Съседски конфликт...

  • 4 728
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 13 770
Всъщност, никой НЕ Е на нейния покрив, нито под прозорците й.
Галинор да не е въпросната приятелка-съседка и се е разпознала в оплакването, затова е такава люта Wink

А защо съседката има толкова претенции и е толкова сърдита? Ами защото авторката и семейството й винаги са се съобразявали с нея и нейното семейство и тя така е свикнала. Поискат земя за гаража от дядото - дават им; поискат бащата да отсече дърво в двора си, че им тъмни или корените нещо пречат - отсичат го. Как да се сети тази жена, че съседите всъщност не са й длъжни и ако правят отстъпки, това е от добра воля и възпитание. И е редно и тя да направи някой компромис. И да мисли за удобството и забавлението не само на собственото си дете, но и на това на "приятелката си"

# 106
  • София
  • Мнения: 8 570
Аз лично не виждам дори теоретично възможна резонна причина един съсед да опитва да забранява на друг съсед (камо ли приятел) да излиза над гаража си. Ти виждаш ли?
Това ли е въпросът?
Да, виждам - доколкото разбрах са 3 гаража с общ покрив. Резонната причина е, че съседката не иска някой на нейния покрив и под нейния прозорец. Което става с ограждане покрива на 'нашия' гараж.
Разбира се, ако тук смятате, че не й се полага да има права, което всъщност и писахте, аз не мога на стари години да ви науча на съобразяване.
Други въпроси?

Ама не, честно... Или тролиш, или наистина не вдяваш Simple Smile    
Никъде не става ясно да са с общ покрив, но пък става ясно, че има поне 10 м от гаража на grasielitka до прозорците на "приятелката". Пък ако е общ тоя покрив, как изведнъж го зачисли на съседката с претенциите, хахахах Grinning Май верно няма смисъл, съжалявам.
Само в следващи коментари в темата, моля, избягвай да ми слагаш думи в устата и да ме поставяш под общ знаменател! Никъде не съм написала, че някоя от страните е без права. Единственото, което съм написала е, че и двете семейства имат равни такива - едните да си ходят по гащи, другите да си ползват гаража.

# 107
  • София
  • Мнения: 13 245
Аз на мястото на авторката щях да си оградя целия гараж с жив плет и да ми стане зелено и красиво, да си сложа там масичка, столчета и да си направя един вид голяма тераса. Също така, чадър, лежанки и да си направя плаж.
На терасата ще си сложа тента, че да не ме гледа комшийката и ще си пия там спокойно кафенцето. Който се притеснява, да си намери вариант.
Тя да си сложи огледални прозорци и така може хем да си ходи дибидюс и никой да не я гледа, хем да не слага щори и пердета.

# 108
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Тя да си сложи огледални прозорци
Има такова фолио за стъкла:
Скрит текст:

# 109
  • Мнения: 518
Ех как все у другите е мираж емпатията, пък ний сме най-готини...
Цитатите ми не са избирателни, всеки може да прочете цитираното мнение, като цъкне на ника. Но не ми отговори на втория въпрос. Хубаво историята е някак си представена, ама и с вашите мнения някак си се представяте сами.
Абсолютно със същия успех и логика за нови завеси, щори и пр.за комшийката - аз пък мога да посъветвам авторката, като не иска да й мрънкат, да си огради горе гаража. Що не се е сетила? Или о, чакай - нали са приятелки, що да не си подскачат върху трите гаража, те онези няма да имат против. И изведнъж изненада - хората имали против. Нечувано, как така!
Съгласна съм, че нямате емпатия. Точно една потребителка от всички тук първо се замисли за гледната точка на съседката. Всички други почнахте направо с етикети как тая съседка не е окей и съвети как да й бъде натрит носът.
Не сме оградили, не защото не сме се сетили, а защото ако беше прочела, първата им реакция беше, че им пречи ограждението, чувствали се като в кафез. Чувстват се като в кафез заради няколко тръби, дебели колкото два пръста, а как ли ще се почувстват, ако взема, че оградя така яко, че нищо да не се вижда.

# 110
  • София
  • Мнения: 13 245
Че то по нейната логика тази ограда може да й пречи да ви зяпа.
Нали идеята е да не ги гледате се ие, ама и те да не ви гледат. Нима сега гледката им не е към вашия гараж и към терасата ви?
Да си гледа в своя двор, вместо в твоя.

# 111
  • Мнения: 518
Аз лично не виждам дори теоретично възможна резонна причина един съсед да опитва да забранява на друг съсед (камо ли приятел) да излиза над гаража си. Ти виждаш ли?
Това ли е въпросът?
Да, виждам - доколкото разбрах са 3 гаража с общ покрив. Резонната причина е, че съседката не иска някой на нейния покрив и под нейния прозорец. Което става с ограждане покрива на 'нашия' гараж.
Разбира се, ако тук смятате, че не й се полага да има права, което всъщност и писахте, аз не мога на стари години да ви науча на съобразяване.
Други въпроси?
На нейния покрив никой не стъпва, не се докосва дори, защото нашия е по-висок от другите два поне със 60,70см

# 112
  • Мнения: 3 540
Темата изобщо не е глупава, но преценете сама дали изобщо си струва тези хора да останат в графата приятели.
С годините се лиших от много такива - липсата на отношения, които товарят и тровят денят ми ме прави щастлива.
Аз не тровя никого, нямам нужда и аз.
Далече от такива.

Общи условия

Активация на акаунт