На пазар във Варна - тема 58

  • 25 585
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 772
И аз да напиша, че говорих с една учтива дама от Синя Зона и тя каза, че там където СА покрити табелите зоната НЕ е активна .
Тъй като днес забелязах още една табела зад Пощата.
Престои стартирането на дейностите по рехабилитация в този район.

# 421
  • Варна
  • Мнения: 1 553

Добавям и магазин Фемили на ул. Железкова, в партера на новата сграда на ъгъла срещу ОМВ. Мисля си, не знам защо реших така, че са едно с Мадара, етикети, стоки... всичко си прилича.

А какво друго се продава в този магазин?
Каквото се продава и в Мадара. Един и същ магазин е с друго име, вероятно заради локацията , да се различат единия от другия . Иначе има трикотаж ,всякакъв , спортни дрехи , якета, дънки, куфари , чанти, домакински текстил-чаршафи, хавлии , разни китайски обувки , изкуственяци , маратонки и др.

# 422
  • Мнения: 1 359
Има и качестввни, има и евтинджоси, за всеки по нещо, дет се вика... Боксерки съм купувала на мъжа ми от там, супер мекички и са му удобни, за себе си хавлия, за детето разни летни дрешки..  Аз все на Бг производство попадам там, но естествено има и китайско. Но да, явно усещането ми, че е еднакъв с Мадара е правилно.

# 423
  • Мнения: 3 980
или вече мога да взема по 40? Тия по 20 вървяха на конвейер.
Най-добре питайте класната.
Всяка учителка има различни изисквания.
Втори клас вече минават и на широки редове.
По математика може също да пропуснат малките квадратчета и да минат на редове.
Принципно дали са 20 или 40листа не ги вълнува много учителките.
Само тетрадките да не са със спилала!

# 424
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Хай, наистина най-добре е да питате учителя/ите на детето. По принцип втори клас се преминава към широки редове и малки квадратчета, но всеки учител преценява кога да направи това.
Скрит текст:
Аз започвам направо на широк ред и малки квадратчета, но имам колеги, които дълго след началото продължават да ползват тесни и широки. По математика обикновено се започва направо на малки квадратчета, но и там има вероятност някой да е с различни виждания. Не съм чувала да се прескачат малките квадратчета за сметка на директно преминаване към широк ред. Това обикновено става в трети клас. Ама...
Колкото до броя на страниците, някои видове тетрадки просто се печатат само във варианти с малко листи, а се изписват бързо заради малкия брой реални редове на страница (при т. и ш. ред). Като минете на широк ред, 40 листа е оптимален вариант - хем не много обемна и тежка, хем не се изписва за седмица.

Понеже стана дума за "синя зона", а онзи ден пред пункта за плащане на Нептун имаше опашка... да кажа за живущите в първата част на зоната, която работи от 2018-та, че имаме два месеца удължаване, т.е. сме компенсирани за сметка на онези два месеца, в които не се плащаше. Разбира се, уведомление не сме получили (в София, примерно, имаха такива на мейлите си), но в сайта периодът, за който е платено, автоматично е удължен. Така ние трябваше да плащаме сега отново годишния абонамент, но се водим платили до октомври.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 1 842
.....
**************
А дали можете да ми препоръчате магазин за качествени перилни препарати?
Born на Бенковска,имат и парко място за клиенти  ,има много голям избор на всякакви препарати.
И аз щях да питам за изпитан магазин за перилни и почистващи препарати, НО Борна ми е много скъп. Ок съм с по- скъпите марки, но чак двоен размер, не разбирам на какво отгоре, щом в Германия са дори по- евтини и от тук.
А магазин за паралелен внос друг, освен Борн , да знаете?
Аз купувам от тук
http://prahove.com/

# 426
  • Мнения: 1 359
Благодаря mari6a, търся физически магазин, поне аз, за останалите питащи не знам. Иначе, на диагонал прегледани, продуктите изглеждат интересни.
Една от причините е, че предвид количеството препарати, техните разфасовки и тн, доставката на това, което бих купила ще ми излезе 20лева. Е де Илия на кирия... ?
Интересно, във Варна така и не съм срещала прословутите магазини за паралелен внос, навсякъде другаде съформуки казват, че има в техните градове....

# 427
  • Мнения: 8 772
Благодаря mari6a, търся физически магазин, поне аз, за останалите питащи не знам. Иначе, на диагонал прегледани, продуктите изглеждат интересни.
Една от причините е, че предвид количеството препарати, техните разфасовки и тн, доставката на това, което бих купила ще ми излезе 20лева. Е де Илия на кирия... ?
Интересно, във Варна така и не съм срещала прословутите магазини за паралелен внос, навсякъде другаде съформуки казват, че има в техните градове....

Често минавам покрай този, но не съм влизала. на Хр. Попович, зад Градска болница улицата.
Скрит текст:

# 428
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Хай, наистина най-добре е да питате учителя/ите на детето. По принцип втори клас се преминава към широки редове и малки квадратчета, но всеки учител преценява кога да направи това.
Скрит текст:
Аз започвам направо на широк ред и малки квадратчета, но имам колеги, които дълго след началото продължават да ползват тесни и широки. По математика обикновено се започва направо на малки квадратчета, но и там има вероятност някой да е с различни виждания. Не съм чувала да се прескачат малките квадратчета за сметка на директно преминаване към широк ред. Това обикновено става в трети клас. Ама...
Колкото до броя на страниците, някои видове тетрадки просто се печатат само във варианти с малко листи, а се изписват бързо заради малкия брой реални редове на страница (при т. и ш. ред). Като минете на широк ред, 40 листа е оптимален вариант - хем не много обемна и тежка, хем не се изписва за седмица.

Понеже стана дума за "синя зона", а онзи ден пред пункта за плащане на Нептун имаше опашка... да кажа за живущите в първата част на зоната, която работи от 2018-та, че имаме два месеца удължаване, т.е. сме компенсирани за сметка на онези два месеца, в които не се плащаше. Разбира се, уведомление не сме получили (в София, примерно, имаха такива на мейлите си), но в сайта периодът, за който е платено, автоматично е удължен. Така ние трябваше да плащаме сега отново годишния абонамент, но се водим платили до октомври.
Как ще изпишете една тетрадка дори да е със тесни и широки редове за една-две седмици??? Пълни глупости. Детето ми даже не успя да смени две тетрадки за срок по предмет. Много зависи от самия учител. Даже тетрадки те ни по ЗИП са със 4 изписани листа. То за 35 мин.час кое по-напред да направиш-в тетрадката ли да пишеш, в упражнителната ли да пишеш, да четеш ли? Специално за работа в клас е мижай да те лъжем.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Изписва се съвсем спокойно една тетрадка 20 листа за две седмици. Особено първолаците, които нямат отработен почерк и събират по три думи на ред. С квадратите е същото - през ред пишат. Като сложим и домашните в занималнята... Заминават бързо. Нашите поне пишеха доста. За един срок заминаха грубо 7-8 тетрадки за писане и още толкова по математика.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Хай, наистина най-добре е да питате учителя/ите на детето. По принцип втори клас се преминава към широки редове и малки квадратчета, но всеки учител преценява кога да направи това.
Скрит текст:
Аз започвам направо на широк ред и малки квадратчета, но имам колеги, които дълго след началото продължават да ползват тесни и широки. По математика обикновено се започва направо на малки квадратчета, но и там има вероятност някой да е с различни виждания. Не съм чувала да се прескачат малките квадратчета за сметка на директно преминаване към широк ред. Това обикновено става в трети клас. Ама...
Колкото до броя на страниците, някои видове тетрадки просто се печатат само във варианти с малко листи, а се изписват бързо заради малкия брой реални редове на страница (при т. и ш. ред). Като минете на широк ред, 40 листа е оптимален вариант - хем не много обемна и тежка, хем не се изписва за седмица.

Понеже стана дума за "синя зона", а онзи ден пред пункта за плащане на Нептун имаше опашка... да кажа за живущите в първата част на зоната, която работи от 2018-та, че имаме два месеца удължаване, т.е. сме компенсирани за сметка на онези два месеца, в които не се плащаше. Разбира се, уведомление не сме получили (в София, примерно, имаха такива на мейлите си), но в сайта периодът, за който е платено, автоматично е удължен. Така ние трябваше да плащаме сега отново годишния абонамент, но се водим платили до октомври.
Как ще изпишете една тетрадка дори да е със тесни и широки редове за една-две седмици??? Пълни глупости. Детето ми даже не успя да смени две тетрадки за срок по предмет. Много зависи от самия учител. Даже тетрадки те ни по ЗИП са със 4 изписани листа. То за 35 мин.час кое по-напред да направиш-в тетрадката ли да пишеш, в упражнителната ли да пишеш, да четеш ли? Специално за работа в клас е мижай да те лъжем.

Когато пишех изречението, ми мина през ума, че някой може да се хване за думата, но веднага отхвърлих мисълта като нелепа. Е... да обясня... Като съм казала, че се изписва за седмица, е било образно казано. Не знаех, че трябва да уточня. Но така или иначе тетрадките се изписват бързо, освен ако не се ползват повечко помагала, които да намаляват обема на писането в тях. Една диктовка от три изречения може да заеме повече от страница при някои деца. Всеки ден се дават домашни и ако не се ползват работни тетрадки с образци, те също заемат доста място.
Скрит текст:
Имам достатъчно опит, за да си позволя да говоря "пълни глупости".
Хай сподели, че изписват тетрадките бързо и предпочетох вместо да ѝ обяснявам, че това е невъзможно, да бъда от полза.
Последните випуски ползвах доста работни тетрадки, за да не пиша ръчно образци и за удобство на децата и поради това по-малко пълнехме тетрадките с редове. Въртях по две такива тетрадки, за да мога да проверявам едната, докато децата работят в другата. Не са били фиксирани за работа в клас и домашна работа. Принципът е "едната в децата, едната - в мен". По математика също имаме доста печатни помагала и малко ползваме тетрадките с квадратчета. 10 числови израза обичайно заемат една страница в тетрадка с квадрати... По ЗИП пък изобщо не съм ползвала тетрадки. Имаха си помагала, в които се пише, а при нужда от друго винаги се намира решение. Но това не значи, че колегите работят така.

# 431
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Какви тетрадки...познат от мвр каза че изкупували  като бесни палатки за тежки атмсф.условия и ги предупредили  есента да се готвят наново за градски КПП-та!  
  Тоест онлайн обучение се завръща  есента - края на октомври.....ще попишат малко в начолото 15 септември  за месец и нещо и края на октомври  пак всички  в къщи затворени.
  Не е на майтап работата с връщането на кпп-тата и строгите мерки от април за втори път през есента.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Охххх!
А ти къде мислиш, че пишат децата при ДО? Малките? На дъски с пясък или може би предполагаш, че работят директно на компютъра - набират текстове на клавиатурата? Или всъщност не пишат изобщо?

Учудвам се, че в поста ти има само едно скромно "като бесни" и липсват други подсилващи драмата думи и изрази...

# 433
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Нищо не се знае още. Кунчев това каза вчера- има още месец и половина до вероятното начало на учебната година. И двете страни трябва да са подготвени- и децата с пособия, и полицията с палатки за КПП.
Всички сме безкрайно напрегнати, изнервени от ситуацията не само покрай ковид, но и с тези протести. Тъй като често обсъждаме в темата лекари, аз искам да изкажа благодарност към Ортопедия към
Спешния център. Имахме инцидент с малкото дете снощи, в час пик, което ми загуби заради палаткаджиите 2 астрономически часа в обикаляне. В крайна сметка се погрижиха за детето, както и за всички останали пострадали, които не спираха да идват. Работят със сърце въпреки ковид, въпреки  недобрите условия. Господ здраве да им дава!

# 434
  • Мнения: 3 980
Не съм чувала да се прескачат малките квадратчета за сметка на директно преминаване към широк ред. Това обикновено става в трети клас. Ама... [/spoiler]
Моя син видя малки квадратчета за първи път в 5 или 6-ти клас. Направо на голям формат тетрадка 🤣
То пък аз такава за първи път също виждах, ама госпожата по математика искаше такава....
Ако на някой му потрябва в Херон да търси, че не навсякъде ги има 🤯

Общи условия

Активация на акаунт