Шестокласници през 2020/2021

  • 26 430
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ами като споменахте задачи 🤭 Как се решават тези задачи:



За последната имаме някакво решение със съкращения, но пак не е избистрено като обяснение в главата Simple Smile
Някакво свойство на дробите ни се губи някъде из дебрите на дистанционното обучение Wink

# 31
  • Мнения: 1 738
Хайде и аз да се включа с питане:)


Не успявам да я измисля и мното се дразня. Питах и в темата за задачите, но на вас ви е по-прясно.

# 32
  • Мнения: 21 455
За първата бих представила всяка от дробите като произведение, в което единият множител е 15/22.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 467
Ами като споменахте задачи 🤭 Как се решават тези задачи:



За последната имаме някакво решение със съкращения, но пак не е избистрено като обяснение в главата Simple Smile
Някакво свойство на дробите ни се губи някъде из дебрите на дистанционното обучение Wink
Египетски дроби, има формули, които се използват

# 34
# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Благодаря, разбрах я.
Но къде да прочета за египетски дроби? Има ли ги в учебника?
За геометричната задача се използва общите височини за триъгълниците.
Чудесно обяснение на Дидева Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 467
Благодаря, разбрах я.
Но къде да прочета за египетски дроби? Има ли ги в учебника?
За геометричната задача се използва общите височини за триъгълниците.
Чудесно обяснение на Дидева Simple Smile
В стандартен учебник ги няма, в помагало   за ЗИП.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 171
За мен остава втората

1(1.2.3) + 2(1.2.3) + 4(1.2.3) + 7(1.2.3)        (1+2+4+7)(1.2.3)                                     2
---------------------------------------------------------------- = ----------------------------- =  съкращаване = ----- = 0,4
1(1.3.5) +2(1.3.5) + 4(1.3.5) +7(1.3.5)          (1+2+4+7)(1.3.5)                                      5


И третата

5 - 1   9 - 5   13-9   17-13  21-17             1      1         1       1          1        1         1          1         1               1        21      1        20
-------+------- +--------+-------+-----------=  1 -   ---- + ----  -  ----- + -----  -  ------ + -------  -  ------ + ------- -  ------ =  1 -  ----- =  ------  - ----- = ------
1.5     5.9    9.13   13.17  17.21               5       5        9       9        13      13       17       17      21              21       21      21      21

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 22:55 от Mrs Jan

# 38
# 39
  • Мнения: 1 738
Благодаря много. Гледах го този триъгълник отляво, отдясно и не можах да го измисля.
Сега ще спя спокойно.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
И аз благодаря Simple Smile Мисля, че ги разбрах. И аз ще спя спокойно 😊

# 41
  • Мнения: 8 228
Моят с толкова сложни не го занимавам. Няма смисъл, нищо няма да вдене сега. Караме си по стандартните училищни, група Б и чат-пат някоя от група В. Следващите три дни е на състезание по ориентиране. Другата седмица ще може да направи 4-5 теста. После ще е две седмици в София на тренировъчен лагер с гимнастиката и ще наближи края на август. Не гори от желание да решава задачи, но няма как по 30 минути трябва да отделя време дневно като си е в града, защото иначе наесен зорът ще му дойде голям
А това е един от първите опити за двойно салто на младежа на висилката 😀
https://youtu.be/f0ZAb9_9AYw 

# 42
  • София
  • Мнения: 7 673
А това е един от първите опити за двойно салто на младежа на висилката 😀
https://youtu.be/f0ZAb9_9AYw 
Аз си спомням още в бебешките теми, какви неща правеше Оги в кошарката. Талант от малък. Браво, че се занимава с такива хубави спортове и толкова усърдно.

# 43
  • Мнения: 1 738
ston, браво на младежа. Искрено се възхищавам на децата отдадени на спорта. Това изисква и учи на голяма дисциплина.

Иначе, да, задачата се оказа от състезателните в книгата на ученика на Архимед. Как е скочил там, така и не разбрах.

# 44
  • Мнения: 2 418
Ston,можеш само да се гордееш с младежа.Браво!
Аз също наблягам на училищно ниво задачи ,просто няма сили за повече(а и пусти мързел).

Общи условия

Активация на акаунт