Първи сблъсък със снахата.

  • 19 041
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17 407
Благодаря за темата Simple Smile
Винаги се намира за какво да говоря със свекърва или който и да е от родата. Град - село, айде сега. Който не ме харесва/приема нема вкус, нъл тъй?
За бившата помня само, че отидох у тях и почти веднага седнах да ям, квот имаше, без да припадна от факта, че никой не ме беше питал какво обичам.

# 106
  • Мнения: 4 239
Тръгнахме с гаджето ми към дома на родителите му, с идеята да се запозная с тях и да се разходим из родния му град, след което да се приберем в София, където той живееше в апартамента при сестра си. Изрично го питах дали те знаят, че ще идва гостенка с него. О, да! Разбира се! Wink
Карам аз на тати трабантчето, наближаваме къщата, където трябва да спра, а на тротоара пред портата паркиран един москвич с отворен капак на двигателя - мъж се суети около колата, а жена товари в нея градински инструменти и торби с багаж. Толкоз за това колко знаят за моето появяване Simple Smile
Слизаме от трабантчето, а моят бъдещ се втурна към баща си, за да го пита какво се е развалило. И двамата се скупчват над двигателя.
С бъдещата свекърва се споглеждаме, в очите ѝ огромна изненада, не знае жената какво да каже, държи някакви работни дрехи в ръце... И аз започнах, както мама ме е учила - добър ден, аз съм приятелка на вашия мунчо, Тетка се казвам, приятно ми е Simple Smile Жената бързо се окопити и ме покани на кафе в хола, докато мъжете се опитват да поправят колата. Запалих и цигара (след позволение, разбира се, което се оказа, че е чудо невиждано за тази къща, ама аз откъде да знам). Бъбрихме общи приказки и ми стана ясно, че те трябва да отидат на нивата, закъсняват, напредък по поправката на москвича няма. Пие свеки кафе и се чуди на къде да се завърти.
Предложих да ги закарам. А връщане, далече е? И връщане, разбира се. Някакви работни дрехи и галоши намират ли ви се?
Така се запознахме, с приказки в трабантчето и из царевичака.
Прехвалената мелба в сладкарницата на центъра опитах мнооого по-късно Simple Smile

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мен ли иронизираш, Тарти?


Изобщо не 😀

# 108
  • Мнения: 931
На свекървата сме на гости.Минавам покрай нея и изтрелвам:"Аз хубава ли съм?"
Тя ме поглежда ..няколко секунди тишина и казва:"Абе добре сме си."
😂😂😂
Повече от 13 години сме със сина й.

# 109
  • Мнения: 5 346
Тръгнала съм към кварталния магазин. Пред пътната врата спира кола. Кара я момиче, а до нея седи син ми. Той слиза от колата и тръгва да влиза. Аз го питам ще ме запознае ли с момичето. Вече бях дочула, че му е гадже. Той отговаря, че няма да ме запознае. Аз не се предавам, а  отивам до прозорчето и се представям  " Аз съм на Х майка му". Приятно ми е. "   Какво да прави тя?!  Ще , не ще , запозна се  с мен.  След няколко месеца ми стана снаха с една  непредвидена среща на площадката между горния и долния етаж- тя слиза от горния, аз излизам от нашия  и едно  идване на официално гости преди годежа. Вече 12 г. се опознаваме.

Който иска да чете.
С моята свекърва пак стана случайно запознаване.
Скрит текст:
Канени сме на сватба на приятели.  Те живеят близо до тях. Чакам го, а той закъснява. Отивам да го викам, за да не пропуснем тръгването за подписването. Ама как да го извикам? Виждам, че минава тяхна съседка, която ми е позната. Моля я да влезе у тях и да го извика. Ама излиза бъдещата ми свекърва и казва, че моят  приятел спи. Покани ме тя вътре и отиде да го буди. Та така. Тя ми беше свекърва 41 г. Почина преди 3 г. Светла ѝ памет! Добра жена беше.
[/spoiler]
А неговото запознаване с майка ми пак случайно.
Скрит текст:
Преди да стана студентка, работех в близък град, откъдето е той.  Изпраща  ме до квартирата и ме прегърнал през рамо. Майка ми дошла и  ме чака в тъмното. Пред него  нищо не казва.   Влизаме и тя едва не ме наби, че съм позволила да ме прегърне и така съм ходела по улиците. Аз измърморвам , че ми е студено и той така ме пази от вятъра. А тя като чу, че учи медицина изкомандва  " Да не съм те видяла повече с него!  Ще те излъже и ще те зареже"!  После стана зет като мед, а той много уважаваше родителите ми. С татко пък беше още по- "вълнуващо" запознаване. Канени сме на годеж на негов братовчед. Аз съм студентка в друг град,  а той студент  в Пловдив . Уговаряме се да дойде  специално на село да иска позволение да отидем заедно на годежа. Всъщност това беше повода да го представя по-официално на нашите. Срещаме се в  Пазарджик и оттам на село. Водя го у нас, но го оставям зад къщата. Влизам в двора,  а татко, брат ми и друг роднина колят прасето. Питам аз имат ли нужда от помощ и те казват, че всеки помощник е добре дошъл . Викам го аз и всички го гледат любопитно. Майка ми се скара   тихомълком защо ги правя тези работи и какво ще кажат комшиите.  Но пред него каза  "добре дошъл". И така дадоха му работни дрехи и отиде да помага. Представи се на "изпита" за колене на прасе  отлично  и татко много го хареса. Все пак не пропусна да каже, че очаква да е сериозен и  не иска хорски приказки.  

Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 21:00 от K.A.G.

# 110
  • Мнения: 1 376
Гъркинята не я познавам, може и никога да не я познавам. Но българката беше свестна жена, носеше двама тулупи на гърба си. Просто ме заведе у тях момчето като бяхме на по 18-20, умрях от срам и толкова. Иначе моята майка още се дърля със свеки, нищо че са на по 60 и 80 години и баща ми почина...

# 111
  • Мнения: 206
На свекървата сме на гости.Минавам покрай нея и изтрелвам:"Аз хубава ли съм?"
Тя ме поглежда ..няколко секунди тишина и казва:"Абе добре сме си."
😂😂😂
Повече от 13 години сме със сина й.
И ние 13г,оплаквам се че сина и много мрънка,тя вика я не му обръщай внимание😀😀😀.Разбираме се,имаме си приказки и грижи.

# 112
  • Перник
  • Мнения: 435
Ние с ММ се познаваме от ученици още, но дълго време не бяхме официална двойка, не съм се срещала през годините с майка му. Знам коя е, уважаван начален учител в добро училище в града ни, тя също е знаела за мен и до там. Мен леко ме беше шубе от този авторитет. Когато вече се събрахме с него официално на по 20 и няколко г. аз работех в местния културен дом и организирах някакъв концерт за ученици, тя дойде с нейните и така се представих в добра светлина. Тя знаеше коя съм, аз се представих все пак и се харесахме веднага, но това беше на бързо. После вече не знам как се развиха нещата, но сега я обожавам, тя е прекрасен човек, толкова деликатна умерена, оправна, абе изобщо - боготворя я, а отношението й към мен е като към дъщеря. Вече е и щастлива баба.
Често се шегувам, че с нея се разбирам повече, отколкото с ММ. А и аз също съм учител и сме си съвсем на една вълна 😁

# 113
  • Мнения: 14 966
Мен днес ще ме запознават. След една година, откакто синът ми живее с девойката.
Оставих тя сама да го поиска.
Имаше някакви инициативи от сина ми да ги каня у нас, че вкусно готвя. Да,бе, да. Да се чудя да аранжирам ли, как да сервирам храната, да я подканям ли да хапва и същевременно да я наблюдавам и да водя светски разговори. Как пък не.
Та отиваме на бирария след малко. Аз индиректно я познавам, по телефон сме говорили. Снимки сме си гледали, ама ачик за сефте.

# 114
  • Мнения: 11 569
Хайде, успех!
И да разкажеш после, ако искаш.
В случая си мисля, че синът ти би трябвало да е " буфер", понеже ви познава и двете.
Simple Smile

# 115
  • Мнения: 19 485
Таис, и от мен крие моят една девойка, още не сме стигнали до среща. Идеята за бирарията я открадвам като му дойде времето, дай боже да е скоро де...

# 116
  • Мнения: 17 407
Че пък толкоз ли е префърцунена снахата, че да му мислиш и да се притесняваш? Аз хич не бих се поколебала да ги поканя у дома, щом синът е изявил желание.
Дано всички страни са удовлетворени.

# 117
  • Мнения: 2 156
Tays, доживях Grinning Да разкажеш после.

# 118
  • Мнения: 14 966
Супер си изкапваме, да знаете. Смях и всички искаме да говорим. Мадамата е много слънчева. Още сме там, а и плалчинките излапахме.😀
На никой не му се тръгва.

# 119
  • Мнения: 2 156
Мадамата е слънчева, ти си печена, ще станат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт