СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 21

  • 31 046
  • 794
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 537
Хора, по колко оценки по БЕЛ имат до сега децата ви в училище? При нас са само по 2, няма дата за класно, няма обявени др тестове. По математика вече имат по 6-7 оценки на човек.

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Моят има 5 или 6 оценки...ама по Химия ни една Wink

# 347
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
8 оценки има по БЕЛ, по математика - 3, по другите предмети - по две - три оценки. Само по ФВС нищо. От там ни дума, ни вопъл, ни стон...

# 348
  • Мнения: 6 926
Стон, защо не го записа онлайн на някой пи? Имаше много възможности в почти всички школи. До нво май има само още един пи - в смг учители по мат на 07.06.

# 349
  • Мнения: 8 230
Мария, на онлайн изпит няма да се навие. Ще омрънка света, че то не е същото като си го прави от къщи. Как сигурно системата ще се бъгне. Той вкъщи нали си прави. Абе, знам си стоката. Няма да си образувам нерви излишно.

# 350
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря за разясненията за обособената част. Излиза, че правилно са му отнели точки заради "главното изречение".

# 351
  • София
  • Мнения: 546
Хора, по колко оценки по БЕЛ имат до сега децата ви в училище? При нас са само по 2, няма дата за класно, няма обявени др тестове. По математика вече имат по 6-7 оценки на човек.

До тук 12 оценки по БЕЛ (За I - срок имаше 17). По математика са  5 оценките й.

# 352
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Мария, на онлайн изпит няма да се навие. Ще омрънка света, че то не е същото като си го прави от къщи. Как сигурно системата ще се бъгне. Той вкъщи нали си прави. Абе, знам си стоката. Няма да си образувам нерви излишно.
Стон, и аз много исках да го запиша. Отговорът му бе - ти нормална ли си, че и да плащаш, вместо да ми ги дадеш тези пари да си ги прибавя към тези за нова рамка, ти ще плащаш да ходя на изпити. Недей, така или иначе няма да го попълвам 🤮🤮🤮..
Смятам почивните дни да му дам на Регалия..
Съвсем вече не му се прави нищо и все повече не му пука - имам чувството, че е на фаза "да минава това НВО, независимо какво ще изкарам, само да ми се маха от главата, че ми пречи на карането на колело"

И аз пак да питам за реденето на желания...Не мога да си обясня защо професионалната паралелка "Приложно програмиране" в ПМГ е с най-висок бал за града и изпреварва профилираната СХН пак в ПМГ..От всичко изчетено тук в темата ни, излиза, че професионалните паралелки не са за предпочитане и са като техникумите едно време...Направо не знам къде да я вмъкваме тази професионална паралелка...До миналата година, когато не бях запозната с тънкостите, ми беше фаворит, може би заради най-високия бал (а и се беше запълнила още на първо желание)...Наистина не мога да си обясня интереса към нея..Това професионално средно образование "програмист" въобще може ли да се ползва някъде и заслужава ли си ощетяването откъм учебен материал извън професионалната насоченост последните две години?...

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 12:06 от AIR

# 353
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте! Споделям пробен 5 от Веди, отговорите ще получим днес и ще ги кача по-късно.
БЕЛ:
https://www.vedi.bg/uploads/19_7/BEL_PI_05.pdf

МАТ:
https://www.vedi.bg/uploads/19_7/Mat_PI_05.pdf

# 354
  • Мнения: 1 679
Ние вчера имахме родителска на живо в училището.Половината време мина в реклама на 2 специалности в училището. Ако имах момче, щях да се замисля. Решили са нещо полезно - служ.бележки ще ги дадат на децата на самия изпит, за да не ги забравят. Дадоха и напечатано листче с указания за провеждане на НВО и за дейностите по приема.

# 355
  • Мнения: 3 878
Air,  гледам във Варна също  са нямали задръжки да пишат професионалните паралелки в МГ - мин бален 446 миналата година Simple Smile
Реално професионална или профилирана с ИТ едва ли ще е драстично различно, защото все ти трябва компютър и толкова. Виж ако беше микропроцесорна техника да кажеш, че ще имат занятия в лаборатории и практики, пък то ..

Според мен университетите поне в БГ след 5 години ще си взимат деца от професионалните паралелки. Тук някой обясняваше как навремето от ЕСПУ се влизало по-лесно, отколкото от техникум. Ами моите родители и роднини не се сещат за такова нещо. Явяваш се на изпит и може да си учил в СПТУ-то по селско стопанство в Долно Нанангорнище,  но после след изпит може да учиш и право в СУ или архитектура във ВИАС (имаме два точно такива примера, след средно по селско стопанство, защото просто това са можели да си позволят родителите им като отдалеченост за издръжка)

# 356
  • Мнения: 8 230
AIR, за тези паралелки "приложно програмиране", СХН според мен от много голямо значение е какво е обезпечението с преподаватели в училището. Има ли ги или са просто гръмки имена с кухо съдържание.
Все пак моят се беше засилил към "системно програмиране" в Правец, нещо, за което бях Ок, независимо, че е професионална паралелка. Понеже обаче вътрешно бях 50/50 за там и оставане в паралелка МатИнф в неговото училище, пандемията реши вместо нас - остава си тук.
Какви са ви другите паралелки в МГ-то? Няма ли МатИнф или МатФиз? Тези СХН ми звучат много изсмукани от пръстите. При тях кои са първите два профилиращи предмета?

# 357
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
ston, в ПМГ-то ни (ВТ) са:
МАТ+АЕ, МАТ+НЕ (профил математически);
 СХН  (профил СХН) - двата профилиращи са информатика и ИТ и доколкото разбирам от учебния план - избираеми учебни часове в 11 и 12 кл освен Инф и ИТ са Мат и АЕ; а факултативни - Мат и БЕ;
профил природни науки + АЕ;
професионална паралелка "приложен програмист"..
Това е....Има и още една паралелка в града СХН в сегашното му училище...Общо взето това са ни само желанията, изключвам природните науки в ПМГ. Останалите ни училища са ЕГ и бившите техникуми, които сега са професионални училища (строителен; радиотехникум - много слабо училище; хранително-вкусов техникум; иконом.техникум). Наистина много се чудя за това "приложно програмиране" - хем е най-силната паралелка по бал, хем пък да не го ощетя по някакъв начин занапред...😒 А учителите предполагам са едни и същи, в едно и също училище са...(по-доброто от сегашното му, където е другата СХН)
Мама Таз, такива са ми разсъжденията и на мен..по-скоро ме притеснява липсата на профили в 11 и 12 кл при професионалната и доколко това е лошо...Не мога и да си обясня кой е плюса на професионалната 😒 и защо балът за нея е най-високият..
Надявам се по-сериозно запознатите да кажат мнението си 🌹🌹🌹

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 13:11 от AIR

# 358
  • Мнения: 1 402
И ние сме в същата чуденка за "Системно програмиране" във Варна. Миналата година желаещите за нея са били много и мин. бал е 446. Наши познати, казват, че са "държали" да влезе в тази паралелка. Защо ли е толкова търсена се чудя?
В МГ Варна паралелките са: Мат/Инф. -с ИИАЕ; Мат/Инф.-с РИАЕ; Мат/Инф. -с ИИНЕ; Инф/Инф. техн. - с ИИНЕ; Системен програмист - проф. паралелка с ИИАЕ

# 359
  • София
  • Мнения: 7 063
Air, по принцип не е възможно профил математически да е комбиниран с език на национално ниво.
Паралелките са с АЕ или НЕ, но двата първоначални профилиращи предмета са или мат+инф, или мат+физика. Проучете въпроса...
Лично за мен, профилиращо образование е за предпочитане пред професионално, но не е тук мястото пак да се повтаряме с дълги дискусии, които сме водили по много теми. Плюс на професионалната подготовка, идва ми наум само това, че преподавателите вероятно са част от бизнеса. Но това не е изключено да се случи и профилирана паралелка. Wink
Синът ми е в профил СХН в НПМГ. По принцип първите два ПП са информатика и ИТ. Надявам се да се следва политиката на здрав разум в това училище и да предложат трети ПП - математика.
Не мога да кажа кое и как ще се случи при вас от 8 до 10 клас, защото всичко в този период по отношение на ПП е според възможностите и желанието на училището. Аз забележки нямам, младежът е в 9 клас.

Общи условия

Активация на акаунт