Глезят/глезха ли ВИ мъжете докато/откакто бяхте/ сте бременни?

  • 4 060
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Кажете, момичета как е при Вас. Моят мъж изобщо май не се усеща... и това много взе да ми писва, а и бременността ми напредва и започва да ми тежи да върша всичко. Пак си пазарувам, пера, простирам и т.н. Снощи в жегата гладих ризите му  Rolling Eyes Уж се съобразява ама май само на думи. Досега не е пропуснал нито една сбирка, на която аз не съм искала или не съм могла да ида поради късен час, задимена обстановка, поради разстоянието...
Как е при вас!
Само моя ли е такъв, аз ли съм си виновна, че така прави или си е до човек ....

# 1
  • Мнения: 242
Чак да ме глези - едва ли. Но определено се съобразява с моето състояние  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 390
Не, не ме е глезел. Аз получавах контракции и гледаше да не ме ядосва много, но дотук!

# 3
  • Мнения: 8 917
Винаги си ме глези Crazy Heart Eyes , а и аз ако мога да направя нещо, не бих го оставила друг да го прави - мога да се похваля с една страхотна бременност ,която не ми "попречи" по никакъв начин на дотогавашният ми ритъм на живот - така, че разлика нямаше Grinning

# 4
  • Мнения: 3 042
Глезеше ме да и то многооооооооооооо. Ама не може все да съм бременна. Wink Joy Joy Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 949
Чак да ме глези - едва ли. Но определено се съобразява с моето състояние  Laughing
Peace

# 6
  • Мнения: 495
за събиранията с пушачи сме имали разправии, определено
това пушачите са гадно племе - изобщо не се съобразяват...
/аз съм бивш пушач, затова така морализаторствам/  Wink
за другите неща, домакинските - пак си бяха моя грижа
абе май не съм била от най-глезените  Sad

# 7
  • Мнения: 1 432
Изоб6то не ме е глезил,макар не леката ми бременност-готви,4исти,пври,простираи,глади. Close Close,ама като ревна бебетоооооооооооооо......ела да жиди6 кака припка Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 419
Не ме е глезил пове4е от обикновенно, Confusedосвен 4е не ме оставяше да вдигам тежко и т.н.,но и сега не ми позволява. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 17:09 от iveta_

# 9
  • Мнения: 492
Не съм му позволявала да ме глези и двата пъти - аз не съм инвалид, а просто  бременна!Винаги са ми били странни жените, които докато са бременни правят мъжете си на луди гъби, та да им държи влага цял живот!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 407
Ами мъжа ми по принцип е много внимателен, но особено по време на бременността ми трепереше много. Ходех и на работа почти до последно и шефа ми ми трепереше, така си подаваха щафетата, но и аз карах лека и приятна бременност, може би заради грижите бях много спокойна и това е прекрасен момент от живота ми, който си спомням с много приятно чувство  Hug
Миличка, защо просто не обясниш на мъжа си, че би искала малко помощ и грижа в това състояние една жена е много чувствителна и ранима и дори някои дребни подробности могат да я притеснят и направо да я депресират   bouquet

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз още не съм в много напреднала бременост, но мъжът  ми въобще не се усеща, може би защото не ми личи, тоест още нямам корем. Надявам се с времето това да се промени, пък и ще настоявам да се поемат някой задължения от него. Добре , че поне той не е капризен.

# 12
Глези си ме  Hug ,
мдааа, стана още по-мил и грижовен, съобразява се с мен и бебока - даже на моменти аз постъпвам по-неразумно и лудо  newsm68
много ми е хубаво като е наоколо  Heart Eyes
Явно си е до човека!

# 13
  • Мнения: 305
Наистина не се интересува особено много,дори ми вика понякога,но и на мен не ми е проличало още та да видим.Но пък ме глези когато не мисли за работа,особено в почивните дни,абе мъже-вари ги,печи ги,все тая! #2gunfire

# 14
  • Мнения: 299
Да бе....как не:-)
Пусна 2 пъти прахосмукачка и това беше. Иначе все казваше да не се преуморявам.
Последните дни преди да родя успях да си замажа кухнята с латекс и да си почистя основно цялата къща.
Нямаше го и това да ходи посред нощ до магазина заради това, че на мен примерно ми се е приискало шоколад.
Може пък да пробваш да охкаш и да припъшкваш, а ти да му гледаш сеира:-)))

# 15
  • Мнения: 1 866
Мъжът ми не ме глези. Той просто поема задълженията в къщи и не чака аз всичко да правя. Аз тежко не вдигам, бременна или не, и въобще всичко останало по домакинството се върши наравно. А като бях бременна, понеже бременностите ми определено не бяха от най-леките и приятните, мога да кажа, че мъжът ми вършеше почти всичко. Даже сега откакто родих, на мен ми е кеф да домакинствам, защото по едно време се чувствах излишна в къщи. И гледам и аз на свой ред да го поглезя като му сготвя нещо вкусно например Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 7 474
Глезил ме е и се е съобразявал Praynig

# 17
  • Мнения: 1 866
Снощи в жегата гладих ризите му  Rolling Eyes

Може би там ти е грешката. Просто спри да вършиш нещата, които смяташ че и той би могъл да свърши и толкова.

# 18
  • Мнения: 2 000
Никога не ме е глезил. А за домакинската работа сама го карам да помага, иначе ако чакам сам да се сети никога няма да стане.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Да глезеше ми.И всички около мен.Много приятно е да си бременна.Чакам с нетърпение и втория път Blush
Обуваше ми обувките,правеше ми масажи постоянно на краката и гърба,носеше всичко-една торба не съм хващала,където исках да отидем-бяхме там,каквото ми се приядеше-го хапвах./Ходил е рано рано до Мк Доналдс,че още със ставането казах,че ми се папа такова./
Абе беше мн хубавко Blush
Възползвах си се пълноценно Mr. Green

# 20
  • Мнения: 321
да глезеще ме, сега вече глези дъщеря си  Grinning, затова тя осте като чуе че се отключва и си обръща главата на там. А аз сте чакам моя ред когато забременея с второто, тогава пайк сте се възползвам smile3503

# 21
  • Мнения: 2 768
Не, не ме е глезил, никога не съм била тип "глезанка".
Е, не ме е натоварвал с работа, вършех си домакинската работа доколкото можех, не ми е търсил сметка или натяквал, че нещо не съм направила.

# 22
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не ме е глезил в буквалния смисъл на думата. Много се грижеше за мен, съобразяваше се във всяко отношение с мен и бяхме много щастливи.
Но моят съпруг си е такъв по принцип. И сега си е същият, с тази разлика, че грижата вече я дели на две.

# 23
  • Мнения: 503
глези ме,но май ми се ще повече...особено като си помисля,че сега му е момента Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 2 227
Глезеше ме да, и още го прави, а на мен естествено ми е приятно и не протестирам. Mr. Green
Аз съм на принципа, че щом мога да ходя на работа, да пера, мия, чистя, гладя, готвя и. т.н., защо да не може и той същото, не виждам с какво е по-различен от мен.

# 25
  • Мнения: 2 910
Съобразяваше се много с мен. Аз имах много лека бременност и тя не ми попречи да си върша домакинските задължения, но когато напр. не ми се е готвило, той е вършил тази работа и не е протестирал.

# 26
  • Мнения: 445
Глезеше ме адски много. Помагаше ми за всичко. Не мога да се оплача.

# 27
  • Мнения: 103
Много ме глезеше в началото защото ми е първа бременност.Сега съм в средата на деветия месец и да ти кажа не ме глези а повече се съобразява с мен.Иначе е много добричак само трябва да му напомня да ми помогне например в домакинската работа.А за излизанията аз съм много против да си стоя вкъщи бременна и да го чакам а той да е с приятели на вън #2gunfire,затова през цялата бременност е ходил сам на сабиране само веднъж Mr. GreenТи имаш още време до раждане и според мен не го отпускай защото сега ако не се поглезиш невиждам как ще го правиш след като бебчо се появи на бял свят.Чао и леко раждане ти желая  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 9 990
Чак да ме глези-не.Съобразявал се е, помагал е малко.Не е изисквал.Иначе аз си давам зор-както с първото, така и сега.Ама то понякога нямаш избор-да-пералнята, прането, гладенето-не подбират прогнозата за времето.И аз гладих в жегата, ама нямаше как...И торбите си нося и детето си водя с мен на работа, когато се налага.Общо взето-иска ми се почивка,и се научих да си я давам сама... Hug

# 29
  • Мнения: 407
Нещо не му се ще да ме глези,а и аз не искам.Единствените неща които искам от него е да ми помага в домакинската работа,защото лекарите изрично ми забраниха да върша каквото и да било заради проблемна бременност.Ама нещо много го мързи моя мъж и всичко пак сама си правя.Но затова пък е винаги готов да бяга до магазина,като нещо ми се е прияло,а на мен почти всичко за което се сетя ми се яде!  Laughing

# 30
  • Мнения: 181
НЕ! До последно правихме основен ремонт на апартамента. Е, може би малко, защото тежките чанти от магазина ги носеше той, но пйк сега се оплаква, че е магарето вкъщи, а количката и детето и пазаруването и боклука са все мое задължение. Та май му завиждам за магарлъка. Аз и никога не съм искала да ме глези. Ти, ако искаш, си има мноооооооого начини и ти ги знаеш. Трябва само да ги приложиш. Успех!

# 31
  • Мнения: 326
Много!  Grinning И това време малко ми липсва...

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 907
Адски много, до безобразие ...  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 2 967
Един по-добър в едно, друг по-добър в друго, но истината е, че МЪЖЕТЕ ПО ПРИРОДА СА СИ ЕГОИСТ! И може би за това сме виновни ние, мъжките мами...

# 34
  • Мнения: 535
Грижеше се за мен и ме пазеше, но чак да ме е глезил... не е Thinking А сега е също толкова грижовен и любвеобилен татко Heart Eyes Blush

# 35
  • Мнения: 2 309
Не е спирал да ме глези и угажда.Масажи,разходки...

# 36
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Да, определено.  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 6 743
Да, глезеше ме, но никога не съм прекалявала с положението да се възползвам Hug

# 38
  • Мнения: 2 849
Глезеше ме и околните също .И сега ме глези ,май си е до човек . Wink

# 39
  • Мнения: 992
и докато бях бременна ме глезеше , и сега пак си ме глези  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 910
Kity , ако не си кажеш много вероятно да останат нещата, както до сега. Престани да гладиш неговите ризи. Почивай щом си уморена и зарязвай работата в такива моменти. Сега е времето да се наспиш и починеш. След като родиш колкото и да ти помага мъжа, основно тежестта си пада върху теб. Така че сега отпускай!
А мъжа ми по принцип много помага. За мен беше важна емоционалната подкрепа, защото  ме беше много страх от раждането и много плачех.

# 41
  • Мнения: 241
Бях глезена и уважавана  Heart Eyes Не ми е натяквал, когато не си свърша домакинските работи  Mr. Green

# 42
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Мъжа ми не е от тези мъже, които обичат да глезят. Поне не по този начин. Определено ме ми даваше да върша някои неща,но аз самата след като се чувствам добре защо да го карам да го върши вместо мен???? Иначе като започнах да получавам предварителни контракции /в 5 месец/ спрях да вдигам кой знае какви тежки неща, забрани ми  да простирам или да чистя с прахосмукачката,но по-леките неща си ги вършех сама. Между другото в чистенето ми помага и доднес,за което съм много благодарна,но в готвенето хич го няма.  Wink

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Тц  Rolling Eyes
Никаква милост за мен. Къде е тоя късмет да ме поглезят, малко масажчета това онова.. ама не.. даже в тая жега се очкава аз да ходя до магазина.. (на 30 метра ми е ама.. наистина ми е много жежко .. и с тия торби натоварена.. хич не ми се рискува да припадна някъде!). Ама нали аз все се превземам... #Cussing out
 Поне като го подсетя хвърля боклука  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 559
Чак да ме глези - едва ли. Но определено се съобразява с моето състояние  Laughing
Peace
Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 039
Мнооооооооооооогооооооооооооо  smile3534!!!

# 46
  • Мнения: 601
   Много си ме глезеше smile3520

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Чак да ме глези - едва ли. Но определено се съобразява с моето състояние  Laughing
Peace

# 48
Това беше един от прекрасните периоди в моя живот Mr. GreenНищо не ми позволяваше да правя сама!Той чистеше с прасосмукачка,с парцал миеше,простираше ми дрехите,дори сутрин и вечер и леглото оправяше CrazyЧестно да ви кажа това ме дразнеше много тогава,защото нямах икакви проблеми през бременността,но като напреднах малко 8-9м и сега го оценявам много Heart Eyes

# 49
Винаги ме е глезил а сега когато сам бременна е като агьнце помага ми в домакинството идва с мен на пазар като носа4 а сега когато се о4аква всеки момент да родя е още по изпьлнителен  Heart Eyes а ина4е за нощното разкарване по магазините... какво да кажа като ми се дояде нещо ставам като хипопотам та нямаше избор ти4аше да ми копува това което ми се яде сега поне тая грижа му отпадна 4е от киселените нищо не ми се яде  Grinning

# 50
  • Мнения: 6 164
Определено не мога да се оплача. Grinning

# 51
# 52
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Моят мъж,е мъжът мечта!
Тази нощ почти неспах/имах болки в ухото/.Унесах се призори,а той милия будува с мен и някрая станал,прострял,прибрал старото пране,сгънал го,направил закуска.
Отделно не ми дава да вдигам тежко.Кра ме всеки ден на работа.Прави ми каквото си поискам и с прахосмукачката е само той.Когато аз простирам ми носи легена до терасата-да не се натоварвам и т.н.
Затова и адски много си го обичкам
Той е най-голямото щастие за мен засега
След около 7 месеца ще се появи и другото:) newsm30

# 53
  • Мнения: 1 544
Да разбира се ,че ме е глезил ама по скоро ми помагаше и ме отменяше във всичко ,че имах додта тежка бремебнност.

# 54
  • Мнения: 3 376
Да,много ме глезеше,особенно в началото като разбра,че ще си имаме бебче Heart Eyes
Много внимание,какво ми се яде,помага много .... Hug

# 55
  • Мнения: 8 505
Глезене-не,не бих го понесла Stop
Съобразяваше се с бременността ми,но не излишно (а тя беше и невероятно лека).

# 56
  • Мнения: 11 004
За мен беше важна емоционалната подкрепа, защото  ме беше много страх от раждането и много плачех.
И аз така, макар и за кратко Peace Peace

# 57
  • Мнения: 1 104
И при нас нещата се промениха, но не драстично, откакто съм бременна. Той внимава как спи, за да не ме удари, покрива ме, но го е страх да ме гушне, за да не ме притисне някъде по корема. И подобни други неща. Гледа да се включва в домакинството с каквото може, е прозорци не е мил и май няма и да мие. Но съм доволна от това, което прави за мен.Пък ако в 10 часа вечерта ми се дояде нещо е готов да отиде до магазина, но ми е жал да го разкарвам и или отиваме и двамата, или го оставям за следващия ден. Това са в общи линии нещата, където отчитам промяна, но на мен все още нищо не ми пречи и се чувствам добре.Да видим какво ще следва.

# 58
  • Мнения: 549
С първата бременност горе долу,а с втората въобще.Дори ме е изкарвал извън релси много често.МЪЖЕ!!!

# 59
  • Мнения: 359
Не ме е глезил нямаше нито 1 ходене до магазина специално заради мен но се съобразяваше да не вдигам тежко. Нещо интересно когато ми беше лошо в началото много се учудваше как така не се чувствам добре, но една колежка от работата му го понаплаши тъй като е имала проблемна бременност и е лежала в болница и изведнъж му хрумна че не трябва да простирам и да се опъвам. Така че ако може стреничен човек да го поосведоми как стоят нещата и как да се държи по ще обърне внимание Wink

# 60
  • Мнения: 1 951
Не съм му позволявала да ме глези и двата пъти - аз не съм инвалид, а просто  бременна!Винаги са ми били странни жените, които докато са бременни правят мъжете си на луди гъби, та да им държи влага цял живот!

 Peace  Peace  Peace

# 61
Определено ме глези, но след като му казах най-сериозно, че за тези няколко месеца цялата домакинска работа пада върху него с изключение на готвенето /милия, не може да се справи с едни варени картофи/. И той свикна - чисти, пазарува, пере, простира, глади и ходи на работа. Дори забелязах, че е станал по-организиран, което много ме радва.
Честно казано - въпрос на дресировка и са прави по-старите хора като казват, че както го подхванеш един мъж в началото, така ще е и за напред Simple Smile

# 62
  • Мнения: 678
Той винаги ми е помагал,но откакто съм бремена ми се кара като се преуморя много.Иначе ме глези с много внимание,цветя малки подаръчета,абе мъж мечта(пу пу да не чуе дявола)

# 63
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм съгласна да се гледа на мъжете като на пудели (дресирай го!), нито пък бременните жени да очакват да се държат с тях като с тежко хронично болни! Naughty

Моят мъж ми помага достатъчно без да ме глези или да ме кара да се чувствам като кокошка носачка, която е излишна за всичко друго.

И преди да забременея ми е помагал, сега малко повече - вече само той чисти къщата, аз обаче се включвам с каквото мога.  Не е ходил по магазините нощем - намирам го за излишна глезотия!

Но, факт е, че се съобразява - много си ми е печен Hug

# 64
  • Мнения: 324
Да глезеше ме. И не само той, а и всички около мен - и роднини, и приятели, и колеги. Беше много приятно.  Grinning А мъжа ми не ми даваше да правя нищо, да не би случайно да се преуморя. Така и не го изпратих да ми купува нещо посред нощ, а той имаше голямо желание. Joy

# 65
  • Мнения: 55
Никога не ме е глезил  #2gunfire
Не искам да те отчайвам но ще трябва да се подготвиш от сега, щом от сега е такъв не търси помощ и съчувстве като се роди бебето. Това ще е и най-голямото изпитание за брака ви.
Пожелавам ти често спящо бебе или незнам как се казва там, моето не беше от тези, а никаква помощ не съм имала.
Нито веднъж не го е преобул, станал да го види, нахранил, разходил и т.н., иначе малкият е най-голямата му гордост

# 66
  • Мнения: 5 103
ДА глезеше ме.

# 67
  • Мнения: 1 128
     Оооо,какво ти гладене,какво ти 4удо.Сам се глади от доста отдавна.Така и не го прави толкова бързо колкото и аз,на с практиката ще се нау4и LaughingИна4е сега сме малко "сдърпани".Бях три дни в болница заради силни контракции(още му е рано да излиза) и от тогава не ми се разрешава нищо да пипна.Ама мен ве4е не ме свърта и запо4нах да правя малки нещица.Егати колко навътре го взима,само да се надигна и казва "Къде отиваш" и ме гледа подозрително какво ще правя.Накрая се скарахме.Та и това не е добре.

# 68
  • София
  • Мнения: 245
Да, глезеше ме, но не в лигавия смисъл на думата. Много се съобразяваше с мен, стараеше се да се чувствам добре. Глезотийки - само от време на време Embarassed.
Междудругото той и сега се държи по същия начин - винаги гледа аз и детето да се чувстваме отлично, за което съм много щастлива Hug

П.П.   Е, всеки си има трески за дялане - и той не е идеален! Laughing

# 69
  • Мнения: 1 353
Да много, но не бях капризна и нищо не ми се е приисквало/за ядене имам в предвид/

# 70
  • Мнения: 695
определено ме караше да се чувствам специална,но и аз не злоупотребявах с загрижеността му

# 71
  • където има любов
  • Мнения: 307
Моят си ме глези постоянно и по време на бременоста беше така,а и аз си го юрках доста под предлог ,че ми е трудно ставането и ходенето.Просто си ме домързяваше честичко.

# 72
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Глезеше ме кога та бях бременна ,сега по-малко.

# 73
  • Мнения: 5 391
Не ме е глезил май Thinking

# 74
  • Мнения: 422
Глезеше ме и то прекалено.....( пролича си ми накрая с 34кг наддадени  ooooh! ).Сега продължава , но не чак толкова......и той има нужда от почивка все пак Laughing

# 75
  • София
  • Мнения: 100
Всеки има различна представа за глезене: моето момче готви /умее/, чисти /прахосмукачката тежи много/, разхожда вече кучето, започна да сглобява разни работи за нас от рода направи си сам /което за мен е много хубаво/  Peace
Иска да пазарува, но няма смисъл, когато аз съм у дома и мога да се разходя до магазина, но не вдигам тежки покупки /аз съм преценила/, напр. диня 10кг  Laughing, не може да си изглади ризите- аз ги гладя вечер на течение. По отношение на храненето също ми угажда: яде ни се предимно постно- направи постни чушки, пълнени тиквички, иска баница, но на мен не ми се яде- не правя  Hug

Ееее, този постинг стана многословен
Не знам дали съм глезена или не съм  newsm78

# 76
  • Мнения: 339
Има какво да се желае, но вникакъв случай не се оплаквам Party
Той до преди около два месеца срува ми се въобще не осъзнаваше, че наистина съм бременна, че той наистина ще става татко- всичко му беше много абстрактно и хич не се сещаше да ме глези, а и че не мога вече да правя всичко, което преди съм правила, ноооо вече няма как и сега е много сладичък и грижовен  Kissing Heart

# 77
  • Мнения: 176
Да, винаги може още какво да се желае Laughing
Не знам какво имаш предвид под глезене  newsm78 но до голяма степен вярвам, че нещата зависят и от самото бъдещо мамче. Аз имах късмета да изкарам една абсолютно безпроблемна бременност, но в началото се ядосвах когато съпругът ми не се сещаше да ми помогне в някои ежедневни дейности...Да, чувствах се добре и нямах неразположения, но това че не тичам до банята да повръщам, не ме дранят миризми и т.н. не значеше, че за някои неща не трябва да се съобразяват с мен... Е, това бе само в началото, докато не започна да ми расте коремчето, което да му напомня за временния ми по-специален статус  Joy
Всъщност като се замисля, Той не бе виновен, защото ставащото с мен бе абсолютно непонятно за него. Нормално е да имал нужда от повечко време да свикне с промените в мен и съм благодарна за цялата любов и търпение, с което винаги се отнася към мен.
Май излиза, че нямам никакъв повод да се оплаквам и явно съм била и в момента съм една глезена жена  Embarassed

# 78
  • Мнения: 197
Не ме е глезил, но проявяваше разбиране, когато беше необходимо. Напр. той тупаше всичко. Естествено трябваше да му казвам, сам не се сеща или се прави, че не се сеща. Не се оплаквам от вниманието му, докато бях бременна, но като се прибрах  след раждането  Cry #Cussing out #2gunfire........

Общи условия

Активация на акаунт