Глезени отичат, корема натежава, мама е щастлива - ОКТОМВРИ наближава!

  • 17 170
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
Здравейте май4ета,
да се разпиша и аз в новата теми4ка.
Херка браво,за пореден път нашата теми4ка е страхотна.
При нас няма нищо ново,вси4ко е наред само малко ми е скапано настроението,ама то е от хормоните,ходи ми се на кафенце ама няма с кого и направо отка4ам в къщи,4увствам се като затворник.
Ох,успокоявам се с това 4е има още малко,но понякога и това не ми помага.
ВАРНЕНСКИТЕ МАМИ нещо се уговаряхте за по кафе какво стана хаиде 4е искам и аз само кажете кога и съм там.
4ета 4е се захващате с прането на дрешки и гладенето,не избързвате ли малко има време,аз съм си решила като вляза в деветия месец тогава да ги мятам.
Ох айде стига толкова после пак като ми дойде настроението.

# 16
  • Мнения: 1 043
херка, под манджа адаптирано мляко ли имаш в предвид  newsm78 че аз се чудих дали да взема някаква резервка да имам ако не дай се боже нямам кърма навреме ...

# 17
  • Мнения: 393
Здравейте Simple Smile
Аз съм с контракции от 6м. и тогава ми изписаха ударна доза Магнерот (3 х 2 ) за 3-4 дни  и Но Шпа също, но за седмица. После останах само на Магнерот 3х1 и така си карам все още. Казаха ми, че трябва да се натрупа магнезий в организма за да нямам проблеми и че е хубаво да не го прескачам, а да си го пия редовно.

# 18
  • Мнения: 458
Милички не се притеснявайте че като пиете Магнерод ще преносите всичко е индивидуално.Една мама с планувано секцио и казаха да ги пие до уточнената дата за секциото ,въпреки че си ги пиеше редовно пак не устиска и дойде по спешност с изтекли води .То по тази логика аз трябва да нося катърче Joy щот не стига че пия Магнерод и нош па ами приемам и Генипрал.По принцип казват че е хубаво поне седмица да си на влезнала в деветия и тогава да се спрат.Споко докторите ще ви кажат кога да ги спрете Grinning

# 19
  • Мнения: 6 618
Честита ни нова темичка да я изпълним само с хубави новини!

# 20
  • Мнения: 490
Привет коремки!Честита ни тема - напоследък ги консумираме за отрицателно време.  HugБлагодарности на раннобудната Херка-отново оригинално оформление!
Аз съм станала в 7.30,че татито ни е наряд и на широко се спи дълбоко, и оттогава ми се струва, че бебока  е супер мързелив-пак започна да се обажда когато си иска, ама и аз си мисля, че заради тлъстия ми по начало корем не го усещам хайванчето. Чета, че повечето от вас пазарят трескаво, а аз съм една особена - първо че чакам боядисването, а после все ми се въртят страшни работи из главата и онзи ден с татито купихме първоначално най-необходимите неща за бебчо в болницата. Естествено, че като обикалям по магазините ми се ще да си взема много неща,но все ме е страх. За сметка на това обаче свекито ми презвънява през 2 дни да се информира купино ли е всичко, ходим ли за легло, гледаме ли колички, избрала ли съм...Луда работа няма да ви занимавам. Следващата седмица съм на преглед и след това вече влизам в 9-ия и ще започна да пера и да гладя.
За Магнерота, аз го пия от 3-4 месец и до 7-ия пак си имах контракции, но и на мен ми казват да продължавам /3х1/,защото и бебче се хранило с магнезий, а вече като вляза в 9-ия  мисля да го спра окончателно,защото също знам че се преносва от него.
Бубе, съпричасна съм ти мила - в болниците е ужасно и още по-гадно е като си помислиш,че най-хубавото време когато чакаш детето си, а и останалите около теб ти трябва да си там- АМА ТИ СИ ГЕРОИНЯ остава още малко да поседиш-търпение.
Стига съм писала Mr. Greenдосадих ви -айде поздрави на послушните бебчета и красивите мамита!  bouquet

# 21
  • Мнения: 393
Хей:)
Току що разгледах снимките на софийските мами и установих че има познати муцунки.
Евелина и Диди с които вече се познаваме и още няколко мами с които само сме се виждали.
Всички коремчета са добре закръглени, а мамите са усмихнати Laughing
Мнооооого гот Simple Smile

# 22
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Здравейте  Laughing Laughing
Браво Херка супер си такава ранобудна и работлива smile3501 smile3501
Честита нова темичка на всички и само положителни емоции.
Мimita това за болниците в UK е вярно.Момичето при което живях роди преди 8 месеца в болницата в Chelsea.Говорих ме си с нея как е минало раждането и аз започнах да и задвам въпроси за това дали те бръснат там или трябва да се подготвиш сам и дали правят клизма,а тя милата ме изгледа е едни големи очи  #Shocked #Shocked #Shocked bash.Остана страшни изумена от въпросите ми и накрая ме попита дали съм наред.Какви били тези глупави въпроси дето съм и задавала.Обясних и че в БГ така се прави.Тя ми каза-Няма такова нещо раждаш си с гората било нормално защото хем не можеш сам да се оправиш хем предпазвало от инфекции.А за клизмата дори не беше чувала,че трябва да се прави преди раждане.Абе направо си раждаш в ........ #Crazy #Crazy #Crazy #Shocked #Shocked newsm78 newsm78.Мисля си ,че ако аз бях останала да раждам там щях да се погрижа и за двете а пък както искат да ме гледат  и за каквато искат да ме мислят.
Amelia мила защо се учудваш не забравяй все пак в кой град си.Е града си ни е хубав,но от към обслужване и предлагане сме много зле.Така че не им се връзвай.На мен в един магазин продавачката даже се опита да ми налее акъл.Какви били тея работи с пазаренето,какво съм се разбързала.Да съм си била пазаряла след като се родяло бебето smile3515 smile3511 smile3514Сега сме бързали да пазарим,а после сме бързали да хвърлим внучето на някоя баба.Като го каза направо ми идваше да я  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
Момичета, да ви се оплача. Cry
Решихме с татито да се разходим  и да отидем да си купем легълцето , което сме харесали и познайте-свършило.Проверих дали има и в други магазини, само че в интернет и ходихме и до тях и няма Cry Cry Cry
Първо даже отидохме до "Айко"  в сайта пише , че има там като попитахме-няма.Само бих ме път.
А така се настроих, че тази вечер ще се радвам на креватчето на нашето мъниче Cry Cry Cry
Но поне разгледахме отново количките и поне видях и запомних марката Embarassed -модел на Мак Инглънд, но този път нямаше хубави и подходящи цветове /нали не знаем какво е/.
Сега ще чакам да докарат в един от могазините такова креватче, а ако няма ще трябва да си харесаме друго.А това така ми хареса и като цвят Cry Cry Cry
Благодаря! /Май и аз съм станала ревлива/

# 24
  • Мнения: 639
Честита ни нова темичка да я изпълним само с хубави новини!

Hug

# 25
  • Мнения: 165
Здравейте всички,
сега като прочетох какво сте написали ми се появиха малко въпроси. Как се определя степен на зрялост на плацентата? Май лекарката, при която ходя на консултация ми е спестила доста информация или просто не се е налагало да ми казва нещо по темата  newsm78.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
херка, под манджа адаптирано мляко ли имаш в предвид  newsm78 че аз се чудих дали да взема някаква резервка да имам ако не дай се боже нямам кърма навреме ...
Не...имам предвид манджа на мама...т.е плюскане като салами, кашкавали и такива неща Mr. Green
Ели а утре нашия тати е наряд. Днсе ни в клин ни в ръкав пък моята свекърва се изтърси...от две-три седмици и звъним да дойде тя все буркани правела...тая седмица идва и ми се хили на вратата Crazy Та дойде и тя с нас до едни магазин за бебешки работи. Очите ми станаха като балтонски копчета/до сега нали не сме обикаляли та днес бях в еуфория/ #Crazy Много хубави работи. Харесах си кошарата вече...татито запомняше само Mr. Green

# 27
  • Мнения: 518
хера,пак ти дежурна на новата тема! така,така,който не пазарува ,пере и глади,поне темичката да спретне Mr. Green,за което благодаря Hands Clap! като гледам само ти ,аз и ели гу още се мотаем и си питаме ушите. обаче ,да ти кажа това мен изобщо не ме притеснява щото и аз смятам,че има много сладурски нещица,пък и ако дрешките за първия месец не ми харесат,само да сме живи и здрави,цял живот ще има да избираме красоти и да си глезим дечинките.

алекс,питах ,но нямат магазин в Бургас.казаха ми ,че можеш да се свържеш направо с производителя и евентуално да ти кажат дали зареждат друг магазин в твоя град или пък да ти доставят ако харесаш нещо(леглото-люлка е в промоция).имат и сайтhttp://www.dibobg.com/ .легълцето и срина на гудза са от същата фирма.виж ги -бяха публикувани в предишната тема.

гудза,много са ти сладурски бебшките мебели.и ние смятаме така да си ги разположим ,само,че легълцето ще е до спалнята ,за да ми е по-лесно да наглеждам бебешока ,а скрина ще е от към прозореца.

бубе,ели,много се радвам,че се разписахте,да не се притесняваме как вървят нещата при вас.девети месец наближава  и просто гледайте да устискате още някоя и друга седмица и дано вече ви се отпуснат сърчицата, защото бебчовците са добре и сигуно са наддали доста.стискам палци и за вас и всички ни да си добременеем спокойно и безпроблемно!

румена,херка питаше за твоите данни!за зрелостта на плацентата,ами установяват я с ултразвуков преглед май.ако имаш дастатъчно води,няма нужда да се коментира ,но  да кажат тези ,които са по-наясно!

момичета как  давате активен линк в постинга?много съм далеч от всякаква компютърна грамотност,пробвах как ли не ,но не успях!

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 19:37 от oska

# 28
  • Мнения: 165
Хм, не знам какви са ми водите. Май нещо се плицика и затуй може да не са ми казали. Ще питам другия път.
За данните ми 35 г., първа бременност, момче за 03.10.  Друго трябва ли?

# 29
  • Мнения: 490
Майчета, малко помощ Embarassed - от 1 час се мъча да кача снимка и немога да се сетя как беше - то нали последния път е било мн.скоро newsm78?
Давайте упътване, че ме заболяха очите от зор #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт