Глезени отичат, корема натежава, мама е щастлива - ОКТОМВРИ наближава!

  • 17 217
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 152
Хелоу Flutter

Аз съм от неспящите мами. Снощи си легнах в 12 вечерта, след няколко часа ококорих очи и ето още не ми се спи. За почти две денонощия няколко часа ooooh! Сериозна работа, явно ще съм така до края Thinking

Иначе днес цял ден се разхождах и бях много добре. Преди два дена имах силни контракции.Не болезнени, но така ми се стягаше коремчето, че и крачка не мога да направя. Сега пия Магнезий и съм по-добре вече smile3521

Аз пък това със солта за пръв път го чувам. Боже, ама какво ли не са измисляли нашите баби...

Иначе Дени и аз още не съм измислила коритце. Исках да е на стойка, за да ми е по-удобно, пък и нали операция...но така ме е страх, да не се обърне и да падне бебо-ох ужас...

Мами, да ви се похваля. Поръчах си от ПАКОСТНИК, страхотни пелени. Днес ми ги доставиха  и са още по-хубави от картинката. Страхотна материя, дебели за зимата, а едната по-скъпата става за порт бебе. Вижте ги -страхотни са:
http://www.pakostnik.com/pics/4797533348.jpg
тази е обикновената
http://www.pakostnik.com/pics/5633633291.jpg
тази става на чувалче.
Общо струват 52лв.

Аир, чувала съм, че накрая вече някой мами повръщат като в началото. Наближава, наближава...заветния момент. А и по тоя повод мами измислих едно заглавийце за нова тема Mr. GreenМъдрете и вие и да си изберем някоя.Ето  ги моите измислици:

Малки, сладки дрешки, мама пазарува,
бебче през ОКТОМВРИ тя ще преобува!


До ОКТОМВРИ месец време не остана,
трепетно се готвим за срещата голяма!


Хайде това е. Лека вечер Heart Eyes

# 226
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
По този повод с новите заглавийца /браво кръци мен хич ме няма с римите Crazy/ вземи започвай да стъкваш новата тема пък аз ще я затворя и ще я отключа като свършим тази. А с активните линкове ще ги прехвърля аз.   bouquet
Пеленките са ти супер Hug

# 227
  • Мнения: 1 064
кръц кръц, страхотни пеленки...  Hands Thumbsup...какви са им размерите и за колко време ти ги доставиха?

# 228
  • Мнения: 2 152
Ето тук виж по-подробно.
http://www.pakostnik.com/products.php?cat=27
 Доста са големички.Наистина съм супер доволна и са много плътни, то си пише зимна пеленка.Тази, която е 28лв. става порт бебе. Ами поръчах ги вчера следобед към 5 и днес в 12.30ч. бяха на вратата-супер бързо, като се има предвид, че е събота днес Grinning

Херка, за мен е голям кеф да си играя, още повече, че не мога да спя...Тази нощ сигурно ще я почна, ама кое заглавия да сложа newsm78 Може сега първото, после ще използваме второто...да каже някой

# 229
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
При септемврийките всичко ври и кипи но виждам че и тук еуфорията се заражда
Момичета аз имам намерение да гледам бебчо живот и здраве като бебе родено в 21 век т.е. никакви бабешки девитини
Мустела от първия ден Никаква сол никакви жълтъци, гащички мишел през първия месец , мъртви ваксини и така
За шишета помпи и нагревател за храна - Авент, Всички тоалетни принадлежности са ни чико, козметиката казах Мустела ,
Само съм си взела и два биберона на Нук защото ми казаха че били най - безопасни за  захапката на бебето поради иновативната си форма Но то бебето само ще си покаже Дари също имаше няколко вида биберона и си хареса тоя на Чико и с него си изкара до 2 год На авент не искаше да го захапе

Кръц Кръц супер са ти пеленките И аз имам една подобна и сега ще си купя една дето става и на порт бебе И искам да си купя и космонафтчета но още няма по магазините че като се возим с кола в столчето не става да сме с пелени
Деничка честити придобивки и на вас Много е готино да се пазарува за бебе нали  Laughing

Мише дръж се че всички емоции се отразяват на бебчо Тая твойта свекърва голям двер се оказа бе и накрая не те оставея да си отдъхнеш #2gunfire

Ние продължаваме нашите одисеи с ремонта докога просто не знам  smile3511

Поздрави  и лека вечер

# 230
  • Мнения: 1 064
Yany, по-голямо удоволствие е от това да си купувам на мен...като се има впредвид, че въобще не обичам да ходя по магазини...ама днес и таткото намаза...абе в тоя Пловдив големи намаления и то по главната...таткото се спретна с нова блуза с дълъг ръкав за 19 лв. и дънки за 30лв...

кръц кръц, като пуснах поста се усетих и влязох в страничката и ги видях...благодаря ти все пак...колкото до заглавията, на мен лично повече ми допада второто...

...аз отивам да се излегна пред ТВ, че бебо нещо взе много настоятелно да рита отдясно в ребрата...Спокойна нощ, момичета! smile3524

# 231
  • Мнения: X
Здравейте и от мен!
Днес беше за мен ден за почивка! Най-после. Не помня от кога за пръв път изгледах цял филм Joy
Yany, права си, че съвсем малко остана и колкото по-наближава, толкова по-напрегната и нервна ставам.
Вече съм в девети месец!
Кръци, на мен повече ми харесва второто предложениел
Желая лека и приятна вечер на всички!
П.П. Кръц, лягай да спиш! Peace

# 232
  • Мнения: 1 128
  Здравейте,мам4ета :
    Илиян4е,вредно е за бебетата това със солта.Ето в тази тема много са говорили мам4етата за тези абсурдни неща    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79563.0
     Аир,неприятно е сповръщането.Забелязала ли си дали не е от нещо конкретно.При мен напоследък се слу4ва от мляко и кисело мляко.Много неприятно,защото аз много им наблягам.
     Кръци,мнооооооого ми харесаха пелените.Много добре се справяш с римите Wink
     Днес си купихме един огромен комплект на Авент,в който има помпа,стерилизатор,нагревател,6 шишета антиколики,4 биби и козметика за бебо  за мама Laughing.Много се 4удих дали да го взимам,но накрая го направих,защото тези неща рано или късно ще ми потрябват и ще трябва да ги купя.Така вси4ко наведъж и няма какво пове4е да се занимавам.Остава на бебо да не му харест бибероните на Авент и ще се убия #Crazy, комплекта има 11 такива.Снимах го и го ка4их в албум4ето.Помпата оба4е ме е страх да я пробвам сега.Мамите,който са опитали,споделете дали боли Laughing
     Тази нощ спах цели 8 4аса Mr. Green и станах само веднъж Mr. Green

# 233
  • Мнения: 993
Ето ме и мене! Върнах се от морето преди цяла седмица, но чак сега влизам във форума, а вие междувременно сте изписали цели 2 теми.Радвам се, че сте толкова активни! Аз си изкарах страхотно на нашето любимо място, но като се върнах ми излезе тъпкано почивката - работа и нерви по 3. Най-много се ядосах като видях резултатите от ремонта - оставили са си всичките леви ръце!  #Cussing out Пооправихме част от пораженията, но не е това, което трябваше да бъде, а няма за кога да го правим отново.  #2gunfire Имам и няколко човека, които "плачат" за уволнение, ама да видим на кого ще му се размине... Във всеки случай, ако някой си мисли, че като съм далече може да го удря на "уволнение", не е познал! Хич не ми е приятно да правя кадрови промени в този момент, но искам да мога да разчитам на хората си, а не да им бъда пъдарин.
Такаааа - а сега добрите новини: те са свързани с бебчо  Grinning
1. Растем си нормално
2. Най-после сме в правилна позиция
Честно казано, имах си вътрешното убеждение, че ще се обърне и точно това се случи през ваканцията ни. Но още не е сигурно дали ще ми се размине секциото. Коремът ми сега изглежда доста по-смъкнат и вече ми тежи. Гърбът също боли, а понякога и тазът.
Хемоглобинът ми е 100 и по този повод ми изписаха Тотема, но не я пия редовно - много ми е гадна. Гледам да компенсирам с богати на желязо храни.
С покупките сме много назад - нямаме още легло, количка, столче за кола, шишета, помпи и всичките там бебешки дреболии. Засега съм купила само ваничката с плотчето за повиване - ето я:
http://www.pakostnik.com/pics/8914180296.jpg
И малко, ама наистина малко дрешки, между които един комплект за изписване от Пакостник, който съдържа пелена като тази на Кръц-кръц, само че синичка. Наистина е от много приятна материя и има копченца, с които се трансформира в порт-бебе. Казват, че било удобно. Ще видим... Много ми се ходи по магазините, но съм като вързана в къщи и пред компютъра, което малко ме депресира. Добре поне, че таткото ни напоследък се държи мило - това ми заличава всички нерви и неразположения Simple Smile Този уикенд ще отделя време да поизчета поне част от вашите постинги - това също ми действа разтоварващо. Благодаря!
Някой беше писал преди време нещо за слинговете. Дали можете да ме насочите от къде мога да си купя такова нещо? Видях в една от темите във форума, че е много удобно и универсално средство за носене на бебето и ми се иска да пробвам.
Предварително благодаря!

# 234
Добро утро!
Аз докато спинкам и вие сте изписали толкова много.
Да ви кажа вече ме хваща шубето!
Аз вчера купих някои неща за болницата и сега чантата ми е почти готова.Остава да си намеря нощница.Няма такава каквато искам-памучна с три четвърт ръкав.Всички са или без ръкав или с  дълъг.Уж съм сложила най-необходимото , а то стана егати чантата.Някои неща няма да взимам, а ако има нужда от тях ще поръчам да ми ги донесат.Само нека всичко мине нормално.
Кръци, пак хубави теми! Hug
Мишка ,като чета какво пишеш, направо ми се свива сърцето.Като знам как ни тресат хормоните и другите неща все в повече ни идват.А то при теб са прекалено много страничните ядове.Вместо да си почиваш вече само се тормозиш.Я, по-полека.Надявам се скоро да си в пълен отдих и да си почиваш, че ще ни трябват сили за голямото събитие.
Съжалявам , но не помня кой питаше за ваничките newsm78.Аз съм решила едно обикновенно корито.Стойка не знам дали ще взимам, но ако ми е необходима тате ще ми изработи.Повечето дето ги гледах стават за определени ванички.
За солта-това звучи ужасно и аз съм го чувала.Знам, че бебо в началото не се къпе с нищо, то му е толкова нежна кожичката-така , че само с водичка.Аз затова и не съм му купувала козметика.Ще взема само пудра и кремче против подсичане.Иначе аз самата се къпя със сапун за бебета на Джонсън, така че и бебо най-вероятно ще ползва тази козметика.Може и на Бюбхен.Ще видя като му дойде времето какво ще му понесе по-добре.
Е, друго не се сещам.
Хубав ден!

# 235
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Аз снощи се прибрах и съм много доволна.
Първо да ви се похваля за бебо - добре е душицата на мама, расте и се оказа, че мнооого расте  Confused . Димитрова само като го погледна и се залепи за монитора. Потвърди мнението на Томова, че терминът ми е около 8 октомври, а не 21. Главата му е много голяма и ако продължава така да расте не се знае дали ще може да излезе нормално - каза, че ако изчака към термин можел да стигне 4 кг  Shocked . Двете с акушерката седяха и гледаха и накрая ми казаха да стискам до 25 септември, пък след това всеки ден е идеален за появата на малкия човек. Плацентата е първа към втора степен на зрялост, водите са наред. Коремът ми наистина се е смъкнал, но ме успокоиха, че това не е страшно, шийката е без разкритие, независимо от контракциите. А и бебо е застанал надолу с главата. Иначе още е момче и органът беше щръкнал  Mr. Green - това направи татито безумно щастлив - не само мъж, ами и знаел какво да прави с пишката си.
В петък следобед отидохме в Банско и си изкарахме много хубаво. Да ви се похваля - татито си има нова кола, за която ви черпя виртуално  cook cook beer ! По този повод и свекитата дойдоха с нас да се повозят (свекър ми да покара новото возило) и вчера заедно се прибрахме. Аз чак снощи се престраших да я покарам, ама много ме е страх - страшно е мощна и е съвсем лека за управление - все едно детска играчка. Днес пак ще я покарам да и посвикна, че разликата с  моята кола е огромна ( а нали на мъжо му трябва резервен шофьор).
В Банско откриването на обекта мина страхотно. Не всички бяха много официални, което за мен беше облекчение, че рокля хич не ми се обличаше - много смешно изглеждам. Голяма част от хората не знаеха, че мъжа ми чака дете и като го наобиколиха да му честитят и да го питат кога е почерпката... А той щеше да се пръсне от кеф.  Аз бях поразена колко работа са свършили - не можах да позная обекта. После към 10 часа се качих в стаята в хотела и съм заспала, а татито го оставих в приятна мъжка компания да се почерпят за хубаво свършената работа.
На настиналите мами пожелавам бързо да се оправят  Praynig ! Аз съм малко на границата  - май ми тръгва носа, но снощи татито ме намаза с някакъв гаден спирт, който много щипе и днес съм по-добре.
Ма4о, дано и с твоите бъбреци затихнат нещата!
За чантата за болницата - аз трябва тази седмица да я постегна, но ще имам едно пликче с най-необходимите неща и отделно сак, който татито ще донесе след като родя. Така ни казаха на училището, а и акушерката ме посъветва така.
Лек ден и много  Hug на тумбаците!

# 236
  • Мнения: 6 636
Честити придобивки на всички и добре дошла на Миньонче  bouquet
Относно заглавията и двете са хубави както винаги поздравления за музата на Кръц  bouquet
Днес ще се отдам на активен мързел.
Чао засега

# 237
  • Мнения: 6 636
о и Клеопатра се е завърнала от Албена-добре дошла  bouquet

# 238
  • Мнения: 603
Здравейте мамчета,
два дена само ви чета и нищо не пиша - спотайвам се...
Истината е, че нямам нещо настроение за писане, пък и въобще... Друго си беше на морето - спокойствие, мир, вълни, разходки, невъзпитани германци, пияни англичани - купон пълен.
Криво ми е, че се върнахме и пак сме разделени с моето слънце, поне докато трае ремонта.
По последни данни ремонта ще приключи (както се изрази майстора "Ще режем лентата) във вторник".
Да обаче, трябва да чакам и мебелите да станат готови.... там поне 10 дни още ще отидат.  smile3511
Не съм ходила и по магазините, не съм подготвяла и сака.... Направо не знам от къде да започна.
За количка - поне това избрах - MAG England ще е, от ония триколките.
Мишка, въобще не й се връзвай на свекърва ти... Следващия път  fight за лично твое удоволствие.
Evelinar честита Ви нова кола. Права си за това да има две чанти - и аз натам се насочвам.
Миньон не им се сърди толкова на подчинените. Гледай по-позитивно на нещата. Пък ако продължават да се скатават -  smile3513.
Илияна благодаря  Hug
Кръц страхотна нова тема отново. А, и пеленките са много хубави.

Днес разглеждах Пакостника и попаднах на това: http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=2001
Изглежда ми разумно, пък и качествено. Не може да струва 52 лв. без да е добро нали?!?!?! newsm78

Много  Hug на всички по тумбаците.

# 239
  • Мнения: 1 043
минъон слинга може да си го направиш и сама - аз си взех 2.20 метра плат на 0.90 и две халки - пластмасови , малко глезотиика едни ресни за покрая и - ето ти слинг, само малко трябва да се набере на машина от единия край кадето минава през халките
 http://images09.snimka.bg/001064920.jpg  - виж тази снимка
този бебо е голям затова е седнал иначе си гоносеше легнало чеденцето преди това

Общи условия

Активация на акаунт