Фиш за неправилно паркиране

  • 1 014
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 629
Здравейте, търсих по темите с фишовете, но не намерих отговор. Имам фиш за неправилно паркиране издаден в друг град. Попитахме общинския полицай къде можем да го платим и ни каза, че ще го изпратят по адресна регистрация на собственика на автомобила. В самият фиш пише в 7 дневен срок да се заплати. И сега не е ясно, този фиш ще ни го пратят ли в този 7 дневен срок и къде... Иначе на самият фиш си пише банковите сметки на общината където е издаден фиша. Някой може ли да ми каже къде в крайна сметка трябва да се плати този фиш? Дали към общината, където е издаден фиша или трябва да изчакам да пристигне нещо и да платя в София по местоживеене?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Преведи сумата по банков път? И си пази платежното за всеки случай.

# 2
  • Мнения: 12 725
Аз бих платила на указаната банкова сметка, не виждам защо да се плаща другаде.

# 3
  • Мнения: 1 306
Каква община? Фишовете се плащат по сметка на МВР. Най-просто отваряш:

 https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

Пишеш номера на фиша или книжката на собственика на колата и следваш стъпките. Става и в ePay.bg. Ако нямате номер на фиш, по шофьорската книжка на горния линк.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Как каква община? Точно на касата на общината се плащат фишовете. Но щом има банкова сметка, да плаща онлайн или на каса в удобна банка, няма смисъл да се разхожда до другата община.

# 5
  • Мнения: 1 306
Да не се бъркаш с местни данъци или да има гише на КАТ и плащане с карта? Глобите на КАТ си ходят в централния бюджет.

# 6
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Аз фиш за неправилно паркиране съм плащала в Easy Pay.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Нищо не се бъркам. Фишове за неправилно паркиране се пишат и от общинска полиция. Лично съм плащала такъв на касата на общината.

# 8
  • София
  • Мнения: 629
Благодаря на всички. Пуснах превод към Общината по IBAN от фиша с всички реквизити. Ще пазя платежното, за да няма изненади.

Общи условия

Активация на акаунт