Първи преглед при гинеколог

  • 5 092
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 333
Нормално е да се чувстваш дискомфортно, но няма нищо страшно и срамно - това им е работата на хората.. свикнали са да гледат интимни части.  Като за начало може би ще ти е по-спокойно да ходиш при жена, както е казала _di_di_ с рокля или дълга риза/туника е по-комфортно, защото не се разхождаш гола в кабинета, а само вдигаш за прегледа. Кажи на лекаря че ти е първи преглед. Също подкрепям мненията за частен преглед.
Важно е да се ходи редовно на прегледи и да се следи здравето.

# 16
  • Мнения: 955
След години ходене по прегледи, родено дете, все още ме е срам и ми е неприятно като ходя на гинеколог, било то мъж или жена.
При зъболекаря не е по-приятно, там си и боли.
Настройваш се, отиваш,  важното е да си здрава. другото минава и заминава.

# 17
  • София
  • Мнения: 930
Не се притеснявай от лекаря, за него това е работа - все едно ти гледа главата, ръката, крака.
Да ти кажа, може да бъде и още много, много, ужасно притеснително, както ми се случи на мене преди много години в Студентска поликлиника. Отивам на гинеколог за установяване на бременност, бях студентка и не си спомням дали бях ходила 1 - 2 пъти на гинеколог до тогава. И аз млада, притеснена и изведнъж вратата се отваря и нахлуват група студенти по медицина, наобикалят ме и започват да надничат, лекарката им обяснява бременност във начален стадий, те се изредиха да гледат, изобщо, ужас за тогавашната ми крехка психика. Само прекрасната новина че съм бременна, ми помогна да преодолея това, че непознати момчета и момичета, все още не лекари с любопитство ме разглеждаха по време на прегледа.

# 18
  • Мнения: 54 413
На мен и до ден днешен това ми е най-неприятния преглед.
Мъж, жена, все тая.
Има внимателни жени, има и груби. С мъжете е същото.
Просто се настройваш, че трябва и точка.
За рокля/пола, добър съвет, не е приятно да дефилираш по гол задник.
Може и с дълга тениска, или пуловер, ако е зимата.

# 19
  • Мнения: 19 848
За първи преглед бих препоръчала жена. По-натам лично аз предпочитам мъже – моят опит показва, че са по-компетентни.

# 20
  • Мнения: X
Аз да помоля споделете как се отпускате, защото за мен това е голям страх всеки път. Нямам срам, а при предсравата за инструменти и ръкавици, се стягам и не мога да го преодолея - стомах, ръце, всичко. И съотв.дори ме е заболявало. Съотв.за следващ път отново изпитвам ужас, точно както е за някои хора вземането на кръв. И не виждам нищо, ама нищо общо със секса. Тогава тялото си е настроено за това. Винаги се чудя само аз ли съм така.  Може за някои да е смешно, но за тези, за които е неприятно, споделете как си помагате, ще е полезно и за авторката

# 21
  • Мнения: 1 349
Ами аз просто не го мисля и не се настройвам никак. Познавам го доктора, както и сестрата. Не се притеснявам, че ще ме гледа за първи път.
Все едно отивам при личната лекарка. Отпусната съм, и буквално не усещам НИЩО. Всичко минава за 10минути и край. Докато ми обясни това онова и времето е минало.

На зъболекар също ходя без проблем, познаваме се от години и с него. Никога не ме е било и страх.

Просто не го мислете толкова, представете си че е обикновен преглед, нещо нормално. Колкото повече го мислите, толкова повече се притеснявате.

Виж като ходех на изпити беше друго нещо, там за 6 години следване, не успях да преборя притеснението, от което пък си докарах здравословен проблем.
Така че, keep calm и не го мислете. 😉

# 22
  • Мнения: 4 347
И на мен ми е неприятно. Но моята Г ме орисва в приказки и изведнъж всичко е минало...
Ама кошмарът в болницата с оня и консервативната г., не знам как не ми докара реални кошмари всяка нощ след това....
Сигурно това, че не ми е бил първият преглед ме е спасило.....
Към авторката - не се колебай, отивай, избери някой познат на твои приятелки/роднини, за който със сигурност ще чуеш че е внимателен. Отиди по възможност при жена - все пак първи такъв преглед е, трябва да игнорираш колкото се може повече дразнители, а един мъж специалист понякога може да се окаже голям дразнител....
И не забравяй личната хигиена.
Добре е да си носиш мокри кърпички, за всеки случай и преди да влезеш в кабинета да минеш през WC-то Simple Smile

# 23
  • Мнения: 54 413
И аз имам проблем със стягането. Една АГ даже ми беше казала да пия нещо успокоително преди преглед. Simple Smile
Ами гадно ми е да ме бъркат и това е! Нищо общо със секса няма този неприятен преглед.
За мокрите кърпи - задължително!

# 24
  • Мнения: 1 267
Това, че мъжете гинеколози са по-внимателни и по-добри специалисти са предразсъдъци, градски легенди, не основани на факти и без доказателства.

# 25
  • Мнения: 34
Здравейте, бях на гинеколог днес и съм малко притеснена, защото се оказа че преди да седна на гинекологичния стол лекарят беше забравил да смени хартията, която се сменя за всеки пациент и на която дефакто сядаш. Той ми се извини след като се усети, но аз се чудя възможно ли е да съм се заразила с нещо от предната пациентка?

# 26
  • Мнения: 54 413
Ами възможно е.
Защо не гледаш?
На мен това ми е първата работа, да видя чисто ли е.

# 27
  • Мнения: 157
Възможно е и не е възможно. По-скоро - не се притенсявай! Хартията няма пряк контакт с лигавицата обикновено, така че шансът за заразяване не е голям. Но е задължително да се сменя хартията! За сигурност!

Общи условия

Активация на акаунт