СЕДМИ клас 2019/2020 - Първа изпитна седмична тема - (15.06 - 21.06)

  • 90 849
  • 2 346
  •   2
Отговори
# 2 310
  • София
  • Мнения: 7 092
Без да съм много веща по темата със съкратимите дроби , ще споделя нещо от моя житейски опит. Преди 100 г., на кандидатстудентски изпит, изпуснах пълна 6ца, заради несъкратена дроб. Бях оставила отговора в обикновена дроб, несъкратена. Бяха ми резнали 0.25, защото се очаквало отговора да е в десетична. Не знам, дали не се има предвид, че математическите действия не са довършени....
Светкавица, B1 ли са приключили или B1.1?

# 2 311
  • София
  • Мнения: 9 141
Аз по-скоро мисля, че не би трябвало да намаляват за нещо подобно, но ще видим като излязат резултатите.

# 2 312
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета  следя ви от няколко дни и реших да се включа( надявам се да приемете още една притеснена майка на седмокласник) рещих че само тук мога да намеря съпричастност.Дъщера ми от 3 години се готви за това НВО и то за конкретно училище 2АГ(брат и учи там).Не е толкова добра по математика но направи и невъзможното беше добре подготвена но толкова пренавита и притеснена ,че се срина .Очаквам не помече от 60 точки което е безкрайно малко за нейното желание.Тя неиска да чуе за друго училище.Моля ви за съвет

# 2 313
  • Мнения: 1 114
Изчакайте резултатите. Друг ход на този етап незнам дали има. Възможно е да има много "сривове" и да паднат баловете. А и ще дебнете до 4 класиране, все нещо може да се случи.

# 2 314
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Все пак е полезно да използва времето , за да подготви детето,че това не е краят на света. Ама как-не знам.
Разгледайте училищата от 2-ри ешалон,наобиколете ги. Обсъдете маршрута до тях-някак да свикне с мисълта,че съществуват.

# 2 315
  • Мнения: 12 039

Светкавица, B1 ли са приключили или B1.1?

В 1,1.Но означава ли, че до края на 10 кл ще учат В1, 2.
Друг е въпросът за разликите между нивата, особено от В нагоре.

# 2 316
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз бих разказала за всички случаи, в които не се е случвало нещото, което искам, но пък случилото се ме е довело до там, където съм. Звучи абстрактно, но когато го обясните с ваши живи примери, ще се разбере от детето, че една несбъдната гимназия не е края на света, а може да се окаже безценно друго начало.
Мисля си, че е много подходящ момент да помогнем на децата да се чувстват щастливи с това, което реално им се случва сега и в бъдеще, а не да бленуват по нещо, което вече не могат да променят, защото може да изпуснат много хубави моменти, на които да се насладят занапред.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 22:13 от green_dawn

# 2 317
  • Мнения: X
Мисля, че доскоро погрешно разглеждахме заложените в наредбите нива като ограничение. За мен по-скоро са минимален праг, който трябва да бъде покрит. Всички учебни програми за ООП и ПП са налични на сайта на министерството.

Дидева, извинявай, но на мен продължава да не ми е ясно по таблицата кое се отнася за езикова гимназия? В езикова гимназия нали се учи интензивно език през всичките 5 години, освен това езикът се явява и профил?
Аз от това по-ясно не мога да го направя. Мисля, че не е проблем да се проследи кое ниво съответства на ИИЧЕ - ПП.

# 2 318
  • София
  • Мнения: 7 092

Светкавица, B1 ли са приключили или B1.1?

В 1,1.Но означава ли, че до края на 10 кл ще учат В1, 2.
Друг е въпросът за разликите между нивата, особено от В нагоре.
Мога да кажа, как се случва при нас, по учебници на Oxford/ Solutions.
В 8 клас минаха А1, А2, и В1.1.
В 9 клас са на учебник В1, част 1.
Догодина, 10 клас, В1, част 2.
Не знам каква е разликата между В1.1 и В1, част 1, но предполагам, че има такава, защото говорим за едно издателство, една серия....

# 2 319
  • Мнения: 983
За първи път на почивка за последните 9 месеца. Успях да се разсея и само 2 пъти влизах да чета.

Тъкмо решихме да пишем Руската преди Английската и резултатите от ДЗИ и тази година на АГ са доста по-високи от тези на Руската.

# 2 320
  • Мнения: 2 124
Не са ли по-важни личните желания и наклонности на детето, а не с какви оценки е завършил випускът 5 години преди дипломирането му?!?

# 2 321
  • Мнения: 983
Не са ли по-важни личните желания и наклонности на детето, а не с какви оценки е завършил випускът 5 години преди дипломирането му?!?
И в двете ще пишат АЕ, но през годината няколко пъти променят коя да е първо и коя второ желание. Ще чакаме все пак да видим дали истинските точки са близки до това, което си смятат те.

# 2 322
  • Мнения: 2 868
Ха, това връзване на химия за биология май не е приложимо за доста деца. Аз мислех, че само моето бяга от комбинацията. Тя задраска нпмг защото не искаше биология, а само химия.
От днес започна да учи по химия за олимпиадата. Вчера понаписа другите неща. Имаше разкошно домашно по география: да си изберат място в Европа, което искат да посетят, да си направят план как да стигнат до там и ако е с кола да опишат кои градове биха посетили по пътя, какво да видят и т.н. Направо имам програма за някое лято Simple Smile, само проучване за хотели няма Simple Smile.

В НПМГ има(ше) химия + физика, ако не се лъжа.

# 2 323
  • Мнения: 1 686
Влизам да се похваля - оформена е мойта мома по всичко. Утре връщат учебниците. Какво ли ще правят до края на юни? Дано и резултатите са добри. Сега остана мисленето след Испанската на второ място 22-ро или 31-во.

# 2 324
  • Мнения: 6 958
Имало е Химия и физика в НПМГ. За тази година няма.

Общи условия

Активация на акаунт