Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 275
  • 730
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 814
Проф. Христозов ме прати на офталмолог, от там какво да очаквам и някой може ли да ми препоръча такъв във Варна? Изписа ми селен 2х100 микрограма, но хранителна добавка с удължено освобождаване Simple Smile

# 196
  • Мнения: 27 259
При замъглено зрение не е зле да се провери КЗ...Моето беше замъглено при КЗ 6 на гладно, а по принцип никога преди не бях имала проблем със зрението.

# 197
  • Мнения: 20 085
Долче, според мен иска да я проверят за ТАО, заради Трак.

# 198
  • Мнения: 27 259
Леми, възможно е. Аз просто споменах при мен от какво беше. Мина известно време тогава докато се усетя... Grinning

# 199
  • Варна
  • Мнения: 814
Какво е ТАО?

# 200
# 201
  • Мнения: 20 085
Долче, нормално е да не се сетиш, предимно хората с Базед се срещаме с тази информация : ))

# 202
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
При замъглено зрение не е зле да се провери КЗ...Моето беше замъглено при КЗ 6 на гладно, а по принцип никога преди не бях имала проблем със зрението.
Какво е КЗ?

За колко дни се оправя предозиране?
ТСХ 0,31
ФТ4 26 и нещо си.до 22 е в  норма.
Нямам жлеза,но не знам къде да попитам.

# 203
  • Мнения: 27 259
КЗ е кръвна захар (или глюкоза). Simple Smile

# 204
  • Мнения: 11 783
При замъглено зрение не е зле да се провери КЗ...Моето беше замъглено при КЗ 6 на гладно, а по принцип никога преди не бях имала проблем със зрението.
Какво е КЗ?

За колко дни се оправя предозиране?
ТСХ 0,31
ФТ4 26 и нещо си.до 22 е в  норма.
Нямам жлеза,но не знам къде да попитам.

Никой не може да ти каже точно, всеки организъм е различен. Това при теб е съвсем леко завишение, така че би трябвало бързо да влезеш в норми.

Майка ми беше с ТСХ 0,01, Т4 и Т3 по два пъти над норма, намали дозата която пиеше на половина и след 2м отново беше в хипофункция с ТСХ 6

Иначе има тема за операция на щитовидна, може там оперираните да са по-наясно  с твоето състояние

# 205
  • Варна
  • Мнения: 814
Въпрос към тези от вас, които са диагностицирани с Базед: Отрази ли се това на негативно външният ви вид- изведнъж да ви се появят бръчици, тъмни кръгове, с които да се борите и др. Моля споделете, защото аз се разпознавам в някои от нещата, които прочетох в тази публикация:  https://medpedia.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8% … D0%B5%D1%81%D1%82

# 206
  • Мнения: 11 783
Тук сме основно с Хашимото Simple Smile , мисля че си има отделна тема за Базед, може би там ще ти помогнат.

# 207
  • София
  • Мнения: 399
здравейте,

Вчера си направих контролни изследвания като юни месец бях на доза 5х100 и 2х75, но юли намалих още дозата на 5х75 и 2х100, и резултатите са :
Име          Резултат         Ед.   Референтна стойност
FT3          3,56        pmol/l      3.1 - 6.8      ECLIA
FT4          17,15        pmol/l      12.0-22.0      ECLIA
TSH          4,27       uIU/ml      0.27 - 4.2      ECLIA
Вит Б12   459,1    pmol/I       145-569
Vit D             26,8 ng/ml           >30

на 23.05.20 резултатите при доза на Лтирокса 7х100:
Име          Резултат         Ед.   Референтна стойност
FT3          4.05        pmol/l      3.1 - 6.8      ECLIA
FT4          17.47        pmol/l      12.0-22.0      ECLIA
TSH          0,23        uIU/ml      0.27 - 4.2      ECLIA


На 7.02.2020 доза 7х100:
Име          Резултат         Ед.   Референтна стойност
FT3          3.11        pmol/l      3.1 - 6.8      ECLIA
FT4          16.86        pmol/l      12.0-22.0      ECLIA
TSH          2.03        uIU/ml      0.27 - 4.2      ECLIA

На 10.12.2019 7х100/вече с новата формула/ :
Име          Резултат         Ед.   Референтна стойност
FT3          3.30        pmol/l      3.1 - 6.8      ECLIA
FT4          16.88        pmol/l      12.0-22.0      ECLIA
TSH          2.06        uIU/ml      0.27 - 4.2      ECLIA


От днес минавам на доза 5х100 и 2х75 и в края на август нови изследвания.
Витамин Д го бях спряла, защото бях на море две седмици, но смятам да продължа да си го пия по 5 капки дневно.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Въпрос към тези от вас, които са диагностицирани с Базед: Отрази ли се това на негативно външният ви вид- изведнъж да ви се появят бръчици, тъмни кръгове, с които да се борите и др. Моля споделете, защото аз се разпознавам в някои от нещата, които прочетох в тази публикация:  https://medpedia.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8% … D0%B5%D1%81%D1%82
Да,отрази ми се.Но имам и други заболявания,при мен е комбинирано.От хормоните останах без зъби,изпотрошиха се така,че и  коронки не можеше да се направят.Сега си ходя на 38 г с три зъбчета в устата.Косата ми бързо побеля,по-лошото е,че се разреди жестоко.

mibobo, благодаря!В темата с операциите са с рак.Аз съм оперирана заради Базедова болест и проблеми с паращитовидните.По абсолютно същия начин както при Вас трябва да са ми в норма хормоните.Никога не са обаче,там е проблемът.
В темата на оперираните пият много високи дози,защото трябва да поддържат ниско ТСХ.
 Аз имам проблеми със сърцето и тежък колит и както ниско,така и високо ТСХ ми действат много зле.Трябва да е между 2 и 2,5.Никога не съм го постигала с Л Тироксин.Ако имате идеи,ще се радвам да споделите.Или е над 5 или под 0,5.И двата варианта не са ок при мен.С над 5 сърцебиене,аритмия и диарии,а под 0.5 сърцебиене,диарии,без аритмия,но с безсъние.

# 209
  • Мнения: 3
Mila101 Благодаря за подкрепата! Да, не ми бяха изписали лечение.

Бенчита Точно благодарение на темите тук си пуснах изследвания за всичко, което можеше да ме засяга... и моето уважение към медиците, но тук получих по-голяма яснота за Хашимото в сравнение с "квалифицираните обяснения", които ми дават последните седмици. Благодарна съм за цялата споделена информация, която намерих! Наистина много ми помогна!

По отношение на FT3 - пуснах го и него:

FT3        4.04       pmol/l     3.1 - 6.8      - в норма е

Няма да качвам всички резултати (ще заема цяла страница Smile). Само нещата, които предстои да се изследват допълнително, да се лекуват и да се проследяват.

Витамин D Тотал/Vitamin D Total          25       ng/ml     > 30
ср. обем на тромбоцитите / MPV          11.5       fL    7.6 - 10.8
Холестерол/Cholesterol                 5.84       mmol/l     < 5.17
LDL-холестерол/LDL-cholesterol            4.07       mmol/l     < 3.36

Разбира се, смених и лекаря, към който отнесох резултатите.
Ще правим допълнителни изследвания след сватбата, но до тогава стартирам със следното лечение:

    L-Thyroxin 50mg - за да смъкнем TSH  под 2.5 [/list]
      Cefasel 100mcg  -  за да смъкнем ТАТ и МАТ [/list]
        Vigantoil 10ml - заради дефицита на витамин D [/list]

        mibobo Аз съм вегетарианка от години (над 14 години) и в допълнение - глутен почти не се сещам да ям в нещо. Греховете ми са шоколад и мляко... (Честно казано не мисля да ги спирам освен при крайна необходимост Relaxed). ПКК и витамини редовно си пускам и като изключим Холестерола, всичко ми е било винаги с перфектни стойности (даже и желязото, въпреки че не съм вкусвала месо от толкова време).
        Факт е, че не съм се и замисляла за витамин D, при положение, че съм като змия - има ли слънце - там съм. Nature Sun With Face Но може и това да ме е дърпало да се препичам при всяка възможност.Smile

        Определено се успокоих много благодарение на групата и подкрепата, която оказвате по между си (и която оказахте и на мен Relaxed). Наистина е прекрасно да имаш къде да споделиш и да се чувстваш разбран!
        Надявам се скоро да има някакъв ефект от лечението и да ми отшумят част от оплакванията, но поне психически съм по-спокойна. А това е едно от най-важните неща!

        Благодаря ви! Purple HeartFlowers Tulip

        Общи условия

        Активация на акаунт