Отговори
# 30
  • Мнения: 2 379
Почвам и аз да катеря стълби,да мия прозорци,да обикалям блока и така докато се появи бебока!! 😄
До сега да съм родила 100 пъти....не съм се спряла. Ама аз не бързам, ще дойде когато трябва....
Daisy, разсмя ме ....хахха....да не си имала някакви силни контракции и специфична поза.......защото обикновено са характерни при по- бурен секс и определени пози....
Как изглежда тази тапа? При всички еднаква ли е?
Описват го по различен начин.....

# 31
  • Мнения: 782
Почвам и аз да катеря стълби,да мия прозорци,да обикалям блока и така докато се появи бебока!! 😄
До сега да съм родила 100 пъти....не съм се спряла. Ама аз не бързам, ще дойде когато трябва....
Daisy, разсмя ме ....хахха....да не си имала някакви силни контракции и специфична поза.......защото обикновено са характерни при по- бурен секс и определени пози....
Как изглежда тази тапа? При всички еднаква ли е?
Описват го по различен начин.....
Не, нищо ми нямаше.
И аз се смях доста😂😂😂 , такова нещо не ми се беше случвало и викам да питам 😁

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 179
Честити бебчета на всички нови мами! И аз ви пожелавам бързо възстановяване и здрави дечица! Hug
Наистина децата са щастие 😊
Момичета, които още чакате, пожелавам ви по скоро да гушкате малките вързопчета.
Аз също мога да се похваля, че днес падна пъпчето на Марти. Също така вече се справяме с кърменето.

# 33
  • Мнения: 287
Честита нова тема и най-вече честито на родилите мами. Да са им живи и здрави дечицата.

Аз не бързам изобщо. Моята беба  изостава и всеки ден в корема е от значение. Ям протеини и се надявам да стане около 3 кила за раждането и да е жива и здрава.
Иначе нещо настинах. Много е неприятно. Носът ми е запушен и ми текат сълзи. Чудя се дали да звъня на доктор или да чакам да ми мине, нали настинката минава за седмица...

# 34
  • Мнения: 1 122
Благодаря за новата тема, Марая! Да я изпълним с още сладки пухкави бебочета!

Четох, че ако стимулираш зърната 5-10мин и скорошно раждане ти е в кърпа вързано. Много жени го потвърдиха 😀 Не смея да опитам, ще стискам още две седмици.
Може ли повече подробности Joy , може и на лично съобщение, ако другите не се интересуват Grinning Защото се пробвах да направя нещо такова, но не знам точно какво трябва да правя People Person Frowning
https://www.medicalnewstoday.com/articles/322326 ето тук има малко информация, дори и на български открих 😀 не знам до колко е вярно. Следя тази страница в Инстаграм https://instagram.com/bumptobabyacademy?igshid=j5xik4ddc8i9
 под една снимка се обсъждаше, че на много жени стимулацията на зърната е довела до раждане .

# 35
  • Мнения: 61
Еее, как ме радват новините за новите бебчета в групата! Simple Smile
Злати, Ванеса, Аги и Илияна, честити бебчета! Да са живи, здрави, щастливи, да имат много късмет и да ви радват!
Бързо възстановяване на вас!
Марая, благодаря отново за прекрасната тема и за усилията, които полагаш, за да ги правиш!
На всички, които още чакаме раждането - пожелавам да е леко и успешно, и всичко да е наред с бебетата и с нас!

# 36
  • Мнения: 591
Честита да са всички бебета. Леко раждане на всички все още очакващи щастието.

# 37
  • Мнения: 389
Бързо въпросче от мен към майчетата вече на колко време кърмите, опитвам се на 3 часа но ми е жал да го будя, снощи го събудих зорна да му дам да съм пографик на акошерките после се мъчи да заспива 2 часа .... дали да не пробвам на пойскване когато то си реши тогава

# 38
  • Мнения: 212
temma, не си сама и аз съм като теб - моето бебе е малко и искам да остане по-дълго. В понеделник 36+5 г.с. беше към 2400 грама. И аз като теб ям, ям, ям...и протеини и всичко. Пия и протеин за бременни, ама ефект много няма. Аз се надявам да стигнем 2500-2600 поне...за 3 кг дори не смея да си мечтая 😂 Това с катеренето на стълби и другите трикове - чета, записвам си и избягвам 😂😂😂😂

# 39
  • Мнения: 1 355
На мен педиатърката, при която записахме Северина, също ми каза да я храня на 3 часа през деня и че не тряцва да минават повече от 4 часа без да е яла, за да можем да изградим режим. Също така да не я държа повече от 15 минути на гърда, защото можело да се прехранва и това можело да бъде причина да получи колики по-рано. Само дето нашата лакомница никога не иска да заспи докато не е решила сама колко иска да яде и кога. В болницата неонатологът ми каза да я храня на поискване и в количества, определяни от нея. И за момента това и правя. Понякога е яла по-малко и спи по 2 часа. Друг път е хапнала в повечко и спи по 4. Нещата се регулират от самосебе си при нас. Не я будя, за да я храня и за сега сме си много добре. Бих я събудила единствено, ако спи повече от 4 часа, но за сега не сме имали такъв случай. За мен храненето по часове е изтощително и предпочитам да се ръководя от нуждите на човечето, а не от условности.

# 40
  • Мнения: 191
Честита нова темичка и честито на всички нови мамчета! Да сте здрави вие и бебчетата ви! Бързо възстановяване на мамите!😍
Относно кърменето ние се храним на поискване, макар педито да каза на 3 часа. Но в родилното завеждащия отделението каза на поискване. Аз реших него да слушам, а и не искам да я мъча.. Засега сме си добре така, но коликите следобед много ни мъчат вече... От 10я ден започнаха.
Аз имам един въпрос към вече родилите. Взимахте ли еднократната помощ, която се дава от общината, а не тази от социалните? Какъв е срока и какви документи са нужни? 🤷🏼‍♀️😊

# 41
  • Мнения: 2 379
Илияна Р.,няма нужда от будене, дори да искаш режим. Като вземеш бебето и го доближиш до зърното ако е гладно ще "захапе" дори и да спи. Е,това не е изключително правило, но все пак е приом. А това на 3 часа "задължително" не ми допада. Всяко бебе се ражда с различни кг, едни са по-малко, с по-малко стомахчето, вероятността да се хранят по-често е голяма. Метаболизмът е различен, едни преработват храната по-бързо и огладняват по-бързо, някои са по-нервни и плачат,което изисква повече енергия...т.е. още мляко. При мен пък с баткото(винаги е ядял малко) имаше друго. В началото зърната ми му бяха големи и трудно засукваше първите дни, измаряше се бързо и искаше кърма по-често..... режимът го дават  полезен ,колкото да има предвидимост за майката и бебето, което създава едно ....спокойствие и рутина. Празното стомахче боли, не само препълненото.....

# 42
  • Мнения: 733
Ние се храним на 2ч и половина - 3, дохранвам я и с АМ, тъй като в момента не наддава достатъчно и нямам избор. Кърмата най-вероятно ми е малко Confused Цедя се след това и събирам, за да мога поне някое хранене да не и давам АМ.
Определено храненето при мен се оказва доста трудна част, за която не съм и предполагала. Ще си изградим режим живот и здраве, но ми е много мъчно, че не мога да я кърмя изцяло.

# 43
  • Мнения: X
И ние се храним на поискване, изобщо не ми е дошло на ума даже да погледна часовника,за да видя на колко часа се храни 🤔 но усещането ми е за 2 и половина, 3. Цока от едната гърда около 10/15 минути и после на другата докато заспи. След като се нахрани цедя около 120/150 мл. и замръзвам.

Аз уж с трето....но да питам 🤪
Как ги къпете тия бебоци без да мокрите пъпчето?
Аз нещо не се справих с първото къпане...намокрих го малко😬
Направо съм забравила как се гледа бебе🤣

# 44
  • Мнения: 620
Честито Илиянка , бъдете много здрави,радвайте се едни на други, гушкайте се многоо 🥰🥰🥰.

Честита да ни е и новата тема , в която още повече мамчета трябва да се похвалим вечее 💕🥰🥰.
Благодаря Марая, невероятна си както винаги, чакаме в най-скоро време да споделиш мерките и раждането на малкото пъшкулче 💙💙💙.

Общи условия

Активация на акаунт