Лечение при късогледство с атропин 0.01%

  • 30 575
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 296
Стана на 9 години през април тази година и не съм забелязала да има някакъв особен скок в растежа. Минава ми през ума и дали в очния кабинет не са сменили апарата, който ползват, защото този път докторката не ми даде бележка от измерванията на диоптъра. Преди три години, когато сменихме очния лекар, установих, че различните апарати явно мерят различни стойности. Имахме разлика от измерване през няколко дни.
Сега ни изписаха 0.02 % концентрация.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 17:05 от megi791

# 106
  • Мнения: 70
Здравейте,

на сина ми поставяме атропинови капки вече 2 години, като в момента е 0,05% разтвор... за действието на тези капки, което аз бях разбрала е само през нощта и на сутринта и през деня окото реагира на светлината нормално ... но сега забелязвам, че на светлина от лампи и то вечерта, преди да поставя нова доза зеницата си стой голяма (за разлика от моята или на друг), на дневна светлина се смалява повече, но пак не е като моята ... Как е при вашите деца, аз ли за толкова време сега го забелязвам , колко време тези капки действат?

Благодаря

# 107
  • Варна
  • Мнения: 756
И аз съм забелязала, че зеницата е уголемена и през деня. Мисля че така и трябва, напрактика окото не расте само през нощта. Не съм го коментирала с докторката.

# 108
  • Мнения: 296
И през деня си остава леко разширена зеницата.

Общи условия

Активация на акаунт