Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 804
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 890
Ами значи в този случай, може да се приеме че си добре. Тоест по Т3 и ТСХ може да се констатира, че има лека хипофункция, но всъщност ти произвеждаш достатъчно Т4, просто конверсията малко куца. И ако имаше симптоми, то щяха да са от по-ниския Т3, но щом и симптоми нямаш супер Simple Smile и антителата са ниски.

# 76
  • Мнения: 18 542
Skiorche, D3 ми е добре - 89nmol/l а В12 може би не е оптимален, но не съм сигурна - 347 (190-900 ng/l)

mibobo, благодаря много, няма да предприемам нищо тогава.

# 77
  • Мнения: 20 229
bongobongo, препоръчай колаген тип 2 за стави.
ММ го боли много раменна става и от нищо не минава, в събота си говорихме че трябва да пие колаген но не бях сигурна какъв тип. Сега ти ми даде полезна информация. Препоръчай някой.
На мен много ми помогна за ставите Флекс код премиум.
Ходи ли на ортопед?

# 78
  • Мнения: 11 890
Skiorche, D3 ми е добре - 89nmol/l а В12 може би не е оптимален, но не съм сигурна - 347 (190-900 ng/l)

mibobo, благодаря много, няма да предприемам нищо тогава.

Следи се във времето все пак, винаги могат да се променят нещата. В12 е нисък, трябва да го вдигнеш малко, но виж си и желязото преди това. Защото при лечение с по-големи дози В12, обикновено желязото пада.

# 79
  • Мнения: 757
bongobongo, препоръчай колаген тип 2 за стави.
ММ го боли много раменна става и от нищо не минава, в събота си говорихме че трябва да пие колаген но не бях сигурна какъв тип. Сега ти ми даде полезна информация. Препоръчай някой.

https://de.iherb.com/pr/Now-Foods-UC-II-Joint-Health-Undenatured … eg-Capsules/64318
https://de.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Type-II-Collagen-Complex … 60-Capsules/15926
Спарки, имай предвид, че ефектът от колагена иска време. Разбирай поне 6 месеца редовно пиене. За ставите може да пие и мсм, и хондроитин, те са от типа на нестероидните противовъзпалителни.

Благодаря за препоръката, сега ще потърся и ще поръчам от iherb. Ако си използвала мсм, и хондроитин, и си доволна от конкретен вид може и на тях да ми дадеш линкове - да съм сигурна че ще помогнат.

bongobongo, препоръчай колаген тип 2 за стави.
ММ го боли много раменна става и от нищо не минава, в събота си говорихме че трябва да пие колаген но не бях сигурна какъв тип. Сега ти ми даде полезна информация. Препоръчай някой.
На мен много ми помогна за ставите Флекс код премиум.
Ходи ли на ортопед?

Lemy, не е ходил на ортопед. Трудно го водя на лекар. Но сега погледнах Флекс код премиум, и ми хареса - съдържа всичко което bongobongo ми е написала, че може да му помогне за лечение.
Ти колко време го приема и по каква схема?

# 80
  • Мнения: 18 542

Следи се във времето все пак, винаги могат да се променят нещата. В12 е нисък, трябва да го вдигнеш малко, но виж си и желязото преди това. Защото при лечение с по-големи дози В12, обикновено желязото пада.
За година и половина режимно хранене, феритинът ми е паднал с около 20 единици, а ми се е качил хемоглобина с толкова.
При прием на B12, феритинът може да пострада имаш предвид, нали?

Аз също бях доволна от Флекскод за ревматоидни болки в дясното рамо - имах облекчение, но повече ми помогна в миналото омега 3 рибено масло.

# 81
  • Мнения: 11 890
Не само феритина (това са железните запаси) и активното желязо също. Една от причините за желязодефицитна анемия е дадена - лечение на дефицит на В12. При по-големи дози В12 се намалява желязото. Затова е хубаво да се види с какво ниво е преди започване на прием на В12,  ако е добро, да се проследи пак след лечението на дефицита на В12. Ако пък е ниско да се взема и то за да не изпадне в дефицит. Когато се вземат и двете натрупването става по-бавно, пият се с разлика часове за максимално усвояване.

# 82
  • Мнения: 18 542
Желязото ми е малко под средата на референтните  Желязо (Fe) 14.32 (6.60 - 34.00µmol/l). Не знам дали е било различно преди, защото не ми е изследвано. Ако реша да пия Б12 ще трябва да пия и желязо със сигурност, ако си права. Нямам място за сваляне надолу на желязото според мен.

# 83
  • Мнения: 68
Има ли някъде литература как точно се отразява зле периодичното гладуване на функцията на щитовидната? Търся баланса между ИР и Хашимото с хипофункция. НВД  + периодично гладуване е много добре за борбата с инсулина, но пък за щитовидната как ще е? Ей такива дилеми са ми в главата.

# 84
  • Мнения: 20 229
Спарки, както пише в листовката - два пъти на ден. Изпих едно шише което горе-долу ми стигна за месец и имаше невероятен ефект.
Но при вас първо не се знае какво е, второ-какво значи нищо не помага, след като не сте правили терапия от лекар.
Може да се наложи да попие малко нестероидни противовъзпалителни, да отиде на физиотерапия и тн.
Също може да пробвате някое от ветеринарните мазила, на мен много ми действат КАМФОР - САЛИЦИЛИКУМ и Антифлегмин.

# 85
  • Мнения: 7 260
Миоки, този флекскод ли си пила? - https://herbamedicabg.com/promo-paket-fleks-kod-gold-s-podarak-n … AYASAAEgIxivD_BwE

Чудя се състава му дали е съвместим с ИР.

# 86
  • Мнения: 11 890
Има ли някъде литература как точно се отразява зле периодичното гладуване на функцията на щитовидната? Търся баланса между ИР и Хашимото с хипофункция. НВД  + периодично гладуване е много добре за борбата с инсулина, но пък за щитовидната как ще е? Ей такива дилеми са ми в главата.

Аз писах по-напред, че съм била точно на такъв режим, но не постоянно а за около 5-6 месеца. Отслабнах, инсулина спадна много добре и щитовидните ми даже имаха леко подобрение. Но, не мога да кажа от какво точно - предполагам, че най-вероятно отслабването и ограничението до минимум на глутена. Искам да кажа, че не са ми се влошили показателите, но ако се стои по-дълго време на подобен режим вероятно ще има други резултати.

Иначе ето тук е обяснено, че при гладуването намалява нивото на Т3 и се увеличава това на реверсивния Т3
https://www.boostthyroid.com/blog/2018/10/25/intermittent-fastin … our-immune-system

Също така друго което съм чела за гладуването е, че  тъй като води до ниски нива на кръвната захар и кара надбъбречните жлези да отделят повече кортизол. А повишените нива на кортизол могат да нарушат производството на хормоните на щитовидната жлеза.

# 87
  • Мнения: 18 542
Миоки, този флекскод ли си пила? - https://herbamedicabg.com/promo-paket-fleks-kod-gold-s-podarak-n … AYASAAEgIxivD_BwE

Чудя се състава му дали е съвместим с ИР.
Ето този съм пила аз
https://flexcode.bg/produkt/flex-code-premium/
обаче преди да знам за ИР, захар и т.н.

Премиума е сроп и е с подсладител steviol glycosides който се извлича от стивия. 

Голд, до колкото виждам е със сукалоза която е изкуствен подсладител.

И при двата вероятно няма да даде голямо отражение на ИР, ако не се приемат други подобни вещества с диетата, но може и да е индивидуално. Аз може би бих пила въпреки всичко, ако ме болеше така както ме болеше преди и нямах друга алтернатива, но алтернативи има и със сегашните си познания, бих се въздържала и заложила на други методи. Отделно, че цената му не е хич ниска, а си трябва пиене и ефектът не беше уау поне при мен за разлика от рибеното масло.
Бях се докарала до положение, в което не можех да се отвия в леглото с дясната ръка от болка в ставата и постоянно напрежение и болка в плешката, врата и горната част на ръката.

# 88
  • Мнения: 68
mibobo, много ти благодаря. Аз също планирам временно да включа интервалното гладуване, за да смъкна инсулина в норма. Не смятам да ми става начин на живот. Ще прочета и статията.

# 89
  • Мнения: 1 520
Спарки, от това съм доволна и има ефект. И, както пише Lemy, антифлегмин от ветеринарната дава много добри резултати върху възпаленията. Трябва обаче всекидневно мазане поне 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт