Предучилищната - задължителна за 4-годишните?!?!?

  • 18 198
  • 214
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 070
Абе не е само учене на букви и цифри. Не знам дали ние сме случили на градина или госпожите ни бяха много съвестни и напредничави, но учеха бая повече неща от букви и цифри. Присъствах на няколко открити урока в последните две години в градината (задължителните 3 и 4) и бях впечатлена.
Букви, цифри, образуване и четене на срички (не цели думи), събиране до 10. Това са задължителните неща.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 36 707
Нашите им даваха някакви много хитри занимателни задачки, които изискваха логическо мислене. На тяхното ниво де. Хлапетата се кефеха ужасно и как им щракаха мозъчетата....

# 197
  • Мнения: 10 650
Математика, БЕЛ, Околен свят, техники на меморизиране, пътна безопасност (пътните знаци), музика, изобразително и физкултура... Имат цял куп учебници, като в училище. Ако не ги бяхме донесли вкъщи за дистанционното и аз щях да си мисля, че учат само буквите и числата. Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 070
Да, но всички тези неща си ги правят и в предните групи. Новото и същественото в прдучилищната са български и математика.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 36 707
Не, не ги правят и в предните групи. Що не пробваш да обясниш правилата за пресичане на светофар и пешеходна пътека на тригодишно в първа група? Омаловажавайте като искате нещата, които се учат в детската градина, но такива има. Неща, които изобщо не ми е идвало на ума да обсъждаме с дъщеря си вкъщи.

# 200
  • Мнения: 1 070
Не, не ги правят и в предните групи. Що не пробваш да обясниш правилата за пресичане на светофар и пешеходна пътека на тригодишно в първа група? Омаловажавайте като искате нещата, които се учат в детската градина, но такива има. Неща, които изобщо не ми е идвало на ума да обсъждаме с дъщеря си вкъщи.
Пробвала съм с голям успех. Но това няма значение и няма смисъл да обсъждаме моите умения да обяснявам на деца. А в училище също има часове по безопасност на движението и отново повтарят правилата за пресичане, спокойно. Та, нека не обръщаме темата на "за" и "против" градината като цяло, става въпрос за задължаването на хора, които имат време и желание сами да се занимават с предучилищната подготовка да посещават такава.
Друг е въпросът, че не всички градини са толкова начетени, за да дават всякакви странични знания, които не ви е хрумнало да обсъждате вкъщи. Някои работят активно, други отбиват номера.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 36 707
С последното изречение съм съгласна. Ние имахме късмет с читава градина, но пък и аз избирах по препоръки. Хилядократно ми се отплати това.

А относно задължаването, ами такъв е законът. Засега.

# 202
  • Мнения: 21 549
Е що за противоречие....училищата не го изискват, а е задължително...Аз лично искам да имам избор и бих го пуснала на училище директно или предучилищна от 6г. примерно.

Ами да, странно е...
Задължителността на градинското обучение е важна за децата от малцинствените групи и особено тези, с майчин н език различен от българския. Иначе не се учи нищо, което детето да не може да усвои направо в първи клас.

Едно време не ходехме на никаква детска, масово тръгвахме направо на училище.

# 203
  • Мнения: 791
Здравейте,
Извинявам се, че се включвам тук, но не видях никаква нова тема в подфорума, а ми е наистина важно. Интересува ме при кандидатстване за подготвителна група за 2021/2022г. ако не ни приемат в желаното училище, могат ли автоматично да ни отпишат от градината, която в момента детето посещава?
Благодаря предварително!

# 204
  • София
  • Мнения: 2 421
Не мога да отговоря на този въпрос, но ми е любопитно защо искате да смените градината с училище?
При нас училището е единственият вариант, защото детето не е посещавало детска градина.

Чудя се какво ли ще стане, ако не я приемат в кварталното училище. Няма никакъв шанс да я водя на ма*ната си. Ще кандидатстваме директно за първи клас май. Да видим какво ще излезе. Нали уж места имало за всички.
Засега е номер 17 от 30 места. Обаче списъкът продължава да расте (над 50 деца в момента) и има реален шанс да се появят деца с повече точки.

В тая връзка, дали мога директно да кандидатствам и за първи клас, и ако не се получи с ПГ, да почне веднага училище на 6 години, вместо на 7? 🙄

# 205
  • Мнения: 10 650
Моето почва училище на 6. Вече е прието и записано дори. Защо и твоето да не може? Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 2 421
Защото не е била и ден на детска градина. Мисля, че ще ѝ по-добре да има преход.
А и тази година все още има риск от дистанционно обучение. Иска ми се в първи клас да почне нормално.

# 207
  • Мнения: 791
Искам да преместя малкия в училище защото ни е много по-близо, защото каката учи в същото училище, защото в градината имам забележки относно педагогическия подход на госпожите
Въпросът е, че от градината отсега искат да им съобщя дали синът ми ще ходи при тях догодина, което за мен е прекалено рано да се планира предвид факта, че мястото в училището не е гарантирано, а е въпрос на класиране....от тази гледна точка исках да знам какво ще стане ако кажем, че няма да посещава градината, а се окаже, че в крайна сметка не сме класирани в училището и се наложи да останем в нея...

# 208
  • София
  • Мнения: 62 595
Казваш, че не сте решили нищо за местене, а си остава при тях и толкова. Когато го приемат в училището ще си поискате документите от градината. Когато си вземете документите ще се водите отписани.

# 209
  • Мнения: 2 493
Искам да преместя малкия в училище защото ни е много по-близо, защото каката учи в същото училище, защото в градината имам забележки относно педагогическия подход на госпожите
Въпросът е, че от градината отсега искат да им съобщя дали синът ми ще ходи при тях догодина, което за мен е прекалено рано да се планира предвид факта, че мястото в училището не е гарантирано, а е въпрос на класиране....от тази гледна точка исках да знам какво ще стане ако кажем, че няма да посещава градината, а се окаже, че в крайна сметка не сме класирани в училището и се наложи да останем в нея...
Не могат да отпишат детето, докато не е прието на друго място.

Общи условия

Активация на акаунт