хора нямат нищо от изброеното...Я хвърли черните очила. Не ти подхождат Hug
ЯЖКЕ, взаимно си повишаваме настроението! Подсказвачка такава. Хайде от мен да мине, няма да ти пиша 1. Впрочем, писали ли са на някоя от вас 1 в училище? След подсказката да привикам момичетата от региона - ТАНУ, МАРИНКА, ДИДИА, СВЕТЪЛЧО. И кой познал, познал. Довечера ще научите как е м., ж и ср. р. на муха.
ГРАДСКО, веднага превеждам. Не забравяй, че съм завършила "вишо" в Оксфордския университет, който е филиал на Брезнишкия! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Свинкята гърди - свинята грухти. Овцете блаю - овцете блеят. Песът скомълча - кучето скимти. Издържах ли изпита?
КЛЕЧИЦЕ, звучиш ми добре! Радвам се за теб. Така и не каза какво стана с черешата.
ШПУНЦИ, надявам се през следващата седмица да ни организираш. До колкото знам, в езерото има риба. Какво ще кажеш, да си носим ли такъми за риболов? А на близо има ли рибарски магазин, та да се отчетем у дома, като се приберем? Wink
ЛУСИ, машина си! Дюрасел обикновени или Дюрасел турбо батерии ползваш, та си с такъв заряд? Simple Smile Красиви рози имаш. Надявам се през другата седмица и аз да отида на село.
Хайде, мацки, чао. Отивам да се приведа във вид, че след обяд съм на тръстиката.

# 166
  • Мнения: 1 211
Надникнах и не се сдържах Simple Smile ...
Нали знаете, селска къща, работа от тъмно до тъмно, та и още толкова Simple Smile, за форум време йок Simple Smile
Ама вие сте ми по - голямата част от семейството, мога ли да не ви нагледам:)

Адашке, да отговоря, че търпя критика - относно чьорешата, та тя е най-родилото дърво в двора ми:).
Чакам да узреят черешите и да викам Косетата- Босетата да берат, да ядат и да споменават баба си.
А относно местенето и, то т"ва е мнооого далечна перспектива и е все още на кантар.

Иначе имам десетина овошки в двора, нито ги познавам, нито ги обгрижвам - на самоотглеждане са Simple Smile. Есента ще видим кой заслужава да живее или напротив:)  . Хич не ми се връзват с концепцията Simple Smile ( Ихичка, теб визирам с тази дума, ако не бъркам) , та ще го мислим. .

И пак да се обърна към К.А.Г ,  мила приятелко, не спотайвай мъката си,  форумът е сила!  КГБ- то пък е супер сила, всеки има трудни моменти, затова сме тук. за подкрепа. Днес на теб, утре на мен, и така поне малко ще се почувстваме по-добре. Още веднъж казвам, че искам да те прегърна и бягам навън, че имам задачки.

Хубав ден и приятен обяд!
И до скоро!!!

# 167
  • София
  • Мнения: 2 673
Привет-мривет!

Гледам компанията е в настроение и животът е песен. Simple Smile

Фло, изненада ме като ме привика. Отговарям веднагически, че ми е трудно да кажа що е то думата муха в трите рода. Верно, че съм учила диалектология, но там, слава Богу, не се учат всички диалекти. Иначе досега да съм луднала. Харесвам ги, употребявам, каквото знам и ми се нрави, но съм далеч от познавач. Подсказката на Яжка ми говори, че е някъде из вашия край. Ех, ако беше жива баба... Другият жокер не признавам. Ако е - да е - да беше казала средния род, то женският е ясен. Innocent  Та чакам довечера що е туй нящо.

Боряна, страхотно е стихото, макар и да е обичам тая дума за коментар.

И понеже съм тук да ви пусна нещо за душите ни, златните и души. Поздрав за всички, които обичат стихове. И за всички, които ще погледнат. Simple Smile



САЛВАТОРЕ КУАЗИМОДО
ДУМИ

Присмиваш се, че вечно с думи
градя около себе си кръга
от хълмове и небеса,
от шепота на брястове,
от гласове на ручеи трептящи,
присмиваш се, че лъжа свойта младост
със облаци и багри,
удавени от светлина.
Познавам те.
Превъплътила се във тебе, хубостта
издига твърдата ти гръд,
огъва ти снагата и със меко
движение обгръща плахото ти лоно,
за да се спусне в двойното съзвучие
на нежните нозе до десетте им
блестящи раковини.







Но взема ли те, ето:
ти също ставаш думи и тъга.
Превод Драгомир Петров[/spoiler]
Скрит текст:
[/i]

# 168
  • София
  • Мнения: 1 529
не виждам спойлера; Да ще ви каня на езерото ,може би другата седмица. Фло без въдици и риба . То там има рибари ама рибата ,като знам какво има на дъното... Отврат. Рибарски магазин има на пазара  на Дружба. Добре зареден е.Дано не вали.

http://fly-bar.eu/drujba

# 169
  • София
  • Мнения: 2 673
Шпунци, не съм погледнала изобщо текста. Аз виждам стихотворението, макар и да съм го разпарчедосала. То беше в уж скрития текст. Друго си е да пишеш, а съвсем друго да говориш. 😊 Извинения.
Утре ще ви пусна друго, ако проявите интерес.
Със здраве! 🙌

# 170
  • София
  • Мнения: 8 425
Ето съм и аз. Обещах и сега да си изпълня обещанието.
Та муха по нашия край е муа. В м.р. е муец, а в ср.р. е муе. Мисля си как ли бихме разпознали муа от муец?
Тези от вас, които дадоха предположеня, ще получат подарък! Simple Smile ХУЛИ и ГЪБКАТА HugHug
МАРИНКА, нали имаш жилка от нашия край? Та затова те привиках. А и си учила разните диалекти. Simple Smile
КЛЕЧИЦЕ, радвам ти се на трудовия ентусиазъм. Браво, момиче! Няма по-добър лек от трудотерапията. Помага във всякакви състояния. Запретвай ръкавите и в атака. Запретни и крачолите, че като се понесеш напред, да не се спънеш. Wink
ШПУНЦИ, добре че има рибарски магазин. Ще се отчетем у дома с някоя и друга риба. Simple Smile
Хайде, чао! Лека нощ. Днес яко поработих, а утре съм първа.

# 171
  • Мнения: 1 211
Добрютрооо!
Да ви нагледам сутрешено, ааа.
Изпих си сутрешния чай с лимон, преди него ми донесоха лажицата с джинджифил, направила съм си маска на лицето и си чакам след малко кафето в леглото. Истинска селска идилия:).

Подхващам разбора с адашката -
Много ми беше интересно това за мухите. А как се различават мъжката от женската, ми много лесно - мъжката е по-голяма, ама пък женската е по-красива Simple Smile, за малкото муй-че е ясно Simple Smile  ( измислям си Simple Smile, да не ми повярвате Simple Smile)
А относно запрятането на ръкавите и крачолите, та моето ежедневно облекло от април до октомври е къс панталон и потник, та съм  по всяко време готова за работа Simple Smile. ( Лелеее, пък да не ми повярвате, че съм толкова работна ... Simple Smile)

Маринкааа, липсва ми прегръщащия емотикон.
Благодаря за стиховете, които ни публикуваш. Много имам нужда, поезията ми е стара любов, но май-май се пооддалечихме с нея на този етап от живота ми.

Шпунцич, ах как ще ви завиждам за срещата, която организираш Simple Smile
Представям си колко е зелено и красиво. А и като много вероятно тази година моренце може да не видя, всяка водна шир ще е наслада за очите ми.

Не ми върви на писане тази сутрин.
Те т"ва го пиша от час поне. Публикувам, пък когато мога пак.
Хубав ден ви желая, да ви е спокойно и безпроблемно!

# 172
  • Мнения: 1 082
Привет! Като не се отваря темата на комп ютъра чета на телефона и до там. Интересно е - всички звучите бодро. K A G не падай духом - изпитала съм тежка загуба - много боли но ще продължим до колкото ни е писано. Ще си спомняме хубавите спомени. И ти като мен обичаш пътешествията - замисляй нова дестинация. А и КГБ имаше дума да идва в твоя град. Ще стане, да вярваме .
   Клечице - зареждаш ме с ентусиазма си. Радвам ти се от сърце!
  Шпунц, желая Ви незабравима среща гореща! А как ми се идва но ...Решихме да отидем на село - малко сред природата и да поошетам.И събота и неделя тръгвахме и до 4-5 км от града колата загряваше - не ми било писано.
    Нашата Танита сигурно видяхте във Фейсбук е на почивка с ДС на Албена. Дано си прекарат чудесно и да имат полза за здравето.
   На всички дружки приятна вечер и само положителни емоции излизайки от пандемията!

# 173
  • София
  • Мнения: 16 122
Дидимити, че какво пречи загряването на колата - носиш си и сипаш вода постоянно. Да не ти пиша при какви случаи се сипват поне 3 литра боза и пакетче червен пипер. Пл. ме изуми в Лидл като метна 2 галона боза в количката. За близо 20 г. такова чудо не е пил, аз не обичам. И после на паркинга си оправи някаква джаджа в двигателя. От тогава колата  върви като змей.
Българската техническа мисъл е велика....

# 174
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 313
Добра вечер от мен!
Днес Мамата не ме пускаше и от таблета. Чак сега!
Фло, у нашио край м. р. на муха е мух. Няма ср. род, но, като беше много малка, Мариела викаше МУ-ХУ!
Грети, горе главата! Всеки от нас е минал през лични трагедии! Но тук си помагаме! Малее, като си помисля колко неща съм споделяла! То не бяха изневери, смърти, проблеми..И все тук търсех утеха, съвети и помощ!
Клечке, откъде ги намери тези градини и тази работа?! Я си стой в апартамента на спокойствие!
Гледам филм на Диема - оставям ви!

# 175
  • София
  • Мнения: 2 673
Нищо не ухае така, както тревите, цъфналите кестени и червените трендафили на май. Затова и в миналото този приказен месец се е наричал тревен. А днес в бабината къщичка да искаш празници.
Честита да е Шпунци! Здрава и обичана и все така да държи фронта!
Честит празник Св.Св. Константин и Елена! Честити да са именяците! Най-много целувки за нашата Норка! И за хубавата Елена на Фури!






За всички ви със здраве!

# 176
  • Мнения: 156
Добро утро, момичета!
Честит празник Св.Св.Константин и Елена!
Честити да са  Шпунци и Норчето, със здраве да си носят царските имена!
Да са здрави и късметлии имениците ви в семействата- малки и големи!
Честита да е щерката на Фурийката и моята Елена!
Денят е облъчен, но да е слънчево в душите ви!
Прегръдки за всички ви!

# 177
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета!
Честит празник свети Константин и Елена! Честити да са имениците Норчето и Ели на Фурийка и на всички ,които имате такива в семействата си!
Честит рожден ден на Шпунц!
Пожелавам здраве ,мир ,спокойствие, благополучие!


С ММ ходихме рано сутринта за кръвни изследвания за профилактика , а в понеделник сме на кардиолог-годишен профилактичен преглед.
Днес е хладно ,а прогнозата е за обилен дъжд при нас.
Днес ще ми е активна почивка .
Хубав и спокоен ден на всички!
Да сложа и кафето за днес!
Прегръдки!

# 178
  • София
  • Мнения: 1 749
]Честит рожден ден на Шпунц!Честит имен ден на всички,които имат празник днес! Честито на семействата им!Желая здраве и късмет на всички

# 179
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 005
Шпунци , ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !
 Бъди здрава и щастлива, радвай се на обич и уважение!

Честит имен ден на всички именници и семействата им!
 Със здраве, късмет и сполука имената си да носят!

Общи условия

Активация на акаунт