Така ли трябва да изглежда една здравословна връзка?

  • 7 265
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16
Аз почти съм го събрала.. просто не знам какво да кажа искам просто всичко по бързо да приключи, а когато се опитвам да кажа, че не искам да сме заедно той започва да ми вменява чувство на вина и се чувствам зле

# 61
  • Мнения: X
Аз почти съм го събрала.. просто не знам какво да кажа искам просто всичко по бързо да приключи, а когато се опитвам да кажа, че не искам да сме заедно той започва да ми вменява чувство на вина и се чувствам зле

Май ти ги играеш игричките, не той и обичаш да го играеш жертвичка... Взех да разбирам поведението на човека.
Просто си тръгни без разправии, толкова ли е трудно...

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 10:04 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 16
Не играя никакви игри, когато дойдеш на моето място да се разделиш с някого, с който си бил две години ей така с лека ръка. Чак тогава ще ми казваш, че го играя жертва! Не знам дали си чувал ама хората имат чувства. Много е лесно да се налива акъл отстрани и да гледаш сеир.

# 63
  • Мнения: X
Тръгвал съм си от човек, с който съм живял много повече години от теб. Не си мисли, че само на теб се е случвало. Явно не си готова за промяна, въпреки, че 100 човека тук ти казаха какво е най-добре за теб. За ръчичка ли чакаш да те хване някой и да те отведе? Сама трябва да вземеш това решение.

# 64
  • Мнения: 16
Не казвам, че само на мен се е случвало просто е трудно. На мен ми е пределно ясно, че ако аз не се справя с това няма кой да дойде на моето място да се оправи.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Братан обаче е прав. Взела си решение (ако си го взела), просто излез без обяснения. Защо смяташ, че му ги дължиш? Нима не виждаш, че така му даваш поле за изява да те тъпче още повече? Багажа, вратата и чао. И преди да кажеш, че не знам какво говоря, да ти кажа, че съм приключвала десетгодишна връзка, в която имаше чувства и никога не е имало долни подмятания като тези на твоя хубавец.

# 66
  • Мнения: 1 405
Какви обяснения? Не се унижавай повече. Давай с достойнство и самочувствие - повтаряй си го!

Такива хора не се променят.

# 67
  • Мнения: 3 542
Етапът на приказките и обясненията отдавна вече е преминал. По-добре е да заминеш в тишина, ако трябва изчакай понеделника, когато къщата ще се опразни и си събери нещата. Че иначе и "свекърите" се включват в драмата.
Имаш чувства, но те нито са споделени, нито "здравословни" (както се изразяваш) за теб. Колкото повече говориш с този мъж, толкова по-зле ще се чувстваш - той вече те е изманипулирал и пречупил и само незабавно отдалачаване и спиране на комуникация ще те спаси.
Знам, че много жени все още се подлагат на подобен "живот", но ти си младо момиче и имаш шанс за нещо по-добро.

# 68
  • Мнения: 2
Той продължава да те манипулира и ако не вземеш решение сега, винаги ще е по този начин. Все едно чета себе си, така ми говореше мъжа ми при всеки проблем-като не ти харесва се махай. Обидно е много, разликата беше, че имах деца и нямаше къде да отида. Преглъщаш и продължаваш. С тая разлика, че ми се показваше във всички останали случаи колко много ме обича, никога не сме имали проблем със секса и така се замазва положението. Докато след 20г вече не търпиш да ти се повтаря като не ти изнася махай се - и се махнах, но беше гарнирано и с шамари. А после започна да вменява вина, че аз съм си развалила семейството и не искам да сме заедно. Имам чувството, че всички насилници и манипулатори използват едни и същи похвати и изрази. При нормална връзка човекът до теб не би си позволил да ти говори по този начин. Използва този израз, защото си на негова територия и така започва да се налага над теб. Ако се изнесеш, ще започне с манипулациите и вменяването на вина. Много е коварно и отстрани колкото да изглежда лесно, обикновено жените се влияят от чувствата и поддават. И после си ближат раните. Помисли много добре за бъдещето си.

# 69
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз почти съм го събрала.. просто не знам какво да кажа искам просто всичко по бързо да приключи, а когато се опитвам да кажа, че не искам да сме заедно той започва да ми вменява чувство на вина и се чувствам зле
Няма смисъл да казваш нещо и да се обясняваш. Взимаш си нещата и си тръгваш.  Без много обяснения и оправдания. Ако си го решила разбира се.Аз съм си тръгвала от мъж, с когото живеех 3 години - без много обяснения си събрах багажа, казах му Напускам те, защото не съм щастлива с теб и си тръгнах. Правилен или грешен подход е това не ме интересуваше - накрая вече не бях щастлива,а мъжът беше допстатъчно умен, за да знае какви проблеми имаме и защо. Имах чувства, но знаех, че за мен е по-добре да си тръгна и го направих. И никога не съм съжалявала за това си решение.

# 70
  • Мнения: X
Даниела, ти ме подсети за една от любимите ми дистопии - свят, който се крепи на женското щастие и прищевки Simple Smile

# 71
  • софия
  • Мнения: 4 180
Деспотия или не аз си гледам щастието. Не може да ме накара никой да седя някъде, където съм нещастна. И не мисля, че трябва. Знаеш ли, правила съм го и знам, че се отразява зле на здравето и психиката ми. Така че никога повече.

И ме прекръсти леко Grinning

# 72
  • Мнения: 900
Не съм прочела всички коментари, но до колкото разбирам на авторката не й стиска да приключи тази връзка.
Аз на 20 бях другата крайност, което също не е хубаво.При най-малкия гаф, въпросният господин не ме виждаше със седмици или никога.Зависи как си изиграе картите.
А авторката вероятно не й се прибира от където е дошла или няма пари за квартира.Само ако една жена е зависима от мъжа-(дете, пари, изгода от бизнес или някакво изнудване)може за търпи подобен живот.
Примери бол на жени, които не им стиска да се махнат и на 20 живеят като на 40, на 50 се чувстват и изглеждат изцедени като на 100.
Аз като родител не бих позволила подобен сценарий за дъщеря си, но явно авторката няма нужната подкрепа.Нека да й я дадем и да си заживее най-накрая живота!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Има си жилище, каза, имала доходи, не зависи от него.

# 74
  • Мнения: 16
Нищо не зависи от него! До довечера всичко ще е приключило.

Общи условия

Активация на акаунт