COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 266 997
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 9 165
  • Мнения: 54 917

Мен този цитат най-много ме плаши, това е истината:

"По думите на професора няма нито едно доказано надеждно лекарство: "Науката се предаде! Това никога досега не се е случвало - с минимум данни да вадиш максимум информация".

# 9 166
  • Мнения: 2 821

"Всички ние искаме това да приключи, но суровата действителност е, че то далече не е свършило", каза Гебрейесус. Той призова правителствата да "тестват, проследяват, изолират и поставят под карантина".


Точно това се прави и тука, не ли?! Ето "укрепват" болниците навсякъде с персонал, легла, консумативи..Касата ще плаща тестовете...Тества се, изолират под карантина...Кое тука не се прави от посоченото?Sunglasses

# 9 167
  • Мнения: 868
https://m.24chasa.bg/novini/article/8758170
Още надежди относно излизането на ваксина и съответно спасяването на милиони човешки животи.

# 9 168
  • София
  • Мнения: 7 810
Разбира се, че проблемът при нас не е само в публиката на стадионите. Нито само в абитуриентските балове. Нито само в каквито и да е подобни мероприятия.
Проблемът е, че в България битката с коронавирусната пандемия приключи, минаваме в глуха защита и чакаме да се заразим. Всеки е убеден, че ще мине всичко бързо и лесно, сам няма да пострада, нито някой от близките му, защото реално причина за тревоги няма, така че и основание да се откаже от нещо или да промени нещо в живота си също няма. И на мач ще отиде, и на дискотека, и на бал, и на сватба, и с приятели и роднини ще се събере на голяма софра, и всичко друго, както си му е редът. Защо пък не? Нали казаха, че всички ще го изкараме, даже без и да разберем?
Хубавото ще бъде, ако лошите предсказания не се сбъднат и вирусът сам си отиде тихо-кротко.
Лошото - всички го знаем. Но докато всеки е убеден, че за него не се отнася - нищо не може да се направи.
Защо ли на други места хората мислят по друг начин? Те ли са глупави, ние ли сме умни, че правим всичко наопаки? Дано да е първото.

# 9 169
# 9 170
  • Мнения: 9 152
Ще има ли удължаване на срока за задължителните маски?
В Италия и Испания дори и навън почти всички са с маски. Не знам, питат ли кога ще отпаднат.

Това не е вярно.
Интересно ми е съфорумките, които са в Италия и Испания да споделят актуалната ситуация при тях.
Какви са в момента мерките, колко са новите данни за заразени и къде се случват, какво се планира за учебната година...

# 9 171
  • Шумен
  • Мнения: 1 459

Мен този цитат най-много ме плаши, това е истината:

"По думите на професора няма нито едно доказано надеждно лекарство: "Науката се предаде! Това никога досега не се е случвало - с минимум данни да вадиш максимум информация".

И точно там е въпросът - защо науката се предаде и защо се случва за пръв път. Сигурна съм, че професорът има отговор и той няма да е нито научен, нито медицински.

# 9 172
  • Мнения: 545
https://novini.bg/zdrave/bolesti/606625
И въпреки това всичко остава отворено и заведения и дискотеки на закрито и сватби и кръщенета и масови други сбирки.Току що говорих с моя позната която ще бъде на 7 и 8 на едно събиране с хора от различни крайща на страната в зала до момента 123 записани и потвърдени.

# 9 173
  • Мнения: 8 567
Пандемията от новия коронавирус далеч не е приключила и дори набира сила, предупреди генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус, цитиран от Франс прес.

"Всички ние искаме това да приключи, но суровата действителност е, че то далече не е свършило", каза Гебрейесус. Той призова правителствата да "тестват, проследяват, изолират и поставят под карантина".

Кунчев да спре да дрънка глупости. Сериозно тестване, бързо проследяване, навременно изолиране и поставяне под карантина - това е разковничето.

След дъжд качулка, в София положението изглежда вече е изпуснато,  дифузното разпространение, както знаем,  е много по-трудно за овладяване. Не е невъзможно, но нашите с лесното не се справиха, с трудното съвсем не ми се вярва.

# 9 174
  • Мнения: 545
Цитат
Ти му викаш помогни на хората в
криза,той ти подготвя легла в интензивното.

# 9 175
  • Мнения: X
Цитат
Репликирах ето това твое твърдение, което прочетох, и то два пъти, само него единствено, дори го упоменах:
Значи не съм се изразил правилно, имах предвид че са най малко важни за бюджета на държавата като приходи, а са места на които мерките не се спазват, въпреки че за дискотеки, кръчки, барове..... не съм докрай убеден но се съгласявам с тази аргументация, че и в момента по голямата част от приходите за хазната от тяхното финкциониране така или иначе липсват:
Скрит текст:
Ако всички тези неща се плащат "на бяло", да несъразмерно повече са.
Но нека не се лъжем. 95% от работещите в тези заведения или работят "на черно", или са на минимална.
Акцизи за алкохол плащат на много малко от продукцията, другото влиза по втория начин.
Пишат се дневни печалби, колкото да не е без хич, води се двойно счетоводство, не се плаща данък печалба, просто защото повече от 50% от нещата минава нелегално. Не се въвежда на касов апарат, или има втори, които не е свързан въобще с НАП.
Ако имаше власти в България наистина, половината заведения щяха да са затворени заради данъчни измами. За съжаление, корупцията е от най-ниското до най-високото ниво.
Като работила в не един магазин мога да ви кажа, че контрол няма дори там, където е критичен - при хранителните стоки. За проверките от институциите се съобщава веднага, независимо дали са по сигнал или не. Има достатъчно време да се реагира и да се спокрие всичко. За заведения е още по-лесно, защото собствениците плащат където трябва и не ги закача никой.
Помните ли миналата година скандала със битите работнички по морето? Да не би да са взети някакви мерки?

Но ти ме репликира че не мисля за хората които ще останат без работа, аз ти посочих че не е така.

Цитат
Стадионите ще затворят сами, вече го писах. До края на първенството има три кръга мисля, шампионът е ясен вече и интересът ще е значително спаднал. Утре след финала за купата и този интерес ще секне.
Но това няма да промени нищо в общата картинка. Защото всички останали мероприятия и събития продължават.
Утре е Джулай. Вече се писа за концерта на плажа в Бургас, предполагам не само там ще има струпване на хора и емоции, а навсякъде по морския бряг. Днес е Петровден. В църквата в моя град имаше хора, много хора - и вън, и вътре. Маски имаше ли - не. Полиция имаше ли - не. На 15.08. е Богородица - друг голям християнски празник, светъл, почитан. Манастири, храмове - всичко ще е пълно. В момента навън свирят клаксони на автомобили с абитуриенти, поредните деца, които отиват да празнуват бал в ресторант, после в заведение.
Наистина ли не става ясно защо не само едни стадиони са проблема?

Естествено че не са само те проблема, но ти какъв сигнал изпращаш да о-вото когато демонстративно не се спазват мерки и ти нищо не правиш по въпроса там където няма да има никакви зловредни ефекти за икономиката, работните места и т.нат. на хората. И не само това, но дори клякаш пред исканията на демонстративно неспазващи мерките. Сега разбираш ли защо обръщам толкова внимание на стадионите. Тука Джулая няма нищо общо, както по назад посочих хората имат право и да се радват на живота, въпроса е държавата със своите действия да не показва че не взима вируса насериозно. И после да се очаква от населенито да не мисли като Молдова, Казакхстан и т.нат. че опасността от вируса е преувеличена което създава нагласа в о-вото на неспазване на мерки, което знаем до какво води. Мен какво ме интересува колко били увеличи интензивните места за лечение , с което показват че вируса не е шега работа, когато не смеят да спуснат кепенците на стадионите заради демонстративното не спазване на мерките. Това са противоположни сигнали в о-вото, поредните и много правилно в онази петиция едно от исканията беше да се прекрати това изпращане на разнопосочни сигнали по отношение на вируса към о-вото.

А първентстото като кажеш че свършва след 3 кръга, звучи малко но до края има 20 мача специално отворих програмата да видя, с редица големи дербита и важни мачове за решаване на европейските квоти на които ще има много публика. Да не ги изреждам че ще заприлича на футболен форум.Grinning Ми утре от Левски ще поискат нови хиляди фенове да пуснат още на техният следващ мач със Славия, най старото столично дерби и възлов мач и за 2-та отбора, ще кажат, е защо за ЦСКА може а за нас не, и ще са прави. А да не говоря че като приключи сезона почват баражи за оставане в А група, за Европа за не знам какво, все възложи мачове които са мачове на годината за отборите които ще участват в тях и ще генерират фенове по стадионите.

# 9 176
  • Мнения: X
Скрит текст:
https://novini.bg/zdrave/bolesti/606613
Костов по темата
Мен този цитат най-много ме плаши, това е истината:

"По думите на професора няма нито едно доказано надеждно лекарство: "Науката се предаде! Това никога досега не се е случвало - с минимум данни да вадиш максимум информация".

И точно там е въпросът - защо науката се предаде и защо се случва за пръв път. Сигурна съм, че професорът има отговор и той няма да е нито научен, нито медицински.[/spoiler]
Ама забравихте ли " Сега не е време за наука, време е за действие"
Скрит текст:
Пандемията от новия коронавирус далеч не е приключила и дори набира сила, предупреди генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус, цитиран от Франс прес.

"Всички ние искаме това да приключи, но суровата действителност е, че то далече не е свършило", каза Гебрейесус. Той призова правителствата да "тестват, проследяват, изолират и поставят под карантина".

Кунчев да спре да дрънка глупости. Сериозно тестване, бързо проследяване, навременно изолиране и поставяне под карантина - това е разковничето.
След дъжд качулка, в София положението изглежда вече е изпуснато,  дифузното разпространение, както знаем,  е много по-трудно за овладяване. Не е невъзможно, но нашите с лесното не се справиха, с трудното съвсем не ми се вярва.[/spoiler]
Точно след дъжд качулка! В продължение на по горния цитат масовото тестване бе отхвърлено още в началото "Няма да откриваме топлата вода. В момента ние легализираме спор, който не се води никъде по света" б.г.Мутафчийски

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 20:48 от Анонимен

# 9 177
  • Мнения: 8 567
Ананиев с 4 нови заповеди, едната е конкретно за финала.
В заповедта, с която се въвеждат временни противоепидемични мерки е посочено, че   при провеждане на финала за купата на България между ЦСКА и Локомотив Пловдив на националния стадион „Васил Левски“ се допускат до 3000 души в сектор, през една седалка, през един ред и при спазване на физическа дистанция от 1,5 м.

https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravi … itsi-instruktsii/

Маските са задължитени за всички закрити обществени места без места за хранене и питейни заведения, както и при спортуващите на закрито по време на тренировка, на открити обществени места са препоръчителни. 1.5 м. дистанция и на открито.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 20:55 от нова

# 9 178
  • Мнения: 2 078
отчайващо е всичко, което чета за повторната"подготовка' на болниците у нас, за пореден път се убеждавам, че тук у нас някакво спасение може да има само или при ваксина, или при лекарство, одобрено И за домашна употреба, иначе кел файда от наличните в момента, които използват къде успешно, къде не, ако не можеш да се добереш до болнично легло, което очевидно може да стане само ако имаш свестен личен лекар, НЕотговарящ за 1800 потенциални двойни пневмонии в списъка си със записани пациенти, "диагностицирани" по телефона и тото-късмета да не си 312 случай при налични 311 легла за 1.5 млн град

# 9 179
  • Мнения: X
Цитат
Ананиев с 4 нови заповеди, едната е конкретно за финала.
В заповедта, с която се въвеждат временни противоепидемични мерки е посочено, че   при провеждане на финала за купата на България между ЦСКА и Локомотив Пловдив на националния стадион „Васил Левски“ се допускат до 3000 души в сектор, през една седалка, през един ред и при спазване на физическа дистанция от 1,5 м.

Да, определено си мисля че теорията на Т.Русев че това е мача от който зависи дали ще има фенове нататъка е вярна. Да видим дали ще се спазят мерките. Аз си мисля че и ако на тоя мач отново не се спазят въпреки че стадиона е огромен и всичко е така изчислено че да могат феновете да седнат през седалка и ред, но и ако сега демонстративно не я спазят, и няма никаква реакция от страна на държавата, вече се минава една граница която се нарича липса на държавност и ред в тази държава. Което създава и много други проблеми свързани с отношението на обществото към вируса, а и не само. Усещането че всеки може да си прави каквото поиска без да има никакви последици, е пагубно за всички сфери на държавата. Тука изобщо не говоря за вируса.

Общи условия

Активация на акаунт