Първи сблъсък със снахата.

  • 18 984
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 957
Моята в момента е на двора и ми лази по нервите.... така искам да й обърша два шамара!!! Толкова гадно, злобно и проклето същество не познавам. От както я познавам е все такава, да командва всички, ние пък много да я обичаме, тя да е майка и нашите деца и ей такива простотии... С мен не случи на снаха. Опитах с добро много пъти, е не става... Сега се улавям, че само и ръмжа да се разкара. Не живеем заедно, но имаме обща вила.

# 91
  • Мнения: 1 625
Anonimen Simple Smile, Има тема "С какво ни дразнят свекървите". Оплакването е за там.
Тази тема е с по-весело насочване. Там ще намериш повече разбиране.

# 92
  • Мнения: 12 627
Хармония между снаха и свекърва в едно действие.

Отивам аз преди доста време на село при свеки с децата.
Казвам й: -Какво да помагам?
Свеки: - Нищо, гледай си децата.
След една минута:
Свеки: -Мисля да правя вишновка, ето тука вишни, сега ще им изчистя костилките.
Аз: -Дай, аз ще ги изчистя.
Свеки: -Е не, гледай си децата.
Започвам да чистя вишни. След малко пристига съседка и пита свекърва ми какво правим.
Свеки: - Ами какво, нали ми се обадиха, че снахата ще идва днес, съм й оставила още оня ден вишни да чисти за вишновката.

Завеса.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Хармония между снаха и свекърва в едно действие.

Отивам аз преди доста време на село при свеки с децата.
Казвам й: -Какво да помагам?
Свеки: - Нищо, гледай си децата.
След една минута:
Свеки: -Мисля да правя вишновка, ето тука вишни, сега ще им изчистя костилките.
Аз: -Дай, аз ще ги изчистя.
Свеки: -Е не, гледай си децата.
Започвам да чистя вишни. След малко пристига съседка и пита свекърва ми какво правим.
Свеки: - Ами какво, нали ми се обадиха, че снахата ще идва днес, съм й оставила още оня ден вишни да чисти за вишновката.

Завеса.
И след акто ушите ти са дочули това, ти продължи ли да чистиш или рязко започна да си гледаш децата?

# 94
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Аз, на 35, току- що разведена, 1,78см...синът й на 29, 162см...След бурно новогодишно парти, той ме води у тях /не живее с родителите си/ Тя, сладурката, решила да дойде на 01.01. да почисти и да донесе почерпка, защото синът й именник. Та ха представете си шока на горката жена, мога само да я похваля, държа се мъжки, запознахме се, говорихме . Естествено, аз не съм и предполагала, че един ден ще се женя за сина й. Поговорихме, пихме кафе и така.
10години по-късно, и едно дете , съм изцяло доволна от нея, дано и тя от мен. Разбираме се с половин дума, даже много пъти съм й казвала, че заради нея търпя синът й Simple Smile

# 95
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Моята първа среща със сегашната ми свекърва си беше организирана - опознавателна среща-вечеря с неговото семейство.Не беше много страшно 😃 Лично аз я харесвам,не знам какво мисли тя за мен.Когато се видим си говорим общи приказки.

# 96
  • Мнения: 3 640
Аз се запознах със свекърва си преди да се запозная с мъжа си.
В 9 клас влиза една госпожа и носи в един буркан златна рибка и аз я питах колко рибки гледа, какъв е аквариума и т.н. и тя му отговори - "Хич не се занимавам с тия неща. Моят син гледа рибки". По това време аз също имах аквариум и гледах рибки 😊
Няколко дни по-късно синът й ме намира случайно в социалните мрежи, писане по цял ден, срещи докато не ми подмята - "Ти знаеш ли, че можеш да познаваш майка ми" и като навързахме нещата - то госпожата с рибката 😃
А аз от къде да се сетя при положение, че тя е разведена и са с различни фамилии, а визуална прилика няма никаква. А в същия ден на срещата ни, в която разбрах това (още на 1-2 беше) тя ме изпитва, защото името ми й е било интересно и да види кое е това момиче. 😂
Посмяхме се. 😃

# 97
  • Мнения: 6 622
Е, много готина история! Било ви е писано да сте заедно.

# 98
  • Мнения: 39 049
Ако не я натиска да вземе книжка, защото това му е разочарованието в живота....

# 99
  • Мнения: 3 640
Ако не я натиска да вземе книжка, защото това му е разочарованието в живота....
Колко сте паметливи тук 😃
Има развитие по този въпрос. Стигнахме до разбирателство без да има наранени, разочаровани или притиснати. 😊
Пък и запознаството ми с майка му и/или отношенията ми с нея какво общо има с една тема, по която нямахме разбирателство? 🤷‍♀️😃

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 22:32 от Anastasiya.glam

# 100
  • Мнения: 39 049
Всъщност коментара ми беше към лимончето.
Дали или ще ставаш шофьор си е твой избор. По лош е избора ти на мъж. Ся не ти се вярва ама след време ще.

# 101
  • Мнения: 7 847
Моята свекърва ме свари у тях по...без гащи образно казано.
Тя беше нощна, ние правихме купон у ММ. Той тръгна на работа и каза, че майка му минавала през магазините, с приятелки насам, натам и щяла да се прибере към 10 - 11 часа.
Аз прибрах и разчистих след купона и трябваше към 10 вече да съм излязла също по работа.
Е, да, ама не.
Тъкмо бръмчах с прахосмукачката и тя влезе.
Беше отключено. Метнах на гърба си нейна медицинска престилка и ми се искаше да вляза във фугите на паркета.
Жената си седна на дивана, помоли ме да и направя кафе, после да я почерпя с цигарка, че ги забравила в болницата.
Изпихме си кафето през цялото време говорихме общи приказки, не ме попита нито от къде съм, нито какво уча, защото тръгнах за института.
И по пътя дори се чувствах като поредната бройка на сина ѝ.
Аз я харесах. От - до.
След време тя ми сподели, че след купон никоя от предишните приятелки на сина ѝ, които е водил с преспиване не са оставяли апартамента в блестящ вид. Дори масата не раздигали, камо ли кафе да ѝ направят. И цигари имала, просто искала да ми види реакцията.
О.да и крем карамел бе останал след тържеството правен от мен, с нейни продукти, в нейната кухня. Който любезно предложих.
Аз имам информация само за една водена преди мен и понеже я познавам тя чашка не премества.
Иначе хубав човек, но само за маса и купон.
Много си обичам свекървата. Повишавали сме си и тон. Обаче повече ми е дала. И съвети и помощ. И морално и материално.
Винаги  откликва, когато имам нужда от помощ.

Бог да ѝ дава здраве!
Та сега вече от друга позиция си мисля как ще реагирам ако си вляза в къщи и видя непознато момиче да ми е в къщата.
Пак така- ще я помоля да ми направи кафе!
По начина, по който ще ми го сервира много неща мога да разбера. Мда.

# 102
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Обичам хубави развръзки! Споделяш във форума и всичко се решава без скандали, разочарования и притискания! Ако знаех всички, че споделянето решава проблемите така бързо, ехее!

# 103
  • Мнения: 7 847
Мен ли иронизираш, Тарти?
В днешно време с мобилни телефони и интернет това няма как се случи.
Най - големият ми син си живее с едно момиче.
За първи път като я видях, той беше с две тогава се молех да е другата като в оня виц.😂
На мен ми е достатъчно да знам, че той щастлив.
Съвети не давам, не се меся.

# 104
  • Мнения: 3 640
Не, мен иронизира.
Просто явно е странно да разреша проблемите с мъжа си с разговори. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт