Съседски конфликт...

  • 4 736
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 36 738
За лудия и баницата нали знаеш лафа... Имат претенции щото има кой да ги взима на сериозно.

# 91
  • Мнения: X
Моля те, спести си уважителната форма, четем се по темите от 2 години. Евтино е. Последвай съвета си и не обръщай внимание, защото откъде-накъде ще ти казвам аз нещо. Пък!
Темата я прочетох 2 пъти и видях само хленчене на авторката как ама нищичко не разбирала, милата, а всички други адмирират и съветват към несъобразителни действия срещу непозната жена. Как никой не се усъмни, преди да дава съвети при всички случаи да се игнорира съседката и да се прави напук, че историята и поведението на участниците в нея са нелогични?

# 92
  • Мнения: 19 523
Галинор, не само че се усъмнихме, но и го написахме, ама то трябва да се чете, не само да се мрази в темата. И аз те харесвам.

# 93
  • София
  • Мнения: 8 581
Темата я прочетох 2 пъти и видях само хленчене на авторката как ама нищичко не разбирала, милата, а всички други адмирират и съветват към несъобразителни действия срещу непозната жена. Как никой не се усъмни, преди да дава съвети при всички случаи да се игнорира съседката и да се прави напук, че историята и поведението на участниците в нея са нелогични?

На мен пък ми е странно защо трябва някой да ми вменява съмненията си. Пък напиши си мнението и не критикувай другите, защото няма как да знаеш дали си прав/а или не. Колкото за мен е непозната жената, толкова и за теб - съжалявам, но няма как да ми твърдиш, че аз бъркам, а ти си прав/а. Аз си оставам на мнение, че описаното поведение е нелепо и не е приятелско.
Съгласна съм само за това, че съветите за правене напук са неправилни.

# 94
  • Мнения: X
Ама аз не познавам и авторката,но, за разлика от съседката, у авторката виждам типични прояви на конкретен тип хора, които нямат чувство на съобразяване и чувство, че пречат, но пък много приказват.
От мой и на приятелите ми опит, ние млъкваме и не искаме да коментираме, когато след неколкократни опити за изясняване видим, че човекът не откиня и/или прави напук, и/или смята, че не бърка. Дотук виждам, че авторката смята, че не бърка. Тъй че имам една точка да разбирам защо съседката предполагаемо не иска комуникация.
Казвате, била си вкъщи? Ми тя и оная си е вкъщи. Расла съм в къща в центъра на града, заобиколена от други къщи и мини кооперацийки, бая хора с циркуляри и флексове през годините са бръмчали без съобразяване между 14 и 16 ч, щото 'са си вкъщи'. Това, че не са в блок, а в къща врата до врата, не значи по-малко съобразяване.

# 95
  • Мнения: 6 900
Като си е у тях другата да си сложи щори и пердета. Това може да направи. Авторката не и казва да не ходи по гащи у тях, съседката откъде-накъде ще казва къде да ходи детето и къде не в нейния двор, дом, гараж?
За тъпото обяснение, че другото дете се дразнело даже не знам какво да кажа. И аз се дразня на много неща и като дете са ме дразнили, ама няма как да се елиминират всички дразнители, нарушаващи комфорта ми.

# 96
  • София
  • Мнения: 8 581
Първо, личният ти опит не означава, че имаш право да критикуваш тези с различен опит (и мнение) от твоя. Поне според мен, т.к. аз пък съм виждала и типът хора, които, за да бъдат приятели, изискват вместо просто да споделят. И разпознавам у съседката точно този типаж.  
Второ, тук не обсъждахме ли конкретен случай, в който няма намесени флексове и циркуляри? И няма намесени типове хора и психологични анализи. Имаме описана ситуация и коментираме нея. Няма как да знаем за някаква скрита картина, затова няма смисъл да обсъждаме скритата картина - приемаме, че ситуацията е каквато е описана и даваме съвет ако можем. Аз лично не виждам дори теоретично възможна резонна причина един съсед да опитва да забранява на друг съсед (камо ли приятел) да излиза над гаража си. Ти виждаш ли?

# 97
  • Мнения: X
не означава, че имаш право да критикуваш
Аха. Ами тогава да вземете вие да спрете да критикувате? Или като е лично, а не срещу анонимната Пенка, ви става неудобно и почвате кой имал и кой нямал право?

# 98
  • София
  • Мнения: 8 581
не означава, че имаш право да критикуваш
Аха. Ами тогава да вземете вие да спрете да критикувате? Или като е лично, а не срещу анонимната Пенка, ви става неудобно и почвате кой имал и кой нямал право?

Ама аз не съм критикувала мнението ти. Критикувала съм "анонимната Пенка", защото, както написах, приемам ситуацията за такава, каквато е описана. Не разбирам какво се опитваш да (до)кажеш, особено с такива избирателни цитати и пропускане на цялостен контекст на изказването.

# 99
  • Мнения: 1 174
Ако не нарушавам никакви закони, не бих се съобразила с исканията на съседите, както и аз не бих си позволила да роптая и са се сърдя, ако моя съсед направи подобно нещо, пускам щорите и готово, няма драма. Хората са станали адски дребнави и емпатията е мираж, а комуникацията нигога не е съществувала, а компромис е някакво извънземно явление....

# 100
  • Мнения: X
Ех как все у другите е мираж емпатията, пък ний сме най-готини...
Цитатите ми не са избирателни, всеки може да прочете цитираното мнение, като цъкне на ника. Но не ми отговори на втория въпрос. Хубаво историята е някак си представена, ама и с вашите мнения някак си се представяте сами.
Абсолютно със същия успех и логика за нови завеси, щори и пр.за комшийката - аз пък мога да посъветвам авторката, като не иска да й мрънкат, да си огради горе гаража. Що не се е сетила? Или о, чакай - нали са приятелки, що да не си подскачат върху трите гаража, те онези няма да имат против. И изведнъж изненада - хората имали против. Нечувано, как така!
Съгласна съм, че нямате емпатия. Точно една потребителка от всички тук първо се замисли за гледната точка на съседката. Всички други почнахте направо с етикети как тая съседка не е окей и съвети как да й бъде натрит носът.

# 101
  • София
  • Мнения: 8 581
Аз виждам един въпрос от теб в мнение 91 и един в мнение 94. На кой от двата считаш, че не си получила отговор от мен? За сметка на това, моят пост 96 го цитира частично, но не отговори на зададения ти там въпрос. И да, права си, че всички тук сами представяме себе си. Досега виждам, че се опитваш някак да (до)кажеш, че всички вкупом сме в грешка, пък ти си различна и благородна. Само дето продължавам да не ти разбирам аргументацията. Дано пък останалите да я разбират, аз не считам, че лично съм чак толкова важна Simple Smile

# 102
  • Мнения: 19 523
ToniShu, не си прави труда. Няма смисъл да се опитваш да я убедиш - на всеки аргумент против който й се изтъква, тя  противопоставя някакви нейни си преживявания и впечатления, които са "единствените правилни". Чак ми беше преброила страниците с мнения в някаква друга тема. То това си е патология отвсякъде. И аз не я разбирам, но не ми е интересна като събеседник  и не смятам да й отговарям на провокациите.

# 103
  • Мнения: 3 044
Ако не нарушавам никакви закони, не бих се съобразила с исканията на съседите, както и аз не бих си позволила да роптая и са се сърдя, ако моя съсед направи подобно нещо, пускам щорите и готово, няма драма. Хората са станали адски дребнави и емпатията е мираж, а комуникацията нигога не е съществувала, а компромис е някакво извънземно явление....

Говориш за липса на емпатия, комуникация и компромис и как са мираж, а в същото време казваш, че ако не нарушаваш законите - няма да се съобразиш? Е..

Аз се съобразявам. Живея в малко блокче, в което всички се познаваме, познават се и родителите ни, познават се и прародителите ни. Директен пример - обичам да слушам музика силно, имам страхотен усилвател, 5.1 звук и 2 баса и не ги използвам. Защо не ги използвам? Защото бих пречила на възрастната ми съседка, дори и да не пускам музика между 2 и 4, освен това на горния етаж има бебче, което не спи по точни часове и ако в 11 сутринта пусна музика - може да го събудя. Затова си купих мега слушалки и си седя с тях. В 11 няма да наруша никой закон, няма и да надвиша позволените децибели, но пак се опасявам да не го събудя. Всички в блока сме така и проблеми нямаме, защото сме наясно, че без компромиси няма как да се случи, макар да става въпрос за нещо, което реално е позволено от закона.

# 104
  • Мнения: X
Аз лично не виждам дори теоретично възможна резонна причина един съсед да опитва да забранява на друг съсед (камо ли приятел) да излиза над гаража си. Ти виждаш ли?
Това ли е въпросът?
Да, виждам - доколкото разбрах са 3 гаража с общ покрив. Резонната причина е, че съседката не иска някой на нейния покрив и под нейния прозорец. Което става с ограждане покрива на 'нашия' гараж.
Разбира се, ако тук смятате, че не й се полага да има права, което всъщност и писахте, аз не мога на стари години да ви науча на съобразяване.
Други въпроси?

Общи условия

Активация на акаунт