СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 21

  • 31 047
  • 794
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 537
При моя син е точно като при Ема на gadamer - отговорите са Благолажът от "Косачи" и т.н., системата дава 4 х, но според полето вляво проверяващият е дал и четирите точки.

Тези рез още не са официално обявени, може ли още да не е минал проверявящ?

# 316
  • София
  • Мнения: 6 363
благодаря, дами - наистина са дадени точките!

# 317
  • Мнения: 3 878
A учителката ни по БЕЛ им беше казала, че прозвища не се членуват с пълен член,  помня защото примерът беше точно с Благолажа и Кириака

# 318
  • София
  • Мнения: 6 363
A учителката ни по БЕЛ им беше казала, че прозвища не се членуват с пълен член,  помня защото примерът беше точно с Благолажа и Кириака

Конкретно Благолажът така си го е кръстил Елин Пелин, мисля. Иначе - да.

# 319
  • София
  • Мнения: 1 110
И ние получихме резултати - общ над 90 т., но теза - 4 т., има още какво да се работи по въпроса.

# 320
  • София
  • Мнения: 3 565
Наборът е повторил 1 към 1 общия резултат от началото на годината в Междучасие (качил е точки на преразказ, но яко е свалил от граматиката) , което никак не е добре. Ако не си събере акъла и 70те точки, които се надявах да има ще са химера.

# 321
  • София
  • Мнения: 109
Здрявейте! През фейсбук групата се абонирах да получавам теми за НМО по математика от една фондация. След като ми изпратиха една декларация за лични днни, които трябваше да попълня и естествено не направих, все пак започнаха да ми изпращат теми, в които доста систематизирано са дадени основните неща от математиката за седми клас, заедно със задачи, давани на минали НВО от съответния раздел. За съжалине, нещо не мога да се ориентирам как да ги кача в седмокласната  поща. Ако някой може да го направи, с удоволствие ще му ги изпратя, за да бъдат полезни на всички.

# 322
  • Мнения: 353
Имам въпрос за 24 въпрос - при нас има 3 верни, но е оценен само с 1т, обаче все още нямаме резултат и стои като неоценен целия тест. При вас така ли е?
Мисълта ми е, губи ли точки за това, че не е посочено произведението, а само героя (конкретно за Благолажа)


# 323
  • у дома
  • Мнения: 7 146
На Ния се появиха точките и от първата част на Регалия. Доживях 5 точки на теза и общ резултат над 90. Крещим си от радост заедно Simple Smile.
Вече се настройвам да чакам математика.
Еха.браво!

Аз още помня преди 4 тодини как за вярно разпознат герой-баба Илийца др ми дете беше орязано с точки -беше написал  Баба Илийца-не можело с главна,трябвало с малка-та толкова за разпознаването...

# 324
  • Мнения: 353
Колкото повече анализирам нво-одисеята толкова повече ми прилича на една гавра с децата.

# 325
  • софия
  • Мнения: 25 478
Нещо започнах да се спичам. Нали при преразказа не е задължително да пишат план?
Моята не обича да го прави, не й помага особено и го пише, защото Йонова го иска от тях.

# 326
  • sofia
  • Мнения: 1 474
По принцип така пише в учебниците - да се нахвърлят опорни точки, но моят син не само че няма план, няма и чернова. В противен случай няма да му стигне времето, а то е сериозен фактор. Резултатите по тази схема са винаги над 30 т. за това предполагам, че може и без план.

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 21:19 от googlish

# 327
  • Мнения: 4 000
Нещо започнах да се спичам. Нали при преразказа не е задължително да пишат план?
Моята не обича да го прави, не й помага особено и го пише, защото Йонова го иска от тях.
Не, Йонова не отчита различния начин на мислене на децата. Моята твърдеше, че написването на план я отдалечава от автентичното възприятие. Докато ходеше при ЕЙ правеше първо преразказа, а след това /за да изпълни изискванията/ пишеше план - чиста загуба на време. На НВО чернови не се гледат, а планът би останал върху черновата.

# 328
  • софия
  • Мнения: 25 478
Нещо започнах да се спичам. Нали при преразказа не е задължително да пишат план?
Моята не обича да го прави, не й помага особено и го пише, защото Йонова го иска от тях.
Не, Йонова не отчита различния начин на мислене на децата. Моята твърдеше, че написването на план я отдалечава от автентичното възприятие. Докато ходеше при ЕЙ правеше първо преразказа, а след това /за да изпълни изискванията/ пишеше план - чиста загуба на време. На НВО чернови не се гледат, а планът би останал върху черновата.
Точно същото прави и моята. Днес направи последен ПИ и я оставих извън времето да пише плана, за да го има.

# 329
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Момичета, каквото и да стане на НВО, защото всеки изпит е сам за себе си, но си погъделичкахме самочувствието с 35 т. на преразказ и 6 т.  на теза, както и чудесен общ резултат. Но аз съм най- доволна от преразказа и тезата, защото единственото смислено нещо от НВО за мен е тази част, която показва умение да формулираш писмено разсъжденията си и да се изразяваш. Само мога да се надявам да запази човека тази форма, но каквото стане. Виждам лъч през облаците😀

Общи условия

Активация на акаунт