СЕДМИ клас 2019/2020 - Първа изпитна седмична тема - (15.06 - 21.06)

  • 90 829
  • 2 346
  •   1
Отговори
# 2 295
  • Мнения: 6 957
И Оги не е съкратил. Надявам се, че няма да е проблем.
В крайна сметка е съкратено после във В, докато са търсили х. Но на мен дори някак ми е по-прегледно несъкратено, просто ми говори това число повече, отколкото съкратеното.
Втрещих се ако наистина дете може да загуби 6 точки от несъкръщаване, защото няма от какво друго да се вземе и думите на Ganis, че всичко е в името на децата ме подсетиха да питам за случая.

# 2 296
  • Мнения: 3 926
На 22 няма да загуби 6т, ще вземат по 0.5 или 1  за това, че не е доведен до несъкратима дроб и толкова

# 2 297
  • Мнения: 8 275
И моят не е съкратил на 22а.
Обаче си видя грешка на алгебричното уравнение. На предпоследния ред един знак нещо му избягал. Получил "приблизително 1 и го закръглих на 1".
Да се смееш ли, да плачеш ли 😂 Общо взето не изневери на стила си. Успя да обърка най-лесните неща и да реши по-трудните. Каквото такова. За паралелката, която иска, би трябвало да му стигне.
И аз поприключвам с натиска догодина и ще гледам по отстрани. Подхващам дреб. Неговият седми клас сигурно ще ми се стори по-лесен. Поне ще се занимавам единствено с него. Тази година ми дойде тежка - седми и пети клас заедно могат да поболеят всеки родител.

# 2 298
  • Мнения: X
Реших да онагледя дискусията по повод нивата. Чудя се защо не съм го направила досега. Joy

# 2 299
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 000
Едва днес прочетох текста за преразказ и никак не съм очарована.  Дос*о от незнамсикъде, случило му се неясно какво, та се налага да бяга от училище, двете приятелчета са споменати като имена,но дете ,незапознато с цялата история няма за какво да се закачи,че да ги запомни...       Не исках да връщам темата към това,но вие сте я зачекнали отново.    И аз смъкнах тутакси 5 точки от прогнозата, но тръгвайки от 30 т.  Така че-леле-мале -)

Едно време винаги ни записваха на дъската заглавието,имената, някоя непозната дума.  Сега няма такова изискване.
И моят син каза, че текстът започвал от нищото и свършвал пак там. Simple Smile Той обича да чете книги на друга тематика. Въпреки това каза, че е запомнил текста и е писал доста. Ще видим резултатите.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 20:40 от Странна птица

# 2 300
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
Дидева, извинявай, но на мен продължава да не ми е ясно по таблицата кое се отнася за езикова гимназия? В езикова гимназия нали се учи интензивно език през всичките 5 години, освен това езикът се явява и профил?

# 2 301
  • Мнения: 12 031
Ако в първи гимназиален етап се спира на В1, то какво точно се учи в 9 и 10 Клас.? Децата приключиха с В 1 в 8 клас, няколко страници остават. И какво до края на 9 клас, не е ЕГ, но е ИИЧЕ

# 2 302
  • София
  • Мнения: 3 576
Езиковите се водят с чуждоезиков профил, следователно минимумът за тях е В2 за първи език и В1.1 за втори.

# 2 303
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 000
Момичета, изчетох доста страници, но май не срещнах дискутиран нашия казус.
Та питам директно.
Госпожицата ще кандидатства и към училищата на МК с рисуване. Изпитите са в периода 30.06-02.07, резултатите излизат бързо и до седмица приключва срока за записване.
Терзанията ни са следните - как ще лавираме между записване в художествено училище и първо и врото класиране.
Моля, някой запознат, може ли да ми обясни?
Кандидатгимназистката съвсем не знае какво иска и никак не е ориентирана. Имам усещането, че слуша какво говорят нейните съученици най-вече. Ние с баща ѝ обясняваме, говорим, даже скоро и таблица правихме с плюсове и минуси. Сега иска едно, след малко - друго, а утре вече нищо не иска. Та ще решаваме явно в зависимост от резултатите и класирането.
Мисля, че записванията в училищата към МК са във времето, в което се подават заявленията за прием в училищата към МОН. Ще има време да се доизясни за себе си. Simple Smile

# 2 304
  • Мнения: 12 031
За ЕГ, добре, за не ЕГ, като са на В1 в 8 клас, какво се учи в 9 и 10.Аз за себе си имам отговор, но ми е чудно каква е идеята

# 2 305
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
А училищата от 2 ешалон, които не са езикови гимназии, например 32, 133 и т.н, те с какъв хорариум са по първи и втори чужд език - като на ЕГ или има разлика?

# 2 306
  • София
  • Мнения: 3 576
Да се търси идея зад чиновническите глави в МОН е кауза пердута.
Най-смешното е, че хем уж дават автономия на училищата, хем ако някое се отличава (испанската и НЕГ с втория език) го хокат...

# 2 307
  • София
  • Мнения: 3 576
А училищата от 2 ешалон, които не са езикови гимназии, например 32, 133 и т.н, те с какъв хорариум са по първи е втори чужд език - като на ЕГ или има разлика?
Ако в ДПП пише, че са чуждоезиков профил са като езиковите.

# 2 308
  • Мнения: 6 957
На 22 няма да загуби 6т, ще вземат по 0.5 или 1  за това, че не е доведен до несъкратима дроб и толкова
Не ме касае, но го считам за нечестно, никъде в условието не пише да се представи като несъкратима дроб. И определено не отговаря на твърдението и на МОН, че всичко ще е в полза на децата. Числото е едно и също дали ще е 100/8 или 25/2. И едното, и другото е вярно. На всичкото отгоре детето е показало, че може да съкращава във В подточка. Затова се ядосах онзи ден, защото като няма от какво да се реже ще се реже от заяждане.

gadamer, щом училището е с профил език - гледаш последните колонки. Няма значение дали е ЕГ или не.

# 2 309
  • Мнения: 3 491
Ако детето си има влечение към езика, ще го научи. Важното е да им дадат стабилна основа, после с четене и слушане могат да си напредват и сами. Но ние  не планираме обучение в чужбина, сертификат не ни е от голямо значение. Искам да гледам внуци на родна земя, дано и те мислят така:)  Един ден ми каза, че мечтае да стане инструктор по сърф в Австралия...
С младежа днес  малко се изагубихме в една гора и баш в най-стресовата ситуация ми рече, че изведнъж е осъзнал колко важно е това НВО, но е късно:) Сети се
Звънче, би трябвало да могат да преписват, но стана ясно, че е имало такива, които са объркали децата.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 21:11 от Amanda.D

Общи условия

Активация на акаунт