Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 484
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря!
Ще я потърся,на мен само диета ми е спасението.
Все се надявах,че ще мога да обсъждам диети с гастроентеролог,изобщо не си правят труда.А накрая на епикризите пише,че са ми дали указания за диетично хранене.
Тези диети,които са публикувани в Интернет вероятно са помогнали на много хора,но има и хора,които ги отричат.Нормалмо е да не понасят на всеки и най-добре е индивидуално изготвен режим,от лекар.

# 376
  • Мнения: 2 313
Мария, ирисова диагностика пробвала ли сте? Има в Пловдив една докторка, много доволни има от нея, но лечението до колкото знам пак е с хомеопатия.

# 377
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, ирисова диагностика пробвала ли сте? Има в Пловдив една докторка, много доволни има от нея, но лечението до колкото знам пак е с хомеопатия.
Пробвала съм,но отдавна.Имах Базедова болест установена,колит,изобщо нищо не познаха...Преди прегледа не казах нищо.Наскоро четох,че е измама.Билки ми бяха дали,по-зле се почувствах.

На няакъв биорезонанс ходих също.Имала съм паразити на клетъчно ниво???Хламидия,гонорея,не знам още какво.След прегледа лекарката опита да ми продаде някакви скъпи добавки,но като чу оплакванията,се отказа.Аз откакто съм се разболяла,все ме карат да изследвам СПИН,хламидия,гонорея,паразити,хепатити,сифилис.Носех си изследванията с мен,отрицателни.Показах ги на въпросната лекарка.Запецна и тогава каза глупостта за клетъчното ниво.След това говорих и с паразитолог,и с инфекционист,и с кожен лекар,няма такова понятие.И правих всичко наново.Отрицателно.
Мен ме е яд да ме пращат на такива изследвания,не ходя като изтървана,не съм имала кой знае колко контакти.И толкова внимавам.Тази зима след белодробната история пак наново изследвания за полово предавани заболявания.Казвам аз,че пет години съм с един партньор,правили сме си в началото и двамата изследвания,никой не ходи с други хора.Не можела съм да знам със сигурност,днешният свят бил различен.Ако аз не му вярвам на този човек,ще се занимавам ли изобщо?
Но е факт,че почти цял месец бях на антибиотици без особен ефект.Задушавах се,нищо не помагаше.Сега казват било корона най-вероятно.И аз не знам вече.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 10:13 от mariqivanova799

# 378
  • Мнения: 47 981
А защо се обиждаш? Аз ги правих по свое желание на децата, в отчаянието си да открия някаква причина.
Иначе да ти кажа, много неща си пробвала, но за някои трябва постоянство. Много месеци и години дисциплина. Това е. Пробвай с диетолог, и да не е тази, да е лекар който работи с болни. И постоянство. Ако трябва да модифицира периодично режима, но няма да стане от раз.
Аз нали я похвалих и че съм добре. Е снощи похапнах бая таратор, уж нищо не е. Еми стана ми зле, а тя ми го беше ограничила жената...ама кой да слуша... лято, жега, лакомия...

# 379
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами обидно е.Все едно съм някаква лека жена,която не знае с кого ляга и става.Ако беше действително така,ок.Но аз осъзнавам,че ново заболяване ще влоши много нещата и се пазя.Нямам случайни контакти.Ползвам презерватив.Сега не,но както казах,сме от пет години заедно.И преди да решим да правим секс без презерватив,си правихме изследвания за същите заболявания.Как да не се обиждам?Той е с мен често по кабинетите.Ами ако вземе да си помисли,че ходя като разпасана...
Аз знам ли как дезинфекцират колоноскопите,с които бъркат.Последния път го плицикаха в някаква ваничка и после на чешмата.В София поне имаха стерилизатори.

Ще потърся диетолог.Но съм пазила безглутенова и безмлечна диета,само домашно приготвена храна,без яйца.Месеци наред.Ефект никакъв,пак до болница се стигна накрая.Че не ми и вярваха каква строга диета съм пазила.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 10:57 от mariqivanova799

# 380
  • Мнения: 19 296
Аз не вярвам, че има свестни диетолози в България, които са в час със съвременните тенденции в храненето при различни заболявания. Гастроентеролози пък да предложат диета извън ориз, сухари и пилешко абсурт.

Сещам се за дъщерята на Дорис, която има някакъв проблем на червата и го лекуват с много изследвания и ротационна диета, защото яденето на една и съща храна прави организма чувствителен.
Дали да не й пишеш да я разпиташ. Случаят им е друг, но може пък нещо да посъветва.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1150298

# 381
  • Мнения: 20 168
Дъждец, аа има. В час е с почти всичко ново. Но все още не мога да дам повече инфо.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 10:49 от Lemy

# 382
  • Мнения: 19 296
Ако има, ще е супер.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 10:53 от Дъждец

# 383
  • Мнения: 20 168
Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 10:55 от Lemy

# 384
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря много!
Ще разгледам темата.
Имаше един възрастен гастроентеролог,който доста се стараеше да ми помогне.Каза да цедя сок от моркови.И сокоизтисквачка намерих,иначе не става.Вкусно беше,но не ми беше добре.По-късно,по негов съвет, правих непоносимости.Гадният морков излезе положителен за непоносимост.
Не разбирам едно нещо.Мляко и на кръвни,и на кожни и на непоносимости,излиза отрицателно.Обаче съм имала проблем още преди да мога да осъзная нещата.Лактозната непоносимост била различна от алергия към млякото.
Едно не понасям,към друго съм алергична...Защо,какъв е механизмът?
Ориз,сухари,пилешко и картофи.Това мога да ям.Уж банани може.Не ми става добре.Имало и фруктозна непоносимост.От къде пари да изследвам всичко.
Било работа за алерголог/имунолог.Направо...

# 385
  • Мнения: 11 840
..........
Лактозната непоносимост била различна от алергия към млякото.
Едно не понасям,към друго съм алергична...Защо,какъв е механизмът?
........

Проблемите с млечни са няколко - може да имаш лактозна непоносимост, може да имаш проблем  и с казеин, това са различни съставки на млякото.
Иначе да - непоносимост и алергия са коренно различни неща. При алергията в тяло има един вид антитела IgE (ако не бъркам) и там реакцията е бърза до няколко часа след прием на въпросната храна. При непоносимост са друг вид антитела IgG и реакцията е с отложен ефект във времето, като може да удари навсякъде - от главоболие/мигрени, ставни и кожни оплаквания, прези гастро симптоми, до отключване на автоимунно заболяване.

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,IgE и IgG са антителата.И ако дълго нещо не е консумирано,може да излезе отрицателно.И те не са 100% гаранция.
За казеин за пръв път чувам.
Към мая и гъбички имам алергия.На кожна проба ми се поду ръката,на кръвна излезе силно положителна.Имала съм гъбички и клебсиела в червата.От безкрайните микробиологии от всякъде,това излезе.Не знам дали не беше резултат от многото колоноскопии и непрекъснатото прочистване на червата преди процедурите.И по Нова година ме караха да пускам микробиология/паразитология,и сега.Ами няма нищо.Клостридиум,хеликобактер,кампилобактер...няма.
Повечето изследвания не са по каса.Кръвна проба за 1 алерген беше 80 лв,няма да казвам къде,не знам още ли е толкова.И в болница да ме вземат,не е по каса.Защо да си лишавам детето от нещо,за да повтарям и потретвам изследвания,да давам да ме бъркат...Че и винаги и за колоноскопиите има доплащане.
То ми е ясно,че нещо в имунитета е сбъркано,но за да се докаже са нужни мноооого пари.И пак не е 100% сигурно.

Майка ми е астматичка.Гладуваше,не ядеше с дни,не близваше месо.Уж и мина.Играеше йога.При пожар имаше нещастието да е там.Беше обгазена,после на апарат.И всички пристъпи се върнаха.Тя години наред вярваше,че е излекувана.Гордееше се много.
Такива ремисии всички имат.После неизбежно рецидив.

# 387
  • Мнения: 11 840

За казеин за пръв път чувам.


Казеина е белтъка на млякото и алергията обикновено е към него.
Ето тук една статия където е обяснено добре затова как влияе на организма.
https://imupro.bg/vredata-ot-kazeina-i-mlyakoto/

# 388
  • Мнения: 18 542
Много подвеждаща статия + липсват обещаните линкове към изследванията

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
mibobo,благодаря!
Ясно ми е накъде са нещата,но не ми харесва.
Вероятно във всяка храна има неща,за които не са правени изследвания.
Всяка непоносимост и алергия може да отключи автоимунни заболявания.Хашимото също.Базедова болест също.Дали действително това е причината за автоимунните заболявания,не е доказано.

Последния път изразиха мнение,че колитът е неспецифичен,защото има друг механизъм,влияел се от непоносимости и алергии,не бил УК.За съжаление и алергичен колит кърви.Добре,че любовта на този разговор беше с мен,а на глупостите не присъстваше поне този път.
Не е истина просто...не ми го побира главата...Тези гени са във всеки човек вероятно.Но какво отключва заболяванията...Защо при един се случва,защо избива точно в посока атопичен дерматит примерно,при друг в болест на щитовидната жлеза,колит...още не е доказано.
При някои хора нищо не се отключва.

Общи условия

Активация на акаунт