Ще ме изпорти ли на шефа?

  • 2 329
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Падне ли ти цената забрави за израстване и увеличение на отговорност и заплата. Бизнес се прави с доверени хора, не с интриганти на дребно.

# 16
  • Мнения: X
Аха, доверието пак. Аз като питах споменатия шеф директно за обещаното лично от него увеличение на заплатата, той почна да ми говори за доверие. Имах колега, който цялата фирма от 300 човека го ковеше, че краде и с гъ*а си, обаче правеше обороти и го държаха, а неудобните въпроси бяха отправяни към другите колеги, управителя, регионалния. Толкоз за доверието на някои шефове и колко струва то.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 00:05 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 518
Когато те уважават и тайно и съжаляват, защото те товарят с много повече работа от другите ,  а като си отвориш устата за пари , дето те се полагат и получаваш" не сега" - ми да , ще правиш каквото и да е, до един момент се пази поведение , после вече ......

# 18
  • Мнения: 41 244
Падне ли ти цената забрави за израстване и увеличение на отговорност и заплата. Бизнес се прави с доверени хора, не с интриганти на дребно.

Доверените и послушните, дето чакат шефът сам да ги забележи, често си остават с чакането и нито ги повишават, нито им вдигат заплатите, защото те там са си добре на мястото, вършат си работата, не създават проблеми и...ги забравят. Усилията се концентрират в успокояване на непокорните, дето искат да бягат на нещо по-добро. Впрочем, за мое съжаление масово напоследък кариера (и като позиция, и като заплата) не се прави в собствената фирма, а с напускане и отиване другаде. И кротките могат да изкарат и 10 години без повишение.  Иначе няма нищо некоректно да предупредиш шефа си, че имаш оферта от друга фирма. Така му даваш шанс да каже "Пожелавам ти късмет на новото място" или "Абе, аз таман мислех тук за едно повишение и като стана дума...". Срещат се и двете.

# 19
  • Мнения: X
Черна станция напълно подкрепям мнението ти. Имах предвид, че просенето на вдигане на заплата най-вече чрез слух ти подбива авторитета пред шефа. А шефовете имат навика да пият на една маса.
" Абе преди няколко години нали имаше при теб една Пепино, гледам, че е подала документи при мен.
- Става, върши си работата, но е тарикатка на дребно, само заплата ѝ в устата, а в пет без пет е на паркинга."
Примерно.

# 20
  • Мнения: X
Къде дават  изобщо увеличения - по принцип
На мен увеличиха поетапно заплатата с 30% в рамките на 6 месеца. Не съм питала нищо. Следващото увеличение трябваше да е по план през март или април, за съжаление дойде кризата.
Извънредно съм стояла на работното място само за срока на обучението, около 2 месеца. Оттогава ако има нещо - по телефона или мейла, 3 пощи следя през телефона си.
Бизнесмен, който е готов веднага да вдигне възнаграждението, е в сектор с трудно откриваеми кадри и е напълно наясно, че към момента дава малко пари като за сектора. Моят бивш шеф е в търговията и дава с ок.30% под средното за сектора - пр.в София продавачка в мола е на 900-1000,той дава 600-650 и ти казва да направиш оборот, като искаш 1000. Разбираемо се задържат хора силно лоялни и/или изключително страхливи за промяна, и/или това им е първа работа и не са наясно как вървят заплатите. Е в рамките на 2 години всички до един добиха смелост и напуснаха, а великият шеф, за когото служителите са заменими средства, затвори половината си обекти. Кръгът се завърта - няма пари-няма заплати-няма хора-няма оборот-няма пари.
Мишкарстването да не плаща на доставчиците няма сми да го коментирам.

# 21
  • Мнения: 71
Черна станция напълно подкрепям мнението ти. Имах предвид, че просенето на вдигане на заплата най-вече чрез слух ти подбива авторитета пред шефа. А шефовете имат навика да пият на една маса.
" Абе преди няколко години нали имаше при теб една Пепино, гледам, че е подала документи при мен.
- Става, върши си работата, но е тарикатка на дребно, само заплата ѝ в устата, а в пет без пет е на паркинга."
Примерно.
Интересно как реши,че съм тарикат на дребно.
Върша си чинно работата и в 90% от дните оставам извън работно време,за да съм спокойно,че съм довършила.
Да не говорим,че съм натоварена с повече отговорности от голяма част от колегите,защото  не ми тежи. Но труда си има цена.
П.с. а и аз не търся работа. Хора ми звънят персонално да искат мен Simple Smile

# 22
  • Мнения: 518
Моите бившите бяха с огромна дейност и на толкова много народ в отделите - товареха новите с адските неща , възползват се всички и работника реално е никой , особено с тия договори с изпитатален срок , или държат хора години наред , мен не ми е кеф да ме преценява лелка , дето се е захванала за мястото си яко и от страх ще коли и беси младите без да има грам компетенция относно моята работа , и друго - защо всички трябва да показваме видно какво правим , ако нещата са откъм документи - нали е написано , нали сме го отработили ,защо трябва да говорим -мениджърите нали са много напред

# 23
  • Мнения: X
Галя тези проблеми сподели ли ги със шефа и предложи ли му вариант да се подобрят условията?

Пепино реших от начина по който си вдигаш заплатата. Поради тази причина смятам, че изложеното в последния ти пост не е вярно.

# 24
  • Мнения: 7 987
Да вземат да ме уволнят? И да вземат някой, който не се опитва да им избяга?

Тъкмо по-лесно ще си намериш нова работа. И какво те интересува кого ще вземат?

# 25
  • Мнения: X
Галя тези проблеми сподели ли ги със шефа и предложи ли му вариант да се подобрят условията?
Аз лично не. Пред мен регионалните мениджъри на съвети са го правили, защото служителите са им пряко подчинени. Има и едни други офисни служители, чиято работа е да следят конкуренцията.
Реакцията на шефа е да жестикулира тайм-аут и да пита 'Защо ме занимавате с такива глупости'.

# 26
  • Мнения: X
Какво ти пука? Махаш се без да му мислиш какво ще кажат. Ти за всякада работа, която ще напускаш мислиш така по-добре си стой на сегашната и мишкувай 10'години докато събереш смелост да напуснеш.

И аз ще напускам. Но съм тримесечно предизвестие. Хем пари ще взема, хем ще търся по-добро като среда, колеги, заплащане. Да си хабя здравето и накрая болна и без пари мен ще изритат. Дори довиждане няма да ми кажат.

# 27
  • Мнения: 1 118
Къде и на каква позиция сте с 3 месечно предизвестие Frowning

# 28
  • Мнения: X
Товаренето с повече работа трудно ще стане и при обем на работа стандартно Х да ти тропосат 2Х или 3Х. Плюс това в случай, че колеги се мъчат да ти прехвърлят свои задължения, винаги можеш да посочиш собствените си неща за вършене.
Това, разбира се, не важи, ако работният ден минава в лафче и кафенца и полезната дейност се заключава сумарно в един астрономически час.

# 29
  • Мнения: X
Случка от днес в офиса - бяхме аз и двама колеги. Заговорих се с единия, другият си работеше в неговия офис (на 1 стена и 5 метра разстояние). Та казах на този, с когото се заговорих, че си използвам почивните дни, за да си търся нова работа. Той знае, че сегашната ми позиция не ме устройва, но кахърът ми е онзи другият да не е чул разговора. Задавам си въпроса дали би ме изпортил на началството, че се опитвам да си намеря нова работа...или да пусне слуха сред колегите...

Каква му е далаверата да те изпорти? Ако наистина има такива практики във вашата фирма - портене, кофти мениджмънт, тежки интриги, то напускането ти е единственото правилно решение. Изпревари събитията и подай молба за напускане. Последният месец спокойно можеш да си слакваш. Давай смело в търсене на нова работа.

Общи условия

Активация на акаунт