Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 581
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 27 611
Бонго, може ли повече инфо за противоанемичния Ентеросан?

# 361
  • Мнения: 11 853
Бонго, може ли повече инфо за противоанемичния Ентеросан?

Това е от сайта им описанието http://www.enterosan.net/index.php?action=product&ID=19

# 362
  • Мнения: 1 518
Писах им и на имейла. Дано изпратят повече инфо.

# 363
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Според вас кои са верните резултати за ТРАК? Laughing

Имаш грейвс, всъщност ако това на аватара си ти и там си личи, и двете диагнози, които са ти поставили означават едно и също нещо, по принцип има хора и с хашимото и с грейвс едновременно, но това е рядкост. Ехографията е по-сигурен начин за откриване на проблеми с щж, защото в повечето случаи се вижда проблема много преди влошаване на кръвните показатели, хиперфункция може да се излекува с правилно хранене и правилен начин на живот и да няма нужда от лекарства, контрола върху стреса е от огромно значение, медитация и йога помагат, също и тес.
Относно очните проблеми те са пряко зависими от трак, потърси начини да ги свалиш. Биха помогнали храни богати на много ензими, авокадото е добър избор, също и киви, ананас, папая, джинджифил, както и ферментирали зеленчуци, като може да се правят без сол и да им пиеш сока. Изследвай кръвна захар и инсулин. Също и кортизол. Витамин д и б12 също са важни.
Бинго,8 махната жлеза съм.Цялата.Субтотално е премахната.
Дебела съм,на 28-29 ми махнаха и марка и яйчници.Тогава качих около 30,бях 50 и няколко преди хистеректомията.Станах 85.След махането на жлезата,към 100.
Захар в момента 6,42
Инсулин не знам,ходих вчера да търся ендо,в отпуска е.Поне телефона записах.
Проблемът е,че нещо в организма ми опитва да се самоунищожи.Не знам защо и как да успокоя тези реакции.

mibobo,сега не пише какви витамини съдържа.Преди съм виждала,че са витамини от група Б
Ако беше прочела предишния ми пост, щеше да разбереш, как да успокоиш тези реакции, и че организма ти изобщо не се опитва да се самоунищожи, а БУКВАЛНО се мъчи да се спаси. Но ето един текст не толкова научен поне него прочети и обмисли.
Скрит текст:
Здравей, имам много имена (болки в коленете, болки в стомаха, ревматизъм, астма, грип, болки в гърба, ишиас, рак, депресия, мигрена, кашлица, болки в гърлото, бъбречна недостатъчност, диабет, хемороиди, и списъкът продължава и продължава. Станах доброволец във възможно най-лошата професия: да бъда носител на вести, които са неприятни за теб.
Ти не ме разбираш, никой не ме разбира. Ти си мислиш, че искам да ти навредя, да погубя твоите планове за живота ти, всички мислят, че искам да им преча, да ги ограничавам. Не, това би било пълно безразсъдство. Аз, симптомът, просто се опитвам да ти говоря на език, който да разбираш. Да го познаеш.
Да видим, кажи ми нещо, ти би ли водил преговори с терористи, почуквайки на тяхната врата с цвете в ръка и тениска със символа "мир" на гърба? Нали?
Тогава, защо не разбираш, че аз, симптомът, не мога да бъда "деликатен" и "мек", когато трябва да ти изпратя послание. Удряш ме, мразиш ме, на всички се оплакваш от мен, от моята поява в тялото ти, но не си даваш сметка нито за секунда и не се опитваш да разбереш причината за моята поява.
Само те слушам да ми казваш:"Спри", "изчезвай", "мразя те", "проклет да е мигът, в който се появи", и хиляди думи, които ме правят безсилен да те накарам да разбереш съобщението.
Какво правиш ти? Заглушаваш ме с лекарства. Притъпяваш ме с успокоителни, караш ме да изчезна с антивъзпалителни, искаш да ме премахнеш с химиотерапия. Опитваш се ден след ден да ме зачеркнеш, да приключиш с мен, да ме накараш да млъкна. И се изненадвам от това, че понякога предпочитал да се консултираш с вещици и гледачки, за да ме изгониш от тялото си по един "магичен" начин. А аз, когато единственото ми намерение е да ти дам знак, съм тотално игнориран.
Представи си, че съм тази алармена свирка от Титаник, която се опитва по хиляди начини да ти каже, че срещу теб има един айсберг, с който ще се сблъскаш и който ще те унищожи. Сигнализирам с часове, с дни, със седмици, с месеци, с години, опитвайки се да спася живота ти, а ти се сърдиш, че не те оставям да спиш, че не те оставям да се движиш, не те оставям да работиш, но продължаваш без да ме чуеш...
Разбираш ли?
За теб, аз симптомът, аз съм "Болестта".
Какъв абсурд! Не бъркай нещата!
И отиваш на доктор, и плащаш куп пари за лекарски консултации.
Харчиш пари, които нямаш за лекарства, и лекарства... И това само за да ме заглушиш.
А аз не съм болестта, аз съм симптомът.
Защо ме заглушаваш, когато аз съм единствената аларма, която се опитва да те спаси?
Болестта, "това си ти", "това е твоят начин на живот", "това са твоите емоции", това е болестта. И няма доктор тук на планетата земя, който да знае как да се бори срещу тази болест. Единственото, което правят е да атакуват мен, да атакуват симптома. Да ме заглушат, да ме успокоят, да ме накарат да изчезна. Да ме маскират като невидим, за да не ме виждаш ти!
Да, добре е ако сега четеш това, чувстваш се малко притеснен, нали? Това трябва да е нещо като "силен удар (ритник) по твоята интелигентност". Хубаво е ако в момента се чувстваш малко притеснен или излъган. Но аз много добре мога да ръководя процесите, които се случват в теб и ги разбирам. Фактически, това е част от работата ми, не се притеснявай. Добрата новина е, че от теб зависи да спреш да се нуждаеш от мен. От теб зависи да анализираш това, което се опитвам да ти кажа, това, което се опитвам да те предупредя.
Когато аз, "симптомът", се появя в твоя живот, не е за да те поздравя, не! Появявам се, за да те предупредя, че емоцията, която задържаш в себе си трябва да бъде анализирана и премахната, за да не те разболее. Би трябвало да си дадеш възможността да се запиташ:"защо се появи този симптом в моя живот", "какво иска да ми каже"? "Защо се появява този симптом сега"?, "какво трябва да променя в моя живот, за да не се нуждая вече от този симптом"? Ако оставиш това проучване само на твоя разум, отговорът няма да те отведе по-далече от мястото, на което си бил години наред. Трябва да се консултираш също така с твоето подсъзнание, с твоето сърце, с твоите емоции.
Моля те, когато се появя в твоето тяло, преди да побегнеш към доктора, за да ме приспи, анализирай това, което се опитвам да ти кажа, наистина поне веднъж в живота ми се иска да бъда разпознат в работата ми, в моята блестяща работа. И колкото по-скоро разбереш причината за моята поява в тялото ти, толкова по-скоро аз ще си отида.
Колкото повече откриваш какъв добър изследовател си, толкова по-рядко аз ще те посещавам. И те уверявам, че ще дойде денят, в който няма нито да ме виждаш, нито да ме усещаш. В същото време, в което постигнеш тази хармония и съвършенство като "анализатор" на твоя живот, на твоите емоции, на твоите реакции, на твоето равновесие, те уверявам, че никога няма да отидеш да се консултираш с доктор, нито ще си купиш лекарства.
Моля те, остави ме без работа (освободи ме от работа).
Или наистина си мислиш, че аз се забавлявам от това, което правя?
Предизвиквам те да помислиш всеки път, когато ме видиш, че се появявам за мотива на моето посещение.
Предизвиквам те да спреш да се перчиш с мен пред твоите приятели и роднини като че ли съм някакъв трофей.
Писна ми да казваш:
"Ох, продължавам с този диабет, виждаш ли аз съм диабетик".
"Ох, не издържам болката в коленете, вече не мога да се движа".
"Вечно съм с мигрена".
Перчиш се с мен сякаш съм съкровище, от което не смяташ да се лишиш никога.
Моята работа е срамна и би трябвало да те е срам да се перчиш с мен пред другите. Всеки път, когато ме споменеш, всъщност казваш:"вижте колко съм слаб, уязвим, не съм способен да анализирам , нито да разбера моето собствено тяло и собствените ми емоции, не живея в мир със себе си, вижте ме, вижте ме!"
Моля те, осъзнай се, разсъждавай и действай!
Колкото по-бързо го направиш, толкова по-скоро ще се махна от живота ти!
"Неизвестен автор"
Инак относно захарта е висока, в момента се води нарушен глюкозен толеранс, важно е да се провери инсулина в зависимост от това дали е висок или нисък ще се види доколко са прогресирали нещата, би трябвало да ти предпишат поредното хапче, относно т3 да 50 е висока доза, особено ако се пие и т4. Обаче конверсията е от огромно значение, а тя се случва основно в черния дроб, провери чернодробни ензими, асат, алат, ггт, най-вероятно ще са влошени. И почни да следиш фт4 и фт3, а не само тсх.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 814
Според вас кои са верните резултати за ТРАК? Laughing

Имаш грейвс, всъщност ако това на аватара си ти и там си личи, и двете диагнози, които са ти поставили означават едно и също нещо, по принцип има хора и с хашимото и с грейвс едновременно, но това е рядкост. Ехографията е по-сигурен начин за откриване на проблеми с щж, защото в повечето случаи се вижда проблема много преди влошаване на кръвните показатели, хиперфункция може да се излекува с правилно хранене и правилен начин на живот и да няма нужда от лекарства, контрола върху стреса е от огромно значение, медитация и йога помагат, също и тес.
Относно очните проблеми те са пряко зависими от трак, потърси начини да ги свалиш. Биха помогнали храни богати на много ензими, авокадото е добър избор, също и киви, ананас, папая, джинджифил, както и ферментирали зеленчуци, като може да се правят без сол и да им пиеш сока. Изследвай кръвна захар и инсулин. Също и кортизол. Витамин д и б12 също са важни.
Това е ехографията ми:
Скрит текст:
А това е от очната лекарка: Иска да си направя ехография на очите, но каза след месец и тогава иска да ме види отново

# 365
  • Мнения: 580
Здравейте, отново съм аз. С болки в шията, подути лимфни възли, нервна постоянна и със стягане и задух. След диагнозата хроничен тиреодитит с преходна тиреотоксикоза, бях на лечение с антибиотици. Сега съм само на 25 Л - тироксин. Нямам температура, маркерите за възпаление не са повишени. Последната и най - крайна мярка с кортикостероидите не я желая. Sad

# 366
  • Мнения: 19 317
Търся един сайт, на който забравих името. Мисля, че имаше статии за Хашимото, за високия кортизол, за цикъла на Рандал, но не мога да се сетя как се казваше. Сякаш имаше нещо от сорта на man, men или health в името. Някой да се сеща?

# 367
  • Мнения: 1 518
Упражнения за гърба и гръбнака по Норбеков
(за по-лесно четене си го копирайте в уърд-файл) Simple Smile

Шиен сегмент на гръбнака
1. "Чистене на перцата". Брадичката се спуска надолу, докосвайки гърдите. Главата
естествено следва брадичката. Шията е леко напрегната. Птичка си чисти перцата.
2. "Костенурка". Главата плавно се отмята назад, тилът докосва гърба. В тази
позиция се опитваме да я свием вертикално в раменете. Следва плавен наклон на
главата напред. По същия начин съвсем вертикално я свиваме в раменете.
Брадичката е притисната в гърдите, нейната свръхзадача е да докосне пъпа.
Отначало работим без усилие, после с леко напрежение. Правим по 8-10
движения във всяка посока.
3. Наклони на главата надясно и наляво с неподвижни рамене. Гръбнакът от
опашната кост до гърба постоянно е прав. Движенията са плавни, раменете са
абсолютно неподвижни. Накланяме глава и се опитваме без усилие да докоснем
с ухо рамото (8-10 движения във всяка посока). Не се притеснявайте, ако не можете да
постигнете целта. След време ще го правите с лекота.
4. "Кученце". Представете си, че през носа и през тила ви минава неподвижна ос.
Започваме да въртим глава спрямо нея (все едно около носа). Брадичката се вдига
странично нагоре. Кученцето слуша гласа на своя господар. Упражнението се прави в
три варианта:
с изправена глава;
с наведена напред глава;
с отметната назад глава.
5. "Сова". Главата е изправена (в една плоскост с гърба). Бавно местим поглед
надясно или наляво и въртим глава в посока на очите, сякаш се опитваме да видим
какво става зад гърба ни. С всяко обръщане се опитвайте да отвоювате още
по един-два милиметра, но без особени усилия. Не забравяйте, че все пак не сте сова.
Във всяка посока правим по 8-10 движения.
6. "Тиква". Кръгови движения на главата, обединяващи предишните упражнения.
Шията е като дръжка на тиква. Главата е тиквата, която се търкаля по раменете. Без
пренапрягане, но с необходимото усилие на шийните мускули изпълняваме
последователно усвоените елементи. "Чистим перцата", докосваме с
ухо рамото, "костенурка" - брадичката докосва гърдите, стремим се да стигнем пъпа,
после докосваме с ухо другото рамо, след това тилът тръгва към гърба -свиваме глава
в раменете като в коруба, и продължаваме към другото рамо.
Горен гръден сегмент на гръбнака
1. "Намръщен таралеж". Раменете са напред, брадичката сочи към гърдите, ръцете
са пред гърдите, дланите обхващат лактите. Кръстът е неподвижен. Долепваме
брадичка към гърдите и както е притисната, я плъзваме надолу към пъпа.
Горната част на гръбнака трябва да се огъне като лък. Същевременно раменете с
леко напрежение се движат напред едно към друго. Представяме си. че на гърба - от
врата до плешките -имаме таралежови игли. Ежко е недоволен, цял се е наежил.
Концентрираме вниманието си върху горната гръдна част от гръбнака. Опитваме се
хубаво да я огънем. Без да спираме, започваме обратно движение. Главата е
отметната назад, тилът докосва гърба. Движим главата си надолу и се опитваме
да долепим плешки, но без да вдигаме рамене. В това положение се мъчим да огънем
горната част на гърба.
2. "Везна", Китките са полусвити върху раменете. Едното рамо се движи нагоре,
другото - надолу, като главата леко се накланя в същата посока. Огъваме гръбнака в
горната гръдна част и непрекъснато се мъчим да усилим огъването. Правим
същото и в другата посока. Вниманието ни е приковано към гръбнака.
Започваме да изпитваме удоволствие от движенията. Дишаме свободно. При
изходната позиция в началото на упражнението издишаме; при връщане към нея -
вдишваме.
3. Вдигане и спускане на раменете. Главата е неподвижна, гърбът е
изправен, ръцете са по шевовете. Отпускаме раменете, спускаме ръцете
надолу, в крайния момент увеличаваме усилието. После вдигаме раменете докрай, и
18
пак увеличаваме усилието. След 5-6 тренировки ще се убедите, че амплитудата на
движенията ви расте.
4. "Влакче". Да си представим, че сме локомотивът. Ръцете ни са спуснати по
шевовете, като раменете ни са колелата. Потегляме постепенно, без да бързаме,
разширяваме кръговите движения. По един оборот в секунда и без пъшкане!
Дишаме равномерно, спокойно. Вниманието ни е концентрирано върху гръбнака.
5. Наклони наляво и надясно (ръце по шевовете). Упражнението се прави в
изправено положение. Ръцете плътно са притиснати към тялото. Започваме да
правим наклони, като не отлепяме ръце от тялото, плъзгаме ги надолу и
нагоре. Свръхзадачата (естествено невъзможна) е да докоснем с пръсти
стъпалата си. Разковничето е в това, че при фиксиране на ръцете в положение "по
шевовете" горната част на гръбнака, която тренираме, се огъва. Правим по 10
движения във всяка посока. При наклон издишваме, при изправяне вдишваме.
6. "Пружина". Гръбнакът е изправен. В тази позиция (тазът е съвсем неподвижен):
• свиваме гръбнака като пружина;
• разтягаме го.
7. Усукване. Гръбнакът е съвсем неподвижен с изключение на горния
гръден сегмент. Гледаме напред, китките са върху раменете, в това положение се
опитваме да завъртим нефиксираната част от гръбнака вляво и вдясно, всеки път се
мъчим леко да увеличим дъгата.
Долен гръден сегмент на гръбнака
1. "Голям намръщен таралеж". Правим го като упражнението "Намръщен
таралеж", но си представяме, че сме с игли от врата до кръста. Тазът е
неподвижен.
2. Наклони напред н назад. Сядаме на стол (или на земята). С ръце се държим за
седалката и се опитваме да забием нос в пъпа си, на вдишване гърбът се изправя.
Всяко движение продължава 5-6 секунди. Правим 8-10 движения без сериозни
усилия. При наклона назад гръбнакът се извива напред. Опитваме се да опрем
тила в задника. Два пъти по 8-10 движения.
3. "Влак". Кръгови движения на раменните стави, но движим и гръбнака,
изпълняваме няколко упражнения в следния ред: "таралеж", после "стегната пружина",
след това обратно движение - огъваме гръбнака напред, "разтегната пружина".
Раменните стави се въртят напред. Правим същото упражнение, но въртим раменните
стави назад.
4. "Лък". С юмруци подпираме гърба в областта на бъбреците. Мъчим се максимално
да сближим лактите, представяме си, че юмруците ни се забиват все по-дълбоко в
тялото. Гръбнакът се извива като опънат лък {стрелите са юмруците ни). С други думи,
сякаш се опитваме да направим мост. В това положение се мъчим още малко да
огънем гръбнака. Обратно движение. Започваме да се навеждаме, огъваме долния
гръден сегмент на гръбнака в обратната посока. В крайната фаза се мъчим да го
огънем още малко.
5. "Голяма везна". Лявата ръка е на тила, дясната -надолу. В това положение правим
наклони надясно, после по аналогичен начин наляво, всеки път с допълнително
усилие.
6. Завъртане на гръбнака по оста му. Внимателно прочетете описанието. Правим
упражнението в седнало положение. Гърбът и главата са изправени и са в една
плоскост. Обръщаме раменете и главата надясно. Внимавайте, тук започва
основното! Извърнати докрай, правим допълнителни леки движения с усилие за
още няколко сантиметра. После правим същото упражнение като се завъртваме
наляво. Не задържаме дъх, дишаме свободно.
7. Усукване. Тазът е неподвижен, китките са на раменете. От тази позиция
започваме усукването. Извръщаме очи в едната посока, сякаш да видим какво става
отзад, после обръщаме и главата, след това и раменния пояс. Амплитудата на
усукване не е голяма, но с всяко движение леко увеличаваме ъгъла на извъртане. По
този начин изпълняваме три вида усукване:
а) изправени;
19
б) с наклон напред (около 45 градуса);
в) с наклон назад.
Поясен сегмент на гръбнака
1. "Скиор" ("Кънкьор"). Ръцете са отзад на кръста. Гърбът е изправен, гледаме
напред. От тази позиция започваме навеждане напред, все повече разтягаме поясните
мускули.
2. "Мост". Първо навеждаме напред главата, после шията, после гърба (целият
гръбнак е изправен). Накланяме се все по-ниско. В обратен ред се връщаме в
изходно положение: разгъваме първо поясния сегмент и т.н.
3. Огъваме в иaзправено положение. Разкрачен стоеж, юмруците подпират
бъбречната област, лактите са максимално сближени. Щом опрем юмруци в кръста,
започваме постепенно да се огъваме назад. Първо движим главата, после поетапно
гърба. Тялото е като везна, окачена на оста "лакът - юмрук". Главата и гърбът са
едното рамо на вечната, долната част на тялото и краката - другото. Огъвате цялото
тяло, не задържате дишането, тилът се движи към петите. Щом усетим, че по-
нататъшен наклон е невъзможен, пристъпваме към основния процес - правим
8-10 постъпателни движения с цел да спечелим още няколко сантиметра.
Изпълняваме упражнението два пъти, не сгъваме колената.
4. фронтален наклон в седнало положение. Задачата ни е да докоснем с нос
коленете си. Ръцете са на бедрата, започваме наклона. Щом стигнем докрай,
както винаги, полагаме усилие да спечелим още няколко сантиметра. Правим три
наклона - към дясното коляно. към пода между коленете, към лявото коляно, всичко
това -- 8-10 пъти. Не се притеснявайте, ако първоначално целта ви се
стори непостижима. Когато с лекота започнем да стигаме до коленете, ще опитаме "да
клъвнем" пода.
5. Наклони назад с вдигнати ръце. Работим изправени. Разкрачен стоеж, ръцете са
захванати над главата. Дишаме свободно. Тренираме целия гръбнак. Без да сгъваме
колене, започваме да се отмятаме назад. Щом стигнем докрай, правим
допълнително усилие. Вниманието е концентрирано върху гръбнака. Правим 8-10
движения. Изпълняваме упражнението два пъти.
6. Странични наклони. Едната ръка се опъва нагоре като продължение на гръбнака,
другата се спуска надолу с цел да хване петата. Накланяме се на една страна все по-
ниско и по-ниско. С допълнително усилие разтегляме гръбнака в поясната част.
Правим същото упражнение в обратната посока.
7. "Оглед на петите". Обръщаме се през лявото рамо и леко огънати назад, правим
постъпателни движения с цел да огледаме дясната пета от външната страна. Краката
са неподвижни. По съшия начин правим "оглед" на лявата пета. Вниманието е
концентрирано върху гръбнака! Във всяка посока се обръщаме по 15 пъти. Дишаме
свободно.
8. Наклони с обръщане на раменете. Седим с леко разкрачени крака и длани на
гърдите. Накланяме се напред с усилие да достигнем с дясното рамо дясното коляно
(10 пъти), после - с лявото рамо лявото коляно. Следва прав наклон - двете
рамена към пода. Опитвайте максимално да извъртате раменете. След време
опитайте с гръб "да докоснете" коляното. Не се напрягайте твърде много. По
същия начин изпълняваме упражнението за вариант: раменете се опитват да
стигнат до пръстите на краката.
9. Усукване. Изпълнява се като предходното, но участва целият гръбнак. Правим
го и по часовниковата стрелка, и обратно. Вертикално просто усукване.
Поглеждаме встрани, следва движение на главата, на шията, на раменете, на целия
гръбнак в същата посока. Тазът, краката и стъпалата са неподвижни. Китките са върху
раменете. Коленете леко пружинират. С наклон напред. Гърбът е прав, главата е по
оста на гръбнака. По-разкрачен стоеж, плешките леко са събрани, лактите - малко
назад. С наклон назад. Изходно положение - "мост". Следва усукване в едната и в
другата посока. Странично просто усукване. Накланяме се надясно и се
усукваме надясно. Аналогично правим ляво усукване. Погледът се движи надолу и
назад. Странично обратно. Наклон надясно, а усукване наляво. Погледът се плъзга по тавана и назад.
След упражненията с всяка част от гръбнака разпускаме с дихателни упражнения. На
вдишване (раз-два) опъваме ръце нагоре, отпускаме ги (три-четири) -задържаме
дишането; пак ги вдигаме (раз- два) -издишваме, спускаме (три-четири) - край на
издишването. Правим го 3-5 пъти.
Полезно напомняне: тренираме с удоволствие, наслаждаваме се на себе си.
Упражнения за ставите на ръцете и на краката
Ръце
1. Китки:
а) свиване - отпускане (няколко пъти бързо);
б) завъртат се в двете посоки в лъчево-китковата става;
в) китките (вдигнати и с изправени пръсти) се огъват надясно-наляво, напред-назад.
2. Лакътни стави ("Арлекино"). Раменете и раменните стави са неподвижни, ръцете
висят. Лактите свободно правят колебателни движения.
3. Раменни стави ("Самолетна перка"). Ръката свободно е отпусната, после
започваме да я въртим във фронталната плоскост пред себе си (вие сте
самолетът, ръката ви е перката). Ускоряваме темпото до появата на чувство за тежест
(особено в китката). Тялото е леко изнесено, за да не засегнем гърдите. Въртим всяка
ръка по часовниковата стрелка, после обратно.
Крака
1. Стъпала.
а) изтегляме предната част на стъпалото към себе си, и обратно, с леки постъпателни
движения;
б) тъпчем, пристъпваме от крак на крак:
- на външните страни на стъпалата;
- на вътрешните страни на стъпалата;
- на пръсти;
- на пети;
в) с всяко стъпало последователно правим кръгови движения (в двете посоки).
2. Коленни стави (изправен стоеж, изпънати рамене):
а) коленете правят кръгови движения първо навътре. после навън (дланите са на
коленете и сякаш подпомагат движенията);
б) краката се сгъват и разгъват (сякаш пружинират).
3. Тазобедрени стави:
а) вдигаме странично крака (на около 90 градуса) и правим леко колебателно
движение с усилие да увеличим ъгъла;
б) вървим с изправени крака, стъпваме на цяло ходило, упражняваме таза.

# 368
  • Мнения: 11 853
Много благодаря! Утре направо ще го разпечатам на майка ми да си чете преди лягане хаха докато ги запомни

# 369
  • Мнения: 19 317
Не знам дали са същите като описаните от Бонго, но ето тук има ставната гимнастика на клипчета: https://www.youtube.com/watch?v=r8D-r0IUh5c

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Бонго,благодаря!
Изключително полезна публикация!
Когато бях дете,казаха,че трябва да ходя на лечебна гимнастика,сколиоза някаква.Имаше някакви подобни упражнения,не всички,разбира се.За съжаление беше доста далеч,а аз нямаше как да пътувам сама с автобус.И само няколко пъти ме водиха,правех вкъщи каквото запомних.
Като тийнейджърка си взех една книжка Каланетика и изпълнявах от нея упражненията.

jerami,какво и как трябва да променя?
Диети има всякакви.Специфична въглехидратна диета или ГАПС с разни туршии и силни бульони от кости може да е ок за червата,но за черен дроб и висока пикочна киселина не е ок.
По автоимунен протокол трябва да ям само ориз и картофи.Без месо,без сухари.Друго не ми понася.Вероятно печени ябълки,малко варени тиквички.
Объркана съм и цикля на едно място.
Две известни холистични лекарки ми отказаха лечение.Нито с диета,нито с хомеопатия поискаха да ме лекуват.
Уж хомеопатията лекува всичко.Преди да забременея,ходех при хомеопат.Ок беше всичко,докато не родих.Започнаха тежки диарии.Хомеопатът пробва различни потенции,различни комбинации.В повечето случаи получавах толкова тежко обезводняване,че ме вземаха в Инфекция.Не се доказа нито веднъж инфекциозен причинител и от Инфекция казаха да търся гастроентеролог.Тя пък ме прати на ендо...И хомеопатът като чу сериозните диагнози ме отряза.Да не съм вземала повече никаква хомеопатия,не съм можела да понасям лечебните кризи.Все едно аз виновна.Опитах няколко пъти пак да отида и говоря,не искаше да ме лекува.Навика ми се,че първо ще ми махнат матка и яйчници,после жлезата.Не знам как позна,но позна.Може и другите лекари да са знаели,но не ми казваха нищо.
Към кого да се обърна за индивидуален план за лечение?
Към повечето традиционни лекарства не реагирам добре.Към билки и хомеопатия също не реагирам добре.Литри и литри чайове съм изпила.От къде да знам,че алергичните към полени не бива да пият чай от цветове на билки.Скоро ми го разясниха.С другите части на растенията пак се подхожда с повишено внимание.
Каквото и да опитам,мъките се засилват.Вече ме е страх да пробвам каквото и да е.
Ако има лекар (с образование),който се заема с такива случаи,моля за име и контакти.Не приемам билкари,врачки и не знам още какви без медицинско образование за хора,които могат да ми помогнат.В отчаянието си и при такива съм оставяла да ме водят.Много съм разочарована.Изключително много.Или гледат как да измъкнат възможно най-много пари или нещо са се взели много насериозно,а са съвсем...сбъркани.И вина насаждат,че не съм вярвала,затова нямало ефект.

# 371
  • Мнения: 350
Ето един линк с упражнения. На края на статията има видео. Може да се изпълнява заедно с доктора.
https://lekuva.net/197213/shishonin.html

# 372
  • Мнения: 1 518
Мария, (предполагам и Джерами ще отговори), но защо не потърсиш лекари, които се занимават с лечение на болни от анорексия. Те мисля, че могат най-добре да те посъветват и лекуват с функционални и лечебни храни. А сигурна ли си, че не страдаш от болест на Крон? Хомеопатията при мен винаги води до сериозен запек и затова отдавна съм я изключила като вариант за "лечение". Забелязала съм, че при децата ми също има такъв страничен ефект.

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Бонго,какви специалисти се водят лекуващите анорексия?Не са психиатри?

Не знам имам или нямам Крон.В червата един път видяха язви и бели налепи.Казаха улцерозен колит със сигурност.Беше в хирургия и ме пратиха в гастроентерология.Йорданов часове след колоноскопията ми направи и ректоскопия.Писал е,че отхвърля диагнозата УК.На хистология излезе неспецифичен.Пратих хистологията в Иван Рилски,потвърдиха я.
Как ректоскопия,която вижда само ректума,ще отхвърли колоноскопия,която оглежда цялото черво?

Имам над 17 колоноспии.Кървях,вземаха ме по отделения,колоноскопия,нищо ми нямало.Наистина не ми е ясно какво се случва.Нарочиха ендометриозата,че кървя от нея.Имало клетки по червата.Това беше една от причините за хистеректомията.
Но наскоро,почти 10 години след хистеректомията,изкървих по същия начин.И преди съм кръввала.От вътрешни хемороиди било.Ми ок,но не се  напиват.Колко пъти са ме туширали хирурзи,няма хемороиди.
Не знам какво се случва.
Сираков през 2014 е писал улцерозен колит в ремисия.Той и един друг гастроентеролог ми изписваха ниски дози кортикостероиди.Сега пак той прави колоноскопията,нямало УК и Крон.Не пожела да разговаряме,отряза ме когато опитах да задам въпрос.
Калпротектинът ми е със стойности като УК и Крон,веднъж 660,веднъж 1000.
ЦРП винаги 3-4 пъти над нормата.
Лекарите казват,че ми няма нищо.
На последната епикриза окончателната диагноза е СРДЧ.А кървя.

# 374
  • Мнения: 47 998
Аз съм препоръчвала Дончева https://www.acibademcityclinic.bg/bg/sofia_mladost/dcc/hranene-i-dietetika за мен е добър диетолог. Изготвя режим на онкоболни, с Крон и прочие, а не някакви измислени диети. Моят режим беше съобразен с гастрита, хемороидите и другите ми "красоти". Колко го спазвам е друг въпрос...за това вина имам аз. Режима ми е без изгъзици и скъпи храни, абе доволна съм от нея. Гледа всички изследвания, може да назначи и допълнителни. Моя режим е по ограничаваш, щото искам да отслабна, ама затова не го и спазвам много....но ми даде умни съвети и всъщност корема ме боли рядко вече...

Общи условия

Активация на акаунт