ОСМИ клас 2020/2021 - На море, на планина или пък вкъщи на дивана, до 8-ми клас време не остана!

  • 25 939
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 402
Ама моля ви се, забранете ги тези анцузи. 😁
Имам приятелка, доцент в ТУ, специалността текстил, която в последните години е започнала да има привкус и на моден дизайн. Та моята приятелка не е особено щастлива от факта, че и в университета ходят с анцузи.
Това не може да е така, анцугът е дреха за спорт или излет.

Ред Simple Smile неслучайно написах долници, защото не са съвсем спортен анцунг...а панталон с ластик в кръста.  Всяко мое образование е свързано малко или много и с модата и през няколко години се връщам към нея и в работата( сега месец и нещо работих отново във варненска опера, изработвахме костюмите за "Макбет" и "Парижката Света Богородица", а преди тях и за "Кармен"и "Чаплин"), но с момчетата на глава трудно се излиза Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 22:28 от MollyBy

# 61
  • София
  • Мнения: 7 209
А, никак не се съмнявам, че се излиза трудно на глава с който и да е тийнейджър.
Но аз примерно бих секвестирала електронно устройство за неправомерно носене на анцуг. 😁

# 62
  • Мнения: 3 894
А моля ви се още на записването част от инструктажа беше - без анцузи, тъмен панталон и дънки са позволени и уточниха да не са със скъсани крачоли.
В основното училище нямаха съблекални и в дните с ФВС ходеха всички с долници. Купувах тъмносини или черни без кантове от английските сайтове.
А за това как идват в университета роман мога да напиша. Както каза доцента на един младеж, който беше дошъл с плувни шорти и джапанки на изпит - Преди 20г щях да те изгоня от залата за неуважение, сега пиши и бягай на плажа !

# 63
  • Мнения: 54
Честита първа осмокласна тема! Много късмет и успешна година на всички осмокласници!
При нас зора е да се излезе, за да се купуват дрехи. Но стигне ли се до там се започва с това,  а също и това. И двамата винаги има какво да си харесат. Има случаи да вземат нещо и така да си остане в гардероба и да умалее.

# 64
  • Мнения: 6 952
За първи път чувам думата "долници" Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 491
Защо им казвате  "долници" Grinning?
Хаха, Мария е писала същото

# 66
  • София
  • Мнения: 969
За първи път чувам думата "долници" Simple Smile
И аз съм го чувала, но не си спомням хората, които го ползваха от кой край на България са. Подобно е “пекани” чушки. Който го написа, да си каже откъде е Wink

# 67
  • Мнения: 1 402
Хаххаха, хммм анцунг по правило е жаргонна дума за екип - горница и долница Simple Smile)) и за двете части. Т.е. когато говоря само за долната част - долница. За мен лично когато кажеш анцунг е за спорт, долница е удобен памучен панталон с ластик или връзка в кръста, без цип или копчета.

Нормално е...Варна е далеч от София. Няма как да няма разлика в разговорната реч!

# 68
  • Мнения: 3 894
Не знам, така им казваме, Долница и горница или долнище и горнище на анцуг, пижама и тн.. 

# 69
  • София
  • Мнения: 7 209
Аз пък съм разсъждавала по темата културни различия в тази връзка. Ние си имаме "потник". То е нещо, което някак... обира потта.
А на английски думата за пуловер е "sweater". Със супер странен произход от 19-ти век - "дебела дреха, която предизвиква потене с цел отслабване". 😁

# 70
  • Мнения: 6 952
Ние им викаме долнище и горнище Simple Smile
Да, чувала съм и "пекани", но не зная от кой край.
Имам колега, който казва "нея" химикалка (примерно), а не тази химикалка.
Много ми е интересен езикът в различните краища на бг. Всякакви нови думи са ми супер любими.

# 71
  • Мнения: 3 894
Ааа, лесно ви е на вас, схващат долница и горница. Питате ли ме мене като се ожени братовчеда във Враца. Снахата като говори с майка си или баба си на диалект, е все едно на чужд.

# 72
  • Мнения: 7 305
Въй, много бърЖе  стана ясно сега , кой е от Бургас и Варна 😘.
Като дете , всяка ваканция прекарвах в Б. и като се приберЯх в София -трудно ме разбираха и по детски подхилкваха...
Моят осмокласник мрази дънки и панталони , скланя само ако са на ластик, предпочита тип шушкави , прави долнища , но не и памучни анцузи.

# 73
  • Мнения: 1 402
Когато се запознах с мъжа ми,  ми бяха много странни някой думи, които използва -  вместо "махна ми"(помаха ми) казва "мята", вместо "качулка" - "гугла";  вместо "тенджера" - "чувен"  Simple Smile Вече свикнах!

denyil, а сега...какво е "шушкави" Simple Smile

# 74
  • Мнения: 7 305
Шушлякови Wink с подплата.

Общи условия

Активация на акаунт