Отговори
# 585
  • Мнения: 160
На мен ми прилича по-скоро на проблем с коремчето, от колкото на липса на кърма...

Колики ли? На мен не ми приличат на колики, защото мрънка, а не реве. Не се свива. Не знам...

# 586
  • Мнения: 155
Момичета, да се разпиша и аз.
На 22.06. след 17 часа контракции, окситоцин, епидурална и епизотомия се роди моят разбойник - Живко, 51 см, 4020 гр. Беше под кислородна палатка 20 часа, след това се наложи и прием на антибиотик, но от седмица сме си вкъщи и вече сме пораснали 1 см и сме качили 140 гр от рожденното тегло.

Marianna, аз също дохранвах, но постепенно намалих количеството в шишето и вече си е само на гърда. На няколко пъти се наложи пак да слагам суче 30ина мин след като сме приключили, но и това отпадна вече. Кохато е гладен си прави устата като за сучене и си яде ръцете, засмуквал е и пръста ми. Иначе също се е случвало да се криви и да рита с крачета, но и според мен това е присвивана на стомахчето или колики (на мен ми е първо и още се чудя кое какво е), а не глад. И моите гърди са меки и от време на време спира и се цупи, давам му малко време за пауза и пак го насочвам към зърното.

# 587
  • София
  • Мнения: 441
Tsundoku_5, жив и здрав да ви е Живко, с моят Георги са на една дата 😇🥰

На мен водите почнаха да изтичат в 12:30ч, в 2ч бях в болницата с 2 см разкритие, в 2:30ч ми почнаха контракциите и в 6:13ч се роди Жорко, като и при мен се наложи малко цепване, защото му беше доста голяма главата.

Maria_nna, при нас няма още колики, но примърква и се свива и опъва, когато му се ака и след като свърши работата и му сменя памперса, се успокоява.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 21:55 от engruseva

# 588
  • Мнения: 23
Нашата мома Милена мина термина и се роди със секцио (планово, макар да беше назначено два-три дни преди това) на 3.07 с тегло 3290 гр. и ръст 50 см.

# 589
  • Мнения: 14
На мен ми прилича по-скоро на проблем с коремчето, от колкото на липса на кърма...

Колики ли? На мен не ми приличат на колики, защото мрънка, а не реве. Не се свива. Не знам...

Попитай педиатъра си,но това прилича на колики. Ние също сме така, давах Лефакс но повръща 2 пъти от него. Във вторник сме на преглед и ще говоря с лекарката.
Ако не са много сериозни с гушкане и тупане по дупето при нас минават, опитай и ти.

# 590
  • София
  • Мнения: 441
Да ви е жива и здрава Милена! Скоро да се гушкате вкъщи 💖

Чакам още мами да се похвалят 🥰

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 16:26 от engruseva

# 591
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Добре дошли на бебчетата Живко и Милена Simple Smile

# 592
  • Мнения: 34
Здравейте мами
Честито за бебето Живко
Жив и здрав да бъде и много да ви радва
И моите гърди(зърна)са меки хваща се на няколко пъти и си дърпа главичката
Иначе си доизцеждам кърмата с помпа и така давам за сега.
Може би още не може да засуче
Бебо е на 9 дни

# 593
  • Мнения: 277
Привет!
Мами, дайте ми съвет:
Вече сме на месец и половина. Кърмя, но започнах да дохранвам. Защото:
Понякога след ядене реве, но понякога заспива;
Гърдите ми са меки, цока и се дърпа - лапа, пуска, извива се по време на хранене не знам...
Баткото ми беше така и прецаках кърменето, сега ще стане същото. Дайте съвет
Абсолютно същата работа се случва и при нас. Тази история се случва понякога след като е цокала около час ... е няма как да е все още гладна ... отдавам го на това, че струята е много слаба, а на нея и се иска още съвсем малко. Единият път се подхлъзнах да направя АМ, тя цокна точно 3 пъти и го пусна и я приспах с дондуркане.
Друг път съвсем спокойно се наяжда, пуска и е щастлива или пък дълбоко заспала. Надявам се тези периоди да преминат, че са много трудни.

# 594
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Отдавна не съм се включвала.
engruseva моя Павел се появи на бял свят на 26.06 в 15:26ч. с нормално раждане - 3850гр. и 52см. Изтекоха ми водите в 4ч. през нощта, а родих почти 12 часа след това. Тежко раждане беше, макар и второ за мен, оказа се че моя организъм не помни и всичко ми отговаряше на не раждала жена. Поне нямам шевове. Да е жива и здрава акушерката, която ме изроди. Още се възстановявам в интерес на истината. Добре че малкия е кротък за сега, та успявам да се справям с него и кака му.

# 595
  • Мнения: 14
Отдавна не съм се включвала.
engruseva моя Павел се появи на бял свят на 26.06 в 15:26ч. с нормално раждане - 3850гр. и 52см. Изтекоха ми водите в 4ч. през нощта, а родих почти 12 часа след това. Тежко раждане беше, макар и второ за мен, оказа се че моя организъм не помни и всичко ми отговаряше на не раждала жена. Поне нямам шевове. Да е жива и здрава акушерката, която ме изроди. Още се възстановявам в интерес на истината. Добре че малкия е кротък за сега, та успявам да се справям с него и кака му.
Щом и ти се разписа вече всичко е точно 😉,живи и здрави!

# 596
  • София
  • Мнения: 441
Да ви е жив и здрав Павел!!! Голям мъж се е родил! На мама бързо възстановяване, а двете дечица да са много послушни и да помагат на мама, да се справя най-добре 🥰

Отдавна не съм се включвала.
engruseva моя Павел се появи на бял свят на 26.06 в 15:26ч. с нормално раждане - 3850гр. и 52см. Изтекоха ми водите в 4ч. през нощта, а родих почти 12 часа след това. Тежко раждане беше, макар и второ за мен, оказа се че моя организъм не помни и всичко ми отговаряше на не раждала жена. Поне нямам шевове. Да е жива и здрава акушерката, която ме изроди. Още се възстановявам в интерес на истината. Добре че малкия е кротък за сега, та успявам да се справям с него и кака му.

# 597
  • Мнения: 160
Мами, здравейте!
Да ви питам нещо: напипах на бебо едни топченца зад ухото към тилната част на ерата.
Педиатърката каза, че са лимфи. Ама аз пак...да ви питам вашите бебоци имат ли?

# 598
  • Мнения: 632
Честит да ти е Павел ,ЕнгРусева!
Да ви бъде жив и здрав,много да ви радва ,бързо да се оправиш и да се гледкате вкъщи Simple Smile

Момичета,има ли някакъв проблем от следобяд в страницата ни във фейсбук или някой ме е махнал от нея?
Само нея не ми отваря ,а сутринта всичко беше наред.
Извинявам се ,че пиша тук за това.
Исках да споделя снимки от погачата на Калин с вас,но не мога.Ето това ми излиза от следобяда при всеки опит да вляза в страницата .
Ако при вас не е така,явно съм премахната от нея,но не си обяснявам защо.Надявам се админите да ми отговорят.

# 599
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Иринка нямам проблем със страницата. Опитай отново или е някакъв проблем с интернета ти или със фейса. Не вярвам някой да те е премахнал.
А Павел е моя момък,не на engruseva Joy .

Общи условия

Активация на акаунт