Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043
теди те искат само чехли и памперс за бебо примерно - но като влезнеш в болницата се оказваш гол като пушка нито си подготвен нито пък ти дават нещо, попитай добре за дрешки шишенца, лигнини разни такива дали наистина няма да трябват, аз за торакс съм сигурна че отиваш и всичко ти е осигурено но за държавна болница надали щее така - зависи ти каде ще раждаш
с второ дете контрахирането на матката било доста по болезнено - трябва всички мами да го имаме в предвид и да сме подготвени - повечко ношпа и почивка доколкото може,

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 00:21 от krissie

# 16
  • Виена
  • Мнения: 725
Ами krissie,аз ще раждам тук във Виена,в държавна болница,да.За бебчо нищо не искат 100% съм сигурна.Даже и памперси.Там си имат дрешки и не дават да си го обличаш в твои.На изписването дори ти дават 1 раничка пълна с дрешки и там разни неща за възраст която ти си избереш от 0-3 или от 3-6мес.нещо такова беше.Всичките ми познати са раждали там и са много доволни от всичко.То за мен незнам какво трябва да си взема в смисъл може би разни козметични принадлежности,уф незнам,ще му мисля,пък и тя болницата е наблизо до в къщи,пък и татито мисля да стои при мен максимално,колкото е позволено,тъй,че все ще ми донесе каквото ми потрябва,ама ми е смешно да тръгна само с едни чехли в ръка... Joy
 Пък аз до сега не съм пила ношпа,не съм имала все още контракции,а и да съм имала не съм ги усетила newsm78.Тъй като гледам почти всички имате ,а някои даже много отдавна имат.Направо незнам,не че искам да имам де,ама се чудя просто...А ако наистина са по болезнени от първият път,направо не ми се мисли.Май ще си слагам епидурална,много се чудя и за това.Знам,че всичко ще си дойде на мястото,ама сега като незнам какво ми предстои и малко ме обзема паниката Rolling Eyes Rolling Eyes.
 Ама хайде стига съм се уливалa...

# 17
  • Мнения: 1 043
ясно защо не ти искат  Laughing въобще не погледнах
ако татито си е до теб и ти прави масаж и си намирате разни неща за отнемане на вниманието то никаква упийка не ти трябва - часовник да следи времето и контракциите са достатъчни даже то всичко толкова бързо минава

# 18
  • Мнения: 793
krissie и Tedito_799 - вие кога спите, ако не е тайна  Wink

По въпроса честит рожден ден на Вили, да си много обичана  Hugаз пак на патерици, ама .........

Мерси за новата тема, както каза моят мъж сън не спиш за да влезеш във форума  Crazy, защото той на работа днес горкият и аз станах с него  Grinning

Мишка по въпроса имам, но ми се случи веднъж или два пъти през нощта и от като се обръщах от дясно на ляво, ама аз нали съм бяс/ в смисъл че върша всичко много бързо/ реших че е от бързото ми завъртане и понеже това беше преди около месец, все забравям да питам сестра ми  Mr. Green и понеже не е постоянно а инцидентно се случи не съм му отдавала такова значение.

А пък Хера не е мръднала, само се разхубавила, в сравнение с предните снимки и после да черпи, че май циганката и умряла, пък мен може само с бира да ме пои по цял ден  Laughing 

По въпроса почва ремонт вкъщи, които ще свърши май след като родя  hahaha По принцип всичките майстори обещават два три дена, ама да видим.

Мачо радвам се че се е разминало,  ама както съм казала аз на доктори не вярвам, трима с три мнения  Confused

чао от нас за сега  Laughing

# 19
Здравейте, мамита!
Отново хубава темичка!Благодаря, Кръци!
Абе ,що ходите на сто места.Как вие се чувствате е най-важно.Само ви пълнят глават с глупости да се шашкате и вярно ще вземете да родите по-рано.Аз само като разбрах, че имам контракции и сега пия магнерот до 18.09 , за да вляза в 9м. съм готова да го пия и до октомври, само и само да не излиза много рано.До тук е важното , че и преди когато ходих при доцент за фетална морфология се устано, че бебчо е с няколко дни назад.Сега е почти наваксал, ма пък като гледа вчера мойта докторка ,каза даже че е за 20.10, а не 18.10.Обаче тя е на мнение, че до октомври бебчо трябва да си е вътре и да си полежавам , за да стои максимално вътре.Е, дано да стане. newsm78.
Приятен ден!  bouquet

# 20
  • Мнения: 458
Честита нова темичка с благодарности към Кръц за труда  bouquet
Честит рожден ден на Вили с пожелание да бъде обичана.
А сега е време да ви се похваля ИЗПИСАХА МЕ боже пролежах в болница 60 дълги дни ,сега съм вече в къщи и още не мога да повярвам.Още се чувствам като на гости у дома Crazy
Инжекциите за узряването на дробчето на бебо ми ги биха заради разкритието което имам ,доктора е на мнение че до 15 окт. няма да устискам и че зора ми е сега до 15 септември .Но за всеки случай ако тръгне сега раждане ми ги би тези инжекции,лекарствата ще ги приемам до 15 този месец като постепенно ги намалям.
Божке спирам напълних ви главите с гръмотевици но просто исках да ви се похваля ,липсвахте ми много но вече съм на линия.
Ай де млъквам после пак Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте, мамита!
Честита да ни е новата темичка и само положителни емоции и радостни новини да има в нея!

Черпя всички ви виртуално - от днес официално съм в 9 месец. Как лети времето, просто човек да не повярва?

Аз в началото на бременността също ходих в една частна клиника, където не стига, че ме одираха на всеки преглед, но ми слагаха и инжекции за задържане, за които хич не бях сигурна, че са ми нужни. После си намерих лекар по ЗК, пак в частна клиника, но имат договор с касата. Страхотен лекар - внимателен, търпелив, не претупва. Когато искам се обаждам по телефона. Никакви проблеми с направления и болнични. Даже понякога от внимание става досаден, но това в кръга на майтапа...

Да ви се похваля - вчера си купих комплект за изписване. И моето бебе най-накрая се сдоби с нещо. Мисля тази седмица полека-лека да попълня гардеробчето му с най-необходимото, както и да си приготвя някакъв багаж за родилното. Няма закъде да се мотая - все чаках ремонта да приключи, но бебо може и да го изпревари. Момичета, това да се разправяш с майстори е най-лошото нещо, просто нямам думи...

Тарлежче, аз също пия магнерот от почти две седмици и в понеделник на консултацията доктора ще ми каже дали да го продължавам. Но наистина има ефект... контракциите определено ми намаляха.

Хера, много си готина на снимката!

Момичета, пожелавам ви приятен ден!



# 22
Добро утро на всички коремчета.
Да ни е честита новата темичка,Кръц пак си проявила изкусно творчество,браво!
  bouquetВили честит рожден ден на патерици,скоро типожелавам да гушкаш здраво и послушно бебоче! newsm59
И аз ходих скоро на консултация ,но моята докторка изобщо не ми дава подоробна инфо,въпреки въпросите ми.Не ми е казала например каква е степента на зрялост на плацентата,как са ми околоплодните води.Само за размерите на бебчо ме информира,че е около 3кг,аз се ококорих,така като си помисля този малък лакомник сигурно ще хване 4-те килца и мама да му мисли как ще го ражда.Добре че ходя и на частен док,та разчитам по принцип на него.
Момичета вие ще си ангажирате ли лекар за раждането  знаете ли какви са тарифите по принцип.Мамите пловдивчанки ,които са решили да раждат във ВМИ дали имате инфо  за това?
Леля Зеля и ние почваме ремонт скоро и ми е толкова притеснено ,дано бебо да не бърза да излиза по-рано,че влизам в 9 месец идната седмица.
Иначе вече съм готова с дрехите на бебо за болницата.А сега лека полека ще си накупувам другите нещица ,които държа аз да си избера.Вчера му купих едни много хубави чаршавчета,жълтички на мечета,нали не знам какво ще е и си купувам само в неутрални цветове.Обаче е голям кеф да пазаруваш за бебко,носи ми истинско удовлетворение.
Ние с бебко ви желаем приятен ден и да ни е честит празника на Съединението днес! Hug

# 23
  • Мнения: 6 618
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА ДА Я ИЗПЪЛНИМ САМО С ХУБАВИ НОВИНИ!
^buba^ честито завръщане у дома и да не вземеш да се разшеташ сега.  bouquet
Вчера ходих в клиниката ,в която ще раждам и ми казаха за бебчето да не нося нищо викат ме на 20 септември за вътрешен преглед.
tarlej4e не виждам къде си качила тез килца.
Вчера си издадох шефството на работа заедно с телефона дето не спира да звъни и вече ще ходя само да помагам с бумащината ,платежни и да им досаждам .
Ние перем сега нещата на бебчо и после майка ще глади.
Мисля ,че коремчето ми вече слиза надолу.
Ma4o шантава работа наистина ,но по добре бебчо да поседи още в коремчето.
heart честито влизане в деветия  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 064
Здравейте, мамчета Flowers Bouquet и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СЪЕДИНЕНИЕТО! bg

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ВИЛИ! Жива и здрава, безпроблемно раждане и сладко бебоче! smile3522

...болките ниско в таза и аз ги имам от няколко дни...даже на моменти не мога да стъпвам на левия си крак...доки ми обясни, че това е от разположението на бебо и че притискал някакъв нерв...другата причина била, че организма се подготвя за раждането и тазовите кости се разширяват...

Хера, можеш ли да ми кажеш какво искат в нашето АГ, че все забравям да питам моя доки?!? Embarassed

# 25
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте сладурки!  Flowers Bouquet
Честита ни нова темичка, виртуална почерпка за Кръц и много благодарности за старанието!  cook
Честит 6 - ти септември!   Two Hearts 
Бубе, добре дошла след този двумесечен престой в болницата    newsm51 много се радвам, че сега си добре, активна почивка му е майката!
Мачо, ах тези лекари и моите ме шашкат по същият начин - от дъжд на вятър като изтърсят някоя новина ... косите ми настръхват, вече да се ражда бебката, че да сме спокойни после и да си ги гушиме   baby
heart честито влизане в последният месец, леко и бързо да мине - накрая - наградка изненадка  newsm81
Целувки на всички! И щастлив ден!  Kissing Heart

# 26
  • Мнения: 1 671
Здравейте мамчета!
Честит празник!  bg
Бубе, добре дошла у дома! Пази се сега повечко, а бебето си знае работата!   bouquet
Аз днес станах рано само колкото да пусна една пералня с неща за бебо и мен за болницата и пак си легнах да поспя  Embarassed Сега ги сложих да съхнат и мисля после да си поподередя багажа за болницата. Неса, и наш тате ми дава ултиматум да съм готова до края на седмицата, та взех, че се разбързах. 
Аз така и не знам кога влизам в 9 месец - според ултразвука е сега в петък, а по аменорея на 21, но като ми казаха, че след 25 може да очакваме появата на малкия човек, това ми се струва много близко. Инач съм си решила да стискам до везна, а пък аз съм инат   Mr. Green .
Лек ден и много  Hug на тумбаците!

# 27
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Честита нова темичка и от мен, и да я напълним само с хубави новини Wink

# 28
  • Мнения: 67
Добър ден моми4ета!!!
Кръци, браво мила теми4ката е страхотна  bowuu bowuu  bouquet!
Аз току що прострях последната пералня с дрехи на бебка и като изсъхнат се по4ва великото гладене 1ironing.
Днес съм много превъзбудена защото след малко ще ходя на изписването на моята комшийка която роди на 1 септември и съм много щастлива 4е ще видя малкото бебо4е и ще го нагушкам,сега отивам да му купя подарък за него и мама.
Аз утре съм на консултация и ще се от4ета тогава.
4естит празник на вси4ки!!!!!
Калима не се шашкаи мила,така вредиш пове4е на бебко с тези твои притеснения,щом ти се 4увстваш добре няма от какво да се притесняваш Hug Hug

# 29
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...Калима не се шашкаи мила,така вредиш пове4е на бебко с тези твои притеснения,щом ти се 4увстваш добре няма от какво да се притесняваш Hug Hug

Ами май наистина няма от какво да се притеснявам, доктора като ме гледа само водите му се сториха ненаред, всичко друго е добре и изследванията ми също, нямам албумин нищо че съм се надула като балон... Wink

Лек ден на всички, тук пак е адска жега #Crazy  Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт