Първи сблъсък със снахата.

  • 19 040
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 954
Етапа ми като снаха-свекърва беше много отдавна.
Сигурна съм,че с първата ни среща хич не и се понравих.
На нейната вила,опъната на шезлонга по бански с чаша бира и книжка в ръка..
Но и друг път съм казвала,че сега сме като майка и дъщеря,въпреки,че със сина и не живеем заедно.Чуваме се ако не всеки ден то през ден.Обичам я тази жена много.

Сега съм в етапа свекърва-снаха:)
Най-кофти е,че младежа има навика винаги да ме запознава..Ей така без предупреждение,заварвам в къщи ..
Аз съм усмихната и любезна,но никак не съм приказлива. Още повече неочаквано Simple Smile

# 76
  • Мнения: 12
Мен се опита да ме изгони, но ние двамата си вдигнахме багажа и тотално ги отрязахме. Вече се диша.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Това ми попадна из фейса, баш си е на място...Laughing

СРЕЩА ПРЪВА СЪС СВЕКРЪВА
Чудо-чучуято ма стигнá!
От градо намерил си жена
моя Ваньо догледника
па кат иде и ми вика:
-Утре ти довеждам снаа!
Я са чуда и са маа-
сватове не съм виждала
ни чеиз е донасала.
-Тука ли ша спи нощеска?
-Модата така а днеска!
Я са кръста с двете ръце
и ша ми са пукне сръце!
Де тава са а видело?!
Ша са смее цело село!
Цела нощ не съм мигнала
ставам спала - недоспала,
че невестата ша срещам
та мекици да замесвам.
Идат рано заранта.
Я я гледам, а она
суа чушка у снагата,
а на дзвер прилича у главата.
Па краката и кат скоби
Таа какви деца ша ро̀ди?!
А дано приличат на сино,
иначе ша загрозат родо̀.
Чекам да целува ръ̀ка
А она ма гледа и са дръпа.
Вика: ,,Здрасти, лельо Диди!"
Я преглътам, да са не обиди.
Донка!По паспорт съм Дона!
Ма отде да знае таа кокона.
Вика неще да еде мекици.
-Нати сиренье със юбеница.
-Диня!- важно отбелезва.
Че не си ми на ръцете! Глезла!
Мисла си и ма не свръта.
Че кат та подбера с пръта,
за градо ша фанеш пъта!
Ваньо вика: ,,Тя е на диета
пие фрешове по три шишета."
А па мене ма изби на пот.
Ай ша сръба и компот!
Я такива колко съм виждала.....
Баба ѝ се протокале си е изцеждала.
Абе то до некъде е по-добре,
щом не сака нищо да еде,
че за Ваньо повече ша има,
а па мамин той еде за трима.
Ама гледам кат джуруляк ѝ устата.
Ми они наполовината главата.
Вика нещо ги била уголемила.
Маре тебе чавка мозъко ти е изпила!
Ако са ти приказките кат устата,
требва да ма роват у земята-
мисла си и ма пробожда у сръцето.
Мале таа зачерни ми детето!
-Скоро-вика- удължиха ми коса!
Значи е плешива...Те така!
А дано поне да а имотна,
а она ми вика че е безработна.
А па мене кръвното ми зе да рипа.
Таа гледа важно и ми вика:
-Ваньо обеща ми силикон в гърдите!
Мале тоо ша продаде овците,
то тава а сумати пари!
От сега на пръсти го връти!
Цел ден нищо не пофана.
Таа глезена Богдана
къща нема да връти!
Мигар знае как да дой кози?!
Ми да сложи на прасето?!
Ми да накладе кюмбето?!
Лааса и да готви не умее!
А па Ваньо най-обича зее
с тлъсто месо и сланина.
Като гледам ква а молузкиня
зейето ша го  заго̀ри
и от глад ша го умо̀ри.
Вечерта ша легат, а па я
мигар легам - ша слухта.
Цела нощ у тъмното са блеща
таа да му не напрай нещо.
Гледам рано,рано заранта
мойо Ваньо пръв стана̀.
Тича с некакъв поднос
по пижама гол и бос.
Ту по дворо,ту в зимника
яденье в леглото ша и носи вика.
А па я кат пощурех
качамилкята кат зех
и за дрейте го фанах
па кат с нея го подбрах.
Викам: ,,Толкова години избира̀
баш па тоо мръзел ли избра?
Яденьето да ѝ носиш у леглото?!
Ми ша ни са смее селото!
Нещо да не си окьоравел
тоо мандрамуняк си довел?
Ми она на нищо не прилича!
Таа и макя ѝ я не обича!
Он мълчи и не помръда.
-Още утре да си тръга!
Я си дудна , он са повръте
и да я събуди отидѐ.
Вика: ,,Булка,тръгай си зарана,
а па я оставам си при мама!"

# 78
  • Мнения: X
Мале таа зачерни ми детето!

Вика: ,,Булка,тръгай си зарана,
а па я оставам си при мама!"
Есенцията на 95% от темите в СО.
Даже 98%. 1% е за проблеми с приятели и 1% за невърнати заеми.

# 79
  • Мнения: 2 488
Rosi81, много яко! С глас се смях.😂😂😂

# 80
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моята свекърва е прекрасна - дели ни цял океан 🤣
Иначе по същество - на младини е била голяма красавица, като филмова актриса с прекрасен стил на обличане, винаги фризирана, с маникюр, интелигентна жена работила като банкер.
Уви, когато се запознахме вече беше в начална фаза на Алцхаймер и въпреки, че беше мила, любезна, далеч не е била това което сина ѝ познава. Благодарна съм ѝ, че е направила от сина си такъв прекрасен мъж.
Към днешна дата се "виждаме" рядко по скайп, тя знае , че е с деменция, шегува се с това и любезно се прави, че ме помни и помни внука си. Не е българка.

# 81
  • Мнения: 136
Моята първа среща със свекървата беше на вечеря у тях. Аз се притеснявах, тя също. В старанието си да се представи добре беше сготвила хиляда-степенно меню и страшно настояваше да изям всичко... Което аз мразя от детството, някой да ме насилва да ям, да ми бута храна в чинията, да се цупи, че не искам повече... Та, в старанието си, всъщност записа голяма черна точка. Всичко трябва да е с граници и да се уважава чуждото мнение, дори да не ти харесва.

# 82
  • Мнения: 2 353
 И да те подсеща да си боднеш от това и онова Grinning Мога да убия човек с вилица в такъв момент.

# 83
  • Мнения: X
Това нищо не е.
Една колежка ми разказва. Тя е от град Х, мъжът от У, учат в София. Ще я води той да се запознава с родителите му. Майка му слага софра, ама от пиле мляко - наденици, пържоли, меса, кюфтета. И кани постоянно.
А момичето е вегетарианка Grinning Той забравил да спомене.

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 08:55 от Анонимен

# 84
  • Мнения: 2 156
От поста на Гал се сетих за един епизод на Приятели, Фийби дето отиде да се запознае с родителите на едно гадже. Тя вегетарианка, те й поднесли телешко ли, какво беше. Голяма излагация беше 😄
Иначе аз моята свека много я обичам, но живее в Атина и се виждаме 1 път в годината за няколко дни. През останалото време-по месинджър гледа малкото.

# 85
  • Мнения: 260
Свекърва ми е страхотна. Имам късмет. Мила, любезна, интелигентна, с добри обноски, начетена, ненатрапчива и любяща майка и баба. Има благ и спокоен характер. Обича живота и хората, много общителна и жизнерадостна. Дъщеря ми много прилича на нея по характер и по външност (дори са една зодия), което много ме радва, защото най-важното е да си добър човек и да не натоварваш другите с присъствието си.
Първата ни среща мина много лесно и спокойно. Мъжът ми ни запозна на вечеря. Никога не сме имали дрязги или конфликти. За мен е много важно да знам, че винаги мога да разчитам на нея и знам, че тя много ме обича. Аз също.

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 08:55 от dety

# 86
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен. Да споделя и аз - Моята свекърва е страхотна. Живеем буквално на 20 метра една от друга. С ММ имаме бебче на 5месеца и майка му много ни помага. Когато има възможност ни помага с кредита за апартамента. Понякога ми се обажда и ми казва " Габи ,недей да готвиш днеска. Почивай си . Аз ще ви донеса " С малко дете ,това за мен е огромна помощ . Много я уважавам и обичам. И съм и безкрайно благодарна . Надявам се да успеем да запазим отношенията си толкова прекрасни както до сега.

# 87
  • Мнения: 4 383
Аз да имам късмет синът ми да доведе снаха,пък все за нещо ще намерим да си говорим.Той е аутист и ако някога срещне момиче което да го приеме и обича такъв, какъвто е,ще я приема и обичам като своя дъщеря .

Това е едно от най-хубавите неща, които съм прочела в този форум! Надявам се, че синът ти ще намери такова момиче и не се съмнявам, че ще си прекрасна свекърва. Пожелавам ти го от сърце.

Моята първа среща със свекървата мина доста добре. Аз бях много притеснена как ще ме приеме, защото съм чужденка и то говореща езика горе-долу по онова време, но се оказаха много гостоприемни и приветливи хора. Аз бях с обичайната нагласа за студените и дръпнати скандинавци, но тези студенина и дръпнатост просто са добро възпитание и уважаване на чуждото лично пространство в голяма част от случаите. Първата на среща беше на тяхната вила, което беше двоен шок за мен, защото тогава имаха типичната норвежка вила без течаща вода и ток на 15 дена път с камили от асфалтиран път Laughing
Но пък на какво разкошно и живописно място беше. За моя радост след време я продадоха и си купиха нова вила, в която имаше и течаща вода, и вътрешни тоалетна и баня, и ток Laughing Културният шок беше осезаем на тази първа среща обаче. Laughing Аз градско чедо от много голям български град, което не беше виждало външна тоалетна и такива вили преди.

# 88
  • Мнения: 19 485
И аз се присъединявам към пожеланията за Елислава и съм сигурна, че ще се разбира добре със снаха си един ден! То всъщност всички кандидат свекърви трябва това да искаме за децата си, така че и аз си пожелавам да ми доведат снаха, която да обича сина ми с всичките му кусури и особености, другото не е важно. Стига те да са добре и да се разбират. И домакинството настрани, не в моята кухня, че там съм цар и господар. Още помня думите на баба като готви "не ми се пречкай". Това го повтарям цял живот и аз ако някой се осмели да влиза докато готвя.

# 89
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен. Да споделя и аз - Моята свекърва е страхотна. Живеем буквално на 20 метра една от друга. С ММ имаме бебче на 5месеца и майка му много ни помага. Когато има възможност ни помага с кредита за апартамента. Понякога ми се обажда и ми казва " Габи ,недей да готвиш днеска. Почивай си . Аз ще ви донеса " С малко дете ,това за мен е огромна помощ . Много я уважавам и обичам. И съм и безкрайно благодарна . Надявам се да успеем да запазим отношенията си толкова прекрасни както до сега.


Уау, ето това са хубавите, истинските семейни отношения с искрена обич и уважение, не само изкуствен протокол.
Стопли ми се душата, радвам се, че съществуват в някои семейства ❤

Общи условия

Активация на акаунт