НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 135

  • 31 895
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 048
........
Защо да не можеш да мотивираш? Точно твоят опит е полезен.
Ей, как ме разсмя, благодаря ти.
Даре, не ме бива в мотивирането. Аз не меря порция (и никога не съм го правила), не изчислявам в проценти въглени, белтъчини и мазнини (и никога не съм го правила). Но като съм го споделяла, се оказва, че за други е много важно да има мерене и смятане, че да вървят нещата в правилната посока. За мен това е начин на живот, и ако тръгна да меря ще се стресирам, ще го приемам като диета, ограничение и т.н. А така ми е екстра. Но толкова често съм го споделяла, че някак пак да го пиша ми се струва като повтаряне на латерна.

# 16
  • Мнения: 14 001
Аз също не меря. Ако трябва да меря храната и да изчислявам, оставам си дебела. Няма правилен и грешен начин. Има ли положителен резултат, значи е правилно. На тези, на които им е важно всичко да мерят, да го правят. Важното е накрая и едните, и другите да се похвалим с нова фигура. Ако си редовен в дадена тема, ще установиш, че през страница-две се повтаря едно и също. Все има нови, които се включват и питат. За мен и това не е страшно.

# 17
  • Мнения: 2 275
Никога нищо не съм мерила и смятала, нямам намерение да го правя.
Има хора, които си обичат крайности и да си затрудняват живота. По тази причина ще намерите мнения,  че не се храните ВМНВХ, защото сте хапвали морковче и най-любимо ми е "тиквата не е режимна".
В началото (аз близо 3 години "наблюдавах", проучвах и "зреех" за това хранене) споменах кестени, но без да искам съвет. Ми получих съвет, че е по-добре да хапна банан. Хубаво, но аз ненавиждам банани, а и едва ли на някой ще му мине през акъл да напълни пуйката с...банани. Кестените бяха за в пълнеж с кайма и дробчета.
Това като пример за евентуални "съвети", които прогониха много хора от темата.
Четете, мислете и пригодете за вашите цели.
Аз гледам само въглехидратите и то в грамове на храни, които са известни като въглехидратни или евентуално готови, но не си слагам лед на главата , ако съм хапнала някой ден повече, други дни и то повечето са ми малко.

# 18
  • Мнения: 1 323
Аз съм благодарна на съдбата, че открих това хранене и понеже вече вкъщи всички лека-полека взеха да се хранят така, голямата ми дъщеря почти оправи поликистозните си яйчници. Ако аз вкъщи въртях баници и торти, със сигурност нямаше да й помогна ефективно, а щеше да си задълбочи проблема. Щото тя си обича сладичко и тестеничко и нямаше да се спира, ако се ядат вкъщи. Даже това ме радва повече, отколкото факта, че самата аз съм на ученическите си килограми и забравих що е хипогликемичен пристъп.

# 19
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Записвам се в темата, с режим стартиран на 01.05.20.
Свалените кг. са 4, но по-важното за мен е, че се чуствам нахранена и нямам нужда от следобеден снак. Обядвам и вечерям. Не ми се яде сладко както преди. Може би прекалявам с млечните. Правя си режимни сладкиши от време на време. Един път съм яла диня. Банани обичам много, но не съм хапвала. Моркови ям. Два пъти хапнах шоколад - след първия път направих 3-дена яйчен фаст, след втория път просто излязох да тичам 5 км., и продължих напред. Онзи ден бях на бабребкю и си сложих лютеница за гарнитура. Няма драма. Чуствам се сита и лека и пак си влизам в полата, която едвам закопчавах. Хляб, ориз и картофи не ме влекат в момента.
Дисциплинирана съм откъм покупки на храна. Днес обядвах “scotch egg”, нещо като руло Стефани - яйце в топка кайма и катък си бях направила с котидж и фета, + малко кето фокача.
За вечеря бяла риба на фурна със френски зелен боб.
Като цяло си ровя и си търся рецепти за разнообразие и експерименти. Харесва ми и да правя сладкиши без захар.

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Аз днес явно ще съм на яйца. Снощи ме домързя да си направя мусака с тиквички и патлажан, че имах една вратна пържола и хапнах нея. И сега нямам нищо режимно у нас, освен яйца. Та ще ям омлет на обяд. А за вечеря ще видим. Simple Smile
И аз се чувствам добре с този начин на хранене. Следвам го в 90-95% от времето, с някои редки изключения, но това озoбщо не е драма. Аз даже не се и спирам, но реално не ми се яде вече нито сладко, нито тесто (него никога не съм го обичала). Дори черен шоколад не ми се яде.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 15:34 от Lady Brinne

# 21
  • Мнения: 12 301
При мен е обратното - тесто и прочие солени въглехидратни неща обичах и ядях често, а сладко ми се приискваше много рядко. Сега си карам и без двата вида де, аз дори на плодове не съм налитала много много и преди. И да кривна от време на време и да изям нещо или пък някоя бира да ми скочи в устата самичка... няма драма, то не е никак често. Този режим не ми е за 2-3 месеца и да го захвърля, смятам все така да съм си.
Яйцата и мен ме спасяват, правя си омлети често, че са бърза вечеря след работа. Особено след втора смяна, ако трябва тепърва да готвя... ще ям посреднощ.
Свикнах и да държа по малко смлян сусам в буркан в хладилника, от време на време като не знам какво ми се яде или искам нещо много бързо, правя вариант на 90-секундното хлебче, само че със смлян сусам вместо с бадемово брашно, 2 минути и е готово. И ям сандвич, с каквото друго ми се намира из хладилника. Или пък за работа също ми е удобен вариант.

# 22
  • Мнения: 2 275
И аз днес на омлети в гофретника.
Като останат само 10 яйца в къщи започвам да се притеснявам, че няма нищо за ядене.
За бърза закуска правя едни "питки" с настъргана моцарела, яйце и 1-2 лъжици кокосово (бадемово) брашно. Има вкус на кюфте от моцарела. Замразявам и само минава през тостера сутрин.

# 23
  • Мнения: 12 301
Като останат само 10 яйца в къщи започвам да се притеснявам, че няма нищо за ядене.
Под това се подписвам от раз.
Скрит текст:
Приятелят ми за пръв път идва с мен да пазаруваме.
- Какво ще правим с толкова много яйца??
- Ще ядем! Дръпни сега още една кутия, не ми се измъквай нататък Grinning
("Многото" яйца да са били 20 или 30, че мразя да пазарувам ден-през ден, а пък и за двама ни нали...)

# 24
  • Мнения: 11 505
Благодаря за новата тема. Flowers Hibiscus И аз съм така с яйцата. Добре, че обичам. Винаги ме спасяват, когато залитна накриво или нямам идея какво да ям. Днес трети ден съм на яйчен фаст.

# 25
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
И аз яйца ям като за последно. Обичам, лесни са и са вкусни. Като добавиш и нещо отгоре - сирена, филенца, зеленчук... То ядене и половина.
Последният път купих 2 кори по 30 яйца. Дебна ги на промоции като хрътка. И си ги ям.
Зарибих и половинът, той взе честичко да ме подяжа. И децата намазват. Въобще, важно си е да има яйца.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 615
Юни месец реших да мина на втори етап реинтродукция на АИП. С алкохол Satisfied Бях на рожден ден и реших, че това е...ще пробвам и не ме интересува. Пих розе, както си е по правилата- много малка доза, чакам 15 минути и пия 1ч.л. След 2 часа вече цяла порция. Но изпих около 100мл, не допих чашата. Нищо ми нямаше. На другата сутрин готвих за обяд и нещо се наведох над фурната и като ми се догади Sleepy Не успях да повърна, но усещането беше като при вирус-главата ти изтръпва, замайваш се и ти се догажда. Не знам дали да го преписвам на алкохола...но не съм пробвала след това.
До вчера нищо ново не съм въвеждала, но вчера пробвах с белтък  и сега няколко дни ще чакам реакции. Засега няма нищо и ако така си остане ще съм безкрайно щастлива.
Много ми липсват яйцата и са такова облекчение в готвенето... Глутенът даже не мисля да го въвеждам, яйцата май са ми най-важни. И чат пат да мога да си хапна кашкавал Grinning Но той по-нататък.

# 27
  • Мнения: 3
И аз днес на омлети в гофретника.
Като останат само 10 яйца в къщи започвам да се притеснявам, че няма нищо за ядене.
За бърза закуска правя едни "питки" с настъргана моцарела, яйце и 1-2 лъжици кокосово (бадемово) брашно. Има вкус на кюфте от моцарела. Замразявам и само минава през тостера сутрин.

Имате ли идея дали яйцата имат същия аминокиселинен профил като месото?
Малко не е по темата.

# 28
  • Мнения: 18 542
Яйцата съдържат всички незаменими амино и мастни киселини в идеални пропорции. За мен те са истинската "супер храна".
Ако целта на въпросът ти е дали може да замениш изцяло месото с яйца - може би, но няма доказателство че замяната ще е оптимална, а и науката за храненето не е математика и има изключително много неизвестни, така че гаранция няма за нищо.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Яйцата съдържат всички незаменими амино и мастни киселини в идеални пропорции. За мен те са истинската "супер храна".
Ако целта на въпросът ти е дали може да замениш изцяло месото с яйца - може би, но няма доказателство че замяната ще е оптимална, а и науката за храненето не е математика и има изключително много неизвестни, така че гаранция няма за нищо.
а това, че кокошките ги хранят с не толкова суперски смески не променя ли полезността на продукта?

Общи условия

Активация на акаунт