СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 21

  • 31 088
  • 794
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 909
СХН предлага почти всяко СУ, моля ви проверявайте качеството на учителите, да не се окажат загубени 5 години.
В училището му има такава паралелка, две от учителките си разбират от работата, но дали са достатъчни ?

# 376
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Съществена разлика между профилираните и професионалните гимназии и паралелки има при ДЗИ. По новия учебен план втората матура задължително е държавният изпит по професията. Това ни беше обяснено на родителска среща през есента в Националната гимназия по приложни изкуства.
За настоящия 11 и 12 клас може втората матура да е друг предмет, а професионалната квалификация да е трета или изобщо да не я положиш - тогава просто не получаваш тапия за професията, а само диплома за средно.

ПП: Не съм проверявала нормативните документи дали потвърждават казаното на РС.

# 377
  • Мнения: 4 151
AIR имаме 3 професионални- 2 програмиране+1 компютърна графика
и 5 математика/4англ+1 немски
СХТ не знам какво е, но мисля че няма

# 378
  • София
  • Мнения: 7 077
тук вече стана съвсем като развален грамофон Joy
Invisible, програмиране и компютърна графика са професионални паралелки, не са профилирани.
Математическите ви паралелки вероятно са с профилиращи мат+инф, като езика е възможно да е профилиращ, но не е задължително.
Не е СХТ, а е СХН - софтуерни и хардуерни науки.

# 379
  • Мнения: 222
Здравейте,
Ще съм безкрайно благодарна ако някой ми изпрати пробния по БЕЛ на Регалия и отговорите

# 380
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Възхищавам ви се, че така добре сте проучили профили и паралелки. Аз обаче чакам да мине НВО първо. Дотогава ми се струва, че рибата още е в морето. Не искам да се настройваме за дадено училище.

# 381
  • София
  • Мнения: 2 439
Възхищавам ви се, че така добре сте проучили профили и паралелки. Аз обаче чакам да мине НВО първо. Дотогава ми се струва, че рибата още е в морето. Не искам да се настройваме за дадено училище.

И аз така. Да видим какво ще направи, че нещата не са цветущи и тогава ще обмисляме паралелки.

# 382
  • София
  • Мнения: 7 077
да, ето информация за ОМГ-Пловдив, от сайта на Руо-Пловдив, тазгодишния план прием


отрязала съм антетките на колоните, но профилиращи предмети са мат+инф, езика не е профилиращ, поне на този етап... Ще го изберат в 10ти клас.

# 383
  • софия
  • Мнения: 25 775
Като чета темата и се притеснявам, че изобщо не съм се задълбочила в училища и профили. От друга страна се успокоявам, че кано видим резултатите и ще бъде по-удачно да го правя.
Люшкам се на люлката.

# 384
  • Мнения: 4 151
тук вече стана съвсем като развален грамофон Joy
Invisible, програмиране и компютърна графика са професионални паралелки, не са профилирани.
Математическите ви паралелки вероятно са с профилиращи мат+инф, като езика е възможно да е профилиращ, но не е задължително.
Не е СХТ, а е СХН - софтуерни и хардуерни науки.
да верно се пообърках доста
благодаря за разясненията
имам още година да се чудя за паралелките, добре че поне училището е ясно

# 385
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Момичета, мисля, че не бива да се притеснявате, че не сте проучили основно профилите. При мен е лесно. Градът е с две хубави училища след 7 клас - ЕГ и ПМГ....съответно и паралелките общо в двете училища са 10. Като отбележа, че ЕГ не ни интересува, реално съм гледала из основи само 3 паралелки (и 1 в настоящето му СУ)...

vesi1, много благодаря! И аз хо прочетох това в учебния план, че реално задължителните ДЗИ са БЕЛ и професионалния изпит...А това ДЗи по професията дали може да се използва за университет? (Може и много тъпо да ми звучи въпроса, но...😣 не знам)

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 15:53 от AIR

# 386
  • София
  • Мнения: 1 086
Като чета темата и се притеснявам, че изобщо не съм се задълбочила в училища и профили. От друга страна се успокоявам, че кано видим резултатите и ще бъде по-удачно да го правя.
Люшкам се на люлката.

И мен снощи ме обзеха същите терзания и до малките часове се рових по сайтовете на гимназиите, все едно това ще ми помогне с нещо.... И аз това си казвам, да минат първо изпитите и да видим къде сме, ама хич не съм спокойна. Тревожи ме тая неизвестност, пък и неориентираност от страна на младежа, но това е положението, след месец и половина, дай Боже, да сме щастливи и доволни всички!

# 387
  • София
  • Мнения: 12 278
Николета ме помоли да и разпечатам училищата и бала за да опита да избере паралелка, която да посочи след СМГ. Ваня не проявява интерес, за нея най-вече чакам да мине НВО, за да се ориентирам какво да гледам. На последният пробен на Регалия има най-нисък досега резултат по БЕЛ - 70 точки и за доста от нещата към които се бях насочила няма да и стигне бала. Николета има доста по-добър резултат, най-накрая излезе и оценката на преразказа в Регалия, но предвид че целта и е СМГ и там ще е на кантар положението и е важно да има алтернатива.

# 388
  • Мнения: X
Като чета темата и се притеснявам, че изобщо не съм се задълбочила в училища и профили. От друга страна се успокоявам, че кано видим резултатите и ще бъде по-удачно да го правя.
Всъщност ориентирането в профилите е по-важно. Ако знаете какво търсите като профил, после просто ще избирате училища, които го предлагат.

# 389
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Aila, не трябва да си вадиш генерални изводи от един пробен изпит, имам предвид по-слабия резултат на едното ти момиче. Сигурна съм, че на истинския изпит нещата ще са най-добре за всички деца. Иначе аз друга алтернатива на СМГ, освен НПМГ, не виждам, ако акцентът е математика. После се всички по-добри езикови гимназии.

Общи условия

Активация на акаунт