Докога на квартира преди следващата стъпка?

  • 3 949
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Отново пускам темичка, провокирана от няколко други, защото този въпрос ми се стори интересен , а и определено няма един правилен отговор - колкото хора, толкова съдби, толкова и съвети.
Но в общия случай, кога според вас?
В момента съм сама и си живея отделно, но родителите ми се чувстват като у дома си тук, идват си, инспектират си, критикуват покупките в хладилника ми... 😀 не са някакви нагляри и не ми пречат. 
Нямам лични доходи, защото не работя към момента - поела съм семеен ангажимент, позволяващ им на тях да работят.  Не ми е проблем, но ако с някои някога заформя сериозни отношения, естествено ще искам да сме си самостоятелна единица. Защо - за справка -раздела.
 Колко време според вас ще е достатъчно да се "изпитваме" с половинката, преди да се гмурнем в дълбокото с подобни покупки за десетки, а в някои случаи и стотици хиляди? Преди появата на дете или след като то вече е на път/факт?
Преди или след сключването на брак?

# 1
  • Мнения: 4 518
Редактирам си поста, има лична информация, която не желая да остава тук след като авторката я прочете.
Успех Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 13:35 от Fairytale11

# 2
  • Мнения: 363
О бих, даже и метак имам, но в момента не мога по независещи от мен причини...
Е, зависещи де, но съм поела ангажимента, не искам да излизам несериозна, не можах да им откажа. Едно защото са много убедителни, второ защото съм съгласна с логиката им защо по-добре аз от външен човек.
"Плащат" си де. Щедро. И не ми тежи. Тъпото е, че никъде не се води като стаж това

# 3
  • Мнения: 61
Зависи от целта на връзката и взаимнотношенията, които искаш да имате.

Ако целта е брак и деца, то заживейте заедно възможно най-скоро. Изнасяте се на квартира и толкова - след като поживеете 6 месеца - 1 година, ще се опознаете достатъчно за да знаете дали да се жените и т.н.

Ако целта е да имате пълноценна сексуална връзка, недейте да живеете заедно. Ходете си на гости, като ви се прави секс .. така битовизмите няма да ви пречат на секса.

Поздрвави

# 4
  • Мнения: 18 526
Ако следващата стъпка е собствен дом, то разбира се, когато има пари за това. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 195
Ние заживяхме заедно на втората седмица от началото на връзката ни. Аз се изнесох при него, той живееше тогава на квартира. След 5 години съжителство заедно се оженихме. Смятам беше достатъчно време да си видим кусурите така да се каже и да разберем искаме ли да създадем заедно семейство. Не мисля, че има точен отговор колко време ще ви е необходимо "да се изпитвате", и двамата ще трябва да се почувствате готови да предприемете следваща стъпка от връзката си, било то купуване на жилище, сватба или деца. Относно въпроса кога да си купите имот- когато можете, стига да сте сигурни и двамата, че ще градите общо бъдеще.

# 6
  • Мнения: 4 518
О бих, даже и метак имам, но в момента не мога по независещи от мен причини...
Е, зависещи де, но съм поела ангажимента, не искам да излизам несериозна, не можах да им откажа. Едно защото са много убедителни, второ защото съм съгласна с логиката им защо по-добре аз от външен човек.
"Плащат" си де. Щедро. И не ми тежи. Тъпото е, че никъде не се води като стаж това
Ти си знаеш, както казах, не питаш за това. Иначе не е само стаж, ами е и дупка в СВ-то.

# 7
  • Мнения: 1 008
Ох Стели.

Значи:

1- гадже
2- джиджи биджи
3- ако се представи добре - запознаваш го с вашите
4- Ако не избяга - живеете си сами без чужда помощ. Ако междувременно го чупиш - обратно в т.1
5- Ако след 5-6 месеца сте заедно - тема тук и ще видим

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
С мъжа ми първо заживяхме заедно, после се оженихме, после дете. Между всеки етап имаше по няколко години. Възрастта ми тогава позволяваше лукса да се ослушвам, проверявам и преценявам.

# 9
  • Мнения: 4 949
Покупка на жилище,когато има средства или сте достатъчно стабилни за кредит.
Под наем,в момента,когато решите да съжителствате заедно.

# 10
  • Мнения: 2 352
Според мен двойка, която не е живяла заедно известно време не бива да предприема такива стъпки, като закупуване на общо жилище и създаване на дете.
Поне около 1г. е нужно, за да мине първоначалната еуфория от заживяването заедно, да се срещнете с битовизмите, с някои трудности.
Закупуването на жилище е добре да е преди детето, защото ще имате повече време за евентуален ремонт и пренасяне.
За мен сватбата е нещо хубаво и улеснява чисто документално много неща. Но много семейства си живеят без брак и имотите се водят на името на двамата. Така че това е според вашите разбирания, желания и средства.

# 11
  • France
  • Мнения: 12 511
Стеле, ти сериозно ли питаш или просто скучаеш в момента и си търсиш четиво?
Колкото двойки, толкова и истории. Няма правила в тази игра. Мислех, че и децата го знаят, но явно съм грешила.

# 12
  • Мнения: 363
Стеле, ти сериозно ли питаш или просто скучаеш в момента и си търсиш четиво?
Колкото двойки, толкова и истории. Няма правила в тази игра. Мислех, че и децата го знаят, но явно съм грешила.

Е скучая, мила, признавам си

# 13
  • Мнения: 5 832
Не купувам нищо общо, ако не съм омъжена за въпросния човек. Говоря за сериозни покупки, не за тенджери и тигани. Но например техника и подобни на " партия " не купувам. Или го купува той, или аз и ако стане нещо, всеки да си взима покупките и да го няма.Не взимам кредити за общи покупки, не инвестирам в ремонти на чужди домове. Колко време зависи и от двамата. Може да минат няколко месеца, може да минат и години. На квартира не ми пречи и след следваща стъпка брак. Ако не можем да си позволим да плащаме ипотека, няма да се тръшна да рева. Живея под наем от 18 години, жива съм, не съм умряла от глад, тъй че не ми е някаква сериозна драма.

# 14
  • Мнения: 2 638
Отново пускам темичка, провокирана от няколко други, защото този въпрос ми се стори интересен , а и определено няма един правилен отговор - колкото хора, толкова съдби, толкова и съвети.
Но в общия случай, кога според вас?
В момента съм сама и си живея отделно, но родителите ми се чувстват като у дома си тук, идват си, инспектират си, критикуват покупките в хладилника ми... 😀 не са някакви нагляри и не ми пречат. 
Нямам лични доходи, защото не работя към момента - поела съм семеен ангажимент, позволяващ им на тях да работят.  Не ми е проблем, но ако с някои някога заформя сериозни отношения, естествено ще искам да сме си самостоятелна единица. Защо - за справка -раздела.
 Колко време според вас ще е достатъчно да се "изпитваме" с половинката, преди да се гмурнем в дълбокото с подобни покупки за десетки, а в някои случаи и стотици хиляди? Преди появата на дете или след като то вече е на път/факт?
Преди или след сключването на брак?
Така зададен въпрос- “ да се изпитваме” , не ти дава много място за действие. Да се изпитваш с половинката не го виждам като нищо хубаво. Какво, бягане с препятствия ли, математически уравнения, как ти изпитваш някого, чак ми е любопитно?
 За да съм по темата ти, на осмия месец запознанство купихме апартамента си, два нотариални акта. На 1- та годишнина - годеж, 6 мес. след него беше сватбата. Не съм го изпитвала, не ми е ученик.

Общи условия

Активация на акаунт