Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 622
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 580
Благодаря, всичко съм направила. Като бях бременна също ми се запушваше много носа от хормоните. Оказа се, че много мои познати с хормонални проблеми, понякога имат същото запушване. ♥

# 61
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. Предстои ми процедура по инвитро и за тази цел трябва да сваля ТСХ под 2. По препоръка на лекаря започнах с Л тироксин - 25 всеки ден от април месец. Тогава ТСХ ми беше 3.2, май месец ТСХ ми скочи на 3.8. Консултирах се е ендокринолог и започнах прием един ден 25,един ден 50. Като през този период включих и прием на противозачатъчни и витамини. Края на юни месец си направих отново изследвания и ТСХ беше 4.8. Изследвах и ТАТ, които се оказа 412. Увеличих сама дозата на Л тироксин на 50, но усещам вече 2седмица много напрежение и изнервеност. Запазих си час за ендокринолог, но той бил в отпуск до 26.07 и сега незнам какво да правя. Стартираме инвитрото средата на август, но се съмнявам да влезна в норми. Моля ви помагайте.

# 62
  • Мнения: 2 428
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. Предстои ми процедура по инвитро и за тази цел трябва да сваля ТСХ под 2. По препоръка на лекаря започнах с Л тироксин - 25 всеки ден от април месец. Тогава ТСХ ми беше 3.2, май месец ТСХ ми скочи на 3.8. Консултирах се е ендокринолог и започнах прием един ден 25,един ден 50. Като през този период включих и прием на противозачатъчни и витамини. Края на юни месец си направих отново изследвания и ТСХ беше 4.8. Изследвах и ТАТ, които се оказа 412. Увеличих сама дозата на Л тироксин на 50, но усещам вече 2седмица много напрежение и изнервеност. Запазих си час за ендокринолог, но той бил в отпуск до 26.07 и сега незнам какво да правя. Стартираме инвитрото средата на август, но се съмнявам да влезна в норми. Моля ви помагайте.

Спазвате ли правилото  еутирокс да се пие на гладно, сутрин? След него да изчакате минимум 30 минути ( някои чакат и 2 часа ) и тогава да приемате храна и кафе? Някои витамини и медикаменти трябва да се приемат също с няколко часа разлика.
 При моите два трансфера гинеколога и ендокринолога в репродуктивната клиника не ме бяха предупредили, че трябва да приемам естрофем с отстояние от еутирокс и  ТСХ от под 2 ми скочи над 4...
За това се се сещам като начало.

# 63
  • Мнения: 49
Л Тироксина го приемам сутрин в 5ч,после си доспивам до 7ч и чак тогава закусвам и пия кафе. От две седмица реших да приемам противозачатъчните по обяд, а Селен, вит Е, оксибио, и Пренатал в 13ч. Фолиевата киселина я приемам вечер преди да си легна защото така не се надувам и не задържа вода.
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. Предстои ми процедура по инвитро и за тази цел трябва да сваля ТСХ под 2. По препоръка на лекаря започнах с Л тироксин - 25 всеки ден от април месец. Тогава ТСХ ми беше 3.2, май месец ТСХ ми скочи на 3.8. Консултирах се е ендокринолог и започнах прием един ден 25,един ден 50. Като през този период включих и прием на противозачатъчни и витамини. Края на юни месец си направих отново изследвания и ТСХ беше 4.8. Изследвах и ТАТ, които се оказа 412. Увеличих сама дозата на Л тироксин на 50, но усещам вече 2седмица много напрежение и изнервеност. Запазих си час за ендокринолог, но той бил в отпуск до 26.07 и сега незнам какво да правя. Стартираме инвитрото средата на август, но се съмнявам да влезна в норми. Моля ви помагайте.

Спазвате ли правилото  еутирокс да се пие на гладно, сутрин? След него да изчакате минимум 30 минути ( някои чакат и 2 часа ) и тогава да приемате храна и кафе? Някои витамини и медикаменти трябва да се приемат също с няколко часа разлика.
 При моите два трансфера гинеколога и ендокринолога в репродуктивната клиника не ме бяха предупредили, че трябва да приемам естрофем с отстояние от еутирокс и  ТСХ от под 2 ми скочи над 4...
За това се се сещам като начало.

# 64
  • Мнения: 7 220
https://de.iherb.com/pr/Sports-Research-Collagen-Peptides-Unflav … 4-g/71106#details - 41 дози по 11 гр. Спокойно може и половин мерителна лъжица. Ще стигне да 2,5 месеца. Този е без вкус. Най-много харесвам на Neocell, но в момента всичко е изчерпано.
Глутамин такъв ползвам. Без глутен е, който следи стриктно. https://de.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-L-Glutamine-Po … 16-oz-454-g/71027

Бонго, благодаря за инфото за колагена и глутамина Flowers Hibiscus
Колаген тип 1 и 3 пия от около 2 месеца и установих добро влияние върху червата. В началото се учудих на подобрението, после направих връзката с приема на колаген.
А има ли значение какъв тип колаген се пие? Смятам скоро да почна да пия тип 2, заради колене. Ще има ли същия добър ефект върху червата?

# 65
  • Мнения: 1 518
Тип 1 и 3 е за червата, коса, кожа, нокти, съединителна тъкан. Тип 2 е за стави, хрущяли, стъкловидното тяло на окото. Тип 2 няма да има същия ефект върху червата, но също е с много добри ползи. Ако ги пиеш и двата варианта, прави го с час разлика. Аз също установих, че киселинният рефлукс почти го няма вече, както и пиенето на метформин не ми предизвиква коремни болки и разтройство, откакто пия 1 и 3.

# 66
  • Мнения: 757
bongobongo, препоръчай колаген тип 2 за стави.
ММ го боли много раменна става и от нищо не минава, в събота си говорихме че трябва да пие колаген но не бях сигурна какъв тип. Сега ти ми даде полезна информация. Препоръчай някой.

# 67
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума. От седем години съм с хиперфункция на щитовидната жлеза. Искам да попитам дали знаете за добър специалист конкретно за хиперфункция - Базедова болест?

# 68
  • Мнения: 11 864
Здравейте, нова съм във форума. От седем години съм с хиперфункция на щитовидната жлеза. Искам да попитам дали знаете за добър специалист конкретно за хиперфункция - Базедова болест?

Има тема за Базедова болест, там сигурно по ще помогнат момичетата. Но според мен ендокринолозите не се делят на добър специалист по хипо или хипер, или за диабет...или е добър специалист ендокринолог или не.



Днес детската ендо ме шашна с доза Вигантол за детето. Той е с дефицит 25 при граници /50-120/, аз го започнах с 4-5 капки дневно, докато отидем при нея. И днес тя ми вика - Ооо това е нищо 2000единици, давай по 8-10капки дневно....то аз не вземам толкова Rolling Eyes . Та определено няма да я послушам де, много ми се вижда за дете и то лятото.

# 69
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума. От седем години съм с хиперфункция на щитовидната жлеза. Искам да попитам дали знаете за добър специалист конкретно за хиперфункция - Базедова болест?

Има тема за Базедова болест, там сигурно по ще помогнат момичетата. Но според мен ендокринолозите не се делят на добър специалист по хипо или хипер, или за диабет...или е добър специалист ендокринолог или не.



Днес детската ендо ме шашна с доза Вигантол за детето. Той е с дефицит 25 при граници /50-120/, аз го започнах с 4-5 капки дневно, докато отидем при нея. И днес тя ми вика - Ооо това е нищо 2000единици, давай по 8-10капки дневно....то аз не вземам толкова Rolling Eyes . Та определено няма да я послушам де, много ми се вижда за дете и то лятото.

Благодаря много!

# 70
  • Мнения: 18 542
Може ли да коментирате последните ми изследвания? Спрямо данните от първия пост ми изглеждат добре, но ще съм благодарна на по-компетентно мнение. Нямам намерение за забременяване
TSH    2.830 (0.300 - 4.200 mIU/l)
FT 3 ( свободен Т3 )      4.27 (3.20 - 6.80 pmol/l)
FT 4 ( свободен Т4 )      20.20 (12.00 - 22.00pmol/l)

TAT <10.00 (до 115.00 IU/ml )
MAT<9.00 (до 34.00 IU/ml )

# 71
  • Мнения: 1 518
bongobongo, препоръчай колаген тип 2 за стави.
ММ го боли много раменна става и от нищо не минава, в събота си говорихме че трябва да пие колаген но не бях сигурна какъв тип. Сега ти ми даде полезна информация. Препоръчай някой.

https://de.iherb.com/pr/Now-Foods-UC-II-Joint-Health-Undenatured … eg-Capsules/64318
https://de.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Type-II-Collagen-Complex … 60-Capsules/15926
Спарки, имай предвид, че ефектът от колагена иска време. Разбирай поне 6 месеца редовно пиене. За ставите може да пие и мсм, и хондроитин, те са от типа на нестероидните противовъзпалителни.

# 72
  • Мнения: 11 864
Миоки Т4 е супер, но конверсията не е много добра защото Т3 е нисък при този Т4...и ТСХ е малко по-висок. Но аз лично не бих пипала дозата, защото Т4 може да скочи над норма.

# 73
  • Мнения: 18 542
mibobo, благодаря, но аз не пия нищо за щитовидната. Нямам оплаквания и не съм ходила на лекар по темата. Само си пуснах изследването да видя какво се случва от любопитство.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 345
mibobo, благодаря, но аз не пия нищо за щитовидната. Нямам оплаквания и не съм ходила на лекар по темата. Само си пуснах изследването да видя какво се случва от любопитство.
Според мен си супер и нищо не се случва:). Щом нямаш и оплаквания, си живей живота! След 1-2 години си пусни пак да видиш, дали има някаква промяна.
Но, за да не се задълбочават нещата по-добре си пусни изследвания за вит. Д и В12 и попий, ако е необходимо, за да подкрепиш ф-ята на жлезата.

Общи условия

Активация на акаунт