Петокласници 2020/2021

  • 39 734
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 269
Сиси ♥♥ , да, електронните четци биха били вариант наистина, но съм на мнение, че са малки и не искам по цял ден да стоят на екрани.

# 61
  • Мнения: 11 828
Сиси ♥♥ , да, електронните четци биха били вариант наистина, но съм на мнение, че са малки и не искам по цял ден да стоят на екрани.
О, не! При четене на електронен четец очите се щадят, тъй като технологията на екрана e-ink имитира успешно обикновената хартия. Т.е. дисплеят не осветява очите както е при LCD дисплеите и не ги натоварва!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 780
Да, няма общо с обикновените екрани. Това го казвам като бивш противник на четците. Но откакто ми подариха такъв се убедих, че е изключително удобно и там също съм сваляла книги за децата. Дори обмислям да купим още един.

# 63
  • Мнения: 7 128
Повечето от книгите са прочетени преди това. Има може би пет, които остават. Тъй като "Поредица от злополучия" е изчерпана, ще си я чете на Киндъла (иска си упорито хартиените варианти, а го има от две години).
Изпитът днес мина. Вече най-после е във ваканция. СМГ е единствен вариант и не обмисляме други училища. Ако не влезе, остава си в досегашното училище, където чудесно познава бъдещата им класна и много я харесва. Харесва математичката на прогимназиалния курс, въпреки че няма да ги води тя.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 032
Malinkap, имам известен опит със състезанията и мога да кажа, че ако задачите са трудни, то те са трудни за всички деца. В тези случаи докато не излязат резултатите човек (децата и ти) не бива да унива. Просто ще са по-ниски всичките резултати. Колкото до 107 мо - имам отзиви на много близки хора, и те са все хубави - учи се в една смяна, по-малко деца в клас, много хубав зелен двор, доста добри учители.
Още един глас за четците, макар и аз да се дърпах в началото. Лично аз мога да чета по-дълго от четец, отколкото от книга, без умора на очите ( имам разни случаи да чета до 3-4 през нощта ).

# 65
  • Мнения: 4 269
Много благодаря, EliG. Да, и ние имаме многогодишен опит със състезания и обикновено младежът е доста напред, ноо както казваш да се надяваме да е еднакво за всички.Ще видим какво ще е разпределението след няколко дни.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian, как беше днес? Ходихте ли на изпита?

Благодаря, че се сещаш за нас. Да, отиде госпожицата на изпита. Не беше много доволна от себе си. Наложило й се да излезе до тоалетната в първия модул. Blush От втория каза, че една подточка не успяла да реши. Ще чакаме да видим. Не посмях да я разпитвам повече днес, че с голям зор я накарах да отиде. Изведнъж както всичко беше наред, я хвана паниката в комбинация с ината.

За четенето - чете с удоволствие, което е най-важното. До скоро не искаше Хари Потър, но сега като го видя в списъка и реши да го пробва. Все още повечето й книги са на хартия, защото ми харесва да купувам такива (за нас - възрастните отдавна всичко е електронно и ми липсва физическото усещане за книга в ръка, та компенсирам с детските). Чете и от ел.четец, но по-рядко.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 00:10 от Jillian

# 67
  • София
  • Мнения: 1 395
Сиси, точно ни е актуална темата за четец. Кой ще препоръчаш, ако може с подсветка? Аз съм с Kindle и качването от Читанка е голям зор, исках да й дам да пробва...

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 321
1.Пърси Джаксън-Похитителят на мълнии-Рик Риърдън
2.Старогръцки легенди и митове-Николай Кун
3.Библейски легенди-издателство ПАН
4.Христо Ботев -стихотворения ,,Хайдути,,
5.Приказки на Андерсен
6.Приказки Шарл Перо
7.Български народни приказки
8.Приказки-ромски,турски,арменски,еврейски

# 69
  • Мнения: 11 828
svee, всички вкъщи сме с Kindle, конвертирам за секунди с Calibre и ми е много удобно, защото там си събирам всички книги, ако е нужно и редактирам.. Ако все пак за вас това е проблем, ориентирай се към друга марка, може би Pocketbook, но там не мога да помогна с конкретен модел. Има отделна тема, може да прегледаш или питаш.

Успех още веднъж на всички математичета!

# 70
  • Мнения: 526
Здравейте! Търся входящи тестове по български и математика за 5 клас за принтиране, но не намирам. Ще се радвам, ако някой може да помогне.

# 71
  • Мнения: 2 899
Деси_слава, виж тези по БЕЛ дали ще ти свършат работа.

БЕЛ
БЕЛ

Ако намеря и по математика, ще ги кача по-късно.

# 72
  • Мнения: 5 255
Ще учат ли децата ви "Хайдути" наизуст? По спомен батко му го учи, при това се наложи през учебно време за много кратък период и мисля да го накарам сега през ваканцията.

# 73
  • Мнения: 526
Деси_слава, виж тези по БЕЛ дали ще ти свършат работа.

БЕЛ
БЕЛ

Ако намеря и по математика, ще ги кача по-късно.

Благодаря!

# 74
  • Мнения: 11 828
Ще учат ли децата ви "Хайдути" наизуст? По спомен батко му го учи, при това се наложи през учебно време за много кратък период и мисля да го накарам сега през ваканцията.
Не. Моят син много бързо наизустява, случвало се е и да отиде, забравяйки да научи дадено стихотворение, но каза, че докато му дойде реда й го научавал, все по-кратки са били, разбира се. Но и каката никога не е учила през лятото, даже и преди 7 клас произведенията.

Деси_слава, виж и на 1 стр. Има много и с търсачката, но ще се появят и по-актуални, надявам се..

Общи условия

Активация на акаунт