Нежелани подаръци - как се справяте?

  • 10 286
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 356
Ох, Хамстер, направо ти съчувствам! Simple Smile
Аз нямам такова търпение, ще им кажа директно, че не ги искам.
И аз,честно,за мен това са откровени боклуци.Като отида у брат ми и направо се задушавам и имам чувството,че стените се събират.То са пиленца,ангелчета,статуетки,боклуци от мидички,метални джунджурии.Как жена му бърше прах,не знам.Направо ще им кажа,че нямам място вече,а междувременно ще ги дам на някой базар,както писаха по-горе.

# 16
  • Мнения: 4 808
На мен не ми подаряват чак толкова прахосъбирачки, но за имения си ден, който е голям празник, ММ редовно получава бутилки вино с поставки, разни грамоти и дървени дъсчици с мъдрости по тях. Добре, че на тавана има място, а след време ги разчиствам и или изхвърлям, или им намирам друго приложение, така някои неща отидоха за декорация на градината, дървени кутии за вино отидоха при ММ да си събира в тях болтчета и гайки. Не казвам, че не ми харесват или нямам място, благодаря и толкова.

# 17
  • Мнения: 374
Изхвърлям и изобщо не ми е жал за нещо, което никога няма да ползвам.
Честно казано не бих признала, че не са ми по вкуса, за да не обидя старанието и радостта на подаряващия. Ще оставя сами да се досетят, като видят, че не ги ползвам.

# 18
  • Мнения: X
Не бих казала за нещо подарено, че не ми харесва и да спрат да ми подаряват подобни неща. Трупам ги и аз, но не бих обидила така човек, който е помислил да ме зарадва, особено ако е вложил много труд и време в изработката.
+1000 от мен. Нищо не ми струва да зарадвам човека с благодарности, а после тихо и кротко да изхвърля или дам на някого ненужната вещ.

# 19
  • Мнения: 36 463
Аз пък предпочитам да ми кажат. На една приятелка навремето подарих голямо цъфтящо цвете в саксия, тя ми каза, че ще го даде на майка си, защото не обича цветя и не полива саксии. Предпочитам да знам, за да не купувам за нея повече такива неща(евентуално).
Скрит текст:
П.п. точно тя ми е подарявала най-грозните статуетки, не мога да кажа, че съм ги приемала с радост, обикновено като ми дадат такова подаръче само се усмихвам и казвам "благодаря", а после го разглеждам.
А, всъщност, ако на мен ми подарят саксия, ще я гледам, независимо какво е растението. Имам много саксии и не бих оставила растение да умре (не нарочно, случвало ми се е - някои са по-капризни или аз не мога да им хвана цаката, но повечето оцеляват).

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 09:44 от pppqqq

# 20
  • Мнения: 54 390
От години избягвам да подарявам вещи.
Също за мои празници предупреждавам, че не искам подаръци.

# 21
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Изхвърлям.

Ако смяташ, че ще поемат - кажи им, че имаш достатъчно бутилки и драперии.

Смятам, че подаръкът трябва да е съобразен с този, на когото се подарява, не с хобито на подаряващия.
Това е и моето мнение. Само че аз ако мога ги преподарявам. За радост ми се случва рядко.

Винаги съм се чудили защо като някой реши да ми подари нещо не се интересува какво аз харесвам, а ми подарява подарък, какъвто той би искал да има. Никога не бих върнала чифт готини обеци или книга. Имам една приятелка тя повечето пъти се съобразява с това какво харесвам, но се е случвало да ми подари чаша, лампа, календар, които тя винаги искала да има и мислела, че и аз искам..еми, не искам Grinning  Но имах едно досадно гадже преди сто години, което ме зариваше с всякакви джунджурийки, накрая не издържах и му направих забележка. След време изхвърлих някои неща.

# 22
  • Мнения: 36 463
И с бижутата и книгите положението е малко... Представи си, че кажеш, че искаш книга и ти донесат "50 нюанса сиво" - може да се ползва евентуално за подпиране на нестабилен гардероб...
А да не говорим, че има тъпи хора, които подаряват свои книги с посвещение за тях (примерно "От мама за Жоро, ЧРД")... Ваучер е най-хубаво.
 

# 23
  • София
  • Мнения: 5 752
Не се справям, трупам си ги 😀 Някои неща са наистина странни, но знам че човек е вложил време и мисъл в избора си. Мога само да се радвам, че не съм учителка, примерно, защото виждам някой път какви нелепи неща им се подаряват. Може и сантиментална стойност да имат за тях всъщност, не знам. Аз избягвам да подарявам такива предмети точно, защото не искам да затрудня хората с решението за съдбата им. А и някак ще ми е криво да отидат в кофата.

# 24
  • Мнения: 12 749
На мен са ми подарявали неща, които не харесвам, с ръка на сърцето си признавам, че някои съм преподарявала, а други - изхвърляла. За мен нямат сантиментална стойност.
Дали бих казала на майка ми?
На мен мойта майка се е опитвала да ми подари неща, които не харесвам, изработени от нея или купени - казвам, че не ми харесва и по-добре да го даде на някой друг. Може да не й е ставало приятно, но според мен наистина, ако не ми харесва, по-добре да го даде на някой друг, който ще се зарадва.
А на приятелите с рядкото виждане, наистина не си струва да им казваш.

# 25
  • Мнения: 320
За мен е грубо да кажеш, че не харесваш подарък и никога не съм го правила. Не обичам прахосъбирачки и приятелите ми го знаят, но въпреки това понякога получавам. То си е въпрос на вкус. За мен е прахосъбирачка, а за тях - нещо забавно, изкуство и т.н.
Много обичам да изхвърлям ненужни вещи, действа ми терапевтично.

# 26
  • Мнения: 39
В интернет има много групи за подаряване. Тези твои вещи ще зарадват можи би някой друг. Вярвай ми, че е приятно да видиш това. По-добре е отколкото да ги хвърлиш в контейнера. Аз така правя. Не бих могла да кажа на приятели или на майка си, че нещо не ми харесва.

# 27
  • Мнения: 2 352
Много мразя разни прахосъбирачки или вещи, които неподхождат на дома ми. Просто съм си го подредила така, че да няма излишни неща. Много време, енергия и средства са отишли, за да си подхожда всичко в него. Не искам да го загрозявам с разни претруфени вази, картини от 10лв на брой, шарени декоративни възглавнички и плочици с послание на стените. Направо се побърквам от такива неща.
Ама и аз не казвам, благодаря и толкова. После изхвърлям, продавам или подарявам на някой друг. Под подарявам на някой друг, просто го подарявам без повод. Да не ме пишете по другите групи Grinning

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Всичко, което не ми влиза в употреба или го подарявам из фейсбук групите или го изпращам за някай благотворителен базар.

# 29
  • Мнения: 121
Понеже съм пълна гъзоръчница, много харесвам ръчно изработени неща. Купешки сувенири също. Но всичко си има мярка.
Живея в Германия и тук е много разпространено нещата, които повече не ти трябват, да се сложат в един кашон пред къщата с бележка, че се подаряват.
Преди Короната се организираха и базари за дрехи, играчки и тнт втора употреба. Много са на почит тук.

Общи условия

Активация на акаунт