Идеите на правителството за премахване на плоския данък

  • 3 275
  • 170
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Колкото определи предприятието за съответната група дма.
Съгласен съм, разпределени са в групи.
Моите вече са с изтекла амортизация.
Кога ги взех беше 20%. Говоря за машини, оборудване и автомобили.

# 121
  • Мнения: 12 068
Говориш глупости.

# 122
# 123
  • Мнения: 41 374
Твърдо съм за прогресивен данък с необлагаем минимум равен на минималната работна заплата. Също за вдигане на данък дивидент поне на 7 %, както си беше.

А защо си така? Защото вземаш голяма заплата и макар, че ще ти спаднат доходите, смяташ, че така е правилно? Или защото ти е ниска заплатата и искаш онези с високите да им е гадно? Много е важно какви са ти мотивите.

# 124
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ама разбира се, и хората с увреждания например са уайт траш. Много е готино да се пускат смси за да се спаси поредното болно дете, болните от рак да имат 101 препятствия пред нормално лечение и т.н.  Знам, че всички са тъпи, и на запад, и на изток че нямат плосък данък, сигурно горките не са чували че е възможно, само ние сме умни. Хората са го казали отдавна, волът рие и му пада на рогата.
П.с. щом някой го мързи, аз съм последният човек, който би му спестил усилия. Wink

# 125
  • Мнения: X
Аз го обясних в долната част на цитираното мнение. Ще останат пари в хората и ще си позволят повече и по готини стоки, така ще се увеличи оборота, печалбата, а данъка пак ще е процент. Уцеден съм, че и при мен ще останат повече средства за харчене, независимо къде в схемата ще остана.

# 126
  • Мнения: 15 960
Галинор, но все пак няма как всички дружно да спрем да плащаме данъци, защото не отивали всичките по предназначение, и то както ние смятаме, че е правилно.
Добре, аз ли не се изразявам правилно, вие ли не ме разбирате?
При подоходен данък какъв ще е необлагаемият минимум? МРЗ? Колко хора работят на МРЗ, колко пари ще загубиш, когато те спрат да плащат данък?
Разбирам, разбирам, всички други държави с прогресивен данък се справят, само при нас не става поради необлагаемия минимум. Ами нали затова са богатите, да компенсират?Sunglasses

# 127
  • Мнения: X
Че кой е каазал, че хората с увреждания са уайт траш? Имам двама познати с ТЕЛК плюс едната колежка и си работят. Не разчитат на обезщетения и не са на МРЗ.
Освен това, нерде смс и болни деца, нерде данъци.
Нелиг, ти защо си в Италия?
Все пак тук в България е много хубаво, парите от данъците отиват за АМ Тракия и онея тунели преди София, изхвърча ми как се казваха, Фондът за лечение на деца в чужбина работи безотказно, парковете са чисти, тротоарите са равни, всичко е песен.

Разбирам, разбирам, всички други държави с прогресивен данък се справят, само при нас не става поради необлагаемия минимум. Ами нали затова са богатите, да компенсират?Sunglasses
Абсолютно компенсират 3 данъка на 1500 лв невнесените данъци на 500 МРЗ Sunglasses

Абе нека въведат прогресивен данък, искам да видя колко ще е прагът за неплащане. Да не стане така да изреват 'бедните'.

# 128
  • Мнения: 48 026
Аз не разбирам, в момента данъка ли пречи да се реформира съдебната система и да се ремонтират тротоари? Ако е така- да го вдигат веднага!

# 129
  • Мнения: X
Аз не разбирам, в момента данъка ли пречи да се реформира съдебната система и да се ремонтират тротоари? Ако е така- да го вдигат веднага!
Кога се кандидатираш за президент, ще гласувам за теб?
Оф, то пък ние сме парламентарна...

# 130
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е пак не уцели, Галинор, по любов дойдох. Предостатъчно данъци платих преди това в България, спокойно. И пак на същото мнение бях. Иначе щом твоите познати могат да работят, значи всички с увреждания могат? Евала. Каква е връзката е очеИЗвадно. Наистина в цял свят се справят с пропорционален данък, само ние абсурТ. Вече смешно стана. Ами да седнат да препишат от успешните като не им стига акъла. Да питат какво пречи. А, всъщност и без да питат им казват, ама не им се чува отговора. Wink

Не, Хепи, обратната е връзката. Докато не се направят някои неща няма никакъв смисъл да се променя плоския данък, абсолютно никакъв.

# 131
  • Мнения: 41 374
Аз го обясних в долната част на цитираното мнение. Ще останат пари в хората и ще си позволят повече и по готини стоки, така ще се увеличи оборота, печалбата, а данъка пак ще е процент. Уцеден съм, че и при мен ще останат повече средства за харчене, независимо къде в схемата ще остана.

Измъкваш се, питах те в коя група си,  защото знаем, че "интереса клати феса".  Та търся личните ти пристрастия.
Моите са принципни - не получавам заплата и все едно не плащам данък. Ако и ти си с високи доходи и ще пострадаш от прогресивния данък, тогава те признавам.

И стига с тези хора с увреждания, те не са обект на данъчната политика.

Стига и с този пропорционален данък, защото точно плоският данък е пропорционален. Това, което вие искате, е прогресивен данък - нараства прогресивно в зависимост от дохода.

Стига и с тези бели страни. Там е въведен, когато е имало висша класа, висока средна класа... У нас ги няма и целим растеж. А висшата класа не я грее прогресивният данък, защото те не го плащат - имат си офшорки, фондации, вземат дивиденти...

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 20:29 от Черна станция

# 132
  • Мнения: X
В целия свят имат традиции с бизнес и данъци, каквито ние нямаме. Имат и манталитет, какъвто ние нямаме. И ако някой ама наистина дотам не осмисля нещата, че си въобразява как с преписване ще се оправим... Ми добре.
Иначе преиначаването на думите ми, щот ни тъ кефи, е чудесно доказателство защо няма да се случат нещата. И няма значение дали си в България, Германия, или Занзибар и колко прогресивно и съвременно данъчно виждане имаш. Нищо лично.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 12:13 от Анонимен

# 133
  • Мнения: 48 026
Ми да се, нали това се обясни. Данъка си е добре. За нашите условия- вдига събираемостта и се администрира лесно. За такива като нас си е чудесен. Това е.
И между другото в момента дори и с плосък данък, има облекчение за инвалиди например.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 20:34 от ♥ HAPPY ♥

# 134
  • MI
  • Мнения: 11 868
Кое точно е преиначено - за уайт траш, за това че не трябва да чакат на помощи хората с увреждания или друго? Ясна ми е тази ултра неолиберистка реторика, много е куул и модна в България в момента или поне в бг мама. Съжалявам, но вече ми е писнАло да я чета и слушам, цинична е, оборва я целият променящ се свят, но все едно са слепи повтарящите я. Затова и не давам дори статистики вече, омръзна ми да споря с радиото. Нищо лично, разбира се, не е нито първо, нито последно подобно мнение. Стига се до абсурди като САЩ да са леви, защото нали имат и те прогресивно облагане.
Не, щом не се осигурява определен минимум със събраните данъци, значи нещо куца много сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт