Защо той не иска брак

  • 15 669
  • 583
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 15 619
Галинор, най-лесно е да се фръцне човек. Не ме обиждаш. И взаимоотношения имам, и очаквания ме завладяват неусетно, и разочарования следват задължително. Няма такъв модел като - натоварване някого с личните ти предположения и химери и пълното им задоволяване от негова страна. Никой не е дошъл на тоя свят, за да изпълни за теб или за мен онова, което се ражда в главите ни.

# 256
  • Мнения: X
Философската нагласа към света, да нямаш прекалено големи очаквания, да си гъвкав и да си готов психически, че не всяко твое желание ще бъде удовлетворено, е едно.
Съвсем друго е да басърчаваш хората да нямат стандарти.
Леко различни неща са.

Аз нямам очаквания към другия и харесвам жени по летни стандарти.
Но пък ако при вас друга философия ви прави щастливи, що пък да не.

# 257
  • Мнения: 10 993
Аз пък си искам брак и дете, жилище съм си купила, кола не мога да карам, с мъжът може и да се разведа, но детето си е за мен цял живот. Даже две деца исках и две деца имам. То бива, бива сметки, ама животът си минава.
Търсила е Невена мъж да я издържа, намерила е.

# 258
  • Мнения: X
Философската нагласа към света, да нямаш прекалено големи очаквания, да си гъвкав и да си готов психически, че не всяко твое желание ще бъде удовлетворено, е едно.
Съвсем друго е да басърчаваш хората да нямат стандарти.
Леко различни неща са.

Аз нямам очаквания към другия и харесвам жени по летни стандарти.
Но пък ако при вас друга философия ви прави щастливи, що пък да не.

Нищо не се разбира от това изречение - "харесвам жени по летни стандарти".

Е, каквото очакваш, това и получаваш.

Понеже в предното мнение казах, че "реалистични очаквания" е разтегливо понятие, прилагам и пример.
Плеймейтките очакват гаджетата им да ги водят на супер лукс, да им купуват коли, това и се случва.
Кой как се уреди. Разбира се, всичко има цена.


Няма лошо човек да има все пак някакви очаквания Simple Smile Друг е въпросът да е настроен предварително, че може и да не се получи нищо. Но съвсем без очаквания .. ето това е нереалистично. Не познавам човек без никакви очаквания, било то мъж или жена. Човек винаги има някакви желания, някакви надежди. Колкото и да се опитваме да се предпазваме от разочарования. Естествено, че има и някаква златна среда, не може и само да искаш и зееш.

Това е баланс, който се учи цял живот.

# 259
  • Мнения: X
Никой не е дошъл на тоя свят, за да изпълни за теб или за мен онова, което се ражда в главите ни.
Именно. Да допълня и че нещата са двустранни - нито аз, нито ти си тук да отговаряме на нечии очаквания, вкл.очакването ние двете да нямаме очаквания. Поради тази причина предпочитам да не се тормозя с очаквания към някого и да го пусна да си пасе, вместо да слушам как не трябва да очаквам нещо от него. Ами добре, прав ти път. Ама сега що се нацупи?

# 260
  • Мнения: 3 121
Братане, кажи как мъжът се връзва чрез брак? За мен жената е по вързана, защото след брак идва и дете, което си остава за жената и след евентуален развод. А мъжът си е почти свободен, а ако удобно забрави за детето, съвсем свободен. За жената често остава и по голямата част от домакинството, успоредно с работата. За мен жената е по вързана.

# 261
  • Мнения: X
Братане, кажи как мъжът се връзва чрез брак? За мен жената е по вързана, защото след брак идва и дете, което си остава за жената и след евентуален развод. А мъжът си е почти свободен, а ако удобно забрави за детето, съвсем свободен. За жената често остава и по голямата част от домакинството, успоредно с работата. За мен жената е по вързана.
Ами например имам добър приятел от университета, който го виждам от както се ожени по-рядко от Халеевата комета. Виждаме се само по рожденни и именни дни. Оплака ми се, че след сватбата жена му не го пуска да излиза и веднъж месечно, казвала му "само чакаше да се оженим и да почнеш да ме пренебрегваш", блабла. Общо взето той не може да разполага с времето си, когато не е на работа. А е много свестен - отдаден, честен, добродушен. Защо обаче е позволил така да се случи при него - не знам. И двамата са интелигентни и образовани, с прилични доходи.
Философската нагласа към света, да нямаш прекалено големи очаквания, да си гъвкав и да си готов психически, че не всяко твое желание ще бъде удовлетворено, е едно.
Съвсем друго е да басърчаваш хората да нямат стандарти.
Леко различни неща са.

Аз нямам очаквания към другия и харесвам жени по летни стандарти.
Но пък ако при вас друга философия ви прави щастливи, що пък да не.
Нищо не се разбира от това изречение - "харесвам жени по летни стандарти".

Развесели ме здраво, akoiskash-vqrvai Grinning

# 262
  • Мнения: 3 121
Дете имат ли или тя просто така си го държи?

# 263
  • Мнения: 10 993
Мис Чичи, аз се чувствах по-вързана, даже мъжът ми ми казваше: -Е да вярно, че на вас жените ви е по-труден животът!
Но да ти кажа децата пораснаха и аз намерих бая приятелки, кои женени, кои моми и вече не се чувствам вързана, защото започвам да се забавлявам. Пък сега мъжът ми стои у дома да гледа децата и да киселее, така че той сега е по-вързан.
Не знам защо не иска да излиза, казва че приятелите му са скучни, около 45 -50 годишни са/, кой преживял инслут, кой инфаркт, кой кръвно, кой стар ерген - все жените му виновни и казва тъпо ми е. Аз пък сега много се забавлявам, един вид наваквам и въобще не ми е тъп. Умирам си от смях с момите, как хранят мъжете, но зад това успявам да видя болката им, че остават без деца и колкото и да обикаляме баровете и да пием, аз все пак се прибирам вкъщи при моите деца, гушкам ги, радвам им се, а те се прибират у дома при кучетата и котките. Така че това с връзването е само за десетина 15-сет години, не - повече.

# 264
  • Мнения: X
Е, това пък с връзването изобщо не е задължително, зависи си от двойката.
Има жени, екстроверти, излизат си, имат приятелки, и не си връзват мъжете. Всеки си излиза с приятели, по хобита, някой път заедно.
Тогава да не дойде другия проблем - тя не се спира, не е домакиня, тя много излиза с приятелки.

Винаги има някакъв проблем в двойките.

А малко ли свръх-ревниви луди мъже има...

Всякакви хора на тая планета, с психични отклонения Simple Smile

# 265
  • Мнения: X
Оплака ми се, че след сватбата жена му не го пуска да излиза и веднъж месечно, казвала му "само чакаше да се оженим и да почнеш да ме пренебрегваш", блабла. Общо взето той не може да разполага с времето си, когато не е на работа. А е много свестен - отдаден, честен, добродушен. Защо обаче е позволил така да се случи при него - не знам.
Странно е, че не допускаш твоят приятел действително да пренебрегва съпругата си.

# 266
  • Мнения: X
Възможно е, не им светя. Но е доста отдаден, точен сериозен човек.
Така че малко вероятно. Може би ревност, обсебване, не знам.
Но е факт, че 90% от женените ми приятели са така. Говорим за хора между 28 и 35 години, на мен такъв ми е приятелския кръг главно. Във вашия приятелски кръг може да е различно, не твърдя обратното.

# 267
  • Мнения: X
Ох, като почнете с това кой е точен с приятелите си, когато говорим за вътрешноведомствени отношения, където сами казвате, че не светите Grinning То и при жените го има същото - ти си много готина, самостоятелна, успешна, а-у, този сега що така те прави луда.

# 268
  • Мнения: 3 121
Сестра ми е родила млада около 20 години първото - момче и 23 второто - момиче. Сега те са вече големи, племенника ми е колкото мен, всеки си е хванал живота и семейството и са се отделили. Та сега сестра ми обикаля по планини, по сбирки, по йоги и т.н. Живот на макс, за всичко има време. Зависи как е настроена двойката като цяло. Могат да излизат заедно с приятели, може отделно, докато е по малко детето ще се редуват, после ще излизат и с детето.
Мисленето на мъжа - тя ще ме върже е проблема. Жената може съвсем да няма такива намерения. Аз си имам хобита и спокойно може да си се занимавам и цял ден, а МП да си прави неговите си работи.

Познавам само един женен, излиза си с компанията почти всяка седмица, но те имат все още малко дете затова е по трудно. Даже по често жената си е в къщи да го гледа. Ходи си и на риба доста често. Не ми мяза да е много вързан.

# 269
  • Мнения: 9 525
Общо взето той не може да разполага с времето си, когато не е на работа. А е много свестен - отдаден, честен, добродушен.

че кой може? никой нормален човек, който има деца, не може да разполага с времето си, докато не пораснат. и ние се виждаме с приятелите си основно по празници /и детски рождени дни/ или рядко си правим семейни запивания. ангажиментите са безкрайно много, не се насмогва, а времето е кът. никой няма възможност да се пищоли. та си е съвсем нормално. е, моят кръг е по-дърт, де.
не става въпрос за вързаност, а за задачки, които се трупат и трябва да се вършат от семейството. нормално е жената да не иска да гледа деца нонстоп и да върши куп неща, докато мъжът си пийва биричка с незавързаните си приятели например през вечер.

Общи условия

Активация на акаунт