Идеите на правителството за премахване на плоския данък

  • 3 312
  • 170
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Твърдо съм за прогресивен данък с необлагаем минимум равен на минималната работна заплата. Също за вдигане на данък дивидент поне на 7 %, както си беше.

# 106
  • Мнения: X
Ясно, ала бала ще си говорим. Пас съм.
Да не ровя, че ме мързи, потърси каква част от населението в България взима МРЗ, каква живее под прага на бедност и пак помисли дали сме за подоходен данък с опрощаване за най-бедните, помисли и какви цигански номерца ще паднат като роли на разведени, самотни родители, осигуряване на половин ден, пари под масата и прочее, само и само да си под прага за плащане.
Аз лично не желая да плащам в името на благото на някакъв уайт траш, но съм си в България, в чужбината сигурно сте по-запознати.

# 107
  • Мнения: 2 266
Всички философствания отиват по дяволите като видим кои супер развити и просперирали страни всъщност имат плосък данък:
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%8A%D … D0%BD%D1%8A%D0%BA
Направо супер престижен клуб, да се чуди човек защо не са надминали Г8.


В щатите няма плосък данък.Това е данък на някои стоки,защото в цената не влиза данъка,а го изчисляват на касата..И в Масачузетс данъкът е 6.25%(на стоките).

# 108
  • Мнения: 15 960
Тя и Айн Ранд докато е млада и здрава проповядва, че богатите, способни и трудолюбиви на никого не са длъжни и всеки сам да се спасява, ама като остарява и се разболява, изведнъж се оказва, че социалните системи и общественото здравеопазване са длъжни да й помагат, не се е финансирала със собствени средства.

# 109
  • Мнения: X
Именно, де. Тези, дето искат да цоцат от социалната система, но нямат нещо съществено да вложат, винаги са за високи данъци... ама за другите.

# 110
  • Мнения: 15 960
Кой да цоца? Пенсионери, инвалиди, деца, все хора, които не внасят, но разчитат на обществото?
Иначе за уайт траша, здрави  и прави, цял живот на помощи, съм на твоето мнение.

# 111
  • Мнения: X
Не говоря за пенсионери, инвалиди, деца. Много добре знаеш, че високите данъци няма да идат при тях. Както не са отивали и преди 15 години.

# 112
  • Мнения: X
Именно, де. Тези, дето искат да цоцат от социалната система, но нямат нещо съществено да вложат, винаги са за високи данъци... ама за другите.
В момента с плоския данък и периферното вдигане на данъци в хората не остава свободен капитал.
При прогресивен данък, разпределен с една добра схема ще останат пари в повече хора, които ще ги похарчат при мен, при теб и те така. Ти примерно ще платиш 10%, но този който изкарва милион на месец няма да плати твоята ставка. С вдигането на данък дивидент фирма "Бай дъ уей България" ЕООД няма да плати дивидента и да си изтегли капиталите, а ще ги инвестира в тукашната си мрежа. Което ще подобри условията на труд. Още повече, че амортизацията на ДМА е 4 години точно да насърчава модернизацията на предприятията.
Ще кажеш, че се заяждам с теб, но обърни внимание колко успешно тесногръда си, а аз нека съм си провал.
Далновидност трябва да правиш икономика, не парадиране с диплома.

# 113
  • Мнения: 15 960
Галинор, но все пак няма как всички дружно да спрем да плащаме данъци, защото не отивали всичките по предназначение, и то както ние смятаме, че е правилно.

# 114
  • Мнения: 12 130
На кои дма амортизациятата е 4 години и къде го пише? Grinning

# 115
  • Мнения: X
На всички. Пише го в закона, намалена е от 20% годишно на 25% мисля още при комунистите точно с цел преинвестиране.

# 116
  • Мнения: X
Галинор, но все пак няма как всички дружно да спрем да плащаме данъци, защото не отивали всичките по предназначение, и то както ние смятаме, че е правилно.
Добре, аз ли не се изразявам правилно, вие ли не ме разбирате?
При подоходен данък какъв ще е необлагаемият минимум? МРЗ? Колко хора работят на МРЗ, колко пари ще загубиш, когато те спрат да плащат данък?
Дидояне, по принцип предпочитам да комуникирам с работещи хора из реалния живот, не лежащи на село потници като теб. Спести си бъдещите образователни реплики към мен.

# 117
  • Мнения: 12 130
На всички. Пише го в закона, намалена е от 20% годишно на 25% мисля още при комунистите точно с цел преинвестиране.
това са глупости.

# 118
  • Мнения: X
А кое не са глупости? Колко е амортизацията в момента?

# 119
  • Мнения: 12 130
Колкото определи предприятието за съответната група дма.

Общи условия

Активация на акаунт