Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 71 074
  • 766
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 760
Няма да помогна с избора на тиган за палачинки, но ще споделя че за целта си ползвам обикновен тиган. В годините съм купувала разни тигани за палачинки и всички бяха боклуци. В един момент реших, че е най-добре да ги правя в обикновен тиган. Знам че е качествен, безвреден и не ми заема място още един тиган в шкафа.

# 331
  • София
  • Мнения: 8 288
inska_maslinka, какво е "обикновен тиган"?

Да си кажа, че моята сага с чугуна "завърши" с получаване на нов тиган.
Стои си сега в кутията и не бързам да го ползвам. Още се чудя на пукнатия - Какво да го правя?
Казаха ми да не го ползвам, но ми минава мисълта да се ползвам на вилата в огнището.

Засега палачинките си ги правя на АТМа, омлетите/яйцата на Цепрера.

# 332
# 333
  • София
  • Мнения: 8 288
Ясно, като моят за омлетите/яйцата.

# 334
  • Мнения: 46
А как правите палачинки и омлети на него? А стекове? Бургери?
От един месец съм с метален тиган и още не мога да разбера как да го използвам. С мазнина знам зтава всичко,но не искам да пържа, а леко да запечатам бургери и стекове. Палачинки и яйца залепват..🙄 не съм му намерила цаката още и заради това питам.

# 335
  • София
  • Мнения: 813
Аз съм фен на суровия чугун без емайл. На принципа проба грешка, гледане на клипчета се научих да приготвям идеални палачинки, стекове, филенца. Имам и железен 18/10, от серията на ИКЕА, и там не ми залепва месо и риба, но трябва да загрее добре, иначе лепне. Палачинки в железния не мога да правя примерно. В тези два вида тигани и с нож може да режеш, ако загори нещо не е драма за мен, с телчета накисване и готово. От години съм зарязала всички незалепващи покрития. Какъвто и да е тигана ако се разсея си загаря,  на мен ми се случва понякога, колко незалепващи съм съсипала.... Е чугун и железен в подобна ситуация не мърдат.

# 336
  • Мнения: 760
KDD загрявам го първо. Може да се пробваш с теста с водата докато свикнеш. Има линк на първа страница. Мазнина слагам, примерно една чаена лъжичка. Стекове и бургери не съм правила никога.

# 337
  • София
  • Мнения: 191
Тигана за палачинки на wmf има ли го някой ,дали става ?
https://wmf.bg/sadove-za-gotvene/tigani/tigani-s-edna-drazhka/ti … a-palachinki-27sm

Аз. Много съм доволна. И на намаление го взех.

И аз съм много доволна от тигана.

# 338
  • Мнения: 242
Здравейте, влизам да си споделя мъката относно тенджерите. По принцип не съм от най-запалените кулинарки и често спретвам бързи хапвания. Може би и затова не отделях много внимание на съдовете ми за готвене, т.е. всички са хубаво качество, но не се замислях за драскотини. В конкретния случай ме тормози една тенджера от алуминий с мраморно незалепващо покритие, която купих преди 3г. и мъжът ми и беше направил няколко драскотини докато го науча, че тази тенджера не се мие с тел. Не знам защо чак сега реших да се поинтересувам дали тези драскотини са проблем и ми се изправи косата от това, което прочетох. Разбира се, веднага я хвърлих, но като знам колко съм готвила в нея... 🤢
Много четох и сега съм се насочила към неръждаема стомана, при тях поне от търкане няма какво да им стане.

# 339
  • София
  • Мнения: 3 092
Тигана за палачинки на wmf има ли го някой ,дали става ?
https://wmf.bg/sadove-za-gotvene/tigani/tigani-s-edna-drazhka/ti … a-palachinki-27sm

Аз. Много съм доволна. И на намаление го взех.

И аз съм много доволна от тигана.
Много му се чудих като беше на промоция, а щом сте доволни ще го следя, че ми трябва и на мен нов тиган за палачинки. Благодаря за отзивите.

# 340
  • Мнения: 2 654
Какво ви е мнението за гранитните тигани и тенджери?

# 341
  • Мнения: 3 308
Лошо.
Най-добре, неръждаема стомана, желязо или чугун.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Някой взе ли чугунения грил тиган?
Скрит текст:

# 343
  • Мнения: 2 654
Лошо.
Най-добре, неръждаема стомана, желязо или чугун.

Каква е вредата на гранита?

# 344
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 481
Лошо.
Най-добре, неръждаема стомана, желязо или чугун.

Каква е вредата на гранита?


Най-вероятно материалът, който слепва частиците гранит.

Общи условия

Активация на акаунт