WIZZ AIR - 38

  • 46 800
  • 769
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 375
Ще започна с това в което съм сигурна, може да потвърди до 3 часа преди самия полет. Лятото се възползваха и потвърдих деня преди полета, повече от месец преди това получавах имейли да ми напомнят да избера опция. Това, че не му дава да промени само единия полет предполагам, че е, защото са на една резервация демек вървят заедно. За флекса не знам.

# 481
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Благодаря ви! Да, с една резервация са.

# 482
  • Мнения: 4 314
Флекса се запазва.Току-що потвърдих нашата промяна.Флекса остана.
Преди това видях,че на нашата дата няма полети,а следващата е на двойна цена,щеше да ми е 400 вм 200 евро.Но все още не съм взела билети за връщане от БГ.Гледах на raynair,че идват малко по-добри като цена за нашата дата,но предполагам и при тях нищо не се знае за следващите 3 месеца

# 483
  • sf
  • Мнения: 10 183
И на щерката промениха Женева-София от 11ти на 17ти декември. То пък за неин късмет я устройва. Очаквам обаче още промени. 🤔

# 484
  • Мнения: 4 363
Ако те ви променят полета не се доплаща, дори новия да е по-скъп.
Със всички тия карантини ще си намалят полетите значително, защото няма смисъл да вървят почти празни. Съответно ако все пак много хора останат с билети цените ще са по-високи, защото полетите са по-малко. Но предполагам, че много ще откажат билетите, така че ако ви трябват, гледайте често. И не разчитайте, че ще останат същите дати и часове до края.

# 485
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
Направи ми впечатление, че имам опция и за връщане на парите. Това ново ли е при промяна на полет или просто досега не съм го забелязвала? За момента новите дати ни устройват, ама ако продължават със смените, като нищо ще си искам парите обратно и никой няма да лети.

# 486
  • sf
  • Мнения: 10 183
Винаги съм имала опция или парите, или в кредита или новия полет.

# 487
  • Мнения: 4 363
Не е ново, винаги е можело да се откажеш при промяна.

# 488
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
А, супер, значи да не се притеснявам. Не ми се е налагало досега, затова не съм забелязвала.

# 489
  • Мнения: 69
Здравейте! Heart Exl Ще пътувам за първи път и за първи път купувам самолетни билети през мобилното приложение Grin Таа ще пътувам Варна - Шарлероа - Варна - 18дек-4януари. Ще пътувам с още един пътник, само с ръчен багаж. Тъй като ще пътуваме за първи път ни е много притеснено и имам няколко въпроса.  Най - вероятно ще сме с по една раница и двамата, дали ще излязат допълнителни разходи в летището? Като цяло като отидем на летището какви са процедурите, какво трябва да направим и откъде да минем? Heart Exl

# 490
  • София
  • Мнения: 1 950
Ако не сте си купили допълнително приорити или чекиран багаж, раниците ви трябва да бъдат с големина 40х30х20см.
Щом нямате чекиран багаж, отивате направо на проверката на ръчен багаж и паспортен контрол.

# 491
  • София
  • Мнения: 3 169
Roses Are Red Не забравяйте да се чекирате.
Прочети първа страница на темата. Ще си отговориш на доста въпроси. Няма нищо сложно и страшно. Чекираш се до 3часа преди полета, спазваш условията за багажа и няма нищо да доплащаш.
Дано в това несигурно за пътуване време, да имаш късмет, без отмяна на полети!

# 492
  • Мнения: 69
Roses Are Red Не забравяйте да се чекирате.
Прочети първа страница на темата. Ще си отговориш на доста въпроси. Няма нищо сложно и страшно. Чекираш се до 3часа преди полета, спазваш условията за багажа и няма нищо да доплащаш.
Дано в това несигурно за пътуване време, да имаш късмет, без отмяна на полети!
Благодаря, че отговорихте vanian и dechy Heart Exl
Но моите въпроси не свършват Satisfied Какво представлява чекирането? Аз ще купя места онлайн, но ако не купя значи ли че не плащаш за място, но пък така могат да ни разделят, ако няма две места едно до друго? Охх много ми е объркано Sweat Smile Предпочитам да си направя всичко онлайн, да принтирам каквото е нужно и после да нямам проблеми.. Smile

# 493
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Без закупени места означава, че ще бъдете разпределени на случаен принцип. Чекирането се прави през мобилното приложение или онлайн и се отваря 48 часа преди полет. Препоръчвам да закупите поне едно приорити, за да вземете един куфар 10 кг на борда, защото за толкова време само с две раници и то зимно време е доста трудно. Може сега да купите билетите, а приоритито да добавите в началото на декември, като се види каква е ситуацията с полетите.

# 494
  • Мнения: 1 340
Roses Are Red минах скоро през твоите притеснения.
Ако не си закупиш места с чекирането ви разпределят на случаен принцип. И тогава имаш опция да платиш едното место - т.е. да изместиш единия пътник при другия. Аз лично така направих при единия полет. При втория полет видях, че има много свободни места и предположих, че мога да се преместя (така и стана).
Чекирането става 48 часа до 3 часа преди пътуването. Може да си разпечаташ бордната карта или да я показваш от телефона си. Аз лично бях подготвена и на двата варианта.
Провери си лъчния магаж до 6 кг или до 10 кг може да е. Може да си с раница може и с малък сак, размерите бяха написани в преден пост.

Общи условия

Активация на акаунт