СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 21

  • 31 067
  • 794
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 6 367
И ние сме в същата чуденка за "Системно програмиране" във Варна. Миналата година желаещите за нея са били много и мин. бал е 446. Наши познати, казват, че са "държали" да влезе в тази паралелка. Защо ли е толкова търсена се чудя?

щото всеки вече "знае", че "програмистите изкарват най-яките кинти" Grinning

# 361
  • Мнения: 48 023
Аз също не записвам на онлайн пробните, може да е грешка, не знам. Много ни е писнало всичко вече. Просто чакаме, каквото такова. Знам, че има голям напредък и някои неща ще му останат занапред, което е хубаво. Набелязала съм училища за всякакви варианти. Да минава просто.
Аз самата имам изпити в момента, в понеделник голямата...ми направо не ни се подхваща, само да минава там...пък да очаквам най-малкия член на семейството да е много амбициран...
Благодаря за споделяните тестове, някои от тях решаваме и обсъждаме, само дето аз мога само да проверя отговори по бланката Stuck Out Tongue Winking Eye Да решавам задача е пълен абсурд Simple Smile А по БЕЛ се оказах некомпетентна- ако вс епак знам отговора, в никакъв случай не мога да обясня защо е така Wink
Гледам, че класната в училище ги спуква по математика. Нерядко дава някоя стара матура или тест почти едновременно с мен, та отнасям критики  от ученика Wink

# 362
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Слънчевата, благодаря много! 🌹Да, излишно е да коментираме из основи разликата по принцип между професионално и профилирано, просто наистина се чудя откъде този голям интерес.. Иначе паралелките МАТ + АЕ и МАТ + НЕ са с профилиращи предмети МАТ и Информатика и избираеми уч. часове в 11 и 12 кл - Мат, Инф, АЕ/НЕ;  факултативни - Мат, Инф, БЕ
А СХН, освен обявените в ДПП ПП Информатика и ИТ, доколкото разбирам от учебния план (ако въобще съм на прав път, де) - избираеми учебни часове в 11 и 12 кл освен Инф и ИТ са Мат и АЕ; а факултативни - Мат и БЕ...
jam, е те търсените програмисти с големите кинти не са ли на малко по-високо стъпало от ниво средно 😁

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 13:42 от AIR

# 363
  • Мнения: 4 145
И аз съм в същата дилема за МГ /пловдив/, дали програмиране или само английски
не знам дали е достоверна информацията, но специални предмети учели от 10 клас
на мен ми се струва да е нещо като телерик, като гледам са и същите преподаватели, та едва ли много задълбочено се учи програмиране
но пък няма да се разсърдя ако учи тези предмети, за сметка на някой час история или география
ако детето е ориентирано в тази насока,не е лош вариант
синът ми  е в 6 клас в мг и никой от съучениците му не мисли да избере такава паралелка, което доста ме изненадва -предпочитат мат+английски

# 364
  • Мнения: 3 884
Като почвах работа преди 20год нямах завършено висше образование и максималната длъжност беше - "оператор-програмист", после се издигнах вече в програмист, а като смениха класификатора на професиите ни прецизираха по-добре според задълженията в ИТ сектора.

# 365
  • Мнения: 569
Хайде сега да ви хвърля и аз в тъча😊
Имам един въпрос- Ако на геометричната задача от втори модул е даден чертеж, да чертае ли детето свой чертеж или да използва готовия? 😊

# 366
  • Мнения: 6 940
И аз съм в същата дилема за МГ /пловдив/, дали програмиране или само английски
не знам дали е достоверна информацията, но специални предмети учели от 10 клас
на мен ми се струва да е нещо като телерик, като гледам са и същите преподаватели, та едва ли много задълбочено се учи програмиране
но пък няма да се разсърдя ако учи тези предмети, за сметка на някой час история или география
ако детето е ориентирано в тази насока,не е лош вариант
синът ми  е в 6 клас в мг и никой от съучениците му не мисли да избере такава паралелка, което доста ме изненадва -предпочитат мат+английски
Слъчавата малко по-горе го обясни и аз да повторя. Няма профил математически с математика и "само английски". Профил математически върви с информатика или физика. Това, че езикът е дори ииче, изобщо не е задължително после да е профил.
Във всички училища до 10 клас се учат общообразователните предмети, а в 11 и 12 клас: профили/професия.

# 367
  • Мнения: 4 145
мария, може би не във всяко МГ
това е при нас


В неспециализираните паралелки най ме съблазнява равния брой момчета/ момичета
Много балансирани паралелки
В пловдив и след 5 клас имаше такова разделение, заради което и аз много негодувах, защото момчетата бяха с доста по-висок бал
но в момента виждам , че точно момичетата дърпат паралелката напред, те учат доста повече и са по-отговорни и дисциплинирани

# 368
  • София
  • Мнения: 7 074
Не, не във всяко, а в абсолютно всяко!
Мария, Дидева, коя беше наредбата с профилите? Разбирате ме какво питам, нали? Joy
Ей, научих се и наредби да търся, значи!

file:///D:/New%20folder/Downloads/naredba_7_11.08.2016_profilirana_podgotovka.pdf

# 369
  • София
  • Мнения: 6 367
jam, е те търсените програмисти с големите кинти не са ли на малко по-високо стъпало от ниво средно 😁

в интерес на истината, от много отдавна програмист не се става с посещение на учебно заведение Simple Smile не че не помага получаването на базови знания и концепции, които липсват на доста доморасли програмисти.

но все от някъде се започва. а дори и на ниските стъпала, "кинтите" не са малко. това е като цяло и причина за силно повишения интерес в последните десетилетия съм т.н. тук СХН и математика.

# 370
  • Мнения: 6 940
Наредбата е 7. Чл.2 (7) т.7
https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136903322
На сайта на мг Пловдив доста некоректно са си сложили инфото. Може би на сайта на тяхното руо да е по-адекватно.
Проверих в РУО Пл. Профилите са М+И.

# 371
  • Мнения: 8 246
Хайде сега да ви хвърля и аз в тъча😊
Имам един въпрос- Ако на геометричната задача от втори модул е даден чертеж, да чертае ли детето свой чертеж или да използва готовия? 😊

Предполагам, имаш предвид, да е даден готов чертеж в изпитните материали, така както имаше чертеж в последния ПИ на Регалия.
Ако на листите за белова няма чертеж, а едва ли ще има, това, че в изпитните материали има такъв, не ти помага особено. На беловата, при решението на геометричната задача, трябва да се начертае чертеж.

# 372
# 373
  • Мнения: 4 970
Благодаря за споделените ПИ, момичета, и тук, и във фейсбук!

# 374
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Наредбата е 7. Чл.2 (7) т.7
https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136903322
На сайта на мг Пловдив доста некоректно са си сложили инфото. Може би на сайта на тяхното руо да е по-адекватно.
Проверих в РУО Пл. Профилите са М+И.
Точно така е и в търновската ПМГ (на сайта им е обявен и трети профил АЕ/НЕ), а езикът е интензивно обучение и описах по-горе какво се учи в 11 и 12 клас...
The invisible, явно и пловдивската МГ е като търновската по отношение на математическия профил...Имате ли професионална паралелка? Мен чуденето ми е между професионална Програмист и профилирана СХН (профилиращи предмети Инф., ИТ и АЕ), и двете в МГ..Иначе МАТ + АЕ/НЕ са ни след СХН по желание на набора. Въпросът е тази професионалната Програмиране къде да е? 😣
Благодаря за споделените ПИ, момичета, и тук, и във фейсбук!
Аз също съм страшно благодарна! Ако не бяхте вие - нямаше да имаме направен ПИ освен от книжките..💐💐💐

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 15:13 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт