На пазар във Варна - тема 58

  • 25 523
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 4 221
В V-VI клас тетрадките с малки квадратчета сигурно се ползват със съвсем различна цел от тази, за която служат във втори, а именно - изписване на цифрите в подходящи размери. Тогава и чертаем, ползвайки квадратната мрежа, което е приложимо в горните класове, сигурно. И пак е до избор на учителя. Затова написах "Ама..."
Скрит текст:
По принцип имаме свобода на избор за втори клас, но обичайната практика е тази - първи клас тесен и широк ред и големи квадрати, втори - широки редове (евентуално преход от т. и ш. към широк) по писане и малки квадратчета по математика. За 25 години стаж, от които 22 - реален, никой не ме е проверявал в какви тетрадки пишат децата, но това са традиционните практики с оглед привикване към определени параметри на писане.

# 436
  • Мнения: 11 348
Моста ще бъде ли затворен тази вечер около 19:30 ч.? За влизане във Варна се интересувам.

# 437
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Не - няма да затварят моста и други булеварди.

 Разпънаха палатките и вече са за постоянно закотвени на светофара пред общината.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Като е започнала темата да училище-има ли тук родители на деца, които новата учебна ще бъдат 4ти клас в Димчо Дебелянов?
Или учители в училището?

# 439
  • Мнения: 1 472
Не - няма да затварят моста и други булеварди.

 Разпънаха палатките и вече са за постоянно закотвени на светофара пред общината.
Най-накрая да си намерят място. Чудесна новина!

# 440
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 757
Намерих мрежички за пране в елитиса на пазара по 0,99 лв.
По-големички са от старата за същите пари от същото място.
Добре, че не се наложи да ходя до Джъмбо Wink
А май бест над Чаталджа го пропуснах.. другаде не се сещам де има.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Тия мрежи за какво ги ползвате, извинете за лаишкия въпрос? За чорапи и сутиени?

# 442
  • Мнения: 15 356
Тия мрежи за какво ги ползвате, извинете за лаишкия въпрос? За чорапи и сутиени?
Аз за чорапки за маратонки,тия тип терлик,както и за бебешки чорапи.Веднъж пералнята глътна ръкавичка и след две пранета я върна.Даже се надявах ,че ще умре тая пуста пералня,че да вземем нова,ама тц.

# 443
  • Мнения: 10 830
И аз за бебешки чорапи Grinning Толкова са малки и много, че не мога да ги намеря после из дрехите Grinning Сега слагам и платняните маски вътре.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!Търся това лекарство да закупя.Ако някой има , моля пишете ми на лични,поне няколко бройки от опаковката.

# 445
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Скрит текст:
Хай, наистина най-добре е да питате учителя/ите на детето. По принцип втори клас се преминава към широки редове и малки квадратчета, но всеки учител преценява кога да направи това.
Скрит текст:
Аз започвам направо на широк ред и малки квадратчета, но имам колеги, които дълго след началото продължават да ползват тесни и широки. По математика обикновено се започва направо на малки квадратчета, но и там има вероятност някой да е с различни виждания. Не съм чувала да се прескачат малките квадратчета за сметка на директно преминаване към широк ред. Това обикновено става в трети клас. Ама...
Колкото до броя на страниците, някои видове тетрадки просто се печатат само във варианти с малко листи, а се изписват бързо заради малкия брой реални редове на страница (при т. и ш. ред). Като минете на широк ред, 40 листа е оптимален вариант - хем не много обемна и тежка, хем не се изписва за седмица.

Понеже стана дума за "синя зона", а онзи ден пред пункта за плащане на Нептун имаше опашка... да кажа за живущите в първата част на зоната, която работи от 2018-та, че имаме два месеца удължаване, т.е. сме компенсирани за сметка на онези два месеца, в които не се плащаше. Разбира се, уведомление не сме получили (в София, примерно, имаха такива на мейлите си), но в сайта периодът, за който е платено, автоматично е удължен. Така ние трябваше да плащаме сега отново годишния абонамент, но се водим платили до октомври.
Как ще изпишете една тетрадка дори да е със тесни и широки редове за една-две седмици??? Пълни глупости. Детето ми даже не успя да смени две тетрадки за срок по предмет. Много зависи от самия учител. Даже тетрадки те ни по ЗИП са със 4 изписани листа. То за 35 мин.час кое по-напред да направиш-в тетрадката ли да пишеш, в упражнителната ли да пишеш, да четеш ли? Специално за работа в клас е мижай да те лъжем.

Когато пишех изречението, ми мина през ума, че някой може да се хване за думата, но веднага отхвърлих мисълта като нелепа. Е... да обясня... Като съм казала, че се изписва за седмица, е било образно казано. Не знаех, че трябва да уточня. Но така или иначе тетрадките се изписват бързо, освен ако не се ползват повечко помагала, които да намаляват обема на писането в тях. Една диктовка от три изречения може да заеме повече от страница при някои деца. Всеки ден се дават домашни и ако не се ползват работни тетрадки с образци, те също заемат доста място.
Скрит текст:
Имам достатъчно опит, за да си позволя да говоря "пълни глупости".
Хай сподели, че изписват тетрадките бързо и предпочетох вместо да ѝ обяснявам, че това е невъзможно, да бъда от полза.
Последните випуски ползвах доста работни тетрадки, за да не пиша ръчно образци и за удобство на децата и поради това по-малко пълнехме тетрадките с редове. Въртях по две такива тетрадки, за да мога да проверявам едната, докато децата работят в другата. Не са били фиксирани за работа в клас и домашна работа. Принципът е "едната в децата, едната - в мен". По математика също имаме доста печатни помагала и малко ползваме тетрадките с квадратчета. 10 числови израза обичайно заемат една страница в тетрадка с квадрати... По ЗИП пък изобщо не съм ползвала тетрадки. Имаха си помагала, в които се пише, а при нужда от друго винаги се намира решение. Но това не значи, че колегите работят така.
Извинявам се ако съм ви засегнала, но не съм целяла това. Казах го с добро. Нямам точен спомен колко допълнителни помагала са имали по български примерно, но определено тетрадките бавно свършваха(особенно за работа в клас) Аз нали предвидливо взех двойно количество защото нашите са от 20л.,но уви. И тази учебна година няма да успеем да ги свършим.

# 446
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 757
Хай, сутиени основно , за да не се цакат банелите и кърпичките за очила, че тях пък ги губя из прането.

# 447
  • Мнения: 96
Има ли бебешки бански за годинка, годинка и половина в Джъмбо и горе-долу на каква цена са? В Пепко ми казаха, че най-вероятно няма да получават повече, малките размери са изчерпани. Нашия е откраднат и ми трябва до края на лятото, да не е мн.скъп, пък и да не пътувам напразно чак до Джъмбо.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Ако е за море, банския е излишен. Някои съхнат бавно и са неприятни за детето.

# 449
  • Мнения: 13 815
Хай, сутиени основно , за да не се цакат банелите и кърпичките за очила, че тях пък ги губя из прането.

Аз пера вътре бикини , чорапи, при бяло пране или деликатни  шалове, шапки ръкавици .... ако пера маратонки също са в торбички . Обикновено  на пране слагам по две понякога дори три торбички. Пести ми време и при вадене от пералнята и простиране.

Общи условия

Активация на акаунт