СЕДМИ клас 2019/2020 - Трета изпитна седмична тема - (29.06 - 05.07)

  • 73 967
  • 1 905
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 182
Звънче, буквите са дребни и на телефона не мога да прочета кои думи си оцветила?

# 46
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,моля за малко информация относно средата и качеството на 2 АЕГ и ФЕГ.Моята девойка тотално се обърка в желанията си,ясно е само ,че най-много иска 1АЕГ с английски и испански и 164 с Испански и английски.След това пълен хаос.Английският и по принцип е добър-има взет FCE.А и за разкош не иска немски.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 561
Звънче, буквите са дребни и на телефона не мога да прочета кои думи си оцветила?

Оцветила е, че липсва определението качествено в Конституцията...
Явно грешката е в моята глава и моето понятие за образование, а не отбиване на номер в една система, чиято цел е да се самовъзпроизведе, а не да създаде образовани граждани.

# 48
  • Мнения: 1 053
Мерси за новата тема Flowers Hibiscus
Дъщеря ми по БЕЛ се е представила прилично,но по математика е "пълна катастрофа", сега ми е супер притеснено да видим изобщо за къде ще и стигне този нисък бал от 290т. Едва ли ще има шанс, за тези училища, които иска, но ще чакаме до последно, иначе остава друго не толкова желано училище, но това е положението Disappointed
Притеснявах се, яд ме беше, но нищо не може да се промени за съжаление!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 570
Айла, според мен ще е сходен бала с другите паралелки в училището.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 318
Ако трябва да оценя учителката по БЕЛ на дъщеря ми в училище по шестобалната система, бих й дала 8. В нейният клас има три деца, изкарали 100 точки на НВО.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 648
Да, има Английски с руски и в 22-ро и в 32-ро. Но явно още не мога да преживея провала по МАТ, заради който трябва да си прекроявам плановете. Трудничка съм на това.Anguished
Треперех дали ще пише достатъчно четливо, за да му оценят работата по БЕЛ, то провала дойде от МАТ, където е по-силен. Склонен е да бърза и да прави тъпи грешки, но сега е направил няколко напълно съзнателни и дори ми спореше, докато не видя отговорите. И разбира се липсата на каквито и да било точки от 22 задача, каквато не беше решавал и не успял да го измисли до края, съвсем ни изяде главата.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 11:44 от Бендива

# 52
  • Мнения: 178
Разбира се, че не са равни всички деца. На едни от малки се четат книжки, а други заспиват с анимационното филмче. В едни семейства се гледа телевизия, в други се чете. Важно е дали родителите владеят някакъв език, какво работят, какъв е интелектът им и т.н. Мисля, че министърът не визира типа родители, пишещи в бг-мама. Има силно посредствена маса, вкопчена в манджата и чалгата. Тези родители чакат на образованието и врещят срещу частните уроци, но самите те не са осигурили елементарно интелигентна среда и не виждат проблем в себе си. Прехвърлят отговорността. Защото до 7 години трябва да е изградено вече много, а те тепърва започват.
Много народни поговорки има по темата.

# 53
  • София
  • Мнения: 310
Диви ягоди, може ли малко повече конкретна информация за 31, ако имате? Това ни е на радара, но имам лични наблюдения само до 7 клас, не познавам никого от горен курс. Какво точно е станало по-зле,   има ли значение в кои профили? Благодаря предварително.

vimares, хуманитарните паралелки традиционно дават превес на НВО БЕЛ, затова утрояват този рез в бала и вземат МАТ само веднъж. По подобен начин, повечето МГ вземат 3 МАТ + 1 БЕЛ.

Наблюденията са ми от паралелки над 7 клас с математика. А по думи на мами (бегли познати - не мога да се доверя на 100%, но все пак) и с испанския е било аналогично - но там нямам преки наблюдения.


Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 12:28 от Диви ягоди

# 54
  • Мнения: 7
Здравейте и огромно благодаря за времето и помощта! Simple Smile Може ли някой да даде информация за 157-мо училище, така наречената II испанска? Разгледах програмата, потърсих информация- не откривам много за съжаление... Поддържат ли ниво на дисциплина, ниво на обучение? Благодаря на всички и късмет! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 182
Диви ягоди, може ли малко повече конкретна информация за 31, ако имате? Това ни е на радара, но имам лични наблюдения само до 7 клас, не познавам никого от горен курс. Какво точно е станало по-зле,   има ли значение в кои профили? Благодаря предварително.

vimares, хуманитарните паралелки традиционно дават превес на НВО БЕЛ, затова утрояват този рез в бала и вземат МАТ само веднъж. По подобен начин, повечето МГ вземат 3 МАТ + 1 БЕЛ.

Наблюденията са ми от паралелки над 7 клас с математика. А по думи на мами (бегли познати - не мога да се доверя на 100%, но все пак) и с испанския е било аналогично - но там нямам преки наблюдения.
Преди години нямаше математическа паралелка в 31СУЧЕМ. Имаше паралелка по мениджмънт, в която се влизаше с най-нисък бал.
Иначе за почти всички училища се говори, че не са това, което бяха. Доколко е вярно е друг въпрос.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 903
За Варна, моля за мнения ГПЧЕ "Й. Екзарх" и 1ЕГ. Синът ми държи да е с първи английски език. Бал 445 би трябвало да му стигне

# 57
  • Мнения: 3 049
Някой някъде из системата дали прави справки от вида среден успех на училище от оценките от свидетелство - среден успех на НВО за съответното училище.
Разбирате накъде бия.
20 % от бала  е тотално несъпоставим.
В София с цепенето на точките това е голям проблем. Даже за непостижимата втора дата, няма как да направят толкова различни по трудност тестове, че да бият това разминаване.

# 58
  • София
  • Мнения: 957
Ако трябва да оценя учителката по БЕЛ на дъщеря ми в училище по шестобалната система, бих й дала 8. В нейният клас има три деца, изкарали 100 точки на НВО.

Същото мога да кажа и аз за учителката на дъщеря ми по математика в 145-то.

# 59
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Момичета, при медицинските изписвате ли номер на ЛК на детето?

Общи условия

Активация на акаунт