Идеите на правителството за премахване на плоския данък

  • 3 259
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 728
Обясних. Предприятието я определя.
Предприятието определя, но според закона.
ми не е така. Никъде няма разписано, за колко време ще амортизираш машината. Има разписано,  колко държавата ще ти признае обаче. Различни неща са и не ги разбираш. Спирам до тук аз.
Не ги разбирам, но е ясно описано в закон. Със времето амортизационната стойност пада. Като направиш ремонт се покачва и така докато стойността стигне нула. Ако искаш я бракуваш и купуваш по-модерна с по-голяма производителност. Или си я поддържаш и си я ползваш.

Дидоян, прав си - не ги разбираш амортизациите. Но ако се интересуваш наистина, прочети пак мненията на Syros, може поне малко от малко да започнат да ти се изясняват нещата.

# 167
  • Мнения: X
Да опитаме отново.
Mr. Smith Co определя амортизация на компютърна техника 33.333% със срок 3 години и на друг вид компютърна техника 25% със срок 4 години.
Колко ще признае държавата като разходи за амортизации, след колко време цената на двете ДМА ще стане нула и как това ще повлияе на данъците които внася?
Същата фирма може да разпише и 50% на година, но не го прави. Защо?
Благодаря предварително.

# 168
  • Мнения: X
Няма смисъл от обяснения, даже и не вникват в това, което им се обяснява.

# 169
  • Мнения: 728
Да опитаме отново.

Същата фирма може да разпише и 50% на година, но не го прави. Защо?
Благодаря предварително.

Защото така е решило ръководството. В моята фирма аз съм решила да си амортизирам компютрите с 50% годишна амортизационна норма и го правя. И държавата ми признава тази амортизация за данъчни цели.

Амортизацията на компютрите какво отношение има към подоходното облагане?

# 170
  • Мнения: X
Има дотолкова доколкото влияе пряко върху данъците които плаща фирмата.
Защо вашата фирма е решила да амортизира компютърната техника с 50% годишна норма, а не с 25%? След като държавата признава 50% за данъчни цели, защо има фирми които амортизират с 25%?
П.с. има само една разумна причина да сложите максимума 50% като норма. 90+% са с 4 годишна.

Общи условия

Активация на акаунт