Mислите ли, че мъжете се връщат?

  • 13 389
  • 222
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
MelissaP,  много ми хареса мнението ти. Припокрива се 1:1 с моето по темата.

# 211
  • Мнения: 339
Да не изпадам в подробности, че си разделихме и по вайбър, а не очи в очи, за да не кажете, че си нагаждам историята в моя полза.
В 21-ви век голяма част от връзките приключват по вайбър или месинджър - държи се дистанция, избягва се директна конфронтация, а също и ненужни "вопли".

Викаш, друго си е да можеш фраснеш гадината в носа. Relaxed
Не е въпроса да го фраснеш. Това по-скоро е индикация, че човекът има проблем. Мъжът, за който аз бях писала, веднъж ми се извинява по Вайбър. Аз ако имам нещо да кажа ще го кажа в лицето на човека насреща или ще му се обадя по телефона. Тъпо е да се извиняваш, да късаш или да съобщаваш нещо важно по Вайбър - все едно напр. да получиш съобщение, че сестра ти е родила, вместо да ти се обади и да ти го каже лично. Някакси не е същото, създава впечатление за отбиване на номера.

# 212
  • Мнения: 3 510
П.п пиша за жертвата, защото от всичко написано, много напомняте на хората, които отиват на психолог да работят  за себе си, но не спират да говорят за другия. Той така, той иначе. Аз съм с нормално поведение. Ми не, не си Simple Smile
Хаха ама не съм жертва, защо така реши? За пореден път - не го обвинявам, че връзката не се е получила, не оставай с такова впечатление. Вината за това със сигурност е и в двамата. Обвинявам го за това, че не приключи правилно. Ако аз бях тази, която беше сложила края, щях да се чувствам длъжна да му обясня защо го правя. Да не повярваш, но и на мен ми се е случвало да приключвам връзка.

# 213
  • Мнения: 17
Ако аз бях тази, която беше сложила края, щях да се чувствам длъжна да му обясня защо го правя.
Да де, ама не си ти. Друг е сложил края, човек с различен мироглед, морал, етика, разбиране за нещата. Това, че ти се чувстваш длъжна да обясниш(в което няма лошо), не значи нито че другият ще го направи, нито че е длъжен. Никой за нищо не длъжен на никого, независимо, че са делили един юрган. Очевидно имате различия в мирогледа с въпросния - още един пример. Можеш само да се радваш, че така са се стекли нещата.

# 214
  • Мнения: 339
Ако аз бях тази, която беше сложила края, щях да се чувствам длъжна да му обясня защо го правя.
Да де, ама не си ти. Друг е сложил края, човек с различен мироглед, морал, етика, разбиране за нещата. Това, че ти се чувстваш длъжна да обясниш(в което няма лошо), не значи нито че другият ще го направи, нито че е длъжен. Никой за нищо не длъжен на никого, независимо, че са делили един юрган. Очевидно имате различия в мирогледа с въпросния - още един пример. Можеш само да се радваш, че така са се стекли нещата.
Абе то и като настъпиш някого в градски транспорт, никъде не пише, че си длъжен да се извиниш, но възпитаните хора го правят. За ситуациите, за които говорим, се иска освен възпитание, и редица други качества.
Иначе абсолютно съм съгласна с теб, че такива хора трябва да се държат колкото се може по-далече.

# 215
  • Мнения: 3 510
Скрит текст:
Ако аз бях тази, която беше сложила края, щях да се чувствам длъжна да му обясня защо го правя.
Да де, ама не си ти. Друг е сложил края, човек с различен мироглед, морал, етика, разбиране за нещата. Това, че ти се чувстваш длъжна да обясниш(в което няма лошо), не значи нито че другият ще го направи, нито че е длъжен. Никой за нищо не длъжен на никого, независимо, че са делили един юрган. Очевидно имате различия в мирогледа с въпросния - още един пример. Можеш само да се радваш, че така са се стекли нещата.
Абе то и като настъпиш някого в градски транспорт, никъде не пише, че си длъжен да се извиниш, но възпитаните хора го правят. За ситуациите, за които говорим, се иска освен възпитание, и редица други качества.
Иначе абсолютно съм съгласна с теб, че такива хора трябва да се държат колкото се може по-далече.
Много точно казано.

# 216
  • Мнения: 18 655
Като настъпиш някого в ГТ, той не реагира както е описано напред - сълзи, сополи, обвинения, драми и т.н. Точно това избягват тези, които късат чрез социални мрежи, мейли или смс-и. Динамиката на тази връзка е била еди каква си, резултатът е този.

# 217
  • Мнения: 339
Като настъпиш някого в ГТ, той не реагира както е описано напред - сълзи, сополи, обвинения, драми и т.н. Точно това избягват тези, които късат чрез социални мрежи, мейли или смс-и. Динамиката на тази връзка е била еди каква си, резултатът е този.
Според мен не е точно така. Когато късаш чрез социални мрежи, мейли или смс-и, или пък просто като "изчезнеш" без обяснение, не е гаранция, че няма да има драми. Зависи от човека, с който късаш. В моя случай аз знам за мъжа, с който дадох пример, къде живее, къде работи, кои заведения посещава, познавам част от приятелите му и ако съм някаква психарка, мога да го побъркам. Това според мен е общия случай, който сигурно е валиден в 90% от прекъснатите по този начин отношения. За да избегнеш риска от драми от насрещната страна трябва тотално да се покриеш, т.е. да смениш работа, жилище и т.н., което в България е много трудно да се направи.

# 218
  • Мнения: 18 655
Че аз къде съм написала за гаранция?! И да - има такива, които започват да преследват в работата, при приятели и т.н. - и на околните бързо им става ясно как се е стигнало до ghosting-а. Опитал човекът да си спести драмата, не успял.

# 219
  • Мнения: 3 510
От една връзка не можеш да излезеш напълно сух, а и не е нужно. Късането по вайбър, месинджър и т.н. е точно опит за това.
Като си започнал връзка, трябва да си подготвен, че тя няма да е само цветя и рози и в един момент ще има и сълзи и сополи. Много е егоистично да вземеш само хубавото от връзката, а накрая само единия да изяде дървото.

# 220
  • Мнения: 339
Че аз къде съм написала за гаранция?! И да - има такива, които започват да преследват в работата, при приятели и т.н. - и на околните бързо им става ясно как се е стигнало до ghosting-а. Опитал човекът да си спести драмата, не успял.
Ами точно де. Късането по този начин е по-скоро наказателна акция срещу насрещната страна. Дори си мисля дали не се прави от хора с тежки комплекси, за да провокират по-голям интерес към себе си и да погъделичкат собственото си его. Едно е ако някой ти каже "Виж какво, пробвахме, не се получи, не си пасваме, защото ......". Съвсем друго е ако изчезне или ти изпрати кратко съобщение. Тогава изоставения може да започне да си задава въпроси, да търси насрещната страна за обяснения, да преповтаря по-критичните ситуации във връзката и да се пита дали не е имал вина. Според мен именно това целят хората, които прекратяват отношенията си по този начин. Може би те се  чувстват недооценени и смятат, че по този начин ще компенсират липсата на внимание към себе си, като едновременно с това наказват бившия си партньор.

# 221
  • Мнения: 2 124
Че аз къде съм написала за гаранция?! И да - има такива, които започват да преследват в работата, при приятели и т.н. - и на околните бързо им става ясно как се е стигнало до ghosting-а. Опитал човекът да си спести драмата, не успял.
Ами точно де. Късането по този начин е по-скоро наказателна акция срещу насрещната страна. Дори си мисля дали не се прави от хора с тежки комплекси, за да провокират по-голям интерес към себе си и да погъделичкат собственото си его. Едно е ако някой ти каже "Виж какво, пробвахме, не се получи, не си пасваме, защото ......". Съвсем друго е ако изчезне или ти изпрати кратко съобщение. Тогава изоставения може да започне да си задава въпроси, да търси насрещната страна за обяснения, да преповтаря по-критичните ситуации във връзката и да се пита дали не е имал вина. Според мен именно това целят хората, които прекратяват отношенията си по този начин. Може би те се  чувстват недооценени и смятат, че по този начин ще компенсират липсата на внимание към себе си, като едновременно с това наказват бившия си партньор.

Нищо подобно - просто не им се занимава с нещо, което за тях вече е бита карта.
А и когато решиш да проведеш един разумен прощален разговор, отсрещната страна го приема за някаква надежда, че нещата могат да бъдат изгладени и спасени и се започват едни молби и увещания...
Абсолютно всеки път един и същ сценарий - ами някои хора предпочитат да си спестят мелодрамите! Не ги оправдавам, но ги разбирам.

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 14:17 от SamoDiva

# 222
  • Мнения: 17 409
Blackbling, ако такава ти е концепцията, все ще си набутана и разочарована. Аз понеже  не смятам, че сълзите и сополите са неизменна част от връзката, подхождам така, че да ми се отвръща със същото. И обратно. Разбираш ли смисъла на взаимност, както и че не можеш да я имаш с всеки, с когото си във “връзка”?
Отношенията вървят, когато и двамата го искат, а не единият се напъва, а другият да се чуди как да се откопчи.

Общи условия

Активация на акаунт