Живот в Америка

  • 21 993
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте! Може ли да изкажете мнение за живота в Америка- заминаване, намиране на работа там и всичко останало. Ако има някой от вас там- в кой Щат сте? Имам доста приятели в Чикаго и винаги съм се замисляла дали и аз да не се пробвам, но винаги нещо ме възспира. Какви документи са необходими за издаване на виза, как протича интервюто, колко време е нужно за издаване на виза, ако бъдете одобрени? Благодаря предварително!
Поздрави! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 49
Без зелена карта или $ 1 000 000 за Investor visa няма как да дойдеш.
И за живота добре е ако правиш кам $4000-$5000 в някой по малък град. $10 000 ако си в NYC, LA, Chicago etc.

А ако сте семейство $10 000 в малък град или $20 000 в по голям и ще сте добре.

# 2
  • Мнения: 950
Ох. По темата толкова може да се пише, че по-добре да не почвам. Пък и ти нищо не казваш за себе си. Но животът тук преди 10-20 години и сега няма нищо общо. Преди беше лесно да се намери добра работа. Сега е много трудно, ако нямаш опит и местно образование. Просто така работна виза никой няма да ти даде. По-добре кандидатствай за зелена карта.
Ако си в IT сектора може да си потърсиш работа от България. Но сега доста затегнаха визите и зависи от компанията дали ще иска да ти съдейства за изваждането на такава. Но не пречи да се пробва.
Изобщо не споменавам за Ковид19, който остави милиони без работа в момента. Но това е отделна тема.

# 3
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Здравейте! Може ли да изкажете мнение за живота в Америка- заминаване, намиране на работа там и всичко останало. Какви документи са необходими за издаване на виза, как протича интервюто, колко време е нужно за издаване на виза, ако бъдете одобрени? Благодаря предварително!
Поздрави!
Така зададени въпросите,  показват че си в някаква начална фаза на търсене/събиране на информация.
Легалното установяване в САЩ, става по сравнително малко начини. Необходима ти е зелена карта, придобива се по чрез брак с американски гражданин, спонсориране от роднина по права линия, работна виза, лотарията ДВ, инвестиция на крупна сума. Разбира се, има и други видове визи, които не са толкова популярни и са свързани с по-тесни "канали" като специални способности/постижения, религия, спорт и т.н.

# 4
  • Мнения: 3 488
Как смятате да заминете и да останете?
Животът в Америка към днешна дата не е особено евтин, имайте предвид.

# 5
  • Мнения: 1 271
Лол не знаех, че за такива суми става въпрос там. С мъжът ми преди 2 години се гласяхме за там, но аз не бях особенно щастлива.
А и имам чуството, че престъпността е голяма навсякъде там.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 17:44 от bubanka

# 6
  • Мнения: 49
Храната не е гадна, зависи откъде пазаруваш. Има много магазини който продават био и органик стока но на по висока цена. В тези магазини храната е над пъти по добра от храната в Българиа, но ако искаш да пазаруваш в тези магазини трябва да изкарваш и тези пари който споменах по горе.
Като цяло според мен ако си богат в Америка е по добре от България ако си беден или средна класа в България е по добре.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 17:44 от bubanka

# 7
  • Мнения: 1 271
А за психарите изхождам от гледане на новините им или някакви предавания техни, където показват случаи на затворени деца в мазета с години почти без храна, разни случаи на секти или силно вярващи хора прибягващи до крайности. И да религията там е много силно застъпена, което не е добре. Когато има много религиозни хора, винаги има психарщини, и всичко което правят го оправдават с бог.

А пък храната, ами те нямат готвено и домашна кухня. Имат само стек и хамбургер. Навсякъде в европа си имаме традиционна кухня. Изобщо не виждам как някой би искал да живее там.
Тъпкано място с хора от цял свят, шумно, скъпо, огромно като територия, с големи разтояния, фаст храна на всеки ъгъл, цветнокожите с права и повече от всички, религията силно застъпена и промиваща мозъци, а да и съседа с три вида пушки и имащ право да ти пръсне мозъка ако му пипнеш оградата.

 Аз ако бях на мястото на автора отивам в Германия или Англия. А може и някоя по-малка като Малта или Нова Зеландия. Има толкова варианти, където със сигурност ще ти е по-добре.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 17:45 от bubanka

# 8
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Поста ти ме развесели  Simple Smile Доста колоритен.
Често е забавно да се четат крайни и категорични изказвания, базирани на филми.

Ако все пак някога отидеш, не се безпокой ще има какво да ядеш, при това има и избор  Simple Smile
Ако не желаеш да посещаваш църква, никой няма да ти опре пистолет до челото и да те застави, нито ще те застрелят, ако се подпреш на съседската ограда.
Е, зависи къде си Joy

# 9
  • Мнения: 950
Ниа Ми, много филми си гледала. И, между другото, в Германия и Англия за българите се изказват така, както ти се изказваш за черните. В Испания пък ни наричат цигани, независимо дали си или не си. Т.е., искам да кажа, че няма нужда от такива крайни изказвания, особено когато не произлизат от личен опит. Стереотипите не са направили добро на никого.

# 10
  • Мнения: 3 488
За добро утро се разсмях Grinning
Храната не е гадна, готвеното сам си го готвиш, негрите са най-малкия проблем Simple Smile.

# 11
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Nia Mi при теб май е станало като с лисицата и гроздето много си искала да отидеш но не е станало,нищо то и без това е толкова претъпкано с хора ,че нямаше да има място за теб.А това че една страна е голяма и разнообразна е супер плюс ще можеш да пътуваш и отидеш на много места и да видим много места , а не само да ги гледаш по филмите и да си мислиш и градиш мнение базирано на тях.
И определено ако си беден в САЩ е по-добре ако си беден в България , защото тук точно заради това , че е голя страна има многоо работа (е имаше преди коронавируса сега навсякъде е трудно ) храната не е скъпа и както се казва поне гладен няма да останеш. Към автора - ККакто всяка страна по света така и САЩ  има и плюсове и минуси и ако за един е ок за друг не е , всеки сам си преценя.

# 12
  • Мнения: 3 488
Кой каза, че храната не е скъпа?
Повтарям - храната, не garbage foods!

# 13
  • Мнения: 49
В Whole Foods е доста скъпо но пък си заслужава да пазаруваш от там. За правата на негрите незнам но да верно е вземат много помощи но и са много дисриминирани особенно от полицията, но и с право според мен.

В Европа не отивам да живея, освен ако не говорим за България. Всеки като разбере откъде си и те мисли за някакъв циганин и те дисриминират в Западна Европа. В щатите даже незнаят България къде е.
Според мен ако правиш 4-5000 лева на месец най хубаво си е в България.

# 14
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Кой каза, че храната не е скъпа?
Повтарям - храната, не garbage foods!
Е да гарбидж е но пак е храна ако нямаш пари и такава ще ядеш и ще се радваш ,че можеш да си го позволиш. Това имам предвид.
Да в България ако сте семейство с две деца и изкарвате ПОНЕ 4-5000 тогава е ок.

# 15
  • Мнения: 63
Америка е толкова огромна... пълно е с хора от различни точки на света, различна раса, различна религия, различни разбирания за живота. Тук има за всеки по нещо. Може би не точно за всеки. Ако со негативно настроен, че храната е ужасна, че има цветнокожи, че е лудница и т.н. Не е тук твоето място. Човек малко или много трябва да е отворен към света. Но такива сме, че и на луната да отидем пак ще си мрънкаме за нещо Simple Smile
Животът тук хич не е лош. Разполагам с повече свободно време в сравнение с България. Познавам и хора, на които не им харесва тук и единственото нещо, което правят е да мрънкат, без да се опитват да променят нещо. Пак казвам, до човек си е.

# 16
  • Мнения: 82
Без зелена карта или $ 1 000 000 за Investor visa няма как да дойдеш.
И за живота добре е ако правиш кам $4000-$5000 в някой по малък град. $10 000 ако си в NYC, LA, Chicago etc.

А ако сте семейство $10 000 в малък град или $20 000 в по голям и ще сте добре.

900 000$ е ЗК-та като инвеститор.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте, записвам се да следя темата Simple Smile Моят въпрос е малко по конкретизиран. Работя за английска фирма, която има офиси и в Америка. Мога ли да си изкарам работна виза, ако ме изпратят там? Аз или работодателя го прави? И какво става със семейството ми- мъжът ми и децата, могат ли и те да заминат с мен?

# 18
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Компанията Ви прави визата , и на семейството  също. За съжаление в момента мисля този вид визи са спрени и като цяло в сега има доста висока безработица в САЩ и доколкото знам много работодатели се въздържат да водят хора от чужбина , а вместо това наемат кадри тук на място. Освен разбира се  ако не упражнявате някоя  тясно специализирана и много търсена професия тогава може би да  , но дори и така да е поне тази година мисля ще бъде трудно.

# 19
  • Мнения: 950
Гаал, аз знам доста хора, чиито фирми ги прехвърлиха в офиси в САЩ. Фирмата ти урежда визата и съответно ти подаваш документи за виза на семейството ти след това. Или се договаряш с адвокатите на фирмата ти да ти помогнат, защото си е голяма играчка. Това беше преди Тръмп да реши да спре всички визи, да уточня и не знам сега как е.
Най-добре говори с шефа си.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 49
Благодаря ви за бързите отговори. Ориентирах се поне за вида виза L-1 е, трябва да почета само дали за нея важи това спиране което Тръмп наложи- гледам че е до 31 Март... А може ли малко повече информация относно животът там... Интересува ме кои са предпочитаните щати. Майка съм на две деца и образованието им ми е приоритет, така че ще се радвам да споделите опита си Simple Smile Друго което ме интересува е , ако мъжът ми дойде с L-1 виза, има ли опция да подаде някакви документи за помощи за безработица?

# 21
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Ако Вие сте на L-1, съпругът Ви ще бъде на L-2 и ще има право на работа с EAD. За помощите не съм наясно.
Питате за предпочитани щати, какви са Вашите опции.
Навсякъде има добри, нетолкова добри райони, както и такива, които трябва,да се избягват.
Колкото по-добър е един район, толкова по-добри са и училищата в него. Училищата са пряко свързани с местоживеенето, изключение са частните.
Хубавите райони съответно са и по-скъпи, това се отразява на училищата.

Успех с визите и организацията.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 49
Опциите ми че някъде около NY, но тъй като сме home office мога да си работя реално отвсякъде. Работните ми срещи ще бъдат в месеца една максимум. Кои щати е добре да избягваме? Предполагам, че държавните училища и градини не са платени , или бъркам?

# 23
  • Down south
  • Мнения: 7 680
След като можете да избирате, ориентирайте се към място, където климата би ви допаднал, имате приятели и т.н.
 Ако предпочитате по-студеното време, няма да се установите във Флорида и обратното, ако обичате топло време, Минесота не би бил добър избор.
Училищата са безплатни, тоест плащат се от таксите на определеният район
Детските градини се заплащат. Зависи пак къде живеете. Не съм се интересувала скоро, моята дъщеря е голяма,, но цените биха могли да бъдат около $500 на седмица.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 49
Daylily, това е че като цяло нямам много познати там и затова и питам в темата, за да се позапозная със ситуацията. Дъщеря ми е с говорни проблеми и това е основната причина да искам да заминем- считам че образователната система в Америка е много по-добра от нашата и на децата със специални образователни потребности реално се помага! Явно ще трябва да се ориентирам първо към щат, после град, училище и да чета много....И най-вече, работодателя да ми подаде ръка в това приключение Simple Smile После вече ще мисля как ще убеждавам мъжът си Sad(((

# 25
  • Мнения: 950
За социални или други помощи, Канада е мястото. В САЩ никой нищо не ти дава. Дори на лекар не може да отидеш без застраховка. Всеки щат си има своите закони, затова е много трудно да се обобщи живота тук. Аз лично бих живяла само в по-образованите (грубо казано) щати като Масачузетс, Калифорния, Ню Йорк и още 2-3 други. Но те са много по-скъпи. Колкото по-евтино, толкова по-диво - ред некс с пушки, много необразовани и ниско културни хора и т.н. Знам че не звуча много коректно, но аз лично не бих искала децата ми да растат в подобна среда. Затова с мъжа ми работим като роботи, печелим добре, за да живеем в един от скъпите щати. Колкото са по-добри държавните училища в един район, толкова по-скъпи са къщите и данъците там. Иначе дрехи, техника, храна са евтини навсякъде.
Много мои познати в България си мислят че съм луда да избера това пред по-лесното. И аз все по-често искам да променя нещо, но като съм се хванала на хорото вече, е много трудно да спреш. Затова трябва да разберете какво е най-важно за вас, преди да изберете къде да започнете. Но общо взето за САЩ може да се обобщи - имаш добра работа, живееш добре. Нямаш работа, загиваш прав.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 49
Т.е в тези изброени щати училищата са най-добри, но пък живота е много скъп. Къде мога да разгледам например наемите в Ню Йорк? И ако работя там, кои квартали са най-подходящи за наем? За съжаление за Канада нямам вариант- първо незнаем грам фреснски , второ фирмата ми няма офиси там Sad Затова варианта е Ирландия, Великобритания и Америка.

# 27
  • Мнения: 2 472
Gaaal, в Канада във всичките и провинции и територии се говори само английски. Единствено в една провинция се говори френски.

# 28
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
GaaL като казвате Ню Йорк имате предвид Ню Йорк сити ? Или щата защото щата е доста голям. Много хора с деца които работят в НЙС живеят в Ню Джързи което зависи къде живееш ако няма трафик си за 30 мин в Манхатън или също така има влак който ходи до града .Наемите за апартамент с 3 спални например варират от около $2200до $ 3000 а може и доста повече . Съгласна съм с мнение по-горе ,че хората, училищата ,културата са много по добри в скъпите щати .. Колко са големи децата ? Градините са около 1200-1500 на месец пак зависи къде има и по-скъпи . С доход годишен под $100.000 за 4-членно семейство в НЙ и района ще. Е трудно .....колкото повече над това по-добре . За наеми и продажби вижте zillow.com.

# 29
  • Мнения: 950
Да, с деца в Манхатън не е добра идея да се живее, освен ако нямате излишни милиони за жилище в хубав район Simple Smile Наемите са ненормално високи. Дори Бруклин вече е супер скъп. Всички се изнасят към Джърси и Кънектикът, но той е по-далече.
Това е хубава статия за сабърбсите около НЙ сити, макар че средната цена на къщите, която дават, ми се струва по-ниска от тези, които съм виждала реално да продават. Но цената зависи от много неща.
https://www.pods.com/blog/2020/06/nyc-suburbs/

Хубав сайт за имоти освен zillow e и redfin.com.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 49
Много ви благодаря за бързите отговори. Децата са на 7 и 3 години. Ще разгледам сайтовете, които сте ми пратили. Лошото, е че в мъжът ми ще търси работа евентуално като пристигнем т.е само аз ще бъда с работа.... Ще почета как стои въпроса с помощите за безработица, но ме съмнява да се отпускат някакви за хора без никакъв трудов стаж.  Мога ли да разгледам някъде оферти за работа за NJ? Дано поне детски дават там..... Иначе гледам че офиса ни е в NJ, което ме обнадеждава четеейки вашите коментари. А закупуването на имот предполагам става пак с кредити, както в БГ?

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 11:20 от GaaaL

# 31
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Не съм сигурна на 100% но не мисля ,че ще ви се полагат помощи тъй като вие ще бъдете на работна виза ,тези помощи са предимно за американци и хора със зелени карти . В САЩ детски няма ,като цяло не е така социална системата ....помощи има но наистина трябва да имате доста нисък доход и да сте permenent residents . И да права дте ,че хора без стаж тук не взимат такива помощи мисля навсякъде по света е така или поне на повечето места . Да закупуването на имот става като в България на кредит но за това трябва да имате 2-3 години подаване на данъчна декларация . Като цяло преди пандемията мога да кажа ,че имаше доста работа сега нещатата са малко по различни и не толкова ок като преди от към работни места.

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Много ви благодаря.
Ще почета как стои въпроса с помощите за безработица, но ме съмнява да се отпускат някакви за хора без никакъв трудов стаж.  Мога ли да разгледам някъде оферти за работа за NJ? Дано поне детски дават там..... Иначе гледам че офиса ни е в NJ, което ме обнадеждава четеейки вашите коментари. А закупуването на имот предполагам става пак с кредити, както в БГ?
Както вече казаха, тук детски няма. Едно от най-важните неща е добра здравна застраховка, вижте какво предлага компанията и какви са условията.
В началото, може би е добре съпругът да гледа малкото дете, докато се ориентирате.
Относно закупуването на жилище ще бъде нужно да изградите добра кредитна история,, на базата на която ще търсите заем. Бих ви посъветвала, преди да правите дългосрочни планове,, първо да дойдете,  да поживеете известно време и видите, дали ще ви хареса. Проучете и евентуалната възможност за спонсориране от работодателите за зелена карта и чак тогава  обмисляйте покупка на жилище.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 49
Да определено, ще видя каква заплата ще ми предложат, ще разгледам наемите, евентуалните предложения за работа за мъжът ми и така. А можете ли като живеещи там да ми кажете плюсовете и минусите на живота в NJ?

# 34
  • Мнения: 950
Не знам как е във всички щати, но в повечето няма как да му дадат помощи, ако не е работили и плащал данъци в страната преди това. Покрай Ковид доста познати кандидатстваха за помощи за безработни през последните месеци и всички трябваше да представят обстойна информация за предишна заетост, доход, данъци и т.н. Помощите им се оценяват въз основа на всичко това. Не са еднакви за всички.
Аз също подкрепям мнението, че е добре да тествате живота тук, преди изцяло да му се посветите. САЩ вече не е това, което беше преди 20 години. Става все по-трудно за новодошлите тук. Макар че намирането на работа може би все още е по-лесно отколкото в Европа, поне според мен. Предимството в Европа е, че е близо до България и културния шок е по-малък. Малко или много знаеш какво да очакваш.
Но когато човек много иска нещо, рано или късно го постига. Важно е да навиеш мъжа ти. По-лесно е, когато не си сам Simple Smile
В Джърси не съм живяла. Само съм била на гости. Зависи къде си. Моите познати бяха млади професионалисти, както им казват, без деца. Живееха в Хобокен, което буквално е на другия бряг на реката, срещу Манхатън. Взимаха си водно такси, за да стигнат до офиса. Но с деца по-добрия вариант са типичните сабърбси. Общо взето са скучни. Животът е доста еднообразен. Но пък имаш повече място, двор, по-добра среда за децата.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 19:35 от Gabonka

# 35
  • Варна
  • Мнения: 49
Въпросът е, че аз всичко го правя заради децата. Неискам децата ми да учат в училищата тук Sad Положението е плачевно, поне според мен, откъм среда и учители.... Надявахме се, че за нашите деца ще се оправи, но вече се съмнявам, че и за децата на децата ни ще става. Лошото е че мъжът ми казва, че Америка е последното място на което ще отиде да живее... Не че има някакви стабилни доводи- затова мисля да го оборя. Няма да лъжа, аз незнам почти нищо, основавам се само на четене на информация в интернет относно образованието там. За мен това е най-важното, аз ще работя ако трябва на няколко места,но децата ми да получат стойностно образование!

# 36
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Да определено, ще видя каква заплата ще ми предложат, ще разгледам наемите, евентуалните предложения за работа за мъжът ми и така.
Смятате заплатите  и разходите, здравни застраховки, какъв процент ще плащате, наем, сметки, детска градина, извънкласни занимания, кола/транспорт, храна, развлечения, почивки и т.н.  
Повечето жилища под наем се дават с печка, хладилник, микровълнова печка, миялна машина, евентуално пералня и сушилня, ако последните две ги няма в самото жилище, то, в повечето случаи има в сградата. Обзавеждането ще бъде ваша грижа, ако ще търсите обзаведено жилище, наема вече е различен.

# 37
  • Мнения: 3 122
Въпросът е, че аз всичко го правя заради децата. Неискам децата ми да учат в училищата тук Sad Положението е плачевно, поне според мен, откъм среда и учители.... Надявахме се, че за нашите деца ще се оправи, но вече се съмнявам, че и за децата на децата ни ще става. Лошото е че мъжът ми казва, че Америка е последното място на което ще отиде да живее... Не че има някакви стабилни доводи- затова мисля да го оборя. Няма да лъжа, аз незнам почти нищо, основавам се само на четене на информация в интернет относно образованието там. За мен това е най-важното, аз ще работя ако трябва на няколко места,но децата ми да получат стойностно образование!

Това е най-важното и за много от българите тук. Много от тях, включително ние избрахме къде да живеем според това какви са училищата. Този сайт е добър да проверите училищата:
https://www.greatschools.org/
За мен добър рейтинг е от 7-8 нагоре.  
Там, където са по-добри училищата, съответно жилищата са по-скъпи. Данъците за жилищата, също са много по-високи, където училищата са добри, защото училищата се финансират от тези данъци.
От Ню Йорк, Кънектикът и Ню Джърси, смятам че в Ню Джърси е най-евтино. Там има и най-голям брой българи.
Има градчета с добри училища също. Но трябва първо да се провери в този сайт, и след това преди да се подпише договор за наем, трябва да се обадите по телефона в училището, за да се уверите че този адрес наистина се пада към това училище. В Кънектикът жилищата са скъпи, данъците - по-ниски. В Ню Йорк - скъпи къщи, високи данъци. Ню Джърси - по-евтини къщи, по-ниски данъци. За събърбията говоря. И като казвам, че са по-евтини пак са си скъпи де. Просто сравнявам събърбията на Ню Йорк по щати.

# 38
  • Мнения: 950
То и ние всичко правим за децата. Ако бях сама, щях да живея в някое малко село в Гърция например, без да ми трябва много, и да се наслаждавам на тишина и спокойствие Simple Smile
Образованието не мога да кажа колко е добро или лошо. Но каквото и да е, според мен дори самия жизнен опит тук ще помогне на децата, където и да решат да живеят, и каквото и да решат да правят, когато пораснат. Особено ако са в космополитен град като Ню Йорк, това ще им отвори много врати.

# 39
  • Мнения: 117
САЩ определено е държава с много възможности, но за хора, които съумяват да се възползват. Хора, които са ЗДРАВИ, енергични, упорити и образовани по търсените специалности. Сега, с COVID, едва ли е най-подходящия момент за преместване с деца. Но зависи от хората и от техните разбирания.
Аз лично бих ви посъветвал да си направите много подробно проучване и подготовка за това къде ще работите, какви ще ви бъдат доходите, къде ще живеете, какви и колко ще ви бъдат разходите, къде ще учат децата, какви здравни застраховки ще имате, ще можете ли и колко ще спестявате и т.н. Ако след като теглите чертата сте на плюс, на истински плюс, ако желаете, заминавайте. Но помислете за носталгията по родители, приятели, родни места и т.н. Ще я преглътнете ли?
САЩ са били страхотна страна от края на Втората световна война до към 2000 г. Евтина храна, гориво, жилища, много работа и възможности, страхотна природа и т.н. Но това е било преди, сега нещата са по-различни, което не означава, че няма много възможности поради самата специфика на страната и нейната икономика. Успех!

# 40
  • Мнения: 82
Бихте ли дали някои безплатни сайтове за попълване на данъчните декларации за 2020 - за мен е само и съм работил само за една фирма?
Засега намерих само https://turbotax.intuit.com , за безплатно ,но май някъде ми се мярна ,че за e-filing може да ми поискат пари.

# 41
  • Мнения: 82
... За мен това е най-важното, аз ще работя ако трябва на няколко места,но децата ми да получат стойностно образование!
Мдааа ... и аз така мисля. Ще ми се поне две от децата ми да станат доктори в САЩ(няма рецесии за тях ! ) . Така ще имат приходи от поне 200 000$/година и няма да ги мисля като се помина. Бих се хвалил с тях “на всяка втора крачка”.

# 42
  • Мнения: 82
И за живота добре е ако правиш кам $4000-$5000 в някой по малък град. $10 000 ако си в NYC, LA, Chicago etc.
За чисти пари след данъците ли или бруто?

# 43
  • USA
  • Мнения: 7 296
В Ню Йорк - скъпи къщи, високи данъци. Ню Джърси - по-евтини къщи, по-ниски данъци. За събърбията говоря. И като казвам, че са по-евтини пак са си скъпи де. Просто сравнявам събърбията на Ню Йорк по щати.

Тази част на Ню Джързи,която се води НЙС събърбия не е нито с евтини къщи,нито с евтини данъци.Плащахме безумни цени заради удобството да сме на 20-на минути от Манхатън.

GaaaL,в кой град в Джързи е въпросния офис? Също така не разбрах дали фирмата ти иска да те изпрати тук или ти те първа ще ги молиш за релокация?

# 44
  • Мнения: 258
... За мен това е най-важното, аз ще работя ако трябва на няколко места,но децата ми да получат стойностно образование!
Мдааа ... и аз така мисля. Ще ми се поне две от децата ми да станат доктори в САЩ(няма рецесии за тях ! ) . Така ще имат приходи от поне 200 000$/година и няма да ги мисля като се помина. Бих се хвалил с тях “на всяка втора крачка”.
С такова мислене са 99% от учещите медицина. И после имаме доктори неграмотни дори една диагноза да поставят, а лекарската грешка е на трето място по причина за смърт в САЩ. В България положението не е много по-различно, за съжаление.

Темата за училищата е много голяма. Аз не бих се заела да раздавам съвети, но ми е много интересно едно мнение по-горе, че в събърбите и малките градове и села било много скучно, колко е хубаво едва ли не да се живее в НЙ сити!?!? Е, кое му хубаво да се живее в Голямата ябълка сега? Вижте камерите на живо, какво става там... град-призрак. Хората бягат от там, щото имат губернатор идиот. Напълнили са Флорида и Пенсилвания!
Не се разбира каква е професията на колежката, какви пари ще й предложат и колко те ще са й достатъчни за да покрива стандарта, който очаква. Доколкото знам, при работните визи може само да се работи една работа и то само при работодателя, който е помогнал за визата.
 Аз като по-възрастна и минала този процес не мисля, че ако майката работи по цял ден и не си вижда децата, мислейки си, че някой ще й образова децата е реалност. Може би е реалност ако е в някое скъпо училище с пансион, където таксите са 5-цифрени суми. Но няма 100%-ва гаранция за нищо, повечето деца се отчуждават там от семейството си, но за немалко родители това е ОК.
Помощи за безработни се дават на хора, които са работили преди това. Това са щатски въпроси и е според местоживеенето.
Успех!

# 45
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Предстои ми пътуване за няколко месеца в САЩ с цялото семейство. Имам син на 8 и дъщеря на 13. На каква възраст мога да ги оставям сами вкъщи законно? Бях преди 11 години на същото място, но дъщеря ми беше много мъничка и не се е налагало да я оставям.

# 46
  • Мнения: 258
Зависи от щатското и местното законодателство. Или си потърси сама или питай местен човек, който знае.

# 47
  • Down south
  • Мнения: 7 680
САЩ е широко понятие.
Зависи от щата. Преди години в много щати беше 12.
Проверете как са установени нещата там, където отивате.

# 48
  • Мнения: 1 847
Florida has no minimum age requirement for leaving kids at home alone. Only three states currently have laws regarding a minimum age for leaving children home alone. Maryland requires the child to be at least 8 years old. In Oregon, children must be 10 before being left home alone. Illinois law requires children to be 14 to be left home alone.

# 49
  • Мнения: 33
Здравейте!
Намира ли се смрадлика в САЩ, доктор ни предписа бани за тежка рана,но не знам дали продават там.Или да изпращам по някакъв начин…

# 50
  • Мнения: 258
Здравейте!
Намира ли се смрадлика в САЩ, доктор ни предписа бани за тежка рана,но не знам дали продават там.Или да изпращам по някакъв начин…
https://malincho.com/smoke-tree-leaves-smradlika-100g-32.html

# 51
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Здравейте,
може ли да ми дадете информация дали в момента се изисква отрицателен COVID тест при влизане в САЩ?
тук пише, че се изисква:
https://www.bulgaria-embassy.org/bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%81%D0% … 0%B0%D1%82%D0%B5/

a тук, че е отпаднало това изискване
https://travel.state.gov/content/travel/en/international-travel/ … tml#ExternalPopup

# 52
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Не се изисква.
За момента.

# 53
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Благодаря за отговoрa. Явно на бг станицата не е актуализирана информацията.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Т.е в тези изброени щати училищата са най-добри, но пък живота е много скъп. Къде мога да разгледам например наемите в Ню Йорк? И ако работя там, кои квартали са най-подходящи за наем? За съжаление за Канада нямам вариант- първо незнаем грам фреснски , второ фирмата ми няма офиси там Sad Затова варианта е Ирландия, Великобритания и Америка.

Аз бих попитала Вие посещавали ли сте Америка преди това решение за релокация?
Детето знае ли някакъв английски език?

# 55
  • Мнения: 1 847
Не е задължително да е посещавала САЩ и децата да знаят английски.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Не е задължително да е посещавала САЩ и децата да знаят английски.

Аз къде написах, че е задълвително?
Друга е идеята на въпроса, дали си дава сметка в каква държава отива, от написаното май не е много наясно...

# 57
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Не е задължително да е посещавала САЩ и децата да знаят английски.

Аз къде написах, че е задълвително?
Друга е идеята на въпроса, дали си дава сметка в каква държава отива, от написаното май не е много наясно...

Момичета въпроса е от януари 2021 , жената получи много отговори още тогава а и след това не е писала така че съмнявам се  да е актуален въпроса все още.

Общи условия

Активация на акаунт